PDA

View Full Version : FaceGen Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Flawless Victory
12.Kasım.2006, 06:15
Ben bu FaceGen olayını duyduğumda güzel bir gelişme olduğunu düşündüm ama tam olarak amacı nedir bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar burada paylaşırsa sevinirim. Mesela regen oyuncular çıktığında bu FaceGen devreye gidiyor da, oyunda fotoğrafı olmayan oyuncular için kullanılamıyor mu? İkinci sorum da ben oyunu ilk açtığımda FaceGen'in yüz oluşturduğu bir oyuncu gördüm. Demek ki bu olay sadece regen oyuncularda değil, bazı genç oyuncularda da olmakta. Tam olarak ne işe yaradığını bilen biri var mı? Burada konuşalım.

Lucas Neill
12.Kasım.2006, 06:31
Oyunda fotosu olmayan oyuncular için kullanılamıyo galiba ben öyle biliyorum.Takımdaki genç oyuncuların bazıları regen zaten o yüzden fotoları gözüküyo galiba..

Flawless Victory
12.Kasım.2006, 06:40
Bence güzel birşey ama ileride 3 boyutluya geçiş için yaptılarsa kötü tabi. 2d en iyisi.

Deza
12.Kasım.2006, 08:19
Facegen sadece regen oyuncular icin kullaniliyor. Oyunu actiginizda bile bir oyuncuda facegen fotografi varsa, bu bir regendir.

Bence cok enteresan bir özellik bu oyunda. Regen oyunculara bir sekilde bir kimlik veriyor gibi. Ayrica bir genc regenin yaslanmasiyla veya o siradaki huyuyla facegen resmi degisiyor. Gülümseyebilir, uzgun olabilir vs. Ayrica futbolcu sac stilini degistirirse falan bunlar da resime yansiyor. Bence güzel bir yenilik yapmis SI. Ama bu 3d boyutuna gececegi anlami tasimiyor ve böyle bir planlari da yok. 2d mac görüntüsüyle FM severlerin büyük bir bölümü memnun.

Flawless Victory
12.Kasım.2006, 17:33
Eğer Face Filter programını kullanan varsa aranızda, o programa benzer bir özellik olduğunu görürsünüz. Face Filter'da da yüzde çeşitli gülümseme efekti falan vermek mümkün. Bence de güzel bir özellik ama ruh haline bağlı olarak yüzünde büyük değişiklikler oluyorsa oyuncuya ikinci defa baktığımızda tanımakta zorlanabiliriz. Bakalım daha ikinci sezona geçmedim. Gelecek regen oyuncuların görünümü nasıl olacak acaba. :)

kral_67
13.Kasım.2006, 02:22
güzel bir özellik bence keşke foto olmayn bütün oyuncular için kullanılsa...

Ahmet_77
13.Kasım.2006, 20:02
Facegen beni bozarr.Fmyi bozarr..:zuhaha