PDA

View Full Version : kafa vuruşları için antreman yardımı

cemir05
19.Nisan.2008, 09:24
yq ben bu fabregas'ın sa.çma sapan yerlere kafa vurmasından bıktım ya. adam kaç kere karşı takıma resmen asist yapar gibi kafa atışlarında bulundu. kaleci degaj yapıyor, orta sahada sanki başka adam yokmuş gibi top sürekli fabregas'a geliyor. adama gelen 100 topun en fazla 5 tanesini kullanabiliyorum. acaba antreman da hangi çaşılmayı yükseltmeliyim.

noescape85
19.Nisan.2008, 12:02
Ball control ve strength.

Ball control; düzgün kafa vuruşu için, yani kafaya düzgün vurmayı artırır. (teknik özelliklerde gördüğün kafa özelliği )

Strength; güç ve zıplama özelliği için , en önemlisi zıplama zaten..

Yani şöyle diyeyim, kafa vurma özelliği 20 olsa , zıplaması 10 ise; sanmaki o oyuncu çoğu hava toplarını alır kazanır..
Örnek: John Mensah faciası, şahsen ben yaşadım :s

Fabregas içinde uğraşma bence o kadar, en fazla 1-2 özellik artırabilirsin bu kastettiğim özellikleri Fabregas'ta. Değmez yani, taktiğinde daha farklı bir rol ver Fabregas'a.

muzoadux
19.Nisan.2008, 14:51
Fabregasın özelliklerini degistirmek cok zor..Noescape85 in dediği gibi en fazla 1 bilemedin 2 artar..

Yapman gereken ise şu.Oyuncu ayarlarında kalecinin uzun pas mı atsın kısa pasmı atsın gibi kaleci vuruşlarında topun gidecği yerin belirlemeni sağlayan seçenekler var.Direk uzun pas yaptırırsan doğal olarak ya top MC oyanayan fabregasa yada oynatıyorsan AMC ne gider.Dediğim değişikliği yaparsan sorun kalmayacaktır sanırım.