PDA

View Full Version : Kariyer Hikayeleri bölümünde konu açmadan önce lütfen okuyunuz! Kurallar!

Ilhan
25.Temmuz.2006, 05:01
Merhaba arkadaşlar, hepiniz FM oynamayı seven ve paylaşmayı seven arkadaşlarımızsınız. Ancak son günlerde açılan gereksiz hikaye konularından sonra bu bölüme bir kıstas getirilmesi kanaatine vardım.

Bir kaç kural belirtmek istiyorum:

1. Kariyerinizde ekran resimleri ( ss ) kesinlikle bulunmalıdır. Yaptığınız transferler, oynadığınız maçlar, puan tabloları gibi pek çok veriyi yansıtmalısınız. Bunu yapmak çok basit. İstediğiz veri için gerekli ekrana gelip klavyenizin print screen tuşuna basıyorsunuz. Sonra paint programını açıp yukarıdaki seçeneklerden Düzen'i seçiyorsunuz. Çıkan yerden yapıştır'a tıkladıktan sonra resmi kaydediyorsunuz. Resmi kaydederken formatını "JPEG" olarak ayarlamayı unutmuyoruz.

Resimi kaydettikten sonra www.resim-yukle.com veya http://imageshack.us/ adreslerinin birinden upload edip linkini buraya yapıştırıyoruz. Sonra da altına bir açıklama yapıp okuyucuyu bilgilendiriyoruz.

2. Kariyerinizde herhangi bir hile veya kandırıcı birşeye kalkışmayın. Anlaşıldığında rezil olmaktansa aynen aktarın. Moral bozucu yorumları bana özel mesaj atarak bildirebilirsiniz, ben hallederim. Hile yok!

3. Kariyer hikayenizde Türkçe imla ve noktalamalarına dikkat etmelisiniz. Kullandığınız başlıkların ve sözcüklerin imla ve noktalamaya uygun olması daha okunaklı olması demektir.

Herhangi bir sorunuz olursa bu konudan yazabilirsiniz.

kasparov42
25.Temmuz.2006, 05:40
her zaman dıkkat etmeye calısıyorum imla klavuzlarına ancak sunu soyleme geregi duyuyorum.benim ilk oyunum counter oldugu için genelde i harfi yerine ı harfini yazıyorum.bi turlu elımı alıstırımadım. :(

eglocc
25.Temmuz.2006, 05:58
Bende oyundaki Ingilizce klavye sorunu yuzunden bazi turkce karakterleri yazamiyorum... Bu sorun cogu kisi de var zaten :icon_wink:

Ilhan
25.Temmuz.2006, 06:00
Bende oyundaki Ingilizce klavye sorunu yuzunden bazi turkce karakterleri yazamiyorum... Bu sorun cogu kisi de var zaten :icon_wink:

Klavyeni Türkçeye çevirebilirsin. Teknik Sorunlar bölümüne göz at. Ayrıca İngilizce karakter bile kullansan kurallara uygun yazıyorsun. Tebrikler.

eglocc
25.Temmuz.2006, 06:13
Dogru yaziyorsam sorun yok o zaman ben ü,ç,i gibi harfleri yazamadigimi icin soylemistim...

QaaN-07
25.Temmuz.2006, 06:37
Ben suan evde degil kuzenlerimdeyim
Suan da onun laptoptan giriyorum
O bu laptopu egitim icin gittigi Amerika'dan getirdi.
Bu yuzden klavyede Turkce karakter bulunmamakta

Evden save game i cdye kaydedip buraya getirdim
Kariyere buradan devam edecegim
O yuzden Turkce sorunu olacaktir kusura bakmayin

Varonil
25.Temmuz.2006, 06:37
İlhan abi iyi oldu bu kurallar,herkes rastgele sözde kariyer birsürü konu açıyordu

GsDoruk
25.Temmuz.2006, 06:45
Özellikle imla kuralına uymayan ve ss'siz birçok konu açılıyor. Bu kariyerler hiç zevk vermiyor. Bunu özellikle yeni kullanıcılar yapıyor.

Bursaspor
25.Temmuz.2006, 06:55
Evet bu kurallar çok güzel olmuş. Doruk'a katılıyorum bazı yeni üyeler kariyer konularına ekran görüntüsü koymuyorlar, özensiz davranıyorlar.

Aslında bu kariyer bölümü de yükleme kısmı gibi yönetici onaylı olsa daha iyi olur gibime geliyor. Böylece kariyerler belirli bir nitelik ve kaliteye göre ayrılmış olur.

LaigLeNoiR
25.Temmuz.2006, 07:31
Birde konu açma konusuna bir uygulama getirilse tam süper olcak :)

Fietra 10
25.Temmuz.2006, 08:10
bence kariyer bölümüne 2 haftada 1 konu açma sınırı getirilmeli...böylece kariyerlerin uzun soluklu olması saglanabilir..

eglocc
25.Temmuz.2006, 08:16
Bence gayet guzel bir fikir:icon_wink:

ozyyy19
25.Temmuz.2006, 11:24
bencede iyi bir fikir..mesela bir üye kariyer bölümünde 2 haftada bir kez konu acabilsin..böylece geçen aksam yaşadığımız o forum kirliliğini önlemiş oluruz..hemde kariyer sahipleri daha fazla özen gösterirler...

KaF KeF
25.Temmuz.2006, 16:52
Kariyerini Bitiren Yöneticilere Ö.M atsın ki konuları kapansın.Birde ben bu kariyerden sıkıldım bırakıyorum diyip hemen başka bir kariyer açılmasın...

yunusgs
25.Temmuz.2006, 16:59
Cok iyi birsey yapmısın İlhan abi bu konuyu acmakla ozellıkle de son gunlerde cok fazla gereksız konu acılıyordu

kasparov42
25.Temmuz.2006, 19:49
bence her uye kariyerini bitirmeden başka bi kariyer açmamalı.yada bu adı ustunde kariyer.ornegın sebatsporla başladın fenerbahceye geçince ordan yenı karıyer acmaya gerek yok.adı ustunde kariyer.sürekli devam eder.onuda o konudan devam ettirebilir.

Redrum
01.Ağustos.2006, 01:50
Kuralları okumamıştım ama zaten gerektiğince uyuyorum..

omer-faruk-14
02.Ağustos.2006, 18:05
BU kirliliği yapan kişilerin başında sayılırım.
CSKA, PSV, Rizespor[OK], Boca[OK] ve Galatasaray olmak üzere 5 tane konu çürüttüm aslında. En iyi çözüm herkes kariyer bölümüne kariyer için bir konu açabilsin ve oyunu silindi falan tekrar ordan devam etsin.

QaaN-07
28.Ağustos.2006, 05:05
Kral 54 Nİcklİ Bİr ArkadaŞ Benİm Fm 2006 Karİyerlerİmden Kayserİspor Karİyerİmİ Kopyala YapiŞtir Yaparak Kendİ Karİyerİ Gİbİ Fm 2007 Karİyerler BÖlÜmÜne AÇmiŞtir Gerekenlerİn Yapilmasini İstİyorum

Sekopej
28.Ağustos.2006, 05:10
Tamam gerekeni yaptım.

Burak Üstüner
28.Ağustos.2006, 20:18
Sayın Peluk benim kariyerim diğer bilgisayarda onda CD-RW de yok. USB'ye aktarcamda aktaramadım zamanım olmadı... Resim koymak kesinlikle şartmı? Ben sonra koysam hem bu kariyer konusunda ilk konum bu... Veya bi yardımcı olabilirmisin.?

Varonil
28.Ağustos.2006, 20:39
Sayın Peluk benim kariyerim diğer bilgisayarda onda CD-RW de yok. USB'ye aktarcamda aktaramadım zamanım olmadı... Resim koymak kesinlikle şartmı? Ben sonra koysam hem bu kariyer konusunda ilk konum bu... Veya bi yardımcı olabilirmisin.?

En azından daha cazip gözükmesi için resim koyman lazım;;);;)

eemre96
31.Ağustos.2006, 18:25
ben hep birlestirilmis mesaj gonderiyorum bunu gondermemek icin ne yapmaliyim
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bana hemen yardim edin

Varonil
31.Ağustos.2006, 19:26
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bana hemen yardim edin

Bir kez mesaj gönderdikten sonra bir daha göndermemeye çalışın.Birleştirme olmaması için gönderdiğiniz mesajın altında başka birinin mesaj yazması gerekiyor..

El Barto
31.Ağustos.2006, 19:28
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bana hemen yardim edin

emrin başımız üstüne. :p

Mert açıklamış maalesef yapacak birşey yok ondan başka yada 48 saat beklemekten.

eemre96
31.Ağustos.2006, 19:43
evet cekochan cok sogol bi da oyle yapicam allah razi olsun allah tuttugunu altin etsin allah ne muradin varsa versin:icon_biggrin:

mustafa35
04.Eylül.2006, 19:54
Bu kurallar çok iyi olmuş.

canavar20
04.Eylül.2006, 20:26
evet cekochan cok sogol bi da oyle yapicam allah razi olsun allah tuttugunu altin etsin allah ne muradin varsa versin:icon_biggrin:

Söyleseydin bende sana yrdım ederdim.:p

Benim fikrim bütün kariyerlerin ismini açan kişinin nick i yapınlar yani örneğin Canavar kariyer böylece hiç kirlilik olmaz herkez istediği zaman yeni kariyere başlayabilir. Ya da yeni çözümler bulabilirsiniz.
Saygılarımla... :)

Flawless Victory
07.Ekim.2006, 20:10
Bu kurallar çok iyi olmuş.

Kural koyulmadan da doğruları yapabilmeli, kendi kabul edilebilir kurallarımızı koyabilmeliyiz.

LaigLeNoiR
12.Ekim.2006, 01:50
Merhaba arkadaşlar, hepiniz FM oynamayı seven ve paylaşmayı seven arkadaşlarımızsınız. Ancak son günlerde açılan gereksiz hikaye konularından sonra bu bölüme bir kıstas getirilmesi kanaatine vardım.

Bir kaç kural belirtmek istiyorum:

1. Kariyerinizde ekran resimleri ( ss ) kesinlikle bulunmalıdır. Yaptığınız transferler, oynadığınız maçlar, puan tabloları gibi pek çok veriyi yansıtmalısınız. Bunu yapmak çok basit. İstediğiz veri için gerekli ekrana gelip klavyenizin print screen tuşuna basıyorsunuz. Sonra paint programını açıp yukarıdaki seçeneklerden Düzen'i seçiyorsunuz. Çıkan yerden yapıştır'a tıkladıktan sonra resmi kaydediyorsunuz. Resmi kaydederken formatını "JPEG" olarak ayarlamayı unutmuyoruz.

Resimi kaydettikten sonra www.resim-yukle.com (http://www.resim-yukle.com/) veya http://imageshack.us/ (http://imageshack.us/) adreslerinin birinden upload edip linkini buraya yapıştırıyoruz. Sonra da altına bir açıklama yapıp okuyucuyu bilgilendiriyoruz.

2. Kariyerinizde herhangi bir hile veya kandırıcı birşeye kalkışmayın. Anlaşıldığında rezil olmaktansa aynen aktarın. Moral bozucu yorumları bana özel mesaj atarak bildirebilirsiniz, ben hallederim. Hile yok!

3. Kariyer hikayenizde Türkçe imla ve noktalamalarına dikkat etmelisiniz. Kullandığınız başlıkların ve sözcüklerin imla ve noktalamaya uygun olması daha okunaklı olması demektir.

Kariyer paylaşan arkadaşlar bu konuya biraz daha dikkat edelim.

kaydırı kuppak
12.Ekim.2006, 21:25
daha demin bir kariyere bakıyordum yukarıdaki kuralların hiçbirine uyulmamıştı...