PDA

View Full Version : TSL 32. Hafta | Beşiktaş - Bursaspor

goosfraba
22.Nisan.2008, 19:12
http://img240.imageshack.us/img240/3131/bjkvd0.jpg

RoNNiE91
22.Nisan.2008, 19:15
Kaybedecek hiçbirşeyimiz yok.Var gücümüzle asılmamız gerek.Taraftarımız bizi Adana'da yalnız bırakmayacaktır.Kazanacağız.

Universal
22.Nisan.2008, 19:17
Beşiktaş seyircisi kendi seyircisinin önünde oynadığı maçlarda zorlanıyor. Oyuncular gol kaçırsam veya hatalı pas versem bu tribünler bana alehime tezahurat eder korkusu ile oynuyorlar. Birde Bursa maçında bunlar yaşanırsa işleri gerçekten zor olur. Bursaspor ise bir tutam düşme korkusu yaşıyor, bu maçta mutlaka puan alacaklardır. Galibiyet elde edeceklerini düşünüyorum.

TürkuAz
22.Nisan.2008, 19:25
Beşiktaş kazanır, başka yolu yok..

Fıratcan Alçınkaya
22.Nisan.2008, 19:27
ilk maçda olduğu gibi yine kazanırız...

anilton
22.Nisan.2008, 19:29
Son üç maçımızı kazanmamız lazım,çünkü kaybedecek başka hiç bir şeyimiz yok,yenilsek dahi garanti dördüncüyüz.O yüzden korkusuz saldırıp ilk maçta olduğu gibi kazanırız...

Adana'ya gidiyorum,yalnız bırakmayacağım Beşiktaş'ımı...

GeNç KaRTaL
22.Nisan.2008, 19:30
Ligde son haftalara girerken sezon sonu daha üstte yer edinmek için rakiplerimizin puan kaybını beklerken kalan maçlarımızı kazanmalıyız.Adana'da taraftarımız takımı yanlız bırakmayacaktır.(Keşke Antalya'da olsaydı) Kazanırız diye düşünüyorum.

Beşiktaş seyircisi kendi seyircisinin önünde oynadığı maçlarda zorlanıyor. Oyuncular gol kaçırsam veya hatalı pas versem bu tribünler bana alehime tezahurat eder korkusu ile oynuyorlar. Birde Bursa maçında bunlar yaşanırsa işleri gerçekten zor olur. Bursaspor ise bir tutam düşme korkusu yaşıyor, bu maçta mutlaka puan alacaklardır. Galibiyet elde edeceklerini düşünüyorum.

Böyle bir baskı yok bence.Olsaydı bu sezon tüm kritik maçlarımızı -2 maç hariç- evimizde kazanamazdık.

Fernando Gago
22.Nisan.2008, 19:36
Deplasman niteliği taşıyan bu maçı BJK kazanır bence Son haftaya kadar yarışı kovalayacaklar artık nerede bitirirlerse Holosko gol atmasında kim atarsa atsın :p

eXcitinG
22.Nisan.2008, 19:38
Ne oLursa oLsun. Ne farkeder ki ?

Aykan19o3
22.Nisan.2008, 21:07
Her ne olursa olsun sonuna kadar savaşıp kazanmalıyız.

Seyircimiz Adana'dada takımımızı yalnız bırakmayacaktır..

Universal
22.Nisan.2008, 21:40
Böyle bir baskı yok bence.Olsaydı bu sezon tüm kritik maçlarımızı -2 maç hariç- evimizde kazanamazdık.

Beşiktaş deplasmanda topladığı puan evinde topladığı puandan daha fazla, bu da deplasman maçlarına daha iyi konsantre olduğunu gösterir. Burada taraftarın bir etkisi olduğunu düşünmekteyim, Beşiktaş futbolcular stada çıktıklarında taraftardan korkuyorlar ki korkmakta haklılar Baki'ye küfür edip sonra alkışlamak oyuncularda psikolojik bir tavra neden oluyor. Buda oyunlarına yansıyor. Fenerbahçe ve Sivas maçında bunun etkisi gözükmüştür. Belki Beşiktaş'lı taraftarlar sahaya su şişeleri atmasa Beşiktaş'ın hızı kesilmez maçları kazanabilirdi.

BlackEagle19o3
22.Nisan.2008, 22:06
Taraftarımız önünde başarısız olduğumuz tamamen saçmalık!Liverpool'u,Marsilya'yı bu taraftar ile yendik biz.Bu taraftar ile elimizden kaçırdık Porto'yu.Beşiktaş taraftarının takıma olumsuz etkisi asla olamaz,olmamıştır.(Sivas maçı hariç,orda da haklı bir protesto)Aksine Beşiktaş için her zaman itici güç olmuşlardır.Böyle konuşmak,tribün emekçilerine haksızlık yapmak demektir;)Neyse bence bu maçı alırız.3de e yapıp, sezon sonu da ligi 3. bitiririz...

bursa_mc
23.Nisan.2008, 00:18
Kağıt üzerinde Beşiktaş bir adım önde ama maç saatinden gerginlık nasıl olur bilemeyiz..Umarım Bursasporum bu maçtan 3 puan çıkartır..

GeNç KaRTaL
23.Nisan.2008, 09:19
Evet deplasmanda daha fazla puan topladık evimizdeki maçlardan ama bunun seyirciden kaynaklandığını düşünmüyorum ben.Sen öyle düşünüyor olabilirsin.Bence Oftaş maçında seyirci olsaydı o maçı kazanırdık.Birde taraftar baskı kuruyor demişsin.Puan kaybedilen maçlarda taraftarın oyuncular üzerinde olumsuz tezahuratları olmuş mu onu araştırmak lazım.Sivas maçı hariç hatırlamıyorum ben..

anilton
23.Nisan.2008, 11:53
Taraftar baskısı falan hikaye.Kasımpaşa maçında 2-0'dan maçı 4-2'ye getirilmesindeki en büyük etken taraftardır,aynı şekilde ilk yarıdaki Denizlispor maçı 2-0 oldu futbolcular oyundan düştü,taraftar desteği verdi 3-2 oldu.Yine Antep maçı ve deplasmandaki G.Birliği ve G.Antep maçlarında bile son saniyeye kadar inanmış taraftar sayesinde bulduk galibiyetleri.Türkiye'de takımını beş senedir şampiyonluk göremediği halde bu kadar destekleyen bir taraftar varmıdır acaba.F.Bahçe'ye dünyaları veren Alex üç beş maç oynayamadı diye ıslıklandı.G.Saray'da futbolcular para alamadan,müthiş emek vererek,efor sarfederek şampiyon oldu.Tribüne taraftar gelmiyor.Ama biz her türlü başarısızlıklara rağmen,bu yönetime rağmen,8-0'a rağmen takımımızın arkasındayız ve sevdamızdan bizi hiç kimse vazgeçiremez.Her kim diyorsa ki;"Beşiktaş'lı futbolcular taraftar baskısı yüzünden oynayamıyor" hayatında Beşiktaş maçı izlememiştir...

Bu arada Beşiktaş'ın taraftar baskısı varsa bu depasmanda da hissettirir kendini.Çünkü ben taraftar bakımından Beşiktaş için Türkiye'de deplasman olduğunu düşünmüyorum.Bütün stadlarda İnönü'deymiş gibi ses var...

King_91
23.Nisan.2008, 12:09
Beşiktaş bu maçı da kazanacaktır..Uefa için başka şansları yok zaten

eXcitinG
23.Nisan.2008, 12:17
Taraftar baskısı falan hikaye.Kasımpaşa maçında 2-0'dan maçı 4-2'ye getirilmesindeki en büyük etken taraftardır,aynı şekilde ilk yarıdaki Denizlispor maçı 2-0 oldu futbolcular oyundan düştü,taraftar desteği verdi 3-2 oldu.Yine Antep maçı ve deplasmandaki G.Birliği ve G.Antep maçlarında bile son saniyeye kadar inanmış taraftar sayesinde bulduk galibiyetleri.Türkiye'de takımını beş senedir şampiyonluk göremediği halde bu kadar destekleyen bir taraftar varmıdır acaba.F.Bahçe'ye dünyaları veren Alex üç beş maç oynayamadı diye ıslıklandı.G.Saray'da futbolcular para alamadan,müthiş emek vererek,efor sarfederek şampiyon oldu.Tribüne taraftar gelmiyor.Ama biz her türlü başarısızlıklara rağmen,bu yönetime rağmen,8-0'a rağmen takımımızın arkasındayız ve sevdamızdan bizi hiç kimse vazgeçiremez.Her kim diyorsa ki;"Beşiktaş'lı futbolcular taraftar baskısı yüzünden oynayamıyor" hayatında Beşiktaş maçı izlememiştir...

Bu arada Beşiktaş'ın taraftar baskısı varsa bu depasmanda da hissettirir kendini.Çünkü ben taraftar bakımından Beşiktaş için Türkiye'de deplasman olduğunu düşünmüyorum.Bütün stadlarda İnönü'deymiş gibi ses var...

Kocaman bir nokta koyucam ama yok. Sen yinede kocaman bir nokta koymuşum farzet. ;;)

Universal
23.Nisan.2008, 12:24
Beşiktaş gol yediği zaman en çok söylenen iki beste, Kartal Gol Gol Gol ve Allah Belanı versin ile başlayan bestelerdir. Oyuncu gol atacam diye uğraşırken birde üstüne bunlar söyleniyor ve takım defansıda ileri çıkınca golü kendi kalesinde görüyor...

anilton
23.Nisan.2008, 12:29
Beşiktaş gol yediği zaman en çok söylenen iki beste, Kartal Gol Gol Gol ve Allah Belanı versin ile başlayan bestelerdir. Oyuncu gol atacam diye uğraşırken birde üstüne bunlar söyleniyor ve takım defansıda ileri çıkınca golü kendi kalesinde görüyor...

"Allah belanı versin" diye bir bestemiz yok bizim...

Bilmeyenler için;

Beşiktaş'ım hayat sensin
Dünyam sensin,herşey sensin
Gelecekse tüm acılar
Biz hazırız senden gelsin
Bu sevdadan vazgeçersek
Allah Belamızı versin...

BlackEagle19o3
23.Nisan.2008, 14:12

Konuştukça batıyorsun...''Allah Belanı Versin'' ne demek ya!

eXcitinG
23.Nisan.2008, 14:27
Tamam sakin, bazı arkadaşLar bizim tribünü tam oLarak biLmeyebiLir, besteLeri biLmez. Sakince anLatın, öğretin. GerginLiğe gerek yok. BiLmiyor oLabiLir. YaLnış biLiyordur. Varsa ortada bir durum düzeLtin.

Hadiyin bakayım.

GeNç KaRTaL
23.Nisan.2008, 15:11
Kartal gol gol gol tezahuratından kötü yönde etkilenen adamın zaten bizim takımda işi olamaz,olmamalı.Bence sen basma kalıp düşünüyorsun..

bursa_mc
23.Nisan.2008, 17:09
Bazı futbolcular üzerlerinde bir baskı hissedebilir.Yanılmıyorsam beşiktaşlı bir kaç futbolcu taraftar üzerimizde baskı yapıor diye röpörtaj yapmıştı.

GeNç KaRTaL
23.Nisan.2008, 17:19
O bahsettiğin oyuncular şu an bizim takımda oynamıyorlar.

anilton
23.Nisan.2008, 17:38
Bazı futbolcular üzerlerinde bir baskı hissedebilir.Yanılmıyorsam beşiktaşlı bir kaç futbolcu taraftar üzerimizde baskı yapıor diye röpörtaj yapmıştı.

Onlar yetenekten payını alamamış ve bu yeteneksizliğini böyle bir bahane ile geçiştirmeye çalışan Çağdaş,Youla gibi "muhteşem ötesi" futbolcular...

Gerisini siz düşünün...

Anlamıyorum Kartal Gol Gol Gol diye bağırmayacağızda,Kartal Gol ye ye ye diyemi bağırcaz...:D

PesimiSTyLa
23.Nisan.2008, 17:49
Bjk nin kaybedecek birseyi yok nasıl oluyo anlamıyorum. 3.lük hatta zor da olsa 2.lik sansı var . Bursa nın kaybedecek birseyi yok. 37 puanla ligde klmayı cok büyük ölcüde garantiledi. Bilemiyorum ama içimden Bjk puan kaybedecek gibi geliyor. 1-2 ya da 2-2 skor tahminim...

GeNç KaRTaL
23.Nisan.2008, 17:53
Bjk nin kaybedecek birseyi yok nasıl oluyo anlamıyorum. 3.lük hatta zor da olsa 2.lik sansı var . Bursa nın kaybedecek birseyi yok. 37 puanla ligde klmayı cok büyük ölcüde garantiledi. Bilemiyorum ama içimden Bjk puan kaybedecek gibi geliyor. 1-2 ya da 2-2 skor tahminim...

Emre abi 3.olabilmemiz için Sivas'ın kalan 3 maçından sadece 1 sini kazanması gerekiyor.2.olabilmemiz içinse Galatasaray ya da Fenerbahçe'den birisi 3 maçından birisini kaybetmeli diğer 2 sindende galibiyet çıkarmamalı.Tabii bu arada Sivas yine dediğim gibi 3 maçından en fazla 1 ini kazanmalı.Yani çok düşük bir olasılık.:) Tabii birde kalan 3 maçımızı kazanmamız lazım.Bunu yapabiliriz bence.

eXcitinG
23.Nisan.2008, 17:56
Beşiktaş son 3 maçını kazansa dahi 4. oLacak. O yüzden kasmaya gerek yok. Herşey beLLi zaten. Genç oyuncuLara yöneLeLim. Show düşüneLim. Kazanmak ya da kaybetmek bundan sonra önemLi oLmamaLı o kadar.

GeNç KaRTaL
23.Nisan.2008, 17:58
Beşiktaş son 3 maçını kazansa dahi 4. oLacak. O yüzden kasmaya gerek yok. Herşey beLLi zaten. Genç oyuncuLara yöneLeLim. Show düşüneLim. Kazanmak ya da kaybetmek bundan sonra önemLi oLmamaLı o kadar.

Aşağıda yazdığım gibi çok az şansımız var ama yinede sonuna kadar takipte olmamız gerektiğini düşünüyorum.Hedef kalan 3 maçıda kazanmak olmalı kesinlikle.

erdemzorer10
23.Nisan.2008, 17:59
mersinden maça gidecek olan arkadaslarım var ve bilet fiyatı konusunda baya şikayetçi oldular..yönetimin biraz anlayışlı olması gerekiyor bence..

maça gelince Beşiktaş ın kazanacagını düşünüyorum..

Defuser
23.Nisan.2008, 18:31
Beşiktaş Şampiyonlar Ligi iddiasını sürdürmek için asılacak. Beşiktaş alır.

mefisto16
23.Nisan.2008, 19:02
gitmeyi çok istediğim ancak bilet fiyatları yüzünden gidemediğim maç inş kazanırız...

Universal
23.Nisan.2008, 20:21
Ben izlediğimi söylüyorum, Beşiktaş taraftarı ne zaman Kartal Gol Gol dese kalesinde gol oluyor. Tabii ki bu her maçta olmuyor; ama genellikle bu böyle...

bursa_mc
23.Nisan.2008, 20:33
Bilet Fiyatları böyle değil mi?

Kale Arkası Tribünler : 15 YTL
Maraton Tribünü : 30 YTL
Numaralı Tribün : 45 YTL

bence çok makul fiyatlar..

yunusgs
23.Nisan.2008, 23:16
Maçta Beşiktaş taraftarı olacak Bursa taraftarı olmayacak.Bu Beşiktaş için avantaj.Ben Beşiktaş'ın Bursasporu yeneceği kanısındayım.

anil luque
24.Nisan.2008, 17:12
kesinlikle kazanmak zorundayız ve kazanacagız

El Comandante
24.Nisan.2008, 19:20
2 takimi da sevmem ama bu macta Bjkyi tutuyorum,Bursaspora söyle 5 tane atsalar hic kötü olmaz yani. :)

Varonil
24.Nisan.2008, 21:21
Zor bir maç olacak gibi.Bursaspor'un taraftarının olmayacak olması Bursa için dezavantaj.Maça gelince; Beşiktaş kazanır diye düşünüyorum ..

DisCo
25.Nisan.2008, 12:46
Beşiktaş ile Bursaspor 78. randevuda!

Şimdiye dek yapılan maçlarda Beşiktaş'ın galibiyette 30-14 ve gol sayısında da 97-69'luk üstünlüğü var.

Beşiktaş ile Bursaspor, siyah-beyazlıların cezası nedeniyle yarın Adana'da yapacakları maçla birlikte, lig tarihinde 78. kez karşı karşıya gelecek.

İki takım arasında, Bursaspor'un ilk kez Birinci Lig'de mücadele etmeye başladığı 1967-1968 sezonundan bu yana yapılan toplam 77 lig maçından 30'unu Beşiktaş, 14'ünü Bursaspor kazanırken, 33 maç da berabere sonuçlandı.

Siyah-beyazlıların ligdeki toplam 97 golüne, yeşil-beyazlılar 69 golle karşılık verdi.

İki takım arasında sezonun ilk yarısında Bursa'da yapılan maçı Beşiktaş 1-0 kazanmıştı.

-BEŞİKTAŞ'IN KENDİ SAHASINDAKİ MAÇLAR-

Beşiktaş, kendi sahasında yaptığı lig maçlarında, Bursaspor'a karşı galibiyet sayısında büyük üstünlük kurdu.

İki takım arasında İstanbul'da yapılan 37 maçın 20'sini Beşiktaş, 3'ünü Bursaspor kazanırken, 14 maç da berabere sonuçlandı.

BJK İnönü Stadı'ndaki lig maçlarında Beşiktaş toplam 59, Bursaspor ise 24 gol attı.

Geçen sezon kendi evindeki maçı 3-1 kazanan Beşiktaş, rakibini İstanbul'daki son 6 maçta da yenmeyi başardı.

Bu arada, iki takım arasında 1998-1999 sezonunda İstanbul'da yapılması gereken karşılaşma siyah-beyazlı takımın cezası nedeniyle İzmir'de oynanmış ve 3-3 bitmişti.

-KENDİ SAHASINDA 9 MAÇTIR YENİLMİYOR-

Beşiktaş, kendi evinde 13 yılı aşkın süredir Bursaspor'a karşı maç yitirmiyor.

En son 1994-1995 sezonunun ilk yarısında, 25 Eylül 1994 tarihinde İstanbul'da yapılan maçta Bursaspor'a 2-1 yenilen siyah-beyazlılar, daha sonra 13 yılı aşan süre içinde evinde yaptığı 9 karşılaşmada da rakibine boyun eğmedi. Bu 9 karşılaşmanın 7'sini kazanan Beşiktaş, 2'sinde ise berabere kaldı.

-BURSASPOR TARİHİ HEZİMET YAŞATTI-

Beşiktaş, Birinci Lig tarihinde şimdiye kadarki en farklı skorlu yenilgisini Bursaspor karşısında aldı.

1980-1981 sezonunda, 7 Eylül 1980 tarihinde Bursa'da yapılan maçı 5-0 kazanan Bursaspor, Beşiktaş'a tarihi hezimeti yaşattı.

-77 MAÇTAN 33'Ü BERABERE-

Beşiktaş ile Bursaspor takımları arasında ligdeki maçlarda beraberliklerin çokluğu dikkat çekiyor.

İki takım arasında geride kalan 77 lig maçından 33'ü beraberlikle sonuçlandı.

Beşiktaş-Bursaspor maçlarından 15'i 0-0, 9'u 2-2, 8'i 1-1, 1'i de 3-3 sona erdi.

bursa_mc
25.Nisan.2008, 13:07
Umarım 15.galibiyetimiz olur..

Varonil
26.Nisan.2008, 10:23
"Adana'da belki de barış olacak"
Bursaspor'un altyapıdan sorumlu yöneticisi İrfan Koç, yarın Beşiktaş ile yapacakları maçı kazanan taraf olmak istediklerini bildirdi. Koç, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, yarınki maçta Bursasporlu taraftarların yer almamasından dolayı üzüntü duyduklarını, ancak taraftarın manevi desteğini hissedeceklerini kaydetti.

Yasakların, iki camia ve taraftar arasındaki kırgınlığı gidermekten çok, daha da körüklediğini belirten Koç, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: ''Beşiktaş maçını kazanan taraf olmak istiyoruz. Taraftarımızın dualarının, manevi desteklerinin bizimle olduğunu biliyoruz. Bu karşılaşmada gönül isterdi ki her iki takımın taraftarları arasında yaşanan sorun sona erdirilsin. Aslında bu maçın Adana'da oynanacak olması barış için bir vesile olacaktı. Ancak alınan karar neticesinde taraftarlarımız Adana 5 Ocak Stadı'nda olmayacak. Biliyoruz ki, cefakar taraftarımız gerek televizyon ve gerekse radyoları başından maçı takip ederken dualarını bizden esirgemeyeceklerdir.''

25.04.2008

Kaynak : AA

bursa_mc
26.Nisan.2008, 12:26
Aslında iyi büyük taraftar grubunun arasındakı bu husumet bence kötü ama işte bir kin var içimizde..

DeNiZ_1903
26.Nisan.2008, 12:46
Bu maçı kazanmamız çok önemli iddiamızı sonuna kadar sürdürmemiz lazım..

eXcitinG
26.Nisan.2008, 12:52
Bu taraftar oLayı uzadıkça da benim Bursaspor a oLan Kin im artıyor. Buna bir an önce artık son vermeLeri gerek. Ben kendi şehrimde tuttuğum takımı izLeyemiyorsam, bu işte yaLnışLık vardır.

shamur1
26.Nisan.2008, 12:58
Şimdiye dek yapılan maçlarda Beşiktaş'ın galibiyette 30-14 ve gol sayısında da 97-69'luk üstünlüğü var.

Yani anlamıyorum Bursalıların ne alıp veremediği var Beşiktaş ile. Ezeli rakip desem değil istatistikler yukarda. Gerçi geçen sene Trabzon'un büyüklüğüne de laf etmişlerdi , Avni Aker'de 3 tane atacaz demişti yöneticileri ama ne yazık ki 3 tane yemişlerdi..

Başarılar diliyorum Beşiktaş'a umarım kazanır.

Fıratcan Alçınkaya
26.Nisan.2008, 13:01
Kazanıcaz gibime geliyor... Keşke İnönü'de olsaydı bu maçı İnönü'den alınışı Türk Futboluna vurulmuş bir baltadır...

bursa_mc
26.Nisan.2008, 13:02
Sitede hiç Bursaspor'lu yok mu yaw

anil luque
26.Nisan.2008, 13:04
bende bır turlu anlayamamısımdır bu husumetı =S

Neron_FB
26.Nisan.2008, 15:37
adana sokaklarını görmelisinz baylar.. renk cümbüşü var =)) her tarafta siyah beyazlılar... yanında sarı kırmızı ve lacivertliler yarınki maçtan dolayı.. adana'ya rio karnavalı gelmiş sanki mutlu oldujm :)
ben de gidiyorum maça hem de çarşıyla aynı tribündeyim.. artık bursa gol attığında ölüm tehlikem var ehehe :p İyi olan kazansın yine de..

nerazzuri
26.Nisan.2008, 15:40
Uefa için son şans.

Herşeyi bu cümle özetliyor.

eXcitinG
26.Nisan.2008, 15:41
Yakışır taraftarımıza. Heryerdeyiz zaten. Adana da da güzeL bir atmosfer yaratacağımıza inanıyorduk.

Fıratcan Alçınkaya
26.Nisan.2008, 15:50
81 ildeyiz:)

Sivas ile herkes karşılaştırıyor bizi ama GS nin 2derbisi var aradaki maçlardaki averajda üstünüz GS den hiç beklenmedik şeyler olabilir bu maçı kazanmalıyız kesin...

GeNç KaRTaL
26.Nisan.2008, 16:00
Fıratcan abi maalesef 2 li averajda üstün değiliz Gs'ye karşı.Deplasman golü saylanmıyor..

RoNNiE91
26.Nisan.2008, 16:09
Niye Şemsi?Üstün değil miyiz?İlk maç 2-1 kaybettik,ikinci maç 1-0 kazandık.Deplasmanda gol attık.

GeNç KaRTaL
26.Nisan.2008, 16:43
Kurallarda maalesef deplasman golü sayılmıyor Burak.Kurallar öyle diye biliyorum.

BlackEagle19o3
26.Nisan.2008, 16:55
Şemsi doğru biliyorsun.Malesef deplasman golü kuralı yok!...

GeNç KaRTaL
26.Nisan.2008, 16:59
Galatasaray karşısında 2.maçta girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilseydik ve Sivas karşısında son saniyede konstrasyon kaybından o golü yemeseydik 2.lik şansımız daha fazla olurdu..

RoNNiE91
26.Nisan.2008, 16:59
Yani + averajı kimin fazlaysa o mu öne geçiyor?

GeNç KaRTaL
26.Nisan.2008, 17:05
Evet Burak aynen öyle.Ve averajımız maalesef iyi değil..

Fıratcan Alçınkaya
26.Nisan.2008, 17:07
çok saçma bir uygulama ßence...

TürkuAz
26.Nisan.2008, 18:14
Galatasaray'ın önüne geçebileceğinizi düşünmek biraz hayalcilik olur bence. Önce Sivas var arada ki, ikili averaj olayında da biz öndeyiz.. :)

GeNç KaRTaL
26.Nisan.2008, 18:24
Galatasaray'ın önüne geçebileceğinizi düşünmek biraz hayalcilik olur bence. Önce Sivas var arada ki, ikili averaj olayında da biz öndeyiz.. :)

Fenerbahçe maçından başlayarak kalan tüm maçlarınızı kaybederseniz belk sizi geçeriz Tarık abi.:icon_biggrin: Zaten biliyoruz zor olduğunu..:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
BEŞİKTAŞ
Rüştü
İbrahim Toraman
Gordon
İbrahim Kaş
İbrahim Üzülmez
Cisse
Tello
Serdar Özkan
Delgado
Holosko
Nobre

BURSASPOR
Vega
Ömer Aysan
İsmail Güldüren
Egemen
Ömer Erdoğan
Bekir
Ümit
Veli
İsmail
Romashenko
Herve Tum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sezon bitiyor fazla bir iddiamız yok.Artık çek şu İbrahim Üzülmez'i yedeğe Tello'yu bekte,Aydın'ı sol açıkta görelim hocam.En azından bir fikrimiz olur.Serdar Kurtuluş desen kaç haftadır iyileşmesine rağmen oynatılmıyor.Bobo'nunda son haftalarda suskun olan Nobre'nin yerine tercih edilmesini beklerdim.

eXcitinG
26.Nisan.2008, 19:40
Bobo nun büyük öLçüde MarsiLya iLe anLaştığı söyLeniyor ve ErtuğruL hocanın bundan sonra kaLan haftaLarda gerekmedikçe Bobo ya şans vermesi bekLenmiyor. Formsuz Nobre iLe maça başLamasıda bu söyLemLeri oLdukça güçLendiriyor.

Fıratcan Alçınkaya
26.Nisan.2008, 19:48
ßoßo'nun ceza galiba bitiyor bu maçtan sonra kalan haftalarda ihtiyac var tıpkı Ankara maçında olduğu gibi kullanılmalı...

İçimden bir ses Nobre gol atıcak gibi geliyor...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

sadece averaj muhabbetine söledim ama normalde 2li averajda sizi puan eşitlinde geçmemiz lazımdı ama nedense buda yasaklanmış saat yönünün tersine bizde futßol....

GeNç KaRTaL
26.Nisan.2008, 20:07
Taraftarımız Adana'dada kendisini hissettiriyor.Beşiktaş'ıma başarılar..

SaRPeR1903
26.Nisan.2008, 20:22
Serdar Özkan'ın attığı golle 1-0 öndeyiz..

Kale arkasında Bursaspor taraftarları çıkmış.Polis müdahale etmiş,yaralananlar,düşenler varmış.Çevik kuvvet takviyesi çağrılmış.

Maraton tribününde de Bursasporlular varmış..

KaF KeF
26.Nisan.2008, 20:36
2-0 oldu..Holosko...

Bjk için rahat bir maç galiba..

SaRPeR1903
26.Nisan.2008, 20:36
Holosko attı iki oldu !

İyi de bir mesaj oldu..

Fernando Gago
26.Nisan.2008, 20:54
Tribünler gereksiz yere karıştı yine BJK'nin 2.golü güzeldi

anil luque
26.Nisan.2008, 20:58
bulent yıldırımdan oldum olası nefret etmısımdır bugunde sagolsun ustune katıyor nefretımın.. boyle mac yonetılırmı kardesım her pozısyon faul her pozısyonda mac duruyor mactan once psg macını ızlıyordum ve harıka bır avantaj ornegıyle psg gol atmıstı dedım bızım hakemler keske buralardan bıraz mac ızlese dıye ıcıme dogdu demekkı!! holosko yıne dokturuyor ıkıncı yarıda umarım farkı acarız..

Universal
26.Nisan.2008, 21:00
Adana'da ki sahının çimi ne güzel, Ankara'ya Sivas'a örnek olması gerekiyor. İkinci Lig'de olan bir kulübün stadını çimi ne kadar iyi... Adanaspor & Adana Demirspor Süper Lige...

Beşiktaş bu dakikadan sonra maçı vermeyecektir. Bursa seyircisi keşke bu maça alınsaydı maçın bir Bursa için kayda değer bir anlamı yoktu...

anil luque
26.Nisan.2008, 21:03
macın bır tansıyonu yok muydu?

Universal
26.Nisan.2008, 21:27
macın bır tansıyonu yok muydu?

Bunları yazerken başka birşey düşündüm o yüzden cümle öyle çıktı. Şimdi değiştirdim.

LaigLeNoiR
26.Nisan.2008, 22:04
Bobo nun büyük öLçüde MarsiLya iLe anLaştığı söyLeniyor ve ErtuğruL hocanın bundan sonra kaLan haftaLarda gerekmedikçe Bobo ya şans vermesi bekLenmiyor. Formsuz Nobre iLe maça başLamasıda bu söyLemLeri oLdukça güçLendiriyor.

Sana inadına Bobo oyuna girdi golünü de attı Abicim :D:D

3-0 net oldu ;)

Fernando Gago
26.Nisan.2008, 22:05
Bobo güzel bir gole imzasını attı Beşiktaş bundan sonra maç kaybetmez bence Tebrikler ...

DeNiZ_1903
26.Nisan.2008, 22:08
Tebrikler Beşiktaş'ım rahat bi oyun oldu sanırsam , izleyemedim o yüzden detaylı birşey yazamayacağım , Bursalı taraftarların girmesi de hiç hoş değildi bana göre..

yunusgs
26.Nisan.2008, 22:09
Beşiktaş Uefa için savaşmaya devam ediyor.Kalan maçlarını da kazanırsa ve Sivasspor haftaya ya da son hafta puan kaybederse Uefaya gidebilir Beşiktaş.Tebrikler Beşiktaş.

GeNç KaRTaL
26.Nisan.2008, 22:09
Maç bitti.3-0 kazandık.Fazla kasmadık.Ama Sivas'ın kazanması kötü oldu.Taraftarımız muhteşemdi.Bobo'nun golü atmasına sevindim.Haftaya Holosko cezalı olduğu için muhtemelen Bobo oynayacak umarım oradada gollerine devam eder.Sivas puan kaybetseydi daha güzel olacaktı ama olmadı..Tebrikler Beşiktaş'ım..

BlackEagle19o3
26.Nisan.2008, 22:15
Maçın büyük bölümünü izleyemedim ama rahat bir galibiyet almışız:)3.lüğü sonuna kadar kovalarız artık:)Tebrikler Beşiktaş'ım.Bu arada Bursalılar gereksiz yere olay çıkarmaya devam ediyor!...

RoNNiE91
26.Nisan.2008, 22:18
Tebrikler Beşiktaş'ım.Sanki şampiyonluğa oynuyorlarmış gibi taraftar desteği esirgemedi.Çok da zorlamadık.Güzel bir galibiyet oldu.

KaF KeF
26.Nisan.2008, 22:36
Tebrikler Bjk...Uefa'yı kovalamaya devam ediyorlar..:)

LaigLeNoiR
26.Nisan.2008, 22:37
Her zaman böyle oynayalım da 5.olalım ligde bakalım önemli değil.

DeNiZ_1903
26.Nisan.2008, 22:59
Her zaman böyle oynayalım da 5.olalım ligde bakalım önemli değil.

Evet , böyle oynarsak zaten gelir şampiyonluk.. bu arada ne kadar çirkin olaylar vardı öyle ya ! Yakışmadı ..

Bugra19o3
26.Nisan.2008, 23:37
Bursaspor'u Bu Sene 2 maçtada Yendiğimiz İçin Mutluyum..İçim Rahat...Boş yere ortalığı gerenler Düşünsün...
Bu arada BoBo'nun Golle Dönmeside İyi Oldu ;;)

Fıratcan Alçınkaya
26.Nisan.2008, 23:39
3golde birßirinden güzeldi... Sezonun en iyi maçlarından birini çıkardık...

Beşiktaş adına yakışır bir 90çıkardık tebrikler KaraKartal....

Varonil
26.Nisan.2008, 23:44
Tebrikler Beşiktaş. İyi oynadıkları maçı kazandılar.Bobo cezasının ardından golle döndü sahalara:)

anilton
27.Nisan.2008, 13:35
Çok rahat bir galibiyet aldık.Pozsiyon bile vermedik nerdeyse.İlk gol yine Holosko'nun kendi kişisel becerisiyle hazırladığı gollerden bir tanesiydi.İkinci golde çok güzel paslaşmalar sonucunda Holosko bitiriciliğini konuşturdu ve uzak köşeyle buluşturdu topu.Son golde ise maçın Holosko'dan sonraki kahmaranı olan S.Özkan'ın asistiyle Bobo'nun gücü ve son vuruş becerisi konuştu...

Maçın yıldızı tartışmasız Holosko'ydu.Ardından S.Özkan geldi.F.Bahçe maçıyla beraber çıkışa geçti ve mükemmel oynuyor.Sağa gidiyor,sola gidiyor,geriye geliyor,adam eksiltiyor,pozisyonlara giriyor ve arkadaşlarına pozisyon hazırlıyor,gol atıyor,asist yapıyor.Bu S.Özkan'ın süper ligdeki ilk senesi,gelecek sene çok çok daha iyi olacaktır.Maçın en iyi üçüncü ismide İ.Kaş'tı.Bu adamı nasıl elimizden kaçırdık,hala yanıyorum.Rakibe top göstermiyor.Top kimin ayağına geldiyse ensesinde.Bütün ikili mücadelelerde ayakta kalan ve topu kazanan kişi oluyor.Avrupa'lı bizim gibi boş topçu almaz...

Ayrıca S.Özkan son haftalarda yükselen grafiğiyle birlikte hakkında basında meydana çıkan çirkin haberlerede basını böyle susturarak yanıt verdi...
http://galeri.milliyet.com.tr/2008/4/26Besiktas3_Bursa_0__(26.04.2008)/32.jpg

Tribün süperdi.Sanki şampiyonluğa oynarcasına bir heyecan,atmosfer ve sevgi seli.İnönü'yü aratmadık.A.Demirspor'lu arkadaşlara teşekkür ediyoruz desteklerinden dolayı.Büyük amigo,küçük Rafet'inde gözlerinden öpüyorum.Alen Abiye rakip çıktı...:)

"Çok delikanlı" Bursa seyircisine bir çift sözüm var;ya geliceksin İstanbul tayfasının bulunduğu Maraton tribününe girecek tavrını koyacaksın,yada bu işe hiç bulaşmayacaksın.Sen git Kuzey Kale arkasının köşesine(deplasman seyircisinin bulunduğu tribünün hemen yanı)Ailelerin ve çocukların bulunduğu tribünde 5-10 koltuk kır.Ardından emniyete ve yöneticilere sığın.Hatta ve hatta utanmadan,sıkılmadan "delikanlılık" kisvesi altında 10 yaşındaki çocuklara saldır.Dışarıya çıkarıldıktan sonra,bizde Maraton tribününden dışarıya çıktık.İşte bütün "delikanlılığınız" orda meydana çıktı.Mükemmel bir sağlık koşusu gerçekleştirdik...

GeNç KaRTaL
27.Nisan.2008, 13:44
Adana'daki stadın zeminleri baya güzeldi.Süper Lig'teki bazı kulüplerin stadlarının zeminlerini görünce Adana'dan kesinlikle bir takımın süper ligde olması kanaatına vardım..

RoNNiE91
27.Nisan.2008, 14:18
Şemsi'ye katılıyorum.Aynen bende beğendim stadın çimlerini.Stadın kale arkalarının ve Maraton tribününün biraz daha geliştirilmesiyle çok güzel bir stad daha kazanabiliriz.

anil luque
27.Nisan.2008, 15:34
çok güzel br galibiyet aldık ama bursalılar yıne maca golge dusurmeyı bıldıler bu sozum yanlıs anlasılmasın bursalılar derken ordakı 35 kendını bilmezi kastediyorum tum uyarılara ragmen stada bır sekılde gırıp olay cıkaranların akıllarınan suphe ederım.. tebrıkler besıktasım ınsallah uefadayız sneye..

El Barto
27.Nisan.2008, 15:37
Yalnız Bursa'nın açtığı pankart süperdi resmen ezdi adamlar bizi. ;)

inadına teksas teksas :u:

anilton
27.Nisan.2008, 15:42
Yalnız Bursa'nın açtığı pankart süperdi resmen ezdi adamlar bizi. ;)

inadına teksas teksas :u:

Ezdi mi bizi?

Nasıl yani... :icon_eek:

BlackEagle19o3
27.Nisan.2008, 15:47
Anıl anlasana Emre abi kinaye yapıyor:D

Varonil
27.Nisan.2008, 15:50
Adana 5 Ocak Stadını çok beğendim.Stadın zemini özellikle.Umarım bu stadı kullanan Adana kulüplerinden biri Süper Lige çıkar önümüzdeki senelerde ..

anilton
27.Nisan.2008, 15:52
Anıl anlasana Emre abi kinaye yapıyor:D

Doğruya,bende...:D:D

bursa_mc
27.Nisan.2008, 16:46
Beşiktaş'ı 3-0 galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum..

Şeklimizi yine koyduk..İnadına Teksas.

anilton
27.Nisan.2008, 16:53
Beşiktaş'ı 3-0 galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum..

Şeklimizi yine koyduk..İnadına Teksas.

Çok merak ediyorum,ne yaptınızda şeklinizi koydunuz?

shamur1
27.Nisan.2008, 17:00
Bursaspor sahaya İnadına Teksas pankartıyla çıkmış. Yani profesyonel oyunculardan oluşan bir takımın böylesine holiganların aleti haline geliyorsa eğer bu olayların çıkmasıda çok normal. Senin ne işin var pankartla falan , çık sahaya adam gibi topunu oyna yen Beşiktaş'ı yenebiliyorsan. Ama yok ortalık karışsında ne olursa olsun . Yazık gerçekten bundan böyle her takım da kendi taraftarlarını içeren pankartlarla çıksın ne gerek var Fair Play mesajı içeren Pankartlara !

Ayrıca şekil pankartla falan olmuyor canım hani başarıların ? Pankart hazırlatmak çok kolay verirsin parasını hazırlarlar.

bursa_mc
27.Nisan.2008, 17:00
Çok merak ediyorum,ne yaptınızda şeklinizi koydunuz?

İstanbul'dan kaç kişi gitti İstanbula'a..hee ama Adana Demirspor var sizi destekleyecek şimşeklermiydi onlar?? Adana Çarşı,Antakya Çarşı..

İstanbul Çarşı nerde??
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bursaspor sahaya İnadına Teksas pankartıyla çıkmış. Yani profesyonel oyunculardan oluşan bir takımın böylesine holiganların aleti haline geliyorsa eğer bu olayların çıkmasıda çok normal. Senin ne işin var pankartla falan , çık sahaya adam gibi topunu oyna yen Beşiktaş'ı yenebiliyorsan. Ama yok ortalık karışsında ne olursa olsun . Yazık gerçekten bundan böyle her takım da kendi taraftarlarını içeren pankartlarla çıksın ne gerek var Fair Play mesajı içeren Pankartlara !

Ayrıca şekil pankartla falan olmuyor canım hani başarıların ? Pankart hazırlatmak çok kolay verirsin parasını hazırlarlar.

Arkadaşım belki haberin yoktur am bursadaki maçta beşiktaş da Ruhunuz Yeter pankartıyla çıkmıştı ki cezayı alacaklarını bile bile..Eee Bursaporum yapınca niye olay oluyor??

Doğru söylüyorsun aslında ver parayı pankartı hazırla..Git İnönü'ye sen pankartını aç..

Aslında konu bence Çarşı'nın bir kaç lafında..
Hani bağırıyorlardı maçta delikanlı Bursa nerdesin diye..Buna cevap olarak düşün o tribündeki olayları..

anilton
27.Nisan.2008, 17:06
İstanbul'dan kaç kişi gitti İstanbula'a..hee ama Adana Demirspor var sizi destekleyecek şimşeklermiydi onlar?? Adana Çarşı,Antakya Çarşı..

İstanbul Çarşı nerde??
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Arkadaşım belki haberin yoktur am bursadaki maçta beşiktaş da Ruhunuz Yeter pankartıyla çıkmıştı ki cezayı alacaklarını bile bile..Eee Bursaporum yapınca niye olay oluyor??

Doğru söylüyorsun aslında ver parayı pankartı hazırla..Git İnönü'ye sen pankartını aç..

İstanbul'dan İstanbul'a nasıl gidiliyorsa...:)

İstanbul'dan Adana'ya 20 otobüs gitti ve hepimiz Maraton tribünündeydik,yani sizin girdiğiniz ailelerin ve çocukların çekirdek yiyip maç izlediği Kuzey Kale Arkasın'da değildik...

Aykan19o3
27.Nisan.2008, 17:07
3-0 gibi net bir skorlar Bursa'yı mağlup etmenin sevincin yaşadım dün akşam :)

Tebrikler Beşiktaş'ım..

bursa_mc
27.Nisan.2008, 17:09
İstanbul'dan İstanbul'a nasıl gidiliyorsa...:)

İstanbul'dan Adana'ya 20 otobüs gitti ve hepimiz Maraton tribünündeydik,yani sizin girdiğiniz ailelerin ve çocukların çekirdek yiyip maç izlediği Kuzey Kale Arkasın'da değildik...

Belki de sen haklısın ama sizi de Bursa'da sizide görmek isterdik..

anilton
27.Nisan.2008, 17:14
Belki de sen haklısın ama sizi de Bursa'da sizide görmek isterdik..

Sanki maç İstanbul'da oynandı da siz İnönü'ye geldiniz...

Geçen sene geldiniz,Mecidiyeköy'den geri döndünüz...:)

Bu hafta da Ankara'dayız.yine onlardan çok sizinkiler olur...

shamur1
27.Nisan.2008, 17:15
Beşiktaş'lılar yaptı diye Bursa'lılarda yapsın ee kaybeden hangi taraf ? Ortada bir yanlış varsa bırakın yapan taraf cezasını çeker sen niye ona ayak uyduruyorsun ki.

bursa_mc
27.Nisan.2008, 17:15
Bu hafta da Ankara'dayız.yine onlardan çok sizinkiler olur...

Kesinlıkle..

Beşiktaş'lılar yaptı diye Bursa'lılarda yapsın ee kaybeden hangi taraf ? Ortada bir yanlış varsa bırakın yapan taraf cezasını çeker sen niye ona ayak uyduruyorsun ki.

Aslında bunun cezası beşiktaş'a2000 Ytl ye patladığı için pek cezada sayılmaz..Bursaporda bunun bilincindeydi zaten..

DeNiZ_1903
27.Nisan.2008, 21:06
Merak ediyorum , 16. dakikada küçük çocuklara saldırarak kim birşey elde etti ? Sonuç 3-0 orada futbola gölge düştü , Bursasporlular'a giriş izni verilmedi ama yinede girdiler , kim birşey elde etti ?

bursa_mc
27.Nisan.2008, 21:08
Merak ediyorum , 16. dakikada küçük çocuklara saldırarak kim birşey elde etti ? Sonuç 3-0 orada futbola gölge düştü , Bursasporlular'a giriş izni verilmedi ama yinede girdiler , kim birşey elde etti ?

Kımse çocuklara saldırmadı.Tabiki yazık oldu ama çocuk arada kaldı nabalım..

Ben bi genel yorum yapayım..Aslında Beşiktaş'la aramızdakı husumeti spor yazarları dahada çok tetıklıyor..Biz ne yapsak iyi veya kötü suçlu hep biz oluyoruz ama Beşiktaş takımı tam tersi spor yazarları tarafından övülüyor.Belki de kinimiz bu haksızlığa.Artık bir şeyler değişsin istiyoruz.Bu spor yazarlarıyla,bu mantaliteyle Türk futbolu ilerleyemez diye düşünüyorum.

DeNiZ_1903
27.Nisan.2008, 21:11
Kımse çocuklara saldırmadı.Tabiki yazık oldu ama çocuk arada kaldı nabalım..

Tüm taraftarlar '' nabalım '' derse ben bu ülkenin halini düşünemiyorum , iki takımda gereksiz bi taraftar kavgası var aynı zamanda olaylardan sonra Beşiktaşlılar ile bursalıların biribirini kovalaması gibi , neyse sonuç ortada zaten güzel bi oyun oldu ..

SaRPeR1903
27.Nisan.2008, 21:13
Gereksiz değil gayet kasıtlı yapıyorlar.Beşiktaş'ın üzerinden reklam yapacaklar güya..Neyseki futbolcularımız 3'er 3'er cevap veriyor sahada..

Hepimiz Zagor'uz ;;)

DeNiZ_1903
27.Nisan.2008, 21:14
Kasıtlı tabii ama gerek yok böyle olaylara iki takım içinde söylüyorum .. En güzel reklam alınacak galibiyetlerdir diye düşünüyorum..

bursa_mc
27.Nisan.2008, 21:19
Arkadaşlar Beşiktaş'ın üzerinden niye reklam yapalım.Kendi kendinize teoriler kurmayın lütfen.Burda bir arkadaşımız desin ki Bursaspor taraftarı çok aciz, takımı hep yalnız bırakıyor ve hiç desteklemıyor.Türkiye'deki olaylara hiç duyarlı değil desin..Bursaspor'la ilgili hiçbir şey bilmıyorum demektir..Yapmayın Allah aşkına..

Türkiye'de iki ateşli tayfa var Teksas ve Çarşı bunu herkes biliyor..Yani prim yapmaya gerek yok..

anilton
27.Nisan.2008, 21:25
Arkadaşlar Beşiktaş'ın üzerinden niye reklam yapalım.Kendi kendinize teoriler kurmayın lütfen.Burda bir arkadaşımız desin ki Bursaspor taraftarı çok aciz, takımı hep yalnız bırakıyor ve hiç desteklemıyor.Türkiye'deki olaylara hiç duyarlı değil desin..Bursaspor'la ilgili hiçbir şey bilmıyorum demektir..Yapmayın Allah aşkına..

Türkiye'de iki ateşli tayfa var Teksas ve Çarşı bunu herkes biliyor..Yani prim yapmaya gerek yok..

Kendi hüsnü kuruntunuz olan şike olayına kadar ne Bursaspor'un ne de taraftarınızın esamesi bile okunmuyordu.Bizim sayemizde reklam oldunuz,bu apaçık ortada...

bursa_mc
27.Nisan.2008, 21:29
Kendi hüsnü kuruntunuz olan şike olayına kadar ne Bursaspor'un ne de taraftarınızın esamesi bile okunmuyordu.Bizim sayemizde reklam oldunuz,bu apaçık ortada...

2004 sezonundan önce Teksas'ı kımse tanımıyormuydu yani :icon_confused::icon_confused: saçma

anilton
27.Nisan.2008, 21:31
2004 sezonundan önce Teksas'ı kımse tanımıyormuydu yani :icon_confused::icon_confused: saçma

Tanınmıyordu demiyorum,bu kadar popüler değildi...

GeNç KaRTaL
27.Nisan.2008, 21:32
Sırf burada beşiktaşlı arkadaşımı haklı çıkarmak adına söylemiyorum bunu;Bizle husumetleri ortaya çıkana kadar adlarını duymamıştım,takımlarına bu kadar bağlı olduklarını bilmiyordum ben Bursa taraftarının..

bursa_mc
27.Nisan.2008, 21:33
Şemsi sen yapma abi yaw..

GeNç KaRTaL
27.Nisan.2008, 21:36
Mertcan ben Bursa taraftarı reklam yapıyor iddiasında falan değilim.Ama kendi adıma gerçek bu.Daha önceden tanımıyordum.Belki bu benim futbolla o kadar ilgili olmamamla kaynaklanıyor olabilir..

shamur1
27.Nisan.2008, 21:39
Çok saçma konuşuyorsun ne demek çocuklar arada kaldı nabalım .. Olay çıkarmak marifetmidir ? Popülariteymiş.. Onu yaratmak kadar kolay birşey varmı bu ülkede ? 2-3 maçta olay çıkar, rakip takım seyircisine saldır tamam işte bir anda gündeme geliyorsun.

eXcitinG
28.Nisan.2008, 01:31
Bu takımı tebrik etmek gerek. Bu sezonun asıL Şampiyonu asLında bu takım oLacaktı ama işte yapıLan hataLArdan doLayı şimdi sadece ahLar vahLar içerisinde geçiniyoruz. GeLecek yıL sadece 3 adam takviyesi ve hakem hatası oLmaz ise Bu takım rakipLerine rahat 20 puan atarak Şampiyon oLur.

HoLosko için ise söyLeyeceğimt ek keLime. Eğer bir kaç sezon daha bizde kaLır ise Türkiye de Hagi, ALex den sonra adından en çok bahsettiren yabancı oyuncu oLacağına dair hiç şüphem yok. Artık DeLgado ya da ihtiyacımız yok. NasıLsa HoLosko asist te yapıyor, goLde atıyor top ta taşıyor. GeLecek yıL orta sahamızda iki Cisse tarzı adam iLe oynar isek te rahat bir 25 puan fark atarız.

shamur1
28.Nisan.2008, 01:40
Abi Tv8 de Vedat Okyar ın da söylediği gibi seneye Beşiktaş geri dörtlüsünü komple değişmelidir. Yenilen gollere de bakarsan hep aynı türden goller.

eXcitinG
28.Nisan.2008, 01:46
Zan, Toraman ve Gordon geneL oLarak bakıLdığında bu adamLardan kaynakLanan sadece 3-5 goL yemişizdir. Ama İbrahim üzüLmez ve sağ koridor a bakarsak rahat 15 tane yemişizdir. Göbekte sorun yok. Göbekte sorun var bu takım değiştirmesi gerek diyenLere o zaman Fenerbahçe kompLe değiştirmeLi cevabını veririm. Neden ? Çünkü bizden daha fazLa goL yemiş durumdaLar. Ama bunLar gün ışığına çıkmıyor. Edu ve Lugano zan ve toramandan daha fazLa hata yapıyor. ama kimse ses çıkarmıyor.Niye ? Başarı yaptıLarya azıcık, ŞampiyonLuğa gidiyor ya..

Biz biraz geride kaLdığımız için bunLar daha fazLa kurcaLanıyor. Yoksa derinLemesine bakıLırsa Beşiktaşın tek eksiği bir soL ve sağ bek. Orta sahaya da DeLgado yerine bir Cisse tarzı adam.İşLem tamadır. Başka kimseye ihtiyaç yok. O zaman Gökhan, Gordon, Toraman da popüLer oLacak. Daha farkLı konuşuLacak. Şimdi düştük ya geLen vurmaya çaLışıyor..

shamur1
28.Nisan.2008, 01:54
Öncelik bekler de olmalı 2 kanatta yenilenmeli ama en azından Gökhan Zan'ın yerine daha güçlü,kesici ve topu oyuna sokabilen bir oyuncu lazım Toraman'ın yanına .Çünkü Toraman da bazen acemice hatalar yapabiliyor onun için bunları toparlayacak bir merkez oyuncu lazım Beşiktaş'a.

bursa_mc
28.Nisan.2008, 12:48
Holosko gerçekten Premier Lig'te oynamayı hak ediyor..Şu ana kadar izlediğim ender futbolculardan birisi..

anilton
28.Nisan.2008, 13:22
Aynen Hayrettin Abi,günümüz futbolunda stoperlerden çok takım savunması önemli.Sağ ve sol bekler ve önliberolar işini iyi yaparsa stopere zaten fazla iş düşmüyor.Önümüzdeki sezon ilk hedefimiz çok sağlam,hem savunma hemde hücum görevini yapabilen,kolay çalım yemeyen,ve kademe anlayışını uygulayabilen bekler almak olmalı(G.Gönül vb).Ve Cisse'nin yanına oyunun iki yanınıda oynayabilen bir o.saha lazım(Appiah vb).G.Zan'ı koy Carvalho'nun yerine dünyanın en iyi stoperlerinden biri haline gelir.Ben bir Chelsea maçında stoperlerin terlediğini bile görmüyorum.Bekler ve O.sahalar savunmaya gelene kadar rakibin anasını ağlatıyor zaten...

Fıratcan Alçınkaya
28.Nisan.2008, 13:39
Hakkımız yenmese idi GS ile kafa kafayaydık sağlık olsun biz gerçekleri biliyoruz...

E.Sağlam'ın arkasındayız adam gibi adam... Önümüzdeki sezon daha iyi oluruz umarım...

Bursa konusuda tartışmayın Bursa-Eskişehir-İzmir-Sakarya vs. bu illerin taraftar grupları zaten ateşlidir takımlarını yanlız bırakmaz ama FB-GS maçlarında Texsas felan bu kadar adı çıkmıyor BJK maçlarında özellikle geriliyor ortam... Bursa bizim rakibimiz değildir, aynı şehirin takımı değiliz, aynı ayarda bir takımda değildir bizle, sadece zor bir deplasmandır BJK li arkadaşlara Bursa BJK kavgası yapmamalarını rica ediyorum...

eXcitinG
28.Nisan.2008, 14:30
Texas ın tek derdi tamamen Çarşı özentisi oLması. Bizim gibi oLmak istiyorLar. PopüLer oLmak istiyorLar. HaLbu ki böyLe şeyLerLe uğraşmak yerine adam gibi işLerine baksaLar, çoktan Türkiye de taraftar gurubu oLarak daha farkLı konumda oLurLardı. Bizde Texas ın içinde büyüdük. Lise çağLarımız Texas iLe geçti ama o zamanLar durum farkLıydı. Sonradan kendi içeriLerinde ki kavgaLar, amaçLarını unutup kavga, gürüLtü iLe ses getirmeye çaLışınca bozduLar kendiLerini. AyrıLmaLar oLdu. Bu ayrıLmaLardan kopan kısımdanım bende. AsıL texas kimLiğini götüren adamLar o anda bittiLer ve Texas da bitmiştir o zamanda. Texas taraftar gurubu sadece takımını destekLemek adına birşeyLer yapsa, kavga, gürüLtü yerine sadece işine baksa, rakip takım Bursaya geLdiği zaman desteği iLe rakipLerini ürküten bir taraftar gurubu oLsa zaten popüLarite kazanmaLarına gerek kaLmayacak, kraL oLacakLar. Ama şimdi ne idi beLirsiz bir şekiLde takıLıyorLar.

Bizim rakibimiz değiLsiniz, biz bu oLayLarı da istemiyoruz. Siz başLattınız, siz bitirin bu oLayı artık. Daha fazLa büyümesin.

bursa_mc
28.Nisan.2008, 15:20
Teksas grubundan olduğunu iddaa edipte ayrılarak bir başka taraftar grubuna katılan birinin Teksas hakkındaki olumsuz görüşlerinin ciddiye alınması mümkün değildir.Teksas grubunun içindeki görüş ayrılıkları çıkar kavgası değil rekabetten doğan zenginliktir.Teksas grubunun gücünü anlayabilmek için konuya ön yargısız,peşin hükümsüz,saplantılardan uzak, objektif bakabilmek ile mümkündür.Bugun X takımlarının taraftarları takımlarının kötü gidişi halinde menfi tavır takınabilmekte,takımlarını desteklemeyi sadece başarılı sonuçlar halinde sürdürebilmektedir..Bursaspor'un 2.lige düştüğü sene dahi Teksas taraftar grubu desteğini hiç bir zaman esirgememiş,spor akademilerinde tez olabilecek fedakarlıklar göstermiştir.Maç esnasında takımının kötü gidişini tezahuratlarıyla döndürebilen taraftar gruplarnın içinde Teksas grubunun istisnai yeri vardır.Maçı seyreden kalabalıklar içinde 90 dakika boyunca sürekli desteğini esirgemeyen yepyeni sloganlarla takımını ateşleyen,yerine göre teknik kadroyu oyuncu değişikliğine sevkeden gücü bünyesinde barındırmaktadır.

Gaziantepspor'un spor eski başkanlarından Celal Doğan'ın bir saptamasına yer vererek konuyu kapatıyorum.''Bursaspor seyircisi Antep'te olsaydı biz şampiyon olurduk.''

eXcitinG
28.Nisan.2008, 15:30
AnLamadığın bir nokta var. Ben sonuna kadar BeşiktaşLıyımdır ama Şehrimin takımı oLduğu içinde Bursaspor u destekLerdim. Texas texas iken biz orda BeşiktaşLı oLmamıza rağmen biLe dışLanmaz, horgörüLmezdik. Herkes hakettiğini aLırdı. KavgaLar oLmazdı, gürüLtüler oLmazdı. Kimseye zarar veriLmezdi. O yüzden bir takımdan ayrıLıp diğerine geçme oLayı yoktur. OLay o zamanLar taraftar böyLe şeyLerLe uğraşmaz, işine bakardı. Şimdi ne yapıyorsunuz ? Bursada oturuyorum bırak Bursaspor maçını, Beşiktaşın maçını biLe izLeyemiyoruz. Yakında hiç rakip taraftar geLmeyecek zaten bursa ya . Ankara iLe güLe oynaya takıLırsınız. Çok zevk aLıcı bir durum demi ?

bursa_mc
28.Nisan.2008, 15:34
AnLamadığın bir nokta var. Ben sonuna kadar BeşiktaşLıyımdır ama Şehrimin takımı oLduğu içinde Bursaspor u destekLerdim. Texas texas iken biz orda BeşiktaşLı oLmamıza rağmen biLe dışLanmaz, horgörüLmezdik. Herkes hakettiğini aLırdı. KavgaLar oLmazdı, gürüLtüler oLmazdı. Kimseye zarar veriLmezdi. O yüzden bir takımdan ayrıLıp diğerine geçme oLayı yoktur. OLay o zamanLar taraftar böyLe şeyLerLe uğraşmaz, işine bakardı. Şimdi ne yapıyorsunuz ? Bursada oturuyorum bırak Bursaspor maçını, Beşiktaşın maçını biLe izLeyemiyoruz. Yakında hiç rakip taraftar geLmeyecek zaten bursa ya . Ankara iLe güLe oynaya takıLırsınız. Çok zevk aLıcı bir durum demi ?

Gelmesini mi istiyoruz?Beşiktaş ma.ını izlemek istiyorsan git İnönü'ye izle..

Kusura bakma ama biraz daha bu münakaşa sürerse belki ikimizden biri ceza alabilir..Gerçi sen yöneticisin ama :D

koray_capello
28.Nisan.2008, 15:34
Bir sürü bursalı arkadaşım var, bunların hepsi Beşiktaş hayranıdır, Çarşı hayranıdır, zaten bursalıların bursaspor dışında içlerinde hep bir Beşiktaş sempatisi de olmuştur, çünkü istanbul takımları içinde kendi şehirlerinin takımına en çok benzeyeni Beşiktaş'tı. Sonra bunlar bir anda popüler olma sevdası içine girdiler. Küme düşmelerini Beşiktaş'a yüklemelerinin başka bir izahı olamaz çünkü Beşiktaş 11 puan farktan şampiyonluğu kaçıracak, kendi derdini bırakacak hadi bursayıküme düşürelim diyecek, buna inanan var mı? bursa kimdir ya? sonra bursaspor 30 haftadır kazanamadığı kadar maçı son 5-6 haftada nasıl kazandı? bunu açıklayın. kardeşleri ankaragücü niçin onları kurtaramadı. geçin bu işleri.

bu popüler olma yolunda atılmış büyük bir adımdır ve başarılı olduklarını itiraf etmeliyiz. çünkü zaten senelerdir bir kavga gürültü içinde oldukları civar illerle yani sakaryaspor v.s gibi taraftar gruplarıyla arasındaki husumetler sadece yerel bir gündem yaratıyordu. Fakat eğer siz kendinize bu ülkenin en büyük grubunu rakip seçerseniz ve çarşı sizi muhatap alırsa işte o zaman gündem yapmış olursunuz. o yüzden şunu söyleyeyim, husumet filan hikaye, adamlar kendi reklamını işte Beşiktaş üzerinden çarşı üzerinden bir şekilde yaptılar, helal olsun..

eXcitinG
28.Nisan.2008, 15:37
Niye ceza aLaLım ki ? Sen bursasporLusun ben BeşiktaşLıyım diye tartışamayacakmıyız. BeLLi kuraLLar dışına çıkmadan bunu yapabiLiyorsak neden sorun oLsun. Hem merak etme ben zaten İnönüde izLiyorum maçLarı. Bursa da maç izLeyecek zevkim yıLLar önce sona erdi zaten. Hem haLa sizin içinizde oLup çok samimi oLduğum dostLarımda var, ama benim iLe bir araya geLdikLeri zaman düğmeLerini iLikLerLer ben geLdiğimde. Sorun yok yani. Yani farketmez bizim için.

bursa_mc
28.Nisan.2008, 15:38
Burda artık tutuculuk ön plana çıkmaya başladı.Ben diyorum Teksas özenti değildir,reklam yapmamıza gerek yok..Siz diyorsunuz ki teksas çarşı hayranı,çarşı özentisi.beşiktaş ın üzerinden reklam yapmaya çalışıyor diyorsunuz..
Bu böyle giderse hiç biryere varamayız..

Benımde Beşiktaş'lı arkadaşlarım var yeri geldiğinde kardeşten bile daha öte oluyoruz..Amaç burda şahıslerı ön plana çıkarmak değil..

bursa_mc
28.Nisan.2008, 15:42
Biz şehrimizin uşağıyız.Başka şehirlerin istanbul takımlarını tutmaya devam etsin..

eXcitinG
28.Nisan.2008, 15:44
Senin şehrinin takımı şehrinde yaşayan taraftara sahip çıksında bizde tutaLım şehrimizin takımını. Varmı örneği göster bana. Kendi şehrinizin adamLarını, dövdünüz, bıçakLadınız vs böyLe bir zihniyette hangi şehrin takımından bahsediyorsun ki.

eXcitinG
28.Nisan.2008, 15:47
Neyse sonuçta herkesin kendi düşüncesi ve sevgisidir. Ben senin düşünceLerine saygı duyuyorum, ne kadar bana ters oLsada, sende kendine göre hakLısın. Sende burda ki taraftara saygı duyuyorsan, ne kadar sana ters oLsada sorun yoktur. OLmazda.

bursa_mc
28.Nisan.2008, 15:47
Bursa'da da var tabiki İstabul özenteliği ama onlar bizden değil..

Sizleri saygıyla selamlıyorum..bu konuda konuşmayalım lütfen zaten maçın üzerinden günler geçti hala aynı muhabbet.Beşiktaşın da 3-0 lık net galibiyetini kutlarım.