PDA

View Full Version : Flamboyantmı Cultured mı

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 03:07
Tabiiki cultured.Bu arada bunları araştırdım ben biraz.Ortasahada en iyi midfieldergeneral.Üç tane bulabildim.De Rossi,Ballack,Reyna.Bunlardan biri oldumu ortasaha sizindir artık.Kanatlarda explosive.Explosive hiçbir oyuncuyu kaçırmayın alın.Flamboyantlar iyi ama bana yetmez.Cultured istikrarlı oyuncular.Bu adamlar 5 le oynamaz.Enthuastic gördün mü kaçın.Takımda varsa satın.Yaramaz.
NOT:En iyiler tabiki Worldclass lar dememe gerek yok heralde.Wonderkid olayına girmiyom bile.Bu arada bekler strong olmasın yanarsınız.:)

Eumer05
23.Şubat.2006, 03:17
Bu arada bekler strong olmasın yanarsınız.:)

Baba bekler niye strong olmasın merak ettim.
benim bekler güçlü kuvvetli çocuklar babalar gibi oynuyolar.

general e lafım yok lazım ama ben anlamam cultured explosive.ben bulduğumu oynatırım oynamazsa kendi bilir oynamayan adamın futbol hayatını bitiririm ben be isterse amiral olsun.

birde soru sormak istiyorum ali eren strong centre back midir yoksa commanding centre back midir.

bu soru harbiden gereklimidir ve de bu soruyu konu başlığı olarak turksportal da açarsak üyeliğimiz iptal edilirmi?(vv)

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 03:20
Baba bekler niye strong olmasın merak ettim.
benim bekler güçlü kuvvetli çocuklar babalar gibi oynuyolar.

general e lafım yok lazım ama ben anlamam cultured explosive.ben bulduğumu oynatırım oynamazsa kendi bilir oynamayan adamın futbol hayatını bitiririm ben be isterse amiral olsun.

birde soru sormak istiyorum ali eren strong centre back midir yoksa commanding centre back midir.

bu soru harbiden gereklimidir ve de bu soruyu konu başlığı olarak turksportal da açarsak üyeliğimiz iptal edilirmi?(vv)
cevap:kontrolsüz güç güç değildir.:D .Strong bekler kötü bende bilmiyorum.Bekten bahsediyorum yalnız dikkatini çekerim dc değil.

Eumer05
23.Şubat.2006, 03:23
cevap:kontrolsüz güç güç değildir.:D .Strong bekler kötü bende bilmiyorum.Bekten bahsediyorum yalnız dikkatini çekerim dc değil.
olmasın be seni mi kırcam attacking full back olsun o zaman

koray_capello
23.Şubat.2006, 03:24

yaw siz ikiniz varya bildiğin manyaksınız.yaw ne istiyosunuz bu ali erenden.sırf beni uyuz etmek için yapıyosunuz biliyorum.başka konu kalmadı tüm forum iki gündür ali ereni konuşuyo..:D

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 03:32
yaw siz ikiniz varya bildiğin manyaksınız.yaw ne istiyosunuz bu ali erenden.sırf beni uyuz etmek için yapıyosunuz biliyorum.başka konu kalmadı tüm forum iki gündür ali ereni konuşuyo..:D
Kardeşimsin.:D

Eumer05
23.Şubat.2006, 03:57

Daha dur sırada Ümit Özat var Zekeriya beyazım benim Ümit Özatım

eran
23.Şubat.2006, 04:06
Tabiiki cultured.Bu arada bunları araştırdım ben biraz.Ortasahada en iyi midfieldergeneral.Üç tane bulabildim.De Rossi,Ballack,Reyna.Bunlardan biri oldumu ortasaha sizindir artık.Kanatlarda explosive.Explosive hiçbir oyuncuyu kaçırmayın alın.Flamboyantlar iyi ama bana yetmez.Cultured istikrarlı oyuncular.Bu adamlar 5 le oynamaz.Enthuastic gördün mü kaçın.Takımda varsa satın.Yaramaz.
NOT:En iyiler tabiki Worldclass lar dememe gerek yok heralde.Wonderkid olayına girmiyom bile.Bu arada bekler strong olmasın yanarsınız.:)
İyi bir konuya değinmişsin arkadaşım.Ama öncelikle şu kelimeleri tercüme edelim
cultured:kültürlü (Bence nerden ne yapacağını bilen biraz da komple ortasaha futbolcuları için kullanılıyor)
Explosive:patlayıcı (Her an skoru değiştirebilecek,bir pasıyla,ortasıyla,şutuyla oyunun gidişatını değiştirebilecek özellikle kanat oyuncuları için kullanılıyor)
Flamboyant:Gösterişli (Yine özellikle kanat oyuıncular için kullanılıyor.Estetik.tabiri caizse cambazlık yapan futbolcular bu kategoride toplanıyor)
Strong:Güçlü (Güçlü işte)-(Bunlar için genel yargıya girmek yanlış olur bence.Böyle birçok iyi futbolcu var oyunda)

Ayrıca--Commanding:Komuta eden gibi bi anlamı var.Defansı toparlayan anlamında gibi geldi bana.
Benim yorumuma gelince böyle sıfatları olan futbolcular olmayanlara göre her zaman artısı olan futbolculardır.Hiç olmazsa alırken isteklerimize göre ayırt edebilme şansımız vardır.
NOT:Burdaki yorumlar şahsıma aittir,katılmayana şimdiden saygılar...

eran
23.Şubat.2006, 04:09
olmasın be seni mi kırcam attacking full back olsun o zaman
Attacking full back de defansın sağında veya solunda ileriye dönük oynayabilen futbolcular için kullanılıyor.Bence mesela DLC alıyorsak ve bu attacking full backse DL'de daha başarılıdır anlamı çıkıyor....

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 04:10
cultured:kültürlü (Bence nerden ne yapacağını bilen biraz da komple ortasaha futbolcuları için kullanılıyor)
Explosive:patlayıcı (Her an skoru değiştirebilecek,bir pasıyla,ortasıyla,şutuyla oyunun gidişatını değiştirebilecek özellikle kanat oyuncuları için kullanılıyor)
Flamboyant:Gösterişli (Yine özellikle kanat oyuıncular için kullanılıyor.Estetik.tabiri caizse cambazlık yapan futbolcular bu kategoride toplanıyor)
Strong:Güçlü (Güçlü işte)-(Bunlar için genel yargıya girmek yanlış olur bence.Böyle birçok iyi futbolcu var oyunda)

Ayrıca--Commanding:Komuta eden gibi bi anlamı var.Defansı toparlayan anlamında gibi geldi bana.
Benim yorumuma gelince böyle sıfatları olan futbolcular olmayanlara göre her zaman artısı olan futbolculardır.Hiç olmazsa alırken isteklerimize göre ayırt edebilme şansımız vardır.
Öyle deme her sıfatı olan iyi değildir.Mesela Veteranlar yaşlı oluyo genelde eski efsane oyuncular.Bide enthuastic var olağunüstü demek ama Allah yazdıysa bozsun hemen sat.

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 04:12
Attacking full back de defansın sağında veya solunda ileriye dönük oynayabilen futbolcular için kullanılıyor.Bence mesela DLC alıyorsak ve bu attacking full backse DL'de daha başarılıdır anlamı çıkıyor....
Bide sıfat olarak defender ler var görmüşündür mutlaka.İlk bi iki maç kötü oynayabilirler seni aldatmasınlar.Bu adamlar tam görev adamı.Oynadıkça açılıyolar.Mutlaka kadronda olsun.Yorumlarına katılıyorum bu arada.

eran
23.Şubat.2006, 04:13
Veteranlar "böyle" sıfatların arasına girmiyor tabii ki...

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 04:26
Veteranlar "böyle" sıfatların arasına girmiyor tabii ki...
Yorumlarına katılıyorum demiştim ya vazgeçtim.Tabiki kimse bir gün Fenerbehçeli olmıcak.:D

oSa
23.Şubat.2006, 04:51
"legendary" sıfatını unutmamak lazım, bi ara Cordoba'da legendary goalkeeper yazıyordu :)

Ben sıfatlara bakıp adam oynatmıyorum, sonuçta onlar özelliklerin genellemesi şeklinde. Örneğin teamwork, workrate, stamina gibi özellikler yüksek olunca tenacious ya da finishin ve bazı diğer özellikler yüksek olduğunuda clinical, strength ve bazı diğer özellikler yüksek olduğunda strong, passing ve creativity gibi özellikler yüksek olduğunda playmaker şeklinde genelleniyor bunlar. O yüzden ben kendi analizimi yapıp, adamın oyun kurucu olup olmayacağına, ya da golcü olup olmadığına kendim karar veriyorum :)

koray_capello
23.Şubat.2006, 04:53

arkadaşım çok güzel açıklamışsın teşekkürler ama yanlış bulduğum bazı yerler var onları düzeltmek istiyorum.ukalalık gibi algılama ama sanıyorum benim söyleyeceklerim daha doğru olacak.

explosive: evet patlayıcı demek.ama sadece hız olarak.patlamaya hazır bomba gibi.acceleration ve pace 17 den yüksek olan her futbolcuda explosive yazabilir yani top tekniğine gerek yok.(bakınız youla top tekniği: 0 yetenek: 0 futbol bilgisi: 0 ama explosive niye çünkü sadece koşmayı biliyor)

flamboyant ise tam olarak gösterişli anlamına gelmez.flair özelliği yüksek olan oyuncularda yazar.yani her an skoru değiştirebilecek ender yetenekteki oyuncular(bakınız:sergen)yani senin explosive için yazdıkların aslında flamboyant için geçerli.belkide sen karıştırmışsın.ayrıca flamboyant oyuncu her mevkiden olabilir(forvet ortasaha hatta ve hatta defans)

Hububat_Fiyatları
23.Şubat.2006, 05:04
experienced ve veteran dışında hepsi gücü simgeler ve hepsi iyidir yani bi farkları yoktur flamboyant daha iyi cultured daha iyi gibi

koray_capello
23.Şubat.2006, 05:11
experienced ve veteran dışında hepsi gücü simgeler ve hepsi iyidir yani bi farkları yoktur flamboyant daha iyi cultured daha iyi gibi

arkadaşım güçle filan alakası yok nerden çıktı şimdi.güç nedir biliyomusun güç orda yazan 1-20 arası rakamlardır.ama bizim bahsettiklerimz oyuncunun stili ile alakalı.flamboyant: her an herşeyi yapabilecek , explosive: patlayıcı,durdurulamaz , enthusiastic: enerjik,istekli hevesli gibi....

yani bir sürü futbolcuda enthusiastic yazıyor bunların hepsi aynı güçtemi?!?

Hububat_Fiyatları
23.Şubat.2006, 05:12
arkadaşım güçle filan alakası yok nerden çıktı şimdi.güç nedir biliyomusun güç orda yazan 1-20 arası rakamlardır.ama bizim bahsettiklerimz oyuncunun stili ile alakalı.flamboyant: her an herşeyi yapabilecek , explosive: patlayıcı,durdurulamaz , enthusiastic: enerjik,istekli hevesli gibi....

yani bir sürü futbolcuda enthusiastic yazıyor bunların hepsi aynı güçtemi?!?güç kelimesini o anlamda kullanmadım bu arada enthusiastic konusunda haklısın muslu da bile yazıyo adamın pot. 130

koray_capello
23.Şubat.2006, 05:27
güç kelimesini o anlamda kullanmadım bu arada enthusiastic konusunda haklısın muslu da bile yazıyo adamın pot. 130

iyi tamamda arkadaşım sen hala anlamamışsın.muslu da da yazıyor diyosun ama adamın potansiyel 130 diyosun.ya yetenekle güçle potansiyelle alakası yok.hevesli ve istekliyse isterse potansiyel 50 olsun.ya sölemiyim sölemiyim diyorum ama başka seçenek bırakmıyosun.örnek ali eren adamda yetenek varmı yok belkide potansiyel 100 bile yok ama heves var istek var oda top oynamak maç yapmak istiyor.yani güçle potansiyelle alakası yok.adamlar bize futbolsunun stili yada karakteri ile birazcıkta olsa bilgimiz olsun diye yardımcı açıklama yazmışlar.ok:)

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 05:30
iyi tamamda arkadaşım sen hala anlamamışsın.muslu da da yazıyor diyosun ama adamın potansiyel 130 diyosun.ya yetenekle güçle potansiyelle alakası yok.hevesli ve istekliyse isterse potansiyel 50 olsun.ya sölemiyim sölemiyim diyorum ama başka seçenek bırakmıyosun.örnek ali eren adamda yetenek varmı yok belkide potansiyel 100 bile yok ama heves var istek var oda top oynamak maç yapmak istiyor.yani güçle potansiyelle alakası yok.adamlar bize futbolsunun stili yada karakteri ile birazcıkta olsa bilgimiz olsun diye yardımcı açıklama yazmışlar.ok:)
Nedir bu senin Ali Erenle alıp veremediğin yaw.Mis gibi topçu işte.:D

selimovski
23.Şubat.2006, 14:28
alberto aquilani ne de midfield general

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 15:44
alberto aquilani ne de midfield general
Yok canım daha neler.O ancak onbaşı olur.

Kerim Kerimov
23.Şubat.2006, 15:51
Benim en sevdiğim tip oyuncular Modal Professional olanlar. Her zaman güvenebileceğiniz tipte oyunculardır kendileri.

Oyuncuların enthusiastic veya strong olan oyuncuların bir zararı yoktur yukarıda yazılan gibi. Gelecek vaad eden ve yetenekli oyuncular enthusiastic oluyor.

DR ve DL'lerde strong, DC lerde ise Commanding veya World Class tercih ederim.

Kanat konusunda ise ÖRNEK vermek gerekirse, EXPLOSİVE: Yattara gibi oyuncular. FLAMBOUYANT ise Camoranesi gibi her yönüyle topçu olan kanatlara(tabi sadece kanat olması gerekmez) deniyor ;)

selimovski
23.Şubat.2006, 23:21
Yok canım daha neler.O ancak onbaşı olur.

valla abi ben roma ile oynuyorum rossi ile aquilani midfield general di şimdi 2. yılıma girdim aquilani culdurud midfield oldu yemin billah

eran
23.Şubat.2006, 23:46
güç kelimesini o anlamda kullanmadım bu arada enthusiastic konusunda haklısın muslu da bile yazıyo adamın pot. 130
Şu potansiyel konusunu biraz açarmısınız??

koray_capello
23.Şubat.2006, 23:46
valla abi ben roma ile oynuyorum rossi ile aquilani midfield general di şimdi 2. yılıma girdim aquilani culdurud midfield oldu yemin billah

ya tamam seni mi kırcaz hadi oda midfield general olsun.ama şunu unutma de rossi her zaman farklıdır.aquilani ile arasında her zaman rütbe farkı olmalıdır.eğer aquilani general olduysa de rossi direk mareşal lığa terfi eder:D...

kaç gündür bunu anlatmaya çalışıyoz forumda...

fatihaz1980
24.Şubat.2006, 00:09
Aqualani de baba oyuncudur doğru.Potansiyel 180.Ama De Rossi farklı be ya.İkisi yan yana süperler gerçekten.Yine de De Rossi demişmiydim:D

nekop
24.Şubat.2006, 00:14
abi worderkit olunca ne oluyor

koray_capello
24.Şubat.2006, 00:16
abi worderkit olunca ne oluyor

senin gibi üstün çocuklar wonderkid oluyor.ama worderkit i bilmiyorum.oda araç kiti gibi bir şeydir heralde........

fatihaz1980
24.Şubat.2006, 00:18
senin gibi üstün çocuklar wonderkid oluyor.ama worderkit i bilmiyorum.oda araç kiti gibi bir şeydir heralde........
:D :D :D O da güzel:D :D :D

selimovski
24.Şubat.2006, 01:07
ya tamam seni mi kırcaz hadi oda midfield general olsun.ama şunu unutma de rossi her zaman farklıdır.aquilani ile arasında her zaman rütbe farkı olmalıdır.eğer aquilani general olduysa de rossi direk mareşal lığa terfi eder:D...

kaç gündür bunu anlatmaya çalışıyoz forumda...

haklısın abi rossi aquilaniden daha iyi tabi zaten biri 9,5 milyon euro diğer 15,5 ( bu arada ben de aquilani sakattı iyileşti tekrar general oldu )

c.di.palermo
24.Şubat.2006, 02:40
haklısın abi rossi aquilaniden daha iyi tabi zaten biri 9,5 milyon euro diğer 15,5 ( bu arada ben de aquilani sakattı iyileşti tekrar general oldu )

valla bende hiç öle birşey olmadı ama sakatlıktan dolayı galiba bende birkaç kez sakatlandı o yüzden kendini fazla geliştiremedi.zaten daha ilk senem.ama olursa süper olur yaw zaten de rossi tek başına yetiyor aquilani de olursa askeri üs gibi olur ortasaha:D

cureshot
24.Şubat.2006, 02:47
söylemeden geçemeyecem ben bu aquilaninin bi top oynadığını görmedim bende hiç sevmem bu adamı konuya gelecek olursak bunlar çok da kafaya takılacak meseleler değil. yanıltıcı olabiliyolar. mesela şey gibi. hani diyolar ya yeni roberto carlos olabilir, yeni ronaldo olarak lanse ediliyor filan onun gibi. yani sırf bunun için adam alınmaz ya da satılmaz bence deneyip görmek lazım önyargılı olmamak lazım, enthusiastic karakterlilere mesela

selimovski
24.Şubat.2006, 12:43
kardeşler ben aquilaniyi bir sezon hep banko oynattım ama s.s koyardım ama benim oyunda forum kurallarına aykırı bi yama var o yüzden koyamıyorum ama kesinlikle uydurmuyorum

Kerim Kerimov
24.Şubat.2006, 14:18
söylemeden geçemeyecem ben bu aquilaninin bi top oynadığını görmedim bende hiç sevmem bu adamı konuya gelecek olursak bunlar çok da kafaya takılacak meseleler değil. yanıltıcı olabiliyolar. mesela şey gibi. hani diyolar ya yeni roberto carlos olabilir, yeni ronaldo olarak lanse ediliyor filan onun gibi. yani sırf bunun için adam alınmaz ya da satılmaz bence deneyip görmek lazım önyargılı olmamak lazım, enthusiastic karakterlilere mesela

Olur mu hiç öyle şey? Aquilani Roma'nın mevcut kadrosundaki 2. en iyi MC(DMC ler de dahil bu kıyaslamaya).

7.40'a kadar çıkmıştı Av.Rating'i ve orta sahanın en golcü ismi(10 gole yaklaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam). Tabi yaşı genç, bazen istikrarsızlık yapabilir ama genel olarak istikrarlı bir oyuncu.

Transfer yapılmazsa Roma'da De Rossi ile birlikte orta sahanın ortasında oynatılmalı.

cureshot
24.Şubat.2006, 19:24
Olur mu hiç öyle şey? Aquilani Roma'nın mevcut kadrosundaki 2. en iyi MC(DMC ler de dahil bu kıyaslamaya).

7.40'a kadar çıkmıştı Av.Rating'i ve orta sahanın en golcü ismi(10 gole yaklaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam). Tabi yaşı genç, bazen istikrarsızlık yapabilir ama genel olarak istikrarlı bir oyuncu.

Transfer yapılmazsa Roma'da De Rossi ile birlikte orta sahanın ortasında oynatılmalı.

sen bana sende oynadığı topu söylüyon. ben de bende oynadığı topa binayen bunu söyledim yoksa adama bi garezim yok yani. iyi oynayan adama kötü oynuyo niye diyeyim. ayrıca ben orta sahada totti-de rossi oynatırım. forvet transferi romaya kesin şart bence. başarılar bölümüne bakabilirsin yani öyle romanın içine etmiş de değilim yani. aquilaniyi oynatmadım da değil attığı iki tane uzaktan gol bende. sırf bunun için bir adamı da kadroda tutamam.

Kerim Kerimov
24.Şubat.2006, 19:42
sen bana sende oynadığı topu söylüyon. ben de bende oynadığı topa binayen bunu söyledim yoksa adama bi garezim yok yani. iyi oynayan adama kötü oynuyo niye diyeyim. ayrıca ben orta sahada totti-de rossi oynatırım. forvet transferi romaya kesin şart bence. başarılar bölümüne bakabilirsin yani öyle romanın içine etmiş de değilim yani. aquilaniyi oynatmadım da değil attığı iki tane uzaktan gol bende. sırf bunun için bir adamı da kadroda tutamam.

:) Sana Roma'nın içine ettin diyen yok zaten. Roma'nın orta sahasında kimin oynatılacağı tercih meselesi. Ben forvet yokluğundan Totti'yi FC oynattım ve adam 3 sene takımın en golcüsü oldu.

Merak edersen diziliş burda:
http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/inceleme/?tsi=oku&id=141

Aquilani'nin oyundaki özellikleri çok iyi, gerçek hayatta da onu zevkle izliyorum. CM 01/02 de Roma'nın alt yapısından kendim keşfetmiştim, o yüzden ayrı bir gözle izliyorum onu Roma maçlarında.

cureshot
24.Şubat.2006, 19:51
:) Sana Roma'nın içine ettin diyen yok zaten. Roma'nın orta sahasında kimin oynatılacağı tercih meselesi. Ben forvet yokluğundan Totti'yi FC oynattım ve adam 3 sene takımın en golcüsü oldu.

Aquilani'nin oyundaki özellikleri çok iyi, gerçek hayatta da onu zevkle izliyorum. CM 01/02 de Roma'nın alt yapısından kendim keşfetmiştim, o yüzden ayrı bir gözle izliyorum onu Roma maçlarında.

evet doğrudur tercih meselesi. totti de tam bir jokerdir aslında forvet yokken oynatabilirsin senin yaptığın gibi ama cerci, okaka filan da var aslında bayağı bir şanssızlık yaşamışsın galiba

fatihaz1980
25.Şubat.2006, 00:02

Totti forvette coşuyo.katılıyorum

fatihaz1980
07.Mart.2006, 04:57
Explosive ler manyak oluyo

SYLaR
25.Nisan.2006, 22:30
industrious yazan adamlarda orta sahada dinamo gi,bi çalışıyo

ugur1905
08.Temmuz.2006, 22:47
kardeş en iyi lagendary galiba