PDA

View Full Version : İsim Hakları

Defuser
03.Mayıs.2008, 18:03
Sports Interactive'in bu konuda bir girişimi var mı ? Eğer yoksa, olmalı mı sizce ? Ya da çok da önemli değil mi lig ve şampiyona isimleri ?

mgungor
03.Mayıs.2008, 18:06
Sports Interactive'in bu konuda bir girişimi var mı ? Eğer yoksa, olmalı mı sizce ? Ya da çok da önemli değil mi lig ve şampiyona isimleri ?

Aslında alsalar çok güzel olur.Oyuna ayrı bir orjinallık katar.Ancak maliyetli olacağını zannediyorum.Nasılsa böyle de satıyorlar ve lisansların olmaması o kadar da sorun değil..

Her026
03.Mayıs.2008, 18:59
İsim önemli değilde en azından logo ve formalar olsun.

Defuser
03.Mayıs.2008, 19:21
İsim önemli değilde en azından logo ve formalar olsun.

Onlar için de telif ücretini ödemek lazım. İsim hakları derken tüm telifleri kastettim aslında :)

Coupet
03.Mayıs.2008, 19:34
nasıl olsa kulüp isimleri de logolar da formalar da turnuva vs isimleri de sonradan çıkarılan yamalarla eklenebiliyor. keşke oyunu çok güzel özelliklerle dolu yapsalar da bir isim hakları eksik kalsa. bu isim hakları olayı sonradan düzeltilebiliyor ama oyuna sonradan özellik eklenemiyor.

cemir05
04.Mayıs.2008, 01:19
ya ben konuyu anlayamadım. reklam hakları felan mı. formanın üstünde ki reklamlar.

KaPaLı
04.Mayıs.2008, 02:04
Cemir oyunun ilk başında oyuncu faceleri kulup logoları formalar vs yüklü olmuyo eğer isim haklarını satın alırsa bunların hepsini yüklü olarak oyunda bulabiliriz.

DisCo
04.Mayıs.2008, 03:14
Tabi güzel bir fikir olmakla beraber belirtildiği gibi oyun içerisinde düzeltilmesi gereken bir çok konu varken bu kısım olmasada olur diyor insan. Neticede turnuva ve lig isimleri olsun, yüz paketleri, forma ve logo paketlerini oyuna sonradan ekleyebiliyoruz. Ama buda hayata geçirilirse fena olmaz diye düşünüyorum. Sıradan eklentileri yaparken harcadığımız zamanda farklı tasarımları sunabiliriz.

Defuser
04.Mayıs.2008, 11:24
Tabi güzel bir fikir olmakla beraber belirtildiği gibi oyun içerisinde düzeltilmesi gereken bir çok konu varken bu kısım olmasada olur diyor insan. Neticede turnuva ve lig isimleri olsun, yüz paketleri, forma ve logo paketlerini oyuna sonradan ekleyebiliyoruz. Ama buda hayata geçirilirse fena olmaz diye düşünüyorum. Sıradan eklentileri yaparken harcadığımız zamanda farklı tasarımları sunabiliriz.

Aslında mesajımın ilk kısmı yöneticilere idi, vakit bulurlarsa sorsunlar diye ama, herhalde pek ilgi çekmedi. Maliyetin büyük olduğundan haberim var, keşke Eidos la ayrılmasalardı :)

SAİT71
04.Mayıs.2008, 13:16
Bence, faceler ve logolar daha önemli. İsimler pek önemli değil. Birisi yapmışya taktik kısmına oyuncu yüzlerini bence çok hoş durmuş. Bunu üreticide yapsa daha güzel olur.

DisCo
04.Mayıs.2008, 13:48
Bence, faceler ve logolar daha önemli. İsimler pek önemli değil. Birisi yapmışya taktik kısmına oyuncu yüzlerini bence çok hoş durmuş. Bunu üreticide yapsa daha güzel olur.

Benim yaptığım bir yamamı acaba :n:

SAİT71
04.Mayıs.2008, 13:54
Bilmem olabilir :D

Defuser
04.Mayıs.2008, 14:21
Benim yaptığım bir yamamı acaba :n:

SI Games Forumlarından bir konuydu. "Grafikler Kelimelerden Daha Sesli Konuşur" konusuydu galiba TSI'da.