PDA

View Full Version : 12 Dev Adam üzdü!

fm_monster
23.Ağustos.2006, 05:45
İzmir'de düzenlenen Efes Pilsen World Cup 6'nın ikinci gününde A Milli Erkek Basketbol takımımız ikinci maçında Hırvatistan'a 72-60 mağlup olarak, ilk günkü Letonya galibiyetinin ardından turnuvadaki ilk yenilgisini aldı.

Emurafu
23.Ağustos.2006, 07:09
Bne bu macı aldırmıyorum..Basketbol takımımz her zaman resmi maclarda cok özverili ile oynarlar..

Fıratcan Alçınkaya
23.Ağustos.2006, 09:29
Aslında bir ara tempo yakalamıştık ama yetmedi... Malesef kaybettik...

Neyse hazırlık maçı sonuçta...

TürkuAz
23.Ağustos.2006, 09:34
Çok fazla takılmamak lazım bu maçlara..

Nede olsa 12 Dev Adamız..:)

eXcitinG
23.Ağustos.2006, 16:35
Son iki maçtır izLiyorum Dev adamLarı o Dünya Şampiyonasında ki hırstan, azimden eser yok.Bizi en değerLi kıLan bu hırs ve azimdi.Eğer böyLe giderse Avrupa Şampiyonasında işimiz çok zor ;)

onur1990
23.Ağustos.2006, 16:39
mehmet okur çok tutuk oynadı bi de son saniyede yaptığı faulun hiç bi anlamı yoktu...

Emurafu
23.Ağustos.2006, 20:43
Hayrettin abi Biz her zaman resmi maclarda iyi oynamayız bu sonmucta hazırlık macı adamlar neden hırs yapsın bu macta avrupa sampiyonasında görürsün nasıl maca asılacaklar........Son dünya sampiyonasında örnekleri oldu..

fmsmyrna
24.Ağustos.2006, 20:00
Bugün Sırbistan ile yarı final maçı var eğer elersek finale gitmeyi düşünüyorum

fm_monster
26.Ağustos.2006, 19:10
Tanjevic: "Çok hata yaptık"

Basketbol (A) Milli Takımı Baş Antrenörü Bogdan Tanjevic, finalde Hırvatistan'a karşı yenildikleri için çok üzgün olmadığını belirterek, "Ama bu seyirciye bir şampiyonluk veremediğim için çok üzgünüm" dedi.

Tanjevic, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, oyundan memnun olduğunu, Avrupa Şampiyonası öncesinde güzel bir oyun sergilediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Görüldü ki Hırvatistan bizden üstün. Bizden zaman olarak daha önce iyi bir form grafiği yakaladı. Bir kaç büyük hata yaptık. Çok kolay sayı yedik. Bizi ilk devrede ribaunt problemi sıkıntıya soktu. Ribauntlarda konsantrasyon eksikliğimiz var. İleriki günlerde bunu halletmemiz lazım. Sadece sorun ribaunt değil, hem savunma, hem de hücumda çok hata yaptık. ''

İzmirli basketbolseverlere verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Tanjevic, "Beni üzen, maçı kaybetmemiz değil. Bu seyirciye bir şampiyonluk veremediğim için çok üzülüyorum'' dedi.

-HIRVATİSTAN CEPHESİ-

Hırvatistan Milli Takım Antrenörü Jasmin Represa ise maç sonrasındaki açıklamasında, final karşılaşmasında, turnuvada oynadıkları iki maçtan daha iyi oynadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Hedefimiz agresifliğimizi kontrol etmek, mantıklı oynamak ve konsantrasyonumuzu 40 dakikaya yaymaktı. Bu hedeflerimize ulaştığım için mutluyum. Deplasmanda oynamak kolay değil. Avrupa Şampiyonası'ndan önce son oyunumuz olduğu için önemliydi. Hücum gücümüzü arttırmamız, savunmada ise ribaunt organizasyonumuzu geliştirmemiz gerekir. Önümüzdeki hafta bu problemi halledeceğiz."
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
MVP ödülü Planinic'in

Efes Pilsen World Cup 6 turnuvasında, birinci olan Hırvatistan'a kupa ve madalyalarını, Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel verdi. Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Hırvatistan Milli Takımından Zoran Planinic'e ise ödülünü Efes Pilsen Pazarlama Müdürü Arzu Damirel takdim etti. İzmirli basketbolseverlerin büyük ilgi gösterdiği turnuvada, Türkiye'nin maçlarında salon tamamen doldu. Rus Grubu'nun dansları da ilgiyle izlendi.

ogcj_me
27.Ağustos.2006, 04:07
bunlar 12 dev adam deil 12 adam

uAsamet91
27.Ağustos.2006, 05:01
Milli takım isterse USAbile yener ama... istek yok işte bana ışık vermedi son maçtaki Türkiye.