PDA

View Full Version : Work Permit Olayı

from_edi
29.Ocak.2007, 05:31
Merhabalar ,

İskoçya Ligi'nde Celtic'i çalıştırıyorum ve ilk sezonu tamamladım. İkinci sezon öncesi transfer dönemindeyim.
İlk sezona başlarken kadroma kattığım 2 Arjantinli Matias Delgado ve Juan Manuel Torres Work Permit yani Çalışma İzni yüzünden ilk sezon oynatamadım.

Daha sonra ara transferde FC Kobenhavn'dan Brezilya'lı Diogo ile anlaştım aynı şekilde Galatasaray'dan Servet Çetin ilede sözleşme imzaladım ve Ocak ayında kadroma dahil oldular. Yine bu iki oyuncuda wp yüzünden maçlarda oynatamiyordum.
Şimdi sorum; Bu oyuncuları transfer ederken önce çalışma federasyon'dan izin çıkmadığı için tahkim kuruluna başvuru yapiyoruz ve oradan olumlu sonuç çıkınca takımıma transferi oluyor. Ama Neden hala wp yüzünden oynatamiyoruz oyuncuları ? Pekala Çalışma izni vermeyip transferi iptal edebilirler ki bunun olmuşluğu da vardır.

http://img116.imageshack.us/img116/2088/hhkd9.th.jpg (http://img116.imageshack.us/my.php?image=hhkd9.jpg)

Benim asıl merak ettiğim ; daha önceki kariyerlerimde yine bu durumla karşılaştığımda ilk sezon oynayamasa bile oyuncuyu ikinci sezon rahatlıkla oynatabiliyordum. Bunu kabullendiğim için de hemen Delgado'yu Getafe'ye kiraladım. Herneyse , sezon sonu geldi ve şu an ikinci sezona başlamak üzereyim ama ne Delgado nede diğer oyuncularım henüz bu sorundan kurtulmuş değiller. Ne yapmalıyım ? Nasıl olacak ? Onca para elimde mi patlayacak ? Bu bir Bug mı ? Yoksa doğrusu mu bu ? Lütfen bu konu hakkında ne biliyorsanız bu başlık altına yazın.

Teşekkürler.

Sir FRD
29.Ocak.2007, 05:40
yeni sözleşme öner belki düzelir

yunusgs
29.Ocak.2007, 05:57
Zannedersem alırken çalışma izni çıkması için bekliyorsun tahkim reddederse sonra itiraz ediyorsun eğer tekrar itiraz ederse tahkim o oyuncuyu alabiliyorsun fakat oynatamıyorsun.

from_edi
29.Ocak.2007, 06:15
yunusçum benim yazdiğim şeyleri özetlemişsin teşekkür ederim.

Batuhandemirel
29.Ocak.2007, 06:42
Mesela Man Utd'ın Antwerp diye Belçika liginden bir affiliate klubü var. Oyuncuya work permit çıkmaması durumunda bu takıma 3 sezon yolluyorsunuz ve Belçika vatandaşlığı kazanıyor. Bu sayede work permit'e de gerek kalmıyor. Böyle bir imkan yoksa ve oyuncu da milli takıma çağrılmıyorsa İskoç vatandaşı olmasını beklemek durumundasın ki bu sanırım 5 sezon sürüyor.

from_edi
29.Ocak.2007, 16:32
hakkaten saçma iş o zaman batuhan yav. mağdem oynatmaya izin vermiyorlar o zaman transfere neden onay veriyorlar ? Fm 2007'de böyle değildi sanırım.

yunusgs
29.Ocak.2007, 18:22
İşte onay veriyorlar ama izin vermeden onaylıyorlar o yüzden eğer ilk seferde oyuncuya izin çıkmazsa alma derim ben.

Batuhandemirel
31.Ocak.2007, 08:02
onay vermesinin sebebi büyük ihtimalle genç ve yetenekli oyuncuları elden kaçırmamak. alıp kiraya verip milli takımında oynamasını ya da avrupa vatandaşı olmasını beklemek lazım.

sacrameNt
31.Ocak.2007, 08:37
transfer döneminin sonlarına doğru ab dışı oyuncu alırsan çalışma izni çıkmadan kadrona giriyor. bunun sebebide çalışma izni çıkması için bekleyeceğin sürenin transfer dönemini aşması. bu durumda doğal olarak oyuncuyu alıyorsun ve izin çıkarsa oynatabiliyorsun.

eğer transfer dönemi sonlarına doğru aldıysan bu oyuncuları böyle olması normal. ayrıca bu konuya değinmişken uzun süreli oynuyorsanız çalışma izni çıkmayan genç yetenekleride transfer sezonunun sonunda bu şekilde alıp ab ülkelerine kiralayabilirsiniz.

SiR ToMaSRoSiCkY1
31.Ocak.2007, 15:13
transfer döneminin sonlarına doğru ab dışı oyuncu alırsan çalışma izni çıkmadan kadrona giriyor. bunun sebebide çalışma izni çıkması için bekleyeceğin sürenin transfer dönemini aşması. bu durumda doğal olarak oyuncuyu alıyorsun ve izin çıkarsa oynatabiliyorsun.

eğer transfer dönemi sonlarına doğru aldıysan bu oyuncuları böyle olması normal. ayrıca bu konuya değinmişken uzun süreli oynuyorsanız çalışma izni çıkmayan genç yetenekleride transfer sezonunun sonunda bu şekilde alıp ab ülkelerine kiralayabilirsiniz.

Aynen.Transfer döneminin sonlarına doğru AB dışı oyuncuları alırsan hiç transfer iznini beklemiyorlar.Bir an öce kadrona katılıyor.Mesela bir oyuncuya teklif götüreceksin.Bu da AB dışı bir oyuncu.Gelen kutusunda ''Transfer döneminin bitmesine son bir hafta kaldı.''O zaman o oyuncuya teklif yap.Ama görüşmeleri today(bu gün) seçeneğine getirirsen istediğin oyuncu çalışma izni almadan kadrona katılır.

Birde oyuncuyu aldıysan başka kulüplere kiraya gönderebilirsin.Bu senin isteğine bağlı.Sonra oyuncunun kirası bitip,geldiğinde ona yeni sözleşme önererek bu sorunu ortadan kaldırablirsin.

Aldığın oyuncu 21 yaş altı ise oyuncunun sözleşmesini genç kadro diye belirtirsen eğer oyuncu teklifini kabul ederse böyle bir sorun olmaz.

wolfson
31.Ocak.2007, 18:38
Ben Newcastle'la oynuyorum.Matias Fernandez ve Jerfferson Farfan'ı tarsnfer ettim.2 hafta oynatamadım 3. hafta oynattım bende böle bi şey olmadı.

SiR ToMaSRoSiCkY1
31.Ocak.2007, 20:09
Ben Newcastle'la oynuyorum.Matias Fernandez ve Jerfferson Farfan'ı tarsnfer ettim.2 hafta oynatamadım 3. hafta oynattım bende böle bi şey olmadı.

Senin oyunun 2. sezonda.Biraz düşünerek yaz.Sen onu 2.sezonda transfer ettin.O senden önce başka bir İngiliz kulübünde oynadı.Sanırsam Middlesbrough'tu.Ona Middlesbrough'a geldiğinde çalışma izni çıktı zaten.:mad:

youngpunker
07.Şubat.2007, 05:34
ben transfer sezonunda yaptım ama olmadı.biri yardım etsin ya ne yapabilrim milli takımda kac mac oynaması gererkir

Gncl1905
08.Şubat.2007, 20:20
Eğer Work Permit alamamış bir oyuncu kadrona dahil oluyosa senin Work Permit sorununu çözecek bir pilot klübün var demektir.Ancak öyle geliyolar çünkü benim bildiğim.Ben İngiltere de kariyer yapıyodum Work Permit yüzünden bazı oyuncuları alamıyodum yönetimden pilot klüp istedim ve onlarda birkaç takım sıraladı bende yararında Work Permit i çözecek olanı istedim onlarda verdi.Sonra alamadığım oyuncuya tekrar teklif yaptım ilk kabul edilmedi ama itiraz edince federasyon izin verdi.Ama tabiki oynatamazdım çünkü Work Permit sorunu vardı.AB vatandaşlığı kazanması gerekiyodu.Bende doğal olarak Work Permit sorununu çözecek pilot klübüme kiraya yolladım.Ya 3 sene orda kirada kalacak yada milli takımda 1 kez olsun maç yapacak.Ondan sonra takıma alabiliyosun bildiğim kadarıyla.

Addolorato
08.Şubat.2007, 23:25
Arkadaşlar benim tahminim bu olay sadece büyük takımsanız oluyo çünkü mesela fm 2007de bana olmuştu blackburne vagner love u almaya çalıştım work permit yüzünden gelemedi sonra man. utd a almaya kalktım takıma geldi ama oynatılamaz işareti çıktı.

shadowrefree
15.Şubat.2008, 15:54
bu konun açıklaması forumda daha önce yapıldı...lütfen konu açmadan önce arama butonunu kullanınız arkadaşlar...forum kirliliğine hayır...

Cengo
15.Şubat.2008, 17:49
Work Permit değil maalesef o, bonservisini almış oluyorsun.

Work Permit çıkmıyor, çıkmadığı için de kadro numarasını veremezsin sanırım.Çıkması için milli olma şartlarını yerine getirmesi veya AB vatandaşı olması lazım.

AB ülkesi olan ve vatandaşlığa geçiş süresi düşük olan bir ülkeden pilot kulüp alırsan bir iki sene orada oynattıktan sonra vatandaşlık aldığında geri çağırabilirsin.Chelsea bu yüzden bir kaç yıl Alex'i Psv'ye kiraladı (aslında kiralamadı, satın alma hakkı önceliği olan sözleşme imzalasına izin verdi) ...

shadowrefree
15.Şubat.2008, 21:46
ManU da Antwerp i kullanıyor...3 sezonda yani 3 yılda belçika vatandaşlığına geçiyor wp olan oyuncular...

mostblow
17.Şubat.2008, 16:11
Zannedersem alırken çalışma izni çıkması için bekliyorsun tahkim reddederse sonra itiraz ediyorsun eğer tekrar itiraz ederse tahkim o oyuncuyu alabiliyorsun fakat oynatamıyorsun.

evet aynen öyle....

youngpunker
19.Şubat.2008, 14:03
oyle oldugunu biliyoruz zaten ama bunu nasıl cozcez sorun orda;)

Vieri
19.Şubat.2008, 14:29
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=37870&highlight=work+permit

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=31915&highlight=work+permit

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=26489&highlight=work+permit

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=49258&highlight=work+permit