PDA

View Full Version : sizce ülke mi yönetmeli yoksa kulüp mü_?

cüneyt11
03.Şubat.2006, 19:35
(/1) ewt .bu seferki konu:ülke mi kulüp mü????????????:z:

Kerim Kerimov
03.Şubat.2006, 19:42
Walla hocam ikisinin de zevki ayrı. Milli takım yönetirken nispeten güçsüz ülkeleri alırsak çok fazla adam çıkmayabiliyor, bu çok can sıkıcı.

Benim oyunlarımda genelde şöyle oluyor. 4-5 sene geçtikten sonra lig bayıyor ve biraz uzaklaşmak istiyorum o tempo'dan. 1 dünya kupası ve 1 Avrupa Şampiyonasından sonra ise insan kulüp maçlarını(yoğun maç trafiğini) özlüyor.

Nedvedmania
03.Şubat.2006, 19:46
bence kulüp çünkü daha çok maç var transfer yapabiliyosun vb.......

can777
03.Şubat.2006, 20:06
bence kluple başlamalıyız teklif mutlaka bir ülkeden gelir fm biliosak derim ben ....

Kartalim
03.Şubat.2006, 20:25
En iyisi bence klüp daha cok isiniz var ve daha hareketli.Ama ben her ikisini de seviyorum cogunlukla teklif geliyor her ikisini de yönetiyorum en ideali bu bence....

the_dunker
03.Şubat.2006, 20:32
en kralı ikisini birden yönetmek... ama ilk önce bi kulüple başlaman.. başarılı olman ve bir milli takım tarafından istenmen gerekiyor...kolay gelsin...

Universal
04.Şubat.2006, 00:12
ikisininde ayrı ayrı zevki var klubte transfer yapabiliyorsun avrupada oynuyabiliyorsun daha zevkli.. ama ülkede bi kupa kazandınmı dikkatleri üstüne çekebiliyorsun....

Cnkby
04.Şubat.2006, 00:47
Ben klup diyenlerdenim.cunku yeni yeni adamlar buluyoruz.transfer yapıyoruz.elbet bir gün milli takımdanda teklif gelir 2sini bi arada götürürüz fm 05 teki gibi....

mustafa6685
04.Şubat.2006, 01:28
Ben en çok fransa ve brezilyayı yönetmek istiyorum ama nasip olmuyo bence milli takımın yeri bambaşka

emirduman
04.Şubat.2006, 04:23
İkisinin de keyfi başka ancak şöyle bir durum var ki; kulüp işini tek başına sıkılmadan götürebilsen de milli takım işinde geçmez günler bir süre sonra sıkmaya başlıyor adamı...

Özellikle sonraki maça baktığında kalan gün olarak "124" gün görmek büyük bir hayal kırıklığı oluyor... ;)

Milli takım işinde ise en çok sevdiğim şey seçtiğin aday kadrodan sonra medyanın yaptığı yorum kısmı, o işin en tatlı kısmı o oluyor...

Ben önce kulüple başlar, sonra gerekli başarıyı yakaladıktan sonra her ikisini birden yönetirim, bundan da büyük zevk alırım...

senderson
04.Şubat.2006, 11:39
Ben hem Real Madridi hem Türkiye U21 i kontrol ediyorum.Son hazırlık maçımda İtalya ile berabere kaldık....(Sene 2010)

cureshot
04.Şubat.2006, 14:11
ikisini birden yönetmeli diyen arkadaşlara şahsen kesinlikle katılmıyorum neden diyecek olursanız evet lig bir süre sonra bayabiliyor ama milli maç sayısının da bir senede 10u geçmediği göz önüne alınırsa onları bir an önce yapabilmek için insan kulüp takımını bazen boşverebiliyor ve mesela ülke takımıyla bir turnuva oynayacaksınız dünya kupası örneğin uğraşıyorsunuz taktikle filan o kadar tabii hazır indirmediyseniz bir çıkıyosunuz maça sıkıcı bir maç gruptan çıkamıyorsunuz diyelim o kadar eleme maçı oynamışım taktikle uğraşmışım 3 maç sonunda hadi eyvallah olunca adamın morali biraz bozulabiliyor o yüzden ben asla ikisi birden değil sadece birisi diyorum mümkünse de kulüp takımı

Selman Ozturk
04.Şubat.2006, 14:32
Aslında ikisinin de ayrı bir zevki var....Fakat oynadığınız ligin ülkesini de yönetiyorsanız o zaman durum biraz tehlikeli...Çünkü oynadığınız ligin ülkesini de yönettiğiniz zaman o ligdeki yerli futbolcular sizin gözünüze girebilmek için size karşı mükemmel oynuyorlar bunu defalarca denedim ve durum hep aynı...Örneğin İspanya'dan Atletico Madrid'i yönetiyorsunuz diyelim...Aynı zamanda da İspanya milli takımının başındasınız...İşte durum böyle olunca İspanyol futbolcular sizin gözünüze girebilmek için size karşı mükemmel bir performans sergiliyorlar...Bu da takımınızın galibiyet şansını azaltıyor...

ibo
04.Şubat.2006, 14:34
eğer kapasiteniz varsa ikisini bir arada götürme taraftarıyım :D

Kerim Kerimov
04.Şubat.2006, 15:17
Yalnız ikisini bir arada götürürken, milli takımı tek yönetirken olduğu gibi milli takıma önem veremiyorum.

Tek yönetirken daha başka oluyor sanki, tabi başka işiniz olmayınca bütün oyuncuların hafta hafta gözünüz üzerlerinde oluyor.

cureshot
04.Şubat.2006, 15:50
kerim benim söylediğimle paralel şeyler söylemiş benim de değinmek istediğim kesinlikle budur

eran
05.Şubat.2006, 03:57
Adamı biraz yoruyor ama ikisini birden yönetmek en güzeli...

cüneyt11
06.Şubat.2006, 17:31
ya ama ülke maçlarında hiç maç olmuyo nerdeyse.bi kaç tane oluyo.o da zamanı gelince.2 veya 3 ay boş oturuyosun ondan sonra maç zamanı geliyo.6 veya 7 tane maç yapıyon.gruplardan çıkarsan, çoook bekliyosun....

can777
06.Şubat.2006, 18:05
ama oyun çabuk geçio hazırlık maçları oluo ....

TüMeR_yAğıZ
07.Şubat.2006, 16:00
Ben aynı anda Beşiktaş ve Türk milli takımını yönetiyorum.Türk oyuncular bana karşı daha bir hırsla oynuyorlar ve buda ligimizi kaliteli kılıyor.Maçlar zevkli oluyor.İkiside aynı anda iyi gidiyor.Tabi bazen çok önemli bir kulüp maçı öncesi gelen milli takım kadro onaylama zamanları canımı sıksada(çünkü çok inceliyorum)genede hoş birşey.Futbolun baronu oluyorsun resmen :D

Alpertunga
07.Şubat.2006, 22:12
bir cok arkadasin dedigi gibi klüple baslayip daha sonra milli takimlar teklifi alip milli takimda yönetmek güzel. örnegin Türkiye den bir klüp yönetiyorsunuz ve Türk milli takiminida ayni zamanda yönetiyorsunuz, kendi takiminizdan oyuncu aldiniz mi feci bir elestiri yagmuruna tutualabiliyorsunuz.
ben teklif almadigim sürece milli takim yönetmiyorum.

su durum haric tabi...
diyelim Türk milli takimi kibris rum kesimi, yunanistan, ermenistan, ingiltere, israil gibi ülkelerden en az 2siyle eslesmise veya kibris/ermenistan gibi takimlarla en az berabere kalmissa.. yunanistana yenilmisse...
oyuna yeni menejer eklerim hemen ve derhal/kati suretle/mutlaka/kesinlikle Milli takim basina gecer...

fm2006 da su ana kadar bir sorun yok cok sükür:)

Berkaiser
07.Şubat.2006, 22:37
Bence kulüp takımlarını yönetmek daha zevkli.