PDA

View Full Version : Caner Kartal mı oluyor?

DeNiZ_1903
15.Aralık.2006, 18:48
Beşiktaşımız'ın Başkanı Yıldırım Demirören, kadrosunun yetersiz olduğunu ve ocak ayındaki ara transfer döneminde mutlaka takviye yapılması gerektiğini söyleyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın isteklerini bir bir yerine getirmeye başladı. Demirören ve ekibi ilk olarak flaş bir isimle, CSKA Moskova’da forma giyen Caner Erkin’le anlaşma sağladı.

Sağlam’ın listesinin ilk sırasında yer alıyor

Hürriyet Gazetesi'nin 16 Aralık tarihli haberine göre, Ocak ayında alınmasını istediği futbolcuların ismini geçtiğimiz günlerde yönetim kuruluna bildiren teknik direktör Ertuğrul Sağlam, transfer listesinin ilk sırasına CSKA Moskova’da forma giyen Caner Erkin’i koydu. Sağlam, geleceğin yıldız adayları arasında yer alan Caner’in, çok yetenekli bir orta saha oyuncusu olduğunu vurgulayarak, "Alabilirsek bize büyük katkı yapar. Caner, liderlik vasıflarına sahip bir futbolcu. Ondan hem oyun kurucu olarak hem de sol kanatta yararlanabiliriz" dedi. Siyah beyazlı yöneticiler bunun üzerine Caner’le Fenerbahçe maçı için geldiği İstanbul’da bir görüşme yapıp, transfer teklifinde bulundu. Genç futbolcu da, kulübünün ikna edilmesi halinde Beşiktaş’a gelebileceğini bildirdi.

Vestel Manisaspor yüzde 25 pay alacak

Caner’in olumlu sinyal vermesinin ardından CSKA Kulübü ile temasa geçen siyah beyazlılar, Rus ekibine iki ayrı teklifte bulundu. Birinci teklifte futbolcunun bonservisi için 3 milyon Euro verilebileceği bildirildi. İkinci teklifte ise, 1 yıllık kiralama bedeli olarak 1 milyon Euro önerildi. CSKA yöneticileri, önerileri değerlendirmeye alacaklarını belirterek, Beşiktaş’tan bir hafta süre istediler. Rus ekibi Caner’i satmayı kabul ederse, bonservis bedelinin yüzde 25’i, futbolcunun eski kulübü olan Vestel Manisaspor’a ödenecek. Beşiktaş’ın Caner’e, CSKA’dan yılda aldığı 1 milyon Euro’yu önerdiği, genç oyuncunun da bunu kabul ettiği ifade edildi.

Dört büyükler istedi, satmadılar

Caner Erkin, kendisinin Beşiktaş Kulübü ile anlaştığını belirterek, "Rusya’ya büyük umutlarla transfer oldum ama sakatlık problemi yüzünden umduğumu bulamadım. Türkiye’ye dönmeyi çok istiyorum. Sezon başında Türkiye’deki dört büyük takımdan da transfer teklifi aldım, ancak CSKA beni bırakmadı. Beşiktaş bana çok cazip bir teklifte bulundu. Eğer kulüpler anlaşırsa dünyalar benim olur" dedi.

Sakatlandığı için aylarca oynayamadı

2005 yılında Avrupa Şampiyonu ve Dünya Dördüncüsü olan 17 Yaş Altı Milli Takımımız’da oynadığı başarılı futbolla ün yapan Caner Erkin, geçtiğimiz yılın aralık ayında 4 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında CSKA Moskova’ya transfer oldu. Vestel Manisaspor, satış sözleşmesine bir madde koydurarak, futbolcunun bundan sonra yapacağı transferden yüzde 25 pay alma hakkını elde etti. Rus ekibine transfer olduktan sonra geçirdiği sakatlık nedeniyle aylarca sahalardan uzak kalan Caner Erkin, takımında yeni yeni forma giymeye başladı. Genç futbolcu, CSKA’nın Fenerbahçe’ye 3-1 yenildiği maçta ilk 11’de oynamış ve Edu’nun kendi kalesine attığı golün ortasını yapmıştı.

6 BİN euro yüzünden transfer yatmıştı

BEŞİKTAŞ, transferi için milyonlarca Euro’yu gözden çıkardığı Caner’i, 2004 yılında sadece 6 bin Euro yüzünden almamıştı. Kulübü Vestel Manisaspor’dan gizlice İstanbul’a getirilip bir hafta Fulya Tesisleri’nde B Genç Takım’la idmanlara çıkan Caner, antrenörlerden tam not aldı.Ancak, o zamanın yönetimi, 6 bin Euro yetiştirme parası ödemekten kaçındığı için transfer gerçekleşmedi.

Kaynak: Hürriyet

MeMo
15.Aralık.2006, 18:54
Çok iyi transfer olur BJK için.

TR.CaPTaiN
15.Aralık.2006, 18:57
Alıştığımız türden bir haber. Milli takıma gol atan,Şampiyonlar Ligi'nde ekiplerimizden birinin rakibinde göze çarpan bir oyuncu direk Türkiye'ye transfer oluyor. Medyanın bu tip haberlerine alıştık.

nekop
15.Aralık.2006, 18:59
Sen 6 bin euroya alma şimdi milyon eurolarla almaya çalış...

BlackEagle19o3
15.Aralık.2006, 21:23
Bence harika olur...

DeNiZ_1903
15.Aralık.2006, 21:30
Bencede gelirse güzel olur rakip defanslara zor anlar yaşattığını gördük Fenerbahçe maçında , ayrıca daha 19 yaşında , geleceğe dönük bakarsak da iyi olabilir :)

RoNNiE91
15.Aralık.2006, 21:36
Alınırsa çok iyi transfer olur açıkçası.Alınmasını çok isterim.

GodfatheR
15.Aralık.2006, 21:54
Çok yararlı bir transfer olur ama doğruluk payı muamma

remake
15.Aralık.2006, 22:17
Haber buyuk ihtimal yalandir ama ikinci yari icin benim gonlumden gecen 3 oyuncu var: Caner, Topuz ve kaliteli yabanci bir stopper.

Fernando Gago
15.Aralık.2006, 22:21
Şu anda Caner'e ihtiyaç yok Bjkde...

remake
15.Aralık.2006, 22:52
Şu anda Caner'e ihtiyaç yok Bjkde...

Ibrahim Uzulmez'i cok begeniyorsun herhalde?

Fıratcan Alçınkaya
15.Aralık.2006, 22:59
Hayırlısı olsun iyi oyuncu Caner ..

Onurap
15.Aralık.2006, 23:06
Ancak, o zamanın yönetimi, 6 bin Euro yetiştirme parası ödemekten kaçındığı için transfer gerçekleşmedi.

Yorumsuz...

Emurafu
15.Aralık.2006, 23:11
Yalan inanmayın...
Aynısı yıldız Gs de hakkındada yazdım...

Gazeev gecende nededi..Caner çok genç ve gelecek vaaeden dedi..Ondan seneye çok yararlancam dedi..

Ayrıca Canerin bonservisi pahallı+Cska o kadar ucuz vermez..Cska aldıgı gençlerden hem kar eder....

Zaten hangi Gurbetci oyuncu iyi oynarsa hemen alıyoruz...

deniz.91
16.Aralık.2006, 00:48
caner türkiyeye henüz dönemeyeceğim demişit bir röportajında bence dönemsinde daha çok erken dönemsi için gelirse bidaha gidemez

Rodrigo Tello
16.Aralık.2006, 00:50
Yalan inanmayın...
Aynısı yıldız Gs de hakkındada yazdım...

Gazeev gecende nededi..Caner çok genç ve gelecek vaaeden dedi..Ondan seneye çok yararlancam dedi..

Ayrıca Canerin bonservisi pahallı+Cska o kadar ucuz vermez..Cska aldıgı gençlerden hem kar eder....

Zaten hangi Gurbetci oyuncu iyi oynarsa hemen alıyoruz...

Bizim hangi haberimiz dogruki ?

Holosko,Carew o bu şu hepsi yalan.Bırakında biraz heycanlanalım..;;)

GeNç KaRTaL
16.Aralık.2006, 01:01
Gelse yararlı olacak bir isim.Rico'nun yerine daha faydalı olur.Ama haberin doğruluğu muamma.

Cengo
16.Aralık.2006, 01:57
Yalan haber.

Caner çok koyu bir Fenerbahçe'lidir, Fenerbahçe Caner ve Samsunspor'la anlamıştı ama Samsunspor satmaktan vazgeçmişti.

remake
16.Aralık.2006, 02:18
Yalan haber.

Caner çok koyu bir Fenerbahçe'lidir, Fenerbahçe Caner ve Samsunspor'la anlamıştı ama Samsunspor satmaktan vazgeçmişti.

Caner profesyonel futbolcu degil mi? Isterse uzayli olsun eger Besiktas iyi bir teklif yapailse veya yapsa Inonu'ye gelmeyi dusunmez mi?

Rustu en baba Fenerlilerden biri ama kimin kalesini koruyor bu sene mesela?

Emurafu
16.Aralık.2006, 02:31
Yalan haber.

Caner çok koyu bir Fenerbahçe'lidir, Fenerbahçe Caner ve Samsunspor'la anlamıştı ama Samsunspor satmaktan vazgeçmişti.bu caner :)
caner erkin...
Samsundaki degil...Sanırım yanlıs anlasılma var..

GeNç KaRTaL
16.Aralık.2006, 02:43
Açıkcası böyle bir mesaj sana yakışmadı Cengiz abi.Bazen çok fanatik yorumların olsada futboldan çaktığını düşünen birisi olarak sana yakıştıramadım.

Adam fanatik Fenerli ise neden Beşiktaş'ın genç takımında antremana çıksın? Profesyonel futbolda oyuncuların fanatik taraftarı olduğu halde tuttuğu takımın rakibinde oynaması çok normal bir şey.Bunun en son örneği Rüştü.

Ha Caner'in durumu farklıysa söylede bilelim.

Beşiktaş Caneri alamaz.Çünkü CSKA vermez,versede istediği parayı Beşiktaş karşılayamaz desen daha iyi bir mazaret olurdu ama yalan haber olduğunu Caner'İn Fanatik Fenerbahçeli olmasına bağlaman saçma olmuş.

Yalan haber.

Cengo
16.Aralık.2006, 03:13
Rüştü Galatasaraylı zaten, bunu herkes biliyor.
Necati de Fenerlidir, yıllardır bilindiği halde profesyonelce aldılar paralarını.
Köüt bir şey değil, profesyonel oyuncunun takımı olmaz zaten, o yüzdne sorun olmadı ama seçim aşamasında bu tercihe etki gösterir iki taraftan da teklif varsa...

Fenerbahçeliliği transfere bağlamadım zaten.

Beşiktaş alamaz mı dedim yalan haber mi dedim, farkı anlamamışsın sen..
Araya --- çek, ek bilgi olarak yazdım ben onu.

@Emurafu
Evet haklısın pardon :D

GeNç KaRTaL
16.Aralık.2006, 05:40
Kusura bakma yanlış anlaşılma olmuş.Zaten senden böyle bir mesaj beklemediğimi belirtmiştim.

travis1903
16.Aralık.2006, 23:04
caner Besiktaslidir benim bildigim , gelmek istemistir buyuk ihtimalle de klubu satmaz
genc bir futbolcudur caner yararlanmak isteyeceklerdir
ancak ucuk bir rakam onerirsek alabiliriz bu da pek mumkun degil ekonomik sartlardan oturu

:0:

LaigLeNoiR
17.Aralık.2006, 00:15
Valla Caner bizde oynayamaz diyorum ben :)

Daha İbrahim üzülmez'i kesecek adam dünyaya gelmedi.Tello bile kesemedi :p

2'si oynuyor.Tello'da kesilmez takımdan Üzülmez'de o yüzden Caner'e gerek yok.

GeNç KaRTaL
17.Aralık.2006, 03:39
Caner sol bek mi ki Murat abi?Ben orta saha olarak biliyorum.

El Barto
17.Aralık.2006, 08:44
Caner mi? Yok artık Lebron...

Caner'i transfer etsin bu yönetim cidden kesin kararımı vereceğim artık futboldan çakmadıkları konusunda. Sen önce bir kaleci bul adam gibi. Sonra gol krallıgına (!) oynayan forvetlerini bir güçlendir değil mi? Cisse'nin yanına ayakta sağlam duran bir adam al hadi orayı geçtim savunmanın göbeğine bir adam alki alternatif olsun.

Ben bile bir kerede bukadar eksik sayabiliyorsam Caner'e gerçekten gerek yoktur yahu. :)

Ilhan
17.Aralık.2006, 08:52
CSKA'ya minimum 8 milyon avro verecek politikaya sahip değil Beşiktaş. Ayrıca önce bir stoper, sonra bir sağbek, sonra da solbeke ihtiyaç var.

LaigLeNoiR
17.Aralık.2006, 20:13
Caner sol bek mi ki Murat abi?Ben orta saha olarak biliyorum.

Şemsicim yanlış anladın beni.

Tabi bek değil ama Tello'yu mu kesecek ? Kesemez.
Tello'yu bek'e çekse Delinho'yu kesmek zorunda kalacak onu da kesemez.

O yüzden dedim.

IcedEarth
18.Aralık.2006, 00:29
Caner'in Beşiktaş'a transferi şu aşamada zor görünüyor. Bu genç yaşında Türkiye'ye dönmesi akıllıca olmaz. Ama Rusya ligi Türkiye Ligi'nden daha üstün bir lig değil bence. Bunu da göz önünde bulundurursak, gelme ihtimali yok değil. Ama herşeye rağmen, ben Caner'in geleceğine inanmıyorum. Tabii gelirse, büyük bir transfer başarısı olur.

GeNç KaRTaL
18.Aralık.2006, 03:01
Cisse'nin yanında ortasahada görev yapar Caner.O bölgeye Caner gibi bir isim gerekiyor diye düşünüyorum.O yüzden bence Caner gereksiz transfer olmaz.

Gerçi bu transfer olmayacak.Boşuna konuşmamızada gerek yok.

Universal
18.Aralık.2006, 03:06
Caner'in şuanda Beşiktaş'a hiçbir katkısı olmaz. Çünkü Caner CSKA ekibinde ilkonbirde oynamayan bir oyuncu. Alınırsa Tello'nun yerinde oynaması ki gerekir ki Tello şuan Caner'den daha iyi bir oyuncu. Eğer Caner alınırsa sadece geleceğe yatırım olunur.

eXcitinG
18.Aralık.2006, 16:13
Caner Ricardinho nun pozisyonunda da oynayabiLir.

Ama ben bu haberin sadece ortamı germe amacı ve heyecan katması amacı iLe ortaya atıLdığını düşünüyorum.

LaigLeNoiR
18.Aralık.2006, 18:26
Caner şu anda Beşiktaş'ta olsa ancak yedek bekler.

Bu kadar basit.Caner o kadar da üst düzey bir oyuncu değil bence.

Türkiye'de bir süre parlamış ve daha üstüne birşey katmadan Rusya'nın yolunu tutmuş ancak kendini orada da geliştirememiş bir oyuncu.

Mevki itibariyle AMLC gibi oynuyor.Bizde de oralar malesef dolu :)