PDA

View Full Version : Saha Boyutu

Her026
04.Mayıs.2008, 19:55
Arkadaşlar Fm 2008'de saha boyutunun çok önemi var mı? Ben tek bir taktikle oynamıyorum o taktiklerimde width ayarları değişik bunun çok önemi olur mu?

DisCo
04.Mayıs.2008, 22:51
Oynayacağın taktiğe göre sahanın büyüklüğü önem arzediyor. Farklı taktiklerin varsa en uygun olanını seçebilirsin.

yunusgs
04.Mayıs.2008, 23:54
Örneğin uzun toplarla oynuyorsan daha büyük saha seçmelisin kısa toplarla oynuyorsan daha küçük.

a.arıcı-11
05.Mayıs.2008, 14:35
Mesela küçük bir takımsan kendi sahanda büyük takımlara karşı daha iyi alan daraltmak için saha boyutunun küçük olması gerek.

SAİT71
05.Mayıs.2008, 14:39
Ama Avrupa'da oynayan bir takımın varsa saha boyutunu UEFA standartlarına göre ayarlamalısın.

OMANA
05.Mayıs.2008, 15:03
en önemli husus kanattan mı yoksa derinlemesinemi oynayacağın konusunda kanat ataklarını tercih edeceksen u adamların dripling yapabilemesi geniş sahada daha kolay olacaktır. ama ortadan derinlemesine oynayacaksan dar sahası tercih et tabi diğer arkadaşların söyledikleride doğru özellikle geniş sahada pres zorlaşacağından dikkat edilmeli ayrıca zayıf takım oyuncularının staaminası ve strengti düşük olduğundan ve geniş sahada çabuk yorulacaklarından ya standart yada dar sahayı tercih et
.

sorduğuna gelirseks ahanın boyutunun önemi oynadığın takııma bağlı real madritte isem dar geniş bir yol bulurum ama sarıyerle oynuyorsam dikkatli olmam gerekir dimi..

Coupet
05.Mayıs.2008, 16:05
saha boyutu yerine bazı maçlarda maçtan önce sahayı ıslatın komutu daha güzel olurdu.

Her026
05.Mayıs.2008, 18:50
Derinlemesine oynamak derken neyi kasteddin? Peki şöyle birşey soracağım saha boyutunu geniş seçtim büyük takımların pres yapması gerekmez mi? Şimdi diyelim kii ben takıma 20 üzerinden 8 cd verdim rakibi kendi sahamda mı karşılamış olurum?