PDA

View Full Version : Galibiyet Sorunu

Burak Duran
05.Şubat.2007, 22:07
Bu konu daha once acildimi bilmiyorum ama uzun suredir yoktum.. su 2008e bir turlu alisamadim 2 mac kazinip 4 mac kaybetmekten sIkildim artik oyunu oynamiyorum yeniden baslicam sizin tavsiyelerinizi alabilirmiyim

KaF KeF
05.Şubat.2007, 22:26
Abi şuraya bi bak istersen..
Başarısız Taktiklere Başarılı yöntem (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=55827)

Burak Duran
05.Şubat.2007, 23:06
valla onu denemistim ama yine olmamisti bir turlu adam akilli taktik oturmuyor

DisCo
06.Şubat.2007, 01:03
Arkadaşlar 4-4-2 ile başladım ben. Zamanla açık verdiğim noktalara göz attım. Gol yollarında neleri yapamıyor takım onu göz önüne aldım. Bunları giderme adına değişiklikler yaparak taktik oturdu. Sonrada taktiğe göre oyuncu almaya başladım.

Flawless Victory
06.Şubat.2007, 01:20
Burak kardeş 2007 Toutatis taktiğini indir ve küçük 1-2 değişiklikle sorunun çözülecektir.

Aşk-ı Şehir
06.Şubat.2007, 02:26
Ya anlamadığım bir konu var. Mesela ben Galatasaray'ım rakibim Oftaş. Ligde 16. Ve maç 1-0 bitiyor ama zar zor. dk 75'te attığım karambol golüyle. 1 hafta sonra Oftaşspor evinde Kayserispor ile karşılaşıyor ve 4-0 mağlup oluyor. Gerçekten ilginç. Benim maçta 9'la oynayan Ferhat Kayseri karşısında 6 ile oynuyor.

GodfatheR
06.Şubat.2007, 03:03
Ben Serkan abinin(Sekopej) taktiğini kullanıyorum.Sadece oyuncu sorumluluğunu(şimdi hatırlayamadım ismini)en aza indirdim ve Man City ile 21 galibiyet 5 beraberlik aldım önüme gelen her devi farklı yeniyorum ama bu taktik Fener de tutmamıştı yani takımına göre değişiyo.Doğru taktiği buldunmu bileğini kimse bükemiyo.

RoNNiE91
06.Şubat.2007, 05:47
Serkan abinin taktik ney peki :D

yunusgs
06.Şubat.2007, 05:56
Zaten Fm 2008 de en zor olan şey taktik

The.Crow
06.Şubat.2007, 06:08
Ben de taktik işi başa bela isimli bi konu açmıştım.orda da bu konuyu bayağı tartıştık ama Fener'e en azından ligde oturan bir taktik bulabildim zor da olsa.

RoNNiE91
06.Şubat.2007, 06:41
Ben Bayern Münih'e ve Beşiktaş'a buldum oturan bir taktik ama Juventus'a bulamadım.

Burak Duran
06.Şubat.2007, 08:48
galatasaraya 4-1-2-1-2 taktigini her turlu sekilde denedim olmadi liverpool a 3-4-3 3-5-2 4-3-3 4-4-2 ve diger bir cok alternatifi denedim ama nerdeyse hic biri olmadi arada 4-5 hafta ust uste kazandim sonra tekrar cokus

nerazzuri
06.Şubat.2007, 10:50
Burak abi. Bu aralar banada oluyor. Sanki bi çöküş başladı bende. Bi ara hiç maç kazanamadım. Taktik oturtamadım. Hatta oyunu bırakma noktasına geldim. Ciddi ciddi bu yüzden depresyona falan gireceğim :) Şaka bi yana şu anda 4-1-2-1-2 yi kullanıyorum.

Kanatlar açık bir ok yukarı. Tek ön libero 1 ok yukarı. Tek Amc ok yok.

Forvetin sol tarafına Alex tipi bir oyuncu koyarsan partneri daha rahat gol atabilir benden tavsiye.

Alex-Semih 2lisini denedim. Semih 21(18)-21 gol attı. Ayrıca 18 maçta sonradan girdi. İlhan Parlak ise 20(15) 19 gol. 15 maç sonradan girerek attı.

Çok başarılı kesinlike tavsiye ederim Burak abi.

RoNNiE91
06.Şubat.2007, 16:18
Bende Juventus'la oynuyorum.Taktiği hiç oturtamadım.Bayern'deki taktiği deneyecektim ama o taktikte AML ve AMR yok.Bende ise Niko Kranjcar ve Camoranesi gibi etkili kanat oyuncuları var.Bu oyuncular boşta kalıyor.

SiR ToMaSRoSiCkY1
06.Şubat.2007, 16:56
Abi sana Total Dominasyon'u öneririm.Bu taktiğin üstüne yok.Liverpool,Galatasaray hepsinde işi götürüyor.Dene derim.

RoNNiE91
06.Şubat.2007, 17:26
Tek forvet ama galiba Total Dominasyon.Bende Trezeguet,Del Piero,I a q u i n t a,Rossi gibi forvetler var :confused:

SiR ToMaSRoSiCkY1
06.Şubat.2007, 17:36
Tek forvet ama galiba Total Dominasyon.Bende Trezeguet,Del Piero,I a q u i n t a,Rossi gibi forvetler var :confused:

Ben sana yazmadım ki Burak'cım.Ben Burak Duran için yazdım.:D

King_Theoden
06.Şubat.2007, 18:44
Arkadaşlar bu oyunu PC ye karşı oynamayın bir takım 5 maçn 5 inde de son 5 dk ya önde girip 89-90 da gol yiyerek berabere bitirebilirmi maçı hep son dakikalara 2-1 1-0 önde giriyorum ama maçlar berabere bitiyor bu gidişle FM2007 ye döneceğim.

Burak Duran
06.Şubat.2007, 19:08
Abi sana Total Dominasyon'u öneririm.Bu taktiğin üstüne yok.Liverpool,Galatasaray hepsinde işi götürüyor.Dene derim.

nonda yada karan dan birini secmekte zor olur tek forvette Galatasaraya ama deneyelim bakalim

Aşk-ı Şehir
06.Şubat.2007, 19:25
nonda yada karan dan birini secmekte zor olur tek forvette Galatasaraya ama deneyelim bakalim

Karan oynuyor abi total dominasyonda hemde iyi oynuyor. ;;)

Burak Duran
06.Şubat.2007, 20:00
hadi ya nonda yalan olcak desene iyi bakalim onu deneyelim yarin orjinal fm gelcek onla yeni sezona baslarim gelismeleri yazarim... bu arada orjinal almak isteyenler turkiyede bir sitede pesin fiyatina 12 taksitle kargo bedava olarak 65 ytl ye orjinal fm ye sahip olabilirsiniz ayda 5.42 ytl odeyerek

Ilhan
06.Şubat.2007, 20:07
Total Dominasyon mu dedi biri:)

GodfatheR
06.Şubat.2007, 20:14
Serkan abinin taktik ney peki :D

3-5-2 olan taktik.Ben Total dominasyon ile Fenerbahçe ile UEFA'yı aldım ama Man City'de döküldüm her takıma her taktik uymuyo.

Burak Duran
06.Şubat.2007, 20:16
valla surekli taktik degistirmekten biktim yahu

SiR ToMaSRoSiCkY1
06.Şubat.2007, 21:00
Total Dominasyon kesin çözüm.Ümit'te ilaç olur sana.

RoNNiE91
06.Şubat.2007, 22:01
Juventus'a da bir çözüm bulabilen var mı?

GeNç KaRTaL
06.Şubat.2007, 22:19
Burak bende bir taktik var.İlhan abinin total dominasyonu üzerinde biraz oynayıp Roma'ya uygulamıştım.Tutmuştu.İstersen sana yollayayım.

The.Crow
07.Şubat.2007, 06:54
Arkadaşlar isterseniz kullandığım taktiği vereyim buraya bi deneyin.Fener'e oturdu ilk sezon hiç transfer yapmadan lig şampiyonu ve türkiye kupası aldım. ve 28 maç yenilmezlik serisi yaptılar. 2 ön liberolu tek forvetli bi taktik.Denemek isteyen olursa verebilirim buraya.

youngpunker
07.Şubat.2007, 08:47
Ya anlamadığım bir konu var. Mesela ben Galatasaray'ım rakibim Oftaş. Ligde 16. Ve maç 1-0 bitiyor ama zar zor. dk 75'te attığım karambol golüyle. 1 hafta sonra Oftaşspor evinde Kayserispor ile karşılaşıyor ve 4-0 mağlup oluyor. Gerçekten ilginç. Benim maçta 9'la oynayan Ferhat Kayseri karşısında 6 ile oynuyor.

oyuncunu süreklilik özelliği düşüktür büyük ihtimalle

Sysmix
07.Şubat.2007, 17:05
Bu başlığı cidden sabitlemek lazım. Yani sırf banamı oluyor dedim ama son zamanlarda nette göz gezdirdiğimde herkes aynı dertten muzdarip.

Takımım Fiorentina... Mutu ve Santanayı sattım sadece. Alınan oyuncular Rafael Vander Vaart, Rodrigo Palacio, Ajaxdan Leonardo.

5 Hazırlık maçı üstüne 6 lig maçı ypaıyorum.(Maçların sırası karışık olabılır sinirden tam olarak bişey gelmıyo aklıma şu an :)) Taktiğim 4-1-3-2. İlk maç Napoli 3-0 kendi evimde, Genoa kendi evimde 3-1. Catania deplasman 1-0 ki bu maçla başlıyor artık sinir sistemi oynamaya. A.C. Milan 3-1 yeniliyoruz ki normal bi sonuc ama yenilen goller ve kacanlar dışında sonuc normal. Sonra Gidiyoruz Juventus deplasmanına son saniye penaltısıyla güç bela 2-1 alıyoruz maçı.

Ve eğlence bundan sonra başlıyo..

Juventus deplasmanında ve diğer deplasmanlarda taktiğim 4-4-1-1. Orta alandaki 4 lünün orta göbekteki iki oyuncu ya dmc mevkiinde oluyor yada mc de oklar dmc ye dogru. Juventusdan sonra gidiyoruz Uefa kupası grup ilk maçı Tottenham..
4-1 yenılıyoruz, karsıya karsıya 4 kez arka arkaya kalecının ustune vurmalar yıne baslıyor. Yukarda verilen linkde anlatılan " Creative özelliğini en aza indirin " olayı zaten lig basında berı uygulanmakta sadece il Napoli maçında saçma sapan çaprazdan vurdukları yerde orta açtılar "heh tamam" dedim oldu herhal.

Tottenham macında gelıyoruz dönuyoruz ev sahıbı taktıgıne: 4-1-3-2
Rakip Lazio, maçdan önce gaz verıyorum lazio yu yenerız dıye. Ilk yarı 4-0 Lazio lehıne bıtıyor. 2 gol Frey den dönen top ile ki bu Frey in peşinde Manchester ve Fc Bayern var. Ve ilk yarı bittikten sonra oyundan cıkıyorum kayıtlı oyunu siliyorum.

bU sırf Fiorentinada olmuyo, bundan önce Everton ile başladım orda da ilk sezon bitimine az bi süre kala artık oturtaak taktik bulamadıgımdan oyunu siliyorum sinir stres içinde ki elimde Riquelme gibi bi yıldız olmasına rağmen.

Sonra tekrar başlıyorum Everton ile İlk sezon bitiyo yine sinir stres içinde ikince sezon bu sefer aynısı.

Lafı fazla uzatıyorum farkındayım benim sinir oldugumn şey bu oyun her cd ye farklımı yazılıyo. Kariyer hikayelerinde gördüğüm kadarıyla herkes başarından başarıyo koşuyor. İlk sezonda adam edilen ikinci lig takımları, kupalar filan. Onlara çamur atmak gibi bi derdim yok ama 6 senelik Cm-Fm oynayan biri olarak konusuyorum ben 6 sene içinde hiç bi takımla iki maç arka arkaya 8 gol yemedım taktıgımde en ufak bi değişiklik olmadan. Girilen poziyonların çokluğu kalecilerin panterleşmesıyle kapatılmıs. Tamam her mac 10-0 bitsin demiyorum da 4 defanslı önünde de 1 dmc li bi takım kendi evinde ilk yarı 4 gol yemez karşı takım ısterse 11 forvetle oynasın çok saçma. Futbol bu olur molur filan dıye bısey yok bu olayda. Amatör küme takımı değil sonuçta.

Orjınal oyun alıpda böle aptalca oyun hatalarıyla kasılasınca ınsan ıster ıstemez ulan keklediler bizi diye düşünüyor ki düşünmüyorum artık keklendik resmen. Patch filan cıkarana kadar bari biraz daha bekleser. Bu oyunun kontrol ekibi mal mı ki bu kadar hatayı goremıyo. Kornerlerden ön direğe atılan toplara aptalca kafa vurusları- korneri penaltı noktası ustune kullan dememe ragmen-, kısa-dar oyun anlayısı oyna dedıgım halde uzun pas ile oyanamalar artık bıktırdı ve Fm'ye itimatım kalmadı artık. Oyuna illa Manchester yada Barcelonam ılemı baslamak gerek. 6 senelik sanal menejer olarak alt liglerden bu oyuna ragmen takım alıp başarıdan başarıya koşanlara saygım sonsuz. Bu kadar uzattrıgım için de kusura bakmayın.

Burak Duran
07.Şubat.2007, 19:26
sysmix bu dediklerinin aynisi banada oluyor bence banada oyle tavsiye edildi 2-3 maci 90 dakika izle ve yonet ama ne kadar yardimci olur bilmiyorum benimde bugun orjinal gelsin bir cok sey denicem tutarsa haber veririm

Aşk-ı Şehir
07.Şubat.2007, 19:59
Dün hiç yenemediğim bir takımın üzerinde çeşitli taktikler denedim ve sonucu sabit taktikler arasında bulunan 4-3-3(Attacking)'i denedim ve sonucu aldım. Sizede öneririm. Ama FM2008'de rakibe göre taktik uygulamak gerekiyor zaman zaman.:)

Sysmix
07.Şubat.2007, 20:54
Burak vallah ne deniyceğimi şaşırdım. Tamam oyun zor, zorda olmalı zatende takımı kurduk yani daha ne yapalım sinir olduğum nokta o benim.Takımda süreklilik olmuyor, oyuncular kötü olsa diycem tamam ama çalıştırdığımız takımlar belli. Zaten kalbur üstü takımları bıraksan normal 4-4-2 oyuncularada herhangı bır komut vermesen kendılıgınden galıp gelir. Bu oyunda o gizli noktayı ya ben bulamadım yada öle bi nokta yok oyun bu bu sene bu şekilde keklendik. Yani yapabildiğim tek yorum bu.
İnsan bukadar seneden sonra kafayı takıyo ister istemez, guru yapıyo kendi kendine :)Lazio olayı sabah işe gelmeden evde bi 10 dakka takılıyım dememle oldu. Sayesinde şu mübarek güne süper başladım saolasın sega ve sigames :) 90 dakka izlemek bilmıyorum ne işe yararda denemkte fayda var zaman bulursak.

Burak Duran
07.Şubat.2007, 20:58
90 dakika izleyerek aciklari falan gorursun belki nerde aksama var vs. 50 sut cekip 1 gol atmaktan ve adamlarin ilk sutunun gol olmasindan daha sinir bozucu bir sey yok herhalde

BeeTLeJuiCe
07.Şubat.2007, 21:08
FM 2008 gerçekten önceki serilere göre taktik konusunda hayli zorlaştırılmış. Takıma sabit bir taktik oturtmak gerçekten çok zor. 3 maç süper sonuçlar aldığın taktik ile 4. maçta ligin sonuncusundan fark yiyebiliyorsun.

Çoğu kişininde dediği gibi rakibe göre taktik uygulamak en iyisi. Her maç taktik değiştirmek değilde en azından oynadığın rakibe göre taktik üzerinde oynama yapmalıyızki ben böyle yapıyorum. Ayrıca tüm maçları full maç olarak oynadığımıda belirtmek isterim. Bu şekilde maçlar hem daha zevkli oluyor hemde eksiklikleri, yanlışlıkları daha kolay görüp müdahale ediyorsun.

Sysmix
07.Şubat.2007, 21:10
Ya zaten sayarsak fabrikasyon arıza dolu. Tamam belki oyun olarak bakmak gerek, bunuda insan yapıyor ama 60-70 ytl almayı biliyorlar. Yabancı forumlarda da sanırım aynı sorundan yakınanlarda vardır pek incelemedim detaylı ama. Kendi evimde Lazio ya ılk yarı 4-0 yenık kapatma olayı kara leke gibi çıkmaz kolay kolay :)

90 dakika izliycem bi maçımı dediğin gibi nerde kabzımallık yapıyorlar bakmak lazım.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

FM 2008 gerçekten önceki serilere göre taktik konusunda hayli zorlaştırılmış. Takıma sabit bir taktik oturtmak gerçekten çok zor. 3 maç süper sonuçlar aldığın taktik ile 4. maçta ligin sonuncusundan fark yiyebiliyorsun.

Çoğu kişininde dediği gibi rakibe göre taktik uygulamak en iyisi. Her maç taktik değiştirmek değilde en azından oynadığın rakibe göre taktik üzerinde oynama yapmalıyızki ben böyle yapıyorum. Ayrıca tüm maçları full maç olarak oynadığımıda belirtmek isterim. Bu şekilde maçlar hem daha zevkli oluyor hemde eksiklikleri, yanlışlıkları daha kolay görüp müdahale ediyorsun.

Full maç dediğiniz bildiğimiz 90 dakika dimi? Gerçek yaşama uygun 1.5 saat yani ?

Burak Duran
07.Şubat.2007, 21:15
aynen oyle 90 dakika :D zaman harcamak lazim emek

Sysmix
07.Şubat.2007, 21:21
Yemişim öle emeği abi bi maça doksan dakka verırsek işimiz var :) Şakır şakır kariyer yazanlardaki başarı nerden gelıyo bunu bana biri izah etsin tamam oldu dıycem.

Burak Duran
07.Şubat.2007, 21:27
1 mac oyna 90 dakika taktige bak iyiyse oyle devam et mac ici paso taktik degistirmek lazimmis galiba

Sysmix
07.Şubat.2007, 21:49
Kasıcaz dıyosun yanı :) Vallah taktik tutturanlar hep ölemi yapıyo onu merak edıyorum aslında. 90 dakika içinde butun taktıkler denenir iyi olurda zaman işte

Burak Duran
07.Şubat.2007, 21:52
valla zaman ama napalim 1.5 saat vercez artik
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
galatasarayla sezona basladim daha 3 hazirlik macini yaptim 2g 1b aldim hazirliklarda transfer olarak piatta, ilhan demirci ve ufukhan bayraktari aldim. piatta haric digerleri yedek kaliyor ama bakalim lig baclayinca total dominasyon tutucak mi bilmiyorum gorcez bakalim
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yok yok olmuyo bursa maci 24 kaleyi tutan sut 0 gol bursanin 2 kaleyi tutan sut 2 gol 2-0 maglup

Gncl1905
08.Şubat.2007, 20:10
Bencede çok sinir bozucu.Yeni bir kriyer açıyosun ilk haftalar müthiş gidiosun ilk 10 haftada İngiltere gibi bir ligde ortalama bir takımla lider oluosun sonra bir çöküşe geçiosun anlıosun taktiğinin çözüldüğünü yenisini yapıosun taktiğinin ama bu sefer o daha kısa sürüyo ilk 2 maç 6-0 3-0 gib galibiyetlerle coşuosun ama sonra bir kötü takıma yeniliyosun sonrada sürüp gidiyo zaten.Sinir olup bırakıyosun oyunu.Ne biçim birşeyse...

The.Crow
09.Şubat.2007, 04:22
Bencede çok sinir bozucu.Yeni bir kriyer açıyosun ilk haftalar müthiş gidiosun ilk 10 haftada İngiltere gibi bir ligde ortalama bir takımla lider oluosun sonra bir çöküşe geçiosun anlıosun taktiğinin çözüldüğünü yenisini yapıosun taktiğinin ama bu sefer o daha kısa sürüyo ilk 2 maç 6-0 3-0 gib galibiyetlerle coşuosun ama sonra bir kötü takıma yeniliyosun sonrada sürüp gidiyo zaten.Sinir olup bırakıyosun oyunu.Ne biçim birşeyse...

walla abi haklısın dur bakalım.Bi taktik yaptım.Fenerle açmıştım oyunu.İlk sezon hiç transfer yapmadım.İlk sezon şampiyon oldum ve türkiye kupasını aldım. Ligde 28 maçlık yenilmezlik serisi elde ettim.Şampiyonluğu garantileyince seri bitti :). Çok az gol yiyorum maç başına 0.5 falan. Ancak zaman zaman gol sorunu çekiyorum o kadar.Şu an 2.sezonu oynuyorum.taktiği değiştirmeden gidiyorum.Şampiyonlar liginde B.münih-Chelsea-Shaktar vardı ve grupta 10 puan toplayıp lider çıktım ( bayern ve chelsea nin de puanı 10 du) Eğer bu sezon da güzel geçerse paylaşmayı düşünüyorum taktiği.

BeeTLeJuiCe
09.Şubat.2007, 04:28
Full Maç oynadığınız zaman 1 Buçuk saat sürmüyor yaa. Şöylede yapabilirsiniz maçta geriye düştüğünüz anlarda oyunu full maç yapabilirsiniz. Reklam yapmak gibi olmasın ama sana benim taktiğimi önereyim bide onu dne istersen. Daha fazla atak yaparsın bu taktikle. Gol sayısı artık senin forvetlere kalmış :)

http://rapidshare.com/files/90232313/Double_Attack_-hsv__HSV__Jun_2007_.tac.html

Gncl1905
09.Şubat.2007, 04:29
Senin taktik bayağı sürmüş :) Hellbells

The.Crow
09.Şubat.2007, 04:34
Senin taktik bayağı sürmüş :) Hellbells

walla bayağı surdu ama şampiyonlar liginde iyi de super ligde bu sene cok berabere kalıyorum.ilk yarı bitti. 17 maçta 2 maglubiyet var ancak çok fazla beraberlik aldıgımda zirveden biraz uzağım bakalım ne olacak :)

RoNNiE91
09.Şubat.2007, 05:43
Şanlıurfaspor ile oynuyorum.Hazırlık maçlarında gelene geçene 4-5 tane atıyorum.Hatta Ankaragücü'nü bile yendim kendi sahamda.Lige gelince tel tel dökülüyorum.Bir çözüm bulabilir misiniz?

Knightmare
09.Şubat.2007, 09:53
istifa et :D

GeNç KaRTaL
09.Şubat.2007, 10:03
Burak o yolladığım taktiği Juve'de denedin mi?

wwhirlwind
09.Şubat.2007, 21:11
buna kesin çözum aynı taktikle oynamamak :) sonucta gercekte oldugu gibi hep aynı taktkte oynadıgımız zaman diger takımlar sahaya cıkarken buna onlem alarak cıkıyor bakıyolar bunlar her maca bu taktikle cıkıyor bize karsıda boyle oynarlar dusuncesinde oluyorlar diziliş aynı olsa bile takım ve oyuncu talimatları degistirmemiz rakibi şaşırtmaya yetiyor :) en azından ben bole cozdum bu olayı :)

Burak Duran
13.Şubat.2007, 00:11
Galibiyet sorunu diye birşey yoktur. Şu anlamda yoktur. Zaten belirtildiği gibi taktik oturtulursa sorun yaşanmıyor. Buda maç tecrübesi ile olacak bir durum. Ben kurduğum takımda yeniyordum ancak çok gol görüyordum kalemde. Önlibero ile oynamaya başladım. Sorunum haloldu. Zaten takım çok iyi değilse kuracağınız kadro ile belki her maçı kazanamazsınız ancak yenilsenizde bu çok basit olmaz. Kadronuz iyi olsa dahi yeterli taktiği oturtmadığınız sürece yine istikrar olmaz. Siz istifa ettiğinizde yerinize gelen hocanın aynı takımla terör estirdiğini görürsünüz.

Zamanla taktiği oturtuyoruz. Maç içerisinde şartlara göre ayarlamalarda yapabiliriz. Bazen ilk uyguladığımız taktik tam oturur bazen yenilgiler sonucunda doğru taktiği buluruz. Bütün mesele bu.

sonucta yenemedigin surece galip gelemezsin buda galibiyet sorunu olur belli bir sure sonra olay cilkindan cikar ve adami kanser eder iste biz o asamaya geldik

Tedesco
13.Şubat.2007, 00:16
Arkadaşlar bu oyunu PC ye karşı oynamayın bir takım 5 maçn 5 inde de son 5 dk ya önde girip 89-90 da gol yiyerek berabere bitirebilirmi maçı hep son dakikalara 2-1 1-0 önde giriyorum ama maçlar berabere bitiyor bu gidişle FM2007 ye döneceğim.

bende de öyle oluyor hep heleki deplasmanlarda..son sırada ki takım bile son dk larda 2 gol atıyor berabre bitiriyor..anlamadım gerçekten..istikrarlı bi taktikte göremedim hiç..hepsini denedim taktiklerin...

Sysmix
12.Şubat.2008, 10:55
Evet ikince kez başlayınca olayı çözdüm sanırım. Burak Duran özellikle sözüm sana kardeşim :) ;

Her maça ayrı taktik olayı hakikaten işe yarıyor. Ayrı taktik derken benim normal taktıgım 4-1-3-2. amr-amc-aml şeklinde oynuyorum. Maçına göre daha dogrusu deplasmanlarda takımın güç durumuna göre AMR ve AMLyi mr ve ml olarak ayrlıyorum yada çift MC ile oynuyorum AMR ve AML ler yerinde kalıyor. Deplasmandaki maçlarda oyun kurucu kullanmıyorum yanı o seçenek aktif olmuyor. Tabi bu takıam görede değişebilir, AMR : Santana yada Cska'dan aldığım Ramonu koyuyorum, AML: Mutu yada Gobbi. MC : Kuzmanovic ( ki kendisi wonderkid) yada Montolivo. Ama defansı hiç bozmuyorum, (kaleci dahil) 4 defans oyuncum direk forma giyiyor bir sakatlık olmadıgı sürece; dr: van den borre dl: jelle van damme dc: kaptan danielle dc: gambarrini. Maç içinde de kurguyu,iskeleti çok bozmadan ufak tefek değişiklikler yapıyorum karşı takımın atak çokluğuna göre. Creativy seviyesi de little. Maç içinde much yada normal yapıyorum. Şu an hatılrmıyorum kaç maç yaptığımı ama ligde sadece deplasmanda Livornoya 2-1 ve kendi evimde İntere 1-0 yenıldım ( 90+3 de yedıgım gol ile ). Uefa kupasında da deplasmanda Bayern Munich 4 tane çaktı :) Ligde İnterin ardından 2. sıradayım 27 puanla

Şimdilik mutlu mesut ve huzurlu bir şekilde ilerliyorum.Hiç bi menejerlık oyununda da taktik için bu kadar kastıgımı hatırlamam bu kadar senedir.

amorti
12.Şubat.2008, 14:37

Demekki maci basladigimz taktikle ya da enazindan basladigimiz pas, pres , mantalite sekliyle bitirmeyecekmisiz..

Ondeysek adamlar yuklenir.Yuklenirlerse kapanilir.Gol yenmez samanlik seyran olur fm2007'ye de donulmez.:icon_cool:

Oftas icin Galatasaray cok daha zorlu bir rakip oldugu icin gs ye karsi sergiledigi taktik anlayisi ile Kayserispor'a sergiledigi farkli.Skor da bundan kaynaklaniyor.
Ha bir de her takima ters gelen taktikler vardir.Budur..:0:

Sysmix
12.Şubat.2008, 14:39
" Demekki maci basladigimz taktikle ya da enazindan basladigimiz pas, pres , mantalite sekliyle bitirmeyecekmisiz.. "

Kesinlikle katılıyorum. 6 senelik sanal menejerlik hayatımda bu oyun bana bunu acı tecrübelerle öğretti :)

Burak Duran
13.Şubat.2008, 15:42
valla bende alistim oyuna torino ile sov yapiyorum 17 mac 10g 2b 5 m ile ligde 4.yum :D italyada torino ile bu bir basari bence hele hele oyuna yeni adepte oluyorssam bu lig bitsin Galatasarayla baslicam bakalim ozaman ne olcak.. sysmix tavsiyeler icin sagol onlarida uygulayacagim

DisCo
13.Şubat.2008, 16:50
Galibiyet sorunu diye birşey yoktur. Şu anlamda yoktur. Zaten belirtildiği gibi taktik oturtulursa sorun yaşanmıyor. Buda maç tecrübesi ile olacak bir durum. Ben kurduğum takımda yeniyordum ancak çok gol görüyordum kalemde. Önlibero ile oynamaya başladım. Sorunum haloldu. Zaten takım çok iyi değilse kuracağınız kadro ile belki her maçı kazanamazsınız ancak yenilsenizde bu çok basit olmaz. Kadronuz iyi olsa dahi yeterli taktiği oturtmadığınız sürece yine istikrar olmaz. Siz istifa ettiğinizde yerinize gelen hocanın aynı takımla terör estirdiğini görürsünüz.

Zamanla taktiği oturtuyoruz. Maç içerisinde şartlara göre ayarlamalarda yapabiliriz. Bazen ilk uyguladığımız taktik tam oturur bazen yenilgiler sonucunda doğru taktiği buluruz. Bütün mesele bu.

Mr.CordiaL
13.Şubat.2008, 20:17
Aynı sorunu ben de Eskişehirspor kariyerimde yaşadım. İlk yarıyı sadece 2 beraberlik alarak lider kapattım. 2. yarı tam bir faciaydı. nasıl oyunu kapatıp silmediğimi billmiyorum. Sezonu 10.lukla kapatabildim...

spider3784
14.Şubat.2008, 19:09
Güçlü forvetlere hard tackle uygulayınca hiç birşey yapamıyorlar.Belki bazı maçlarda işinize yarar.Tabi hızlıları daha bende nasıl durduracağımı bilmiyorum.:)