PDA

View Full Version : Kadro dışı kalacaklar belirlendi!

a.arıcı-11
27.Mayıs.2007, 21:20
Fatih Terim’in, Uruguay maçında ciddi hatalar yapan Gökhan Zan ile Emre Aşık’a bir hayli kızdığı öğrenildi. Bu iki oyuncu ile Emre Güngör’den birinin kadrodan çıkarılacağı öğrenildi
Avrupa Şampiyonası finallerine gidecek 20+3 kişilik oyuncu kadrosunu, yarın akşam saatlerine kadar UEFA’ya bildirmek zorunda olan milli takımımızda, Uruguay maçında üst üste hatalar yapan savunma oyuncuları topun ağzına geldi.
Teknik Direktör Fatih Terim’in, yaptıkları iki büyük hatayla dikkat çeken stoperlerinden Gökhan Zan’ı, golden sonra hemen oyundan alarak cezalandırırken, penaltıya sebep olan Emre Aşık’a da çok kızdığı öğrenildi.
Her iki futbolcuyu da kadro dışı kalma endişesi kaplarken, Servet’in sakatlanmasıyla son anda kadroya çağrılan ve Slovakya maçında başarılı bir performans sergileyen genç stoper Emre Güngör’ün ise Terim’in gözüne girmeyi başardığı bildirildi. Servet’in oynayabilecek duruma gelmesiyle, bu üç oyuncudan birini gönderecek olan teknik adamın, kararını yarın önce oyuncularına sonra da basına açıklaması bekleniyor.
Öte yandan diğer iki oyuncuyu da belirleyen ancak henüz açıklamayan Terim’in, orta sahadan Ayhan, forvetten ise Mevlüt ya da Halil ikilisinden birini kadro dışı bırakabileceği vurgulandı.
Kaynak:MyNet

KaPaLı
27.Mayıs.2007, 21:22
Gökhan Zan artık bitmiş. Kim ne derse desin öyle bir hatayı yapıyosa milli takım düzeyindeki oyuncu diyecek birşey kalmamıştır.

PesimiSTyLa
27.Mayıs.2007, 21:26
Emre aşık, Mevlüt ve Kazım cıkarılmalı bence.

a.arıcı-11
27.Mayıs.2007, 21:31
Gökhan,Mevlüt ve Ayhan gdici gibi duruyor.
Arkadaşlar Slovakya ve Uruguay maçlarının sadece ilk yarılarını izleme fırsatım oldu 2. yarılarda Ayhan oyuna dahil oldumu hiç?

GeNç KaRTaL
27.Mayıs.2007, 21:38
Kim çıkmalı diye yorum yapmayacağım.Fatih Terim'in tercihlerinin ne gibi sonuçlar ortaya çıkaracağını hep beraber göreceğiz.O zaman bişiler derim belki..

2. yarılarda Ayhan oyuna dahil oldumu hiç?

Slovakya maçını seyretmedim ama Uruguay maçında 2.yarıda girdi oyuna.

Onurap
27.Mayıs.2007, 21:40
G.zan çıkmalı zaten sakatlanır büyük ihtimal.. :) Ayhan kesin gidecek zaten orta sahada çok adam var..

El Comandante
27.Mayıs.2007, 21:58
Emre Asik,Kazim,Mevlüt cikarilirlar kadrodan.

anilton
27.Mayıs.2007, 22:33
Emre Asik,Kazim,Mevlüt cikarilirlar kadrodan.

Aynen öyle olması gerekiyor bence de...

G.Zan'a sallayanlarıda turnuvadan sonra görmek istiyorum...

Bordo61Mavi
27.Mayıs.2007, 22:52
Basturk un bi kac senedir milli takima hic bisey katigi yok niye halen duruyo, o da gitsin

KaF KeF
27.Mayıs.2007, 23:00
Ayhan,Kazım,Emre Aşık gidici bence...En Doğrusuda bu olur..

JoseMaurinho
27.Mayıs.2007, 23:22
Basturk un bi kac senedir milli takima hic bisey katigi yok niye halen duruyo, o da gitsin

Demek seni F.Terim'in yerine getirsek San Marino takımından 5 yeriz :0:

uAmurat91
27.Mayıs.2007, 23:23
Gökhan Zan'a sallayanların sayısı turnuvadan sonra artar, merak etmeyin..

Ayhan, Mevlüt, Kazım çıkarılmalı kadrodan..

Fernando Gago
27.Mayıs.2007, 23:24
Ayhan Emre Aşık kesin çıkmalı Kazım veya Mevlüt arasında karar veirr Fatih Terim ...

Bordo61Mavi
27.Mayıs.2007, 23:27

Ben zaten milli takim teknik direktorlugu yapmam ;) o isi sana birakiyom

Basturk kulubunde cok iyi oynuyor ama milli takimda hic bi varligi yok.

anilton
27.Mayıs.2007, 23:36
Arkadaşlar G.Zan çıkmalı diyenlere harbiden şaşırıyorum.E.Aşık gider,E.Güngör gider Zan yine gitmez.Servet-Zan milli takımın stoperleri,2 2 4 eder...

deniz.91
27.Mayıs.2007, 23:51
Gökhan Zan, Ayhan, Kazım gidici gözüküyor

a.arıcı-11
28.Mayıs.2007, 00:42
Arkadaşlar G.Zan çıkmalı diyenlere harbiden şaşırıyorum.E.Aşık gider,E.Güngör gider Zan yine gitmez.Servet-Zan milli takımın stoperleri,2 2 4 eder...

Yahu milli takımın stoperleri Servet-Gökhan diyorsunuzda birde geriye dönüp şu şampiyonaya nasıl katıldığımıza bakın.Zorla ıkına tıkına yediğimiz garip gollerle kendimizi zora soktuk.

Bana sorarsan Emre Aşıkta gitmeli ama Fatih Terim kimseyi bu saatten sonra çağırmayacağına göre stoperlerden Gökhan gitmeli.Ayhan'da banko gider Kazım-Mevlüt ikilisinden biride kadro dışı kalır.

uAmurat91
28.Mayıs.2007, 00:45
Gökhan Zan'ın milli takımın banko stoperi olduğunu kim söyledi ki ? Fatih Terim'den böyle birşey duymadık, gerek Emre gerek Gökhan hakkında..

Gökhan bu şekilde devam etsin, Milli takıma alınması bile hata olur..

anilton
28.Mayıs.2007, 01:07
Yahu milli takımın stoperleri Servet-Gökhan diyorsunuzda birde geriye dönüp şu şampiyonaya nasıl katıldığımıza bakın.Zorla ıkına tıkına yediğimiz garip gollerle kendimizi zora soktuk.

Bana sorarsan Emre Aşıkta gitmeli ama Fatih Terim kimseyi bu saatten sonra çağırmayacağına göre stoperlerden Gökhan gitmeli.Ayhan'da banko gider Kazım-Mevlüt ikilisinden biride kadro dışı kalır.

Peki tamam Gökhan gitsin,kim oynayacak stoperde?Müdahele yapmayı unutmuş,işi gücü faul yapmak olan,ihtiyar Aşık mı?Yoksa tecrübesiz,daha hiç bir üst düzey oyuncuya karşı oynamamış,üst düzey Avrupa ve Uluslararsı maç oynamamış E.Güngör'mü.E.Güngör iyi stoperdir,Milli takımda gelecekte bankodur ama bu turnuva onun için çok erkendir.Bu turnuvaya Servet-Zan ile geldik.Bu turnuvada da onlar oynar...

Bizim burada G.Zan'ın olağanüstü stoper olduğunu falan savunduğumuz yok ki zaten.Sizin anlamadığınız nokta bu.Şu anda Servet'in yanında oynayabilecek düzeyde G.Zan var,o yüzden o oynamalı diyoruz...

El Comandante
28.Mayıs.2007, 01:09
Gökhan´i kadrodan cikartmak hata olur.As oynar,yedek bekler o baska mevzu ama Gökhan Zan kadroda olmali.

BlackEagle19o3
28.Mayıs.2007, 01:12
Emre Aşık ve Kazım kesinlikle çıkmalı!3. adam ise Mevlüt veya Ayhan olabilir.G.Zan kadrodan çıkarılcaksa biz hiç katılmayalım bu turnuvaya;)

uAmurat91
28.Mayıs.2007, 01:13
Baran'a katılıyorum. Gökhan kadrodan çıkarılsın demiyorum ben ancak banko stoper olması çok sasçma geliyor bana. Yedek olur bu performansıyla. Hiç olmazsa az da olsa tecrübesi üstün geliyor Emre'ye karşı. Bu tür turnuvalarda tecrübe en önemli faktörlerdendir zaten. Ama Gökhan bu oyunuyla Puyol olsa bir işe yaramaz..

Burak Duran
28.Mayıs.2007, 01:13
Emre asik yada zan, Kazim, Ayhan gider bence

El Comandante
28.Mayıs.2007, 01:14
Emre Aşık ve Kazım kesinlikle çıkmalı!3. adam ise Mevlüt veya Ayhan olabilir.G.Zan kadrodan çıkarılcaksa biz hiç katılmayalım bu turnuvaya;)

Bu da abarti olur,Gökhan takimin ne kilit oyuncusudur,ne de en önemli oyuncusudur.Olmazsa olmazimiz degildir.Bazi yorumlarda tutarsizlik var ...

KaF KeF
28.Mayıs.2007, 01:17
Doğru niye katılalım ki..G.Zan yok Türkiye'de..Haklısın...

uAmurat91
28.Mayıs.2007, 01:19
Mevlüt, Kazım, Ayhan çıkarılmalı, burada katılıyorum..

Ancak 2. cümlen çok saçma olmuş arkadaşım. Bence de biraz abartmışsın olayı. Gökhan Zan olmazsa olmaz bir futbolcu hiçbir zaman olamadı zaten ama belirttiğin kadar önemli de değil. Sadece milli takımın futbolcusu..

extensor
28.Mayıs.2007, 02:39
emre aşık çıksın ayhan çıksın kazım çıksın mevlüt çıksın hata etmişiz özür dileriz deyip mehmet yıldız geri alınsın
mümkünse kaş la toraman takas yapılsın yıldıray çıkarılıp hakan şükürde olur :D
aanaa daha tümerde var oda çıkıp kral çağırılsın madem 4-3-3 oynayaycaksın neden iki tane amc var kadroda

Universal
28.Mayıs.2007, 02:50
[FONT="Franklin Gothic Medium"]Fatih Terim süpriz yapıp Kazım'ı kadroda tutacağına inanıyorum. Ayhan & Tümer çıkabilir. [FONT]

anil luque
28.Mayıs.2007, 02:50
gokhan zan cıkarılmamalı bence. colin kazım ıse henuz alısamadı o yuzden boylesıne buyuk bir turnuvada oynaması yanlıs olur

Sheriff
28.Mayıs.2007, 04:36
Kazım niye gidiyo onu çözemedim ben:D Gayet iyi oynuyor adam...
Ayhan, Mevlüt ve Tümer veya savunmadan Emre Gökhan Zan ikilisinden biri gider bence.. Öylede olmalı..

Sinan neden hep sadece güçlü ve teknik anlamda oldukça vasat isimleri kadroda istiyorsun.. Bu şekilde başarı gelmesinin mümkün olacağınımı sanıyorsun.. Toraman kadroda olabilirdi ama Gökhan Zan'ın yerine olabilirdi.. Yıldıray'ın olmaması çok büyük hata olur bu denli tecrübeli bir isim mutlaka olmalı.. Hatta Tümer'in de milli takımı ipten aldığı maçları hatırlarsak onunda çıkarılması iyi olmaz.. Alternatif olarak kalması daha sağlıklı olur.. Bence en zayıf halkalar Mevlüt ve Ayhan..

Kazım bu turnuvada izlemeyi en çok istediğim oyunculardan biridir.. Ve çıkması gereken bir isim değildir.. Umarım çıkmaz..

Redrum
28.Mayıs.2007, 04:39
ayhan'ı niye yolluyorlar ben onu anlamadım. Ayhan gibisi var mı takımda?

Sheriff
28.Mayıs.2007, 04:52
Mevkisinde en zayıf halka olduğu için.. Ayhan'dan çok daha iyi oyuncularımız var o mevkiide..

extensor
28.Mayıs.2007, 05:22
çünkü son turnuvalarda herkes sistem ve güçlü kadrolar üzerine başarılı oluyorda ondan ayrıca artık amc li sistem kalmadı alexler lincolnler tutmuyor artık son derece fiziğe dayalı tekniği çalım atmak dışında olan oyuncularla italya dünya kupasını aldı almanya en iyi futbolu oynadı 2004 te yunanistan kupayı aldı çekler en iyi futbolu oynadı

amc li sistem doğru sistem değil bu turnuvalarda ve fizik gücü güçlü isimlerden oluşmalı takımlar mehmet topal dm aurelio mrc emre mlc oynamalı amr nihat aml tuncay yada arda oynamalı santraforda mehmet yıldız olmalıydı yada halil

amc oynatmayacağını kendide biliyor ama yinede 2 tane adam alıyor ikiside oynamayacakki

nerazzuri
28.Mayıs.2007, 05:33
Gökhan Zan , Mevlüt Erdinç , Ayhan Akman.

Sheriff
28.Mayıs.2007, 05:44
İtalya'da Pirlo, Yunanistan'da bir ara İnter'de oynayan eleman ismini hatırlayamadım, Çeklerde, Rosicky ve Nedved, Almanlarda, Schwanstaiger, gibi teknik isimler vardı.. Teknik demek çalım demek demiyorum ama oyuncu dediğin topu kullanabilmeli.. Sadece kaparak ve şişirerek oyun oynanmaz..

gerrrard
28.Mayıs.2007, 05:48
İtalya'da Pirlo, Yunanistan'da bir ara İnter'de oynayan eleman ismini hatırlayamadım, Çeklerde, Rosicky ve Hleb, Almanlarda, Schwanstaiger, gibi teknik isimler vardı.. Teknik demek çalım demek demiyorum ama oyuncu dediğin topu kullanabilmeli.. Sadece kaparak ve şişirerek oyun oynanmaz..

Hleb Belaruslu değil mi?

Sheriff
28.Mayıs.2007, 05:52
Hleb Belaruslu değil mi?
Pardon karıştı Nedved olacaktı..

MK14
28.Mayıs.2007, 05:52
Hleb Belaruslu değil mi?

Evet Belaruslu.
Bi sorun olmuş..

Bu arada 2 kişinin çıkması gerekmiyormu ?
Gökhan Gönül çıktı.
Artı olarak ben olsam Mevlüt ile Tümer'i çıkarırdım.
Eğer 3 kişi çıkacaksa 3. kişi olarak da Ayhan'ı çıkarırdım.

BeeTLeJuiCe
28.Mayıs.2007, 05:54
Emre Güngör sonradan çağrıldı 27 Kişilik oldu Kadro.

bjk_melo_151
28.Mayıs.2007, 05:57
ne Mevlüt ne Kazım milli takım için hazır hem tecrübesizler hem de fizik olarak hazır değiller.

ThersoN
28.Mayıs.2007, 06:25
kazım gönderilmeyecektir, fatih hoca ders almaz ders verir

extensor
28.Mayıs.2007, 10:50
İtalya'da Pirlo, Yunanistan'da bir ara İnter'de oynayan eleman ismini hatırlayamadım, Çeklerde, Rosicky ve Nedved, Almanlarda, Schwanstaiger, gibi teknik isimler vardı.. Teknik demek çalım demek demiyorum ama oyuncu dediğin topu kullanabilmeli.. Sadece kaparak ve şişirerek oyun oynanmaz..

bu saydığın adamlar alex lincoln tümer yıldıray gibi değil bu 4 adamın nesli tükendi pirlo hem çok koşan hem teknik schwansteiger de öyle rosicky de öyle nedved te öyle ballackta öyle totti de öyle
günümüz futbolunda kimse 11 kişi hücum yapıp 10 kişi savunma yapmayı kabul etmez teknik oldun diye diğerlerinden daha az koşma hakkın olmuyor artık

Sheriff
28.Mayıs.2007, 11:37
bu saydığın adamlar alex lincoln tümer yıldıray gibi değil bu 4 adamın nesli tükendi pirlo hem çok koşan hem teknik schwansteiger de öyle rosicky de öyle nedved te öyle ballackta öyle totti de öyle
günümüz futbolunda kimse 11 kişi hücum yapıp 10 kişi savunma yapmayı kabul etmez teknik oldun diye diğerlerinden daha az koşma hakkın olmuyor artık
Bu saydığın adamlardan sadece Alex koşmuyor savunma yaparken.. Tümer'de Yıldıray'da koşan oyuncular hemde tekniği yüksek oyuncular.. Futboldan hiçbir zaman (ofansif ortasaha) amc mevkiisini silemezsin.. Hücum bölgesinde hem gol silahı hemde yaratıcı güçtür.. Koşacaksın ama hem hücumda koşup hem savunmada koşacaksan bu seni 50 dakikadan daha fazla oyunda tutamaz.. İster istemez düşersin.. Bir Zidane'de bu mevkiide oynarken savunma için çok fazla koşmazdı.. Rivaldo'da, Hagi'de.. Hücumu nasıl 11 kişi yapamıyorsan savunmayıda 11 kişi yapamazsın.. Günümüz futbolunda çift ön libero(veya çok yönlü oyuncu, Marco ve Emre gibi) bir ofansif ortasaha(Yıldıray, Tümer gibi) 2 kanat(Arda, Tuncay, Kazım gibi) ve tek forvet(Nihat gibi hareketli oyuncular tercih edilir genelde) oynuyor bir çok takım hücum hattında.. Tabi bek oyuncularıda hücuma zaman zaman katkı yapıyor.. Savunmada da çabuk ve hava toplarında etkili olabilecek oyuncular tercih ediliyor(İbrahim Kaş ve Yasin Çakmak gibi).. Günümüz futbolunda taktik anlayışı budur..

Ghonedre
28.Mayıs.2007, 17:41
Ayhan gibi bir oyuncu milli takımda yokmuş pehh kesin gitmeliii bu bir
Emre Aşık gitmeli bu ikiii
Mevlüt Postalanmalı bu üç
bu 3 oyuncu Kazımdan önce gitmesi gereken isimler o yüzden Kazım kalacak ve kalmalı daaa

yunusgs
28.Mayıs.2007, 17:51
Terim'e Kötü Haber

http://img525.imageshack.us/img525/9247/14213815terim2805490jf0.jpg (http://imageshack.us)

Federasyon, bugün dolacak kadro bildirme süresi öncesinde UEFA'dan ek süre talep etti. UEFA hemen cevapladı: 'İsteğinize olumlu yanıt veremiyoruz'
28.5.2008

Üst üste geldi

İsviçre ve Avusturya’nın ortaklaşa düzenleyeceği 2008 Avrupa Şampiyonası öncesinde UEFA’ya 23’er kişilik kadro bildirme süresi bugün doluyor... Bu durum şüphesiz ki, turnuvaya katılacak takımlar arasında en çok Türkiye’yi zor durumda bırakıyor. Sakatlıklar ve durumu henüz netlik kazanmayan oyuncular sebebiyle sıkıntı yaşayan teknik heyet, isteğini Futbol Federasyonu’na iletti. Federasyonun kurmayları da vakit geçirmeden UEFA’dan ek süre talep etti, Asbaşkan Şenes Erzik’ten de destek istedi.

‘Listelere ilgi yüksek’

Federasyonun, 23 kişilik kadroyu, bugün yerine yarın bildirme isteğini UEFA kabul etmedi. Süreyi uzatma talebine UEFA, Ulusal Takımlar Müsabakaları Şefi Mikael Salzer imzalı bir yanıt gönderdi. Salzer’in yanıtında, “Organizasyonla ilgili idari nedenler ve uluslararası medyanın futbol takımları liste bilgisine olan yüksek ilgisi nedeniyle, isteğinize olumlu yanıt veremiyoruz. Resmi listenin 28 Mayıs saat 13.00’e dek (TSİ) tarafımıza ulaştırılmasını talep ederiz” denildi.

Kritik karar zamanı

Kadrodaki oyuncu indirimi öncesinde gözler Fatih Terim’in vereceği kritik karara çevrilmiş durumda.
Ay-Yıldızlı takımımızın tecrübeli hocası, kamp sürecini ve hazırlık maçlarını masaya yatırıp en doğru tercihleri yapmaya çalışırken, İbrahim Kaş, Ayhan, Halil ve Mevlüt’ün isimleri en fazla telaffuz edilenler arasında.

KAYNAK:FANATİK

Fatih Terim'in artık belirlemesi gerekirdi kadroyu resmi tarih var belirlemesi lazımdı.

Mr.CordiaL
28.Mayıs.2007, 18:04
Herkes Kazım kesinlikle çıkmalı demiş ama anlamıyorum.

Kazım sanki çok kötü bir sezon geçirdi, hazırlık maçlarında berbattı ?

İsme göre kadro yapılcaksa tamam birşey demem ama performansa göre değerlendiriliyorsa Kazım neden çıkarılsın ? :)

Kimilerine göre sezonun yarısını sakat geçiren futbolcular formayı hak ediyor ama Kazım olursa milli takım başarısız olur diyorlar ? :)

bjk_melo_151
28.Mayıs.2007, 20:25
Fenerbahçe'de oynuyor diye olmasın?

KaPaLı
28.Mayıs.2007, 20:33
Gökhan Zan niye çıkarılmasın 1 kişi söyleyebilirmi ? Sakatlanmadığı içinmi kalmalı ? Ofsayt kuralını bilmediği için ? veya kendisinden 20 cm kısa oyunculara kafa vurdurması ? geriye atılan topları kontrol edememesi ? Bırakın bu Gökhan Zan işlerini kardeşim ben oynadığı oyuna bakarım Emre Güngör gibi ondan daha taş gibi oynayan oyuncu varken her an beni oyunda 10 kişi bırakacak adamı niye alayım takıma. Veya oynadığı oyunla beni yakacak oyuncuyu. Kendi takımında bile Gökhan Zan için sakatlanıyo , bizi yaktı geçen sene derbide , bu sene Kayseri-Fenerbahçe maçlarında denmiyomu ? Bu sene Beşiktaş bizi İnönü'de yense belkide şampiyonluğa gidecekti. Geçen senede öyle. Hiç boşuna Gökhan'ı savunmayın Milli Takım takımdaşlık yapacak yer değil. Eğer Gökhan Zan kalsın diyosan sen tamamen Takım oyuncun olduğu için söylüyosundur başka bir MANTIK OLAMAZ

PesimiSTyLa
28.Mayıs.2007, 20:38
İ.Kaş, Halil ve Yıldıray cıkarılmış ...

KaPaLı
28.Mayıs.2007, 20:43
Yok yaa hakikaten yok artık. Kim oynyck sağ bekte Hamit 3 aydır ayağını topa vurmadı Sabri zaten sağ bek değil Colin'mi oynyck orda ? 2 metre boyuyla servet'mi oynyck ? Mevlüt kalıyo Halil çıkıyo. Yıldıray gibi ayağında top tutabilen teknik oyuncu çıkıyo.

Allah sonumuzu hayır etsin bakalım.

Cyzio
28.Mayıs.2007, 20:45
Halil ve Yıldıray niye çıkarılıyor orda çıkarılacak başka isimler var.Bu kadarda saçma seçimler yapılmaz ama nasıl bir düşünce var bu adamın kafasında hala çözemedim.Milleti kendine kıl ettirmek için elinden geleni yapıyor, imparator yine yaptı yapacağını.Böyle yürümez bu milli takım şampiyonadan sonra radikal kararlar alınmalı..

batuhanry
28.Mayıs.2007, 20:45
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_gr_Terim034.jpg
Ve üç isim belli oldu !..

Ve Terim açıkladı !.. Milli takımda 26 kişilik aday kadrodan çıkarılan son üç isim belli oldu. Almanya'da kamp yapılan otel'de bir basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim kadrodan İbrahim Kaş, Halil Altıntop ve Yıldıray Baştürk'ün çıkarıldığı açıkladı.

Bu kararı verirken çok zorlandığını açıklayan Terim "Arkadaşların kararımı basından önce benden öğrenmesini istedim" dedi. Terim, Yıldıray'ın uzun süre bizle olamadığı için ve o mevkide Arda, Emre ve Tümer gibi oyuncuların olmasından dolayı çıkarıldığını açıkladı. Sağ kanatta Sabri-Hamit ikilisine şans vereceğini ve bu yüzden de İbrahim Kaş'ın çıkarıldığını söyleyen Terim forvette de Semih ve Nihat'ın Halil'in önünde olduğunu ve bu yüzden de Halil'den vazgeçtiklerini belirtti.

Terim, Tümer'in kadrodan çıkarılmamasından dolayı gelebilecek eleştirilerle ilgili olarak, "Tümer sürekli bana soruluyor. Gruplarda oynadığımız 12 maça da bakarsak Tümer'in çok faydalı olduğunu görürüz. Tümer bizim milli takımımızda olan tek sol ayaklı futbolcusu. Ben hiçkimseyi şu takımda oynuyo diye almam."

Terim Yıldıray'ın mevkisinde çok adam olduğu için çıkarıldığını söylerken, "Yıldıray gibi bir futbolcuyu yedek tutmak istemediğim için kadroı dişında bıraktım dedi"

Terim, Emre Belözoğlu'nun bu sezon fazla şans bulamamasının bir sıkıntı yaratmayacağı şeklinde geleb bir soruya ," Emre'nin fazla oynamaması bir handikaptı ama burada iyi çalışıyor. Önümüzde daha 10 günlük de bir süre var. Kendisi daha iyi bir duruma gelecektir." dedi.

Milli takımın UEFA'ya bildirdiği 23 kişilik kadroda şu isimler yer alıyor:
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Uğur Boral, Mehmet Aurelio, Kazım Kazım, Semih Şentürk
Beşiktaş: Rüştü Reçber, Gökhan Zan

Galatasaray: Sabri Sarıoğlu, Servet Çetin, Hakan Balta, Mehmet Topal, Ayhan Akman, Arda Turan, Emre Güngör, Emre Aşık
Trabzonspor: Tolga Zengin
Newcastle United: Emre Belözoğlu
Larissa: Tümer Metin
Bayern Münih: Hamit Altıntop
Middlesbrough: Tuncay Şanlı
Rubin Kazan: Gökdeniz Karadeniz
Villarreal: Nihat Kahveci
Sochaux: Mevlüt Erdinç

PesimiSTyLa
28.Mayıs.2007, 20:49
NTVspor u acın neden cıkardığını acıklıyor Terim. Bence de mantıklı acıklamaları duyunca.

Melekovic
28.Mayıs.2007, 20:49
Yıldıray çenesinden dolayı çıktı.Demecinden dolayı çıkarıldığını tahmin ediyorum.En büyük kozlarımızdan birini kendi elimizle kadro dışına attık.Rakiplerimiz rahatlamıştır.

a.arıcı-11
28.Mayıs.2007, 20:51
Hepsini anlarımda Yıldıray niye?????

PesimiSTyLa
28.Mayıs.2007, 21:01
Terim in acıklamalarından Tümer - Yıldıray , Mevlut - Halil ikileminde kldıgını gördüm. Fc de tercihinin Nihat - Semih olacagından Halil in geride klacagını düşündüğünü söyledi. Mevlut farklı bir oyuncu dedi o yüzden kadroda dedi.

Tümer - Yıldıray için ise; Tümeri emre oyundan cıktıgında yerine alabilecegim bi oyuncu ve takımda sol ayaklı oyuncunun azlıgı Tümer in bu yüzden iyi olacagını düşündügünü söyledi.

Kaş için zaten pek tartışmaya gerek yok. Çünkü Kaş ı dr olarak düşünmek pek mantıklı degil ki bence gercek mevkisi dc. Burada da oynayacak 2 isim %70 Servet - Zan ikilisi olacak. Arkalarında 2 Emre var onun için normal bi tercih..

Belki mevlüt yollanığ halil kadroda tutulmalıydı..

KaPaLı
28.Mayıs.2007, 21:02
Sen Nihat-Semih var Halil ondan çıktı diyosan benle kafa bulduğunu düşünürüm. 4-3-3 oynycksan Halil gibi kanatta oynayabilen kafa vurabilen sert şutları olan oyuncuyu çıkarıyosan ve Tecrübesiz Mevlüt kalıyosa bunda akıllı davranış beklemem. Mevlüt bu sene 12 gol atmış küçük takımın büyük oyuncusu olmak kolaydır. Halil'de kaiserslautern'de gol krallığına yarışıyodu. Mevlüt Lyon'da olsa o kadar atabilecekmi ?

İbrahim Kaş gibi hem stoper hemde bek özellikleri olan adam çıkıyo bahane Sabri - Hamit olmasıymış. Kardeşim senin Stoperlerin çokmu kaliteli yaptıkları hatalar ortada.

Yıldıray çıkıyo bahanesi Emre - Tümer olmasıymış. Emre ne yaptı yaa nee bütün sezon ne yaptı emre ? 10 maça çıktımı ? Newcastle 50 maç yapmş 10 tanesinde oynamışmı ? Taktı Emrede emre yeter artık ya bütün sezon kenarda bile oturmamış adamı alıyosn kendi takımında 11 oynayan ve Emreden daha teknik olan oyuncuyu almıyosun.

Dalga geçiyosn Signor dalga...

Şöyle birşey söyledi ben Takıma göre oyuncu almam. aa insan evladı Emre Güngör Ankaragücü'nde taş gibi oynarken sen almıyodun Galatasaray'a geldi alıyosun hadi takım önemli değildi ? ( Emre'yi Galatasaray'ı ÖRNEK verdm yanlış anlamayın )

Emurafu
28.Mayıs.2007, 21:08
Yıldıray elemelerde ne zaman milli takıma cagrılsa hep sakatlanıyordu yada sakat oluyordu..Şu son dönemde yıldıray milli takıma hiçbirsey veremedi.Bu konuda terimi elestirmiyorum...Milli takımdan cıkması benide sasırttı..Hele Kaş'ın cıkmasına daha çok sasırdım..Şimdi dogruya dogru Ayhan'ın cıkmasını bekliyordum..Demekki ayhanın hem defansif hem ofansif yönünden yararlanacak.

Cyzio
28.Mayıs.2007, 21:09
Bence sence diye bişey yok aklı olan herkes Yıldıray'ı ve Mevlüt yerine Halil'i kadroda tutardı.Sanki muhteşem bir kadromuz varda oynadıkları ligde kendilerinden söz ettiren oyuncuları kadrodışı bırakıyorsun, nasıl bir mantıktır bu.Milli takımdan nefret etmemiz için elinden geleni yapıyor bunu da çoğu zaman başarıyor, tebrik etmek gerek..

ShevAnil
28.Mayıs.2007, 21:12
3 ü'nünde Takımda Kalması Gerekiyordu.. Emre AŞIK Tümer Gibi Bir Bitik ve Mevlüt Gibi Tecrübesiz kişiler Hala Kadromuzda, Euro2008 den sonra Ayrılmak İstediğini Biliyoruz Sanırım Ayrılığını Garantilemek İçin Bu tip Kararlar Aldı.

Emurafu
28.Mayıs.2007, 21:12
Galatasaray'da Linderoth ile beraber tam 9 futbolcu Euro 2008 de,Avrupa da Lyon ile beraber sadece Galatasaray Euro 2008'e 9 futbolcu gondererek bu konuda 1. sırada bulunuyor.

Terim çoooooook yanlış yaptı..Tekke gibi bir forvet lazımdı bize..Kovacevic-Nihat gibi:D

a.arıcı-11
28.Mayıs.2007, 21:14
Yıldıraya çok şaşırdım ama açıklamalarında bu sistemde Yıldayı'ı oynatamacağını söylmeiş ve onun yedek kalmaya yakışmayacak futbolcu olduğundan çıkarmış.Diğerleri doğru tercih bence.Halil<=>Mevlüt,Yıldıray<=>Ayhan olabilirdi İbrahim Kaş'ın kdaroda olduğunu unutmuştum zaten:)

ShevAnil
28.Mayıs.2007, 21:16
BEN MESAJINI EDITLEDIKCE SEN HALA YAZMAYA DEVAM EDIYORUSUN!!

Cyzio
28.Mayıs.2007, 21:18
Galatasaray'da Linderoth ile beraber tam 9 futbolcu Euro 2008 de,Avrupa da Lyon ile beraber sadece Galatasaray Euro 2008'e 9 futbolcu gondererek bu konuda 1. sırada bulunuyor.

Büyük başarı yani bu kadar milli takıma oyuncu gönderen bir takım Avrupa'da hezimetle dönüyor.Kim acaba Galatasaray'ı bu sıralamada 1.sıraya çıkaran?

ShevAnil
28.Mayıs.2007, 21:20
Tümer'in Olduğu Kadroda Hakan Şükür'ün olmaması Terim Ayıbıdır ki Tümer artık misyonunu tamamladı Milli Takım İçin.. Bize Koşan adam lazım Düşünebiliyormusun Tümer'in ilk 11'e çıktığını ve Cris. Ronaldo Simao Nani gibi adamların sağ açıkda oynayabildiğini?

BlackEagle19o3
28.Mayıs.2007, 21:24
Açıkçası ilk gördüğüdme şaşırdım ama sonradan düşündüğümde pek de hatalı kararlarmış gibi gelmedi.Yıldıray kalsaydı fena olmazdı ama...Onun yerine Kazım çıkarılmalıydı.
Halil çok iyi bir sezon geçirmedi,ondan daha iyi sezon geçiren Mevlüt ve Semih kalmış.Bence yerinde bir karar;)
Kaş'ı sağ bek olarak düşünmediği için çıkarmış kadrodan.Ama Kaş'ı stoper alternatifi olarak kadroda tutup Emre Aşık'ı çıkarsaydı da fena olmazdı.Demek ki bildiği birşey var ki Emre'ye hala güveniyor.

PesimiSTyLa
28.Mayıs.2007, 21:24
Büyük başarı yani bu kadar milli takıma oyuncu gönderen bir takım Avrupa'da hezimetle dönüyor.Kim acaba Galatasaray'ı bu sıralamada 1.sıraya çıkaran?

Ne demeye calışıyorsun ? Tariz mi yapmaya çalışıyorsun ?

Yıldıray bir bakıma takımda olmaması cok büyük bir eksik degil şuanki sistemde. Terim ortasayayı Topal - Marco - Emre olarak kuracagını acıkladı. Emre Hazırlık maclarında basarılıydı. Ortasahayı yönetecek kişi olarak düşünüyor sanırım Terim. Ayhan kadrodan cıkarılır diyorduk hepimiz, ben dahil. Bu ortasahaya baktığımızda yanılmıyorsam Marco - Topal ilk 11 olacagından alternatifi yok . Ayhan ı bu yüzden tuttu sanırım.

Universal
28.Mayıs.2007, 21:26
Halil Altıntop, İbrahim Kaş ve Yıldıray Baştürk çıkartıldı.

Halil'in çıkması dışında diğer iki isim beni şaşırtmadı. Yıldıray bir kaç sezondur kendinden söz ettiremiyor. İbrahim ise güvenilir bir isim olarak görmüyorum. Halil'in çıkış nedenini bilmiyorum.

Sheriff
28.Mayıs.2007, 21:34
Bende Halil<->Mevlüt, Yıldıray<->Ayhan olmalı diyenlerdenim..
Neyse Kazım'ın kadroda kalması sevindirici:D

Burak Duran
28.Mayıs.2007, 21:40
i.kas ve yildiray konusunda ben elestirmiyorum. I.Kas cok tehlikeli bir adam durduk yere kart goren biri bence iyi oldu. Yildiray'in cikmasina ne yanlis derim ne dogru sonucta pek birsey vermedi ama kaliteli bir futbolcu oldugu kesin ben olsam tumer'i cikartirdim bu sekilde dusunuyorsa ama tumer ve yildiray kademe olarak okadar ayrilirlar mi emin degilim.. AMA en buyuk hata Halil sen elinde boyle bir golcu varken onu nasil cikarirsin bilemiyorum yani. Forvet fazla geldiyse bence Mevlut cikmaliydi artik zaman gosterecek neler olacagini umarim cikartilan bu futbolculari aramayiz...
crespoo sana sunu soyliyim emre ornegin icin emre agucunde bu kadar iyi bir performans gostermiyordu onun icin alinmadi. Bencede terimin secimlerinin takimla alakasi yok

Universal
28.Mayıs.2007, 21:43
Tümer Metin, 4-3-3 sisteminde etkili olabilecek bir isim. Çünkü Emre'den sonra sol ayağını en iyi kullanabilen bir oyuncu. Tuncay bile sol kanatta oynamasına rağmen sağ ayağını kullanıyor. Bu yüzden Tümer'in solak ve duran toplardaki etkili olması nedeni ile takımda kalması doğru bir karardır.

PesimiSTyLa
28.Mayıs.2007, 21:44
Bende sadece Halil i hata olarak görüyorum. Mevlüt cıkmalıydı ki hazırlık maclarında da pek katkı saglayamamıştı . Yalnız Terim yaptığı degişik secimlerin cogunda sonradan haklı cıkmıştı , umarım bunda da öyle olur. Örnegin gruplarda iken Tümer in cagırılması ve ilk 11 baslatılmasını da eleştiriyorduk ki Tümer kritik goller atmıştı. Neyse olan oldu inşAllah yine haklı sen olursun İmparator.

Burak Duran
28.Mayıs.2007, 21:45
PESkolik biraz acarmisin ne demek istedigin pek anlasilmadi da

Cyzio
28.Mayıs.2007, 21:53

Bu kadar milli takıma oyuncu gönderen bir takım neden Avrupa'da istediği şeyleri yapamayıp ilk turda elendi dedim.Burda rakip takımı küçük düşürücü birşey yazmadım.Son cümleyi okursanız zaten o mesajda kimi eleştirdiğimi anlarsınız.Örneğin; Emre Güngör yetenekli olabilir ancak şuan milli takımda oynayabilecek kapasitede olduğunu sanmıyorum.Ayrıca Fatih Terim Galatasaray sevdalısı olabilir ama milli takımda kadroyu oluştururken tarafsız davranmalıdır.Umarım anlatabilmişimdir..

Sheriff
28.Mayıs.2007, 21:54
PESkolik biraz acarmisin ne demek istedigin pek anlasilmadi da
Terim'in Galatasaray'a kıyak geçtiğini demek istiyor sanırım..

eXcitinG
28.Mayıs.2007, 21:55
Çok yerinde isimLer kadrodan çıkarıLdı. Doğrusu buydu. ÖzeLLikLe YıLdıray tercihi tam yerinde ve Terim tam gözüme girdi. YıLdıray yıLLardır bizi 10 numara diye uyutan ama hiç bir haLt edemeyen bir oyuncu. Sadece adam geçiyor, onun dışında ne goL pası verir, ne oyun kurar, ne pres yapar, ne oyunu yayar Tümer in öLüsü biLe YıLdıray dan 10 kat fazLa iş yapar.

Gökhan Zan ı eLeştirenLerde gerek cevabı aLmıştır.

PesimiSTyLa
28.Mayıs.2007, 22:04
Bu kadar milli takıma oyuncu gönderen bir takım neden Avrupa'da istediği şeyleri yapamayıp ilk turda elendi dedim.Burda rakip takımı küçük düşürücü birşey yazmadım.Son cümleyi okursanız zaten o mesajda kimi eleştirdiğimi anlarsınız.Örneğin; Emre Güngör yetenekli olabilir ancak şuan milli takımda oynayabilecek kapasitede olduğunu sanmıyorum.Ayrıca Fatih Terim Galatasaray sevdalısı olabilir ama milli takımda kadroyu oluştururken tarafsız davranmalıdır.Umarım anlatabilmişimdir..

Anlamadım Emre nasıl milli takım kapasitesinde degil ? Cok formda bir isim ve ilk 11 bile oynayabilir. Terim in tercihi zaten zan - servet olacak ; ama Emre de ilk 11 de cıkar oynar bu kapasiteye fazlasıyla sahip bir oyuncu. Yani Emre Güngör ü Terim Galatasaraylı diye aldı öyle mi ? Dahaa neler... Emreyi 1-2 mac izleyen biri bunu demez, sanırım hiç izlemedin...

Burak Duran
28.Mayıs.2007, 22:04
Simdi avrupada basarilar yakalamis takimlar 10 tane var zaten turkiyede bir biz yakalayamadik. Fenerbahce basari yakaladi ve onlarinda Turk olan oyuncularinin cogu takimda. Galatasaray lig sampiyonu oldu ve sonuc olarak performansa bakilarak adam aliniyor. Milli takimda oynayacak yada yedek bekleyecek Emre Gungor den kaliteli adam soylersen memnun olurum..Linderoth kac aydir oynamiyordu ama adami yine milli takima aldilar. Bence takim muhabbetini asin artik komik duruma dusuyorsunuz...

LaigLeNoiR
28.Mayıs.2007, 22:08
Rüştü ve Zan'ı da çıkarmalıydı kadrodan.

Yıldıray'ı çıkarıyor çok yanlış.Halil'i çıkarıyor o da yanlış.Mevlüt'ü çıkar kardeşim.

Onurap
28.Mayıs.2007, 22:11

Kimi alıcak fenerbahcede başarılı kaçtane türk var?aurelio bile yabancı asıllı.h.çimşiri mi çağırsaydı..

anilton
28.Mayıs.2007, 22:13
F.Terim yine her zamanki gibi sürprizlerini yaptı...

Çoğu kişi Ayhan Akman,Colin Kazım,Mevlüt üzerinde duruyordu.Ancak Ayhan Uruguay maçında o.sahada ne kadar önemli bir işlevi üstlenebileceğini gösterdi.En büyük sorunumuz olan oyunun iki yanınıda oynama konusunda en iyilerden Türkiye'de Ayhan,o yüzden onun kalması doğru oldu bence.Ama Yıldıray kadrodan nasıl çıkar hala aklım almıyor.F.Terim oyun anlayışını "yerden kısa paslarla topun bizde kalmasını sağlamak" olarak açıklamıştır bir çok kere.Bunuda elindeki takımda en iyi yapanlardan biri olan Yıldıray'ı çıkarıyor kadrodan.Bana göre yanlış bir seçim.Kendiyle ters düştü bence.Kazım ve Mevlüt rakibin oyunu yarı sahamıza yıktığı anlarda,öne geçtiğimiz anlarda,rakip savunmalarda oluşacak boşlukları değerlendirebilmek adına kadroda tuttu bence ve doğru sayılabilir bu hamle.Halil zaten hiç bir zaman milli takımda iyi performans gösteremedi.11'de olsun,sonradan girmiş olsun hiç bir zaman katkısı olmadı,her zamanda kadrodaydı buna rağmen.Burada da doğru bir seçim yaptı Terim.E.Aşık'ı kadroda tutmak en büyük hatadır.Adamın artık ayakları ve vücudu o kadar yavaş ki her pozisyonda faul yapıyor.Müdahalelerde geç kalıyor sürekli.Oynatacağınıda sanmıyorum zaten turnuvada,tecrübesiyle psikolosik olarak artı katar belki takıma,bundan başka faydası olmaz.İ.Kaş ise;kalsada kalmasada hataydı demezdim.Kalmadı F.Terim haklı olarak Hamit ve Sabri'yi sağ bekte oynatacağı için İ.Kaş'ın kadroda fazlalık yapmamasını istemiş demek ki.Anlaşılan Sabri yedek olacak.Bana kalırsa Hamit'i orta sahada,Sabri'yi sağ bekte kullanıp alternatifini İ.Kaş yapıp,E.Aşık kadrodan çıkarılmalıydı.Ama böyle olduğu içinde kötü oldu demiyorum...

Umarım takımımız için hayırlısı neyse o olur...

G.Zan bu takımın banko stoperidir diyorum ve G.Zan hakkında bir daha yorum yapmayacağım...

fmsmyrna
28.Mayıs.2007, 22:29
Halil- Mevlüt olabilir hemen hemen eşdeğerdeler.Kaş'ı sağ bekte düşünmüyormuş herhangi bir Sabri sakatlığı yada cezasında sağ bekte oynaycak Hamit takım için çok kötü bir seçim olur çünkü om evkide bence verimli oynayamıyor.Kaş yerine Emre'lerden biri çıkmalıydı bence Kaş'ın 2 mevkide oynadığını düşünürsek.Ben Fm'de yedeğe DC alacağıma DRC YADA DLC alırım ki bir mevki daha kapansın.Sonuncu isim ise çok saçma Yıldıray Şampiyonlar Ligi finali görmüş ayrıca 2002'de takımı sırtlayanlardan yani uluslararası maç tecrübesi fazla olan bu tür şampiyonalar için kendini kanıtlamış bu sezonuda iyi geçirmişbiri.Ayhan oyuna çift yönlü oynuyor tamam ama 3 değişiklik hakkınız varken siz Ayhan'ı oyunu kurtarmak için oyuna alırmısınız?ben almam ancak orta sahaya girecek bir Yıldıray hızlı oynayışı top dağıtışı çalımıyla orta sahayı zorlayabilir.Ben Ayhan'ın zaten o +3'ten biri olacağını, kadroya gireceğinide pek düşünmüyorum.Açıkça söyleyeyim ben Yıldıray yerinde olsam bir daha milli takıma çağrılsam affımı isterim

Cyzio
28.Mayıs.2007, 22:30
Anlamadım Emre nasıl milli takım kapasitesinde degil ? Cok formda bir isim ve ilk 11 bile oynayabilir. Terim in tercihi zaten zan - servet olacak ; ama Emre de ilk 11 de cıkar oynar bu kapasiteye fazlasıyla sahip bir oyuncu. Yani Emre Güngör ü Terim Galatasaraylı diye aldı öyle mi ? Dahaa neler... Emreyi 1-2 mac izleyen biri bunu demez, sanırım hiç izlemedin...

Uluslararası tecrübeden bahsediyorum ben.Mesajı anlamak istediğin gibi okuyorsun..

Kimi alıcak fenerbahcede başarılı kaçtane türk var?aurelio bile yabancı asıllı.h.çimşiri mi çağırsaydı..

H.Çimşir'i çağırsın diye bişey çıkmadı ağzımdan çıkmazda.Orada kadro seçiminde tarafsız olması gerektiğini yazmışım..;;)

Burak Duran
28.Mayıs.2007, 22:31
milli takimdan affini isterse bende o adamin Turklugunden suphe ederim

eXcitinG
28.Mayıs.2007, 22:33
YıLdıray önce bu zamana kadar ne vermiş miLLi takıma onun hesabını versin, ondan sonra affı feLan düşünsün. İstikrarsız, sürekLi sakat, canı isterse oynayan adamLara ihtiyacı yok bu miLLi takımın.

Benimde amma hırsım varmış YıLdıray a ha yakaLadım ya ne varsa atıyorum içimde :D

PesimiSTyLa
28.Mayıs.2007, 22:33
Uluslararası tecrübeden bahsediyorum ben.Mesajı anlamak istediğin gibi okuyorsun..

Ee iyide o zaman ilk defa kimse cagırılmasın milli takıma tecrübesi yok diye böyle birsey yok. 30 yasına gelmesini mi bekleyelim tecrube için ?

Sheriff
28.Mayıs.2007, 22:40
YıLdıray önce bu zamana kadar ne vermiş miLLi takıma onun hesabını versin, ondan sonra affı feLan düşünsün. İstikrarsız, sürekLi sakat, canı isterse oynayan adamLara ihtiyacı yok bu miLLi takımın.

Benimde amma hırsım varmış YıLdıray a ha yakaLadım ya ne varsa atıyorum içimde :D
2002 de baya katkı yaptı ama Hayrettinciğim.. Adam son yıllarda zaten sakatlıkla boğuşup duruyor.. Bence kalması onun için bir fırsat olacaktı.. Sadece çalım değil pasları ve şutlarıda iyi bir oyuncu Yıldıray.. Her gittiği takımda el üstünde tutuldu zaten ama bir türlü sakatlıklardan kurtulamadı..

yunusgs
28.Mayıs.2007, 22:44
Yanlış tercihler.Özellikle Yıldıray ve Halil kalmalıydı.

Onurap
28.Mayıs.2007, 22:50
İ.kaş semih tolga zengin çıkmalıydı (3 kaleci çok fazla 2. kaleci bile forma şansı bulması çok zor..

ShevAnil
28.Mayıs.2007, 22:53
20+3 Kuralı var Arkadaşlar Kaleci'nin Çıkması Söz Konusu Bile OLamazdı

jarosik_61
28.Mayıs.2007, 22:54
yıldırayın çıkarılması saçmalık başka bişey değil diğer iki seçim doğru.türkiyede yıldıray gibi kalaye dikine gidebilen adamlar zor buluyoruz bulduğumuz zaman değerlendimiyoruz.
bana tümerin,colin kazımın olduğu yerde mehmet topuzun,mehmet yıldızın neden olmadığını söyleyeck biri varmı.kimse tecrube yüzünden demesin bunun sebebi milli takımın şahsi sebeplerinden dolayı olmuştur.bu fatih terimin teknik direktörlüğünü beğenmiyordum şimdi ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım.
euro 2008'in başlamasına 10 gün falan kadar kalmışken elindeki tek oyun planı motivasyon (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=motivasyon) olan teknik direktör.

GodfatheR
28.Mayıs.2007, 23:04
İ.Kaş doğru karar ama Halil ve Yıldıray bence yanlış.İlk duyduğum anda da çok şaşırdım zaten.Yıldıray her zaman birşeyler yapabilecek futbolculardan,son 10 dakika koyarsın bi arapası atar maçı çevirir böyle adamlar takımları farklı yapar.Halil Almanya'da gayet iyi oynuyor Mevlüt dururken Halil niye çıkıyor.Ayrıca Semih çıkmalı diyenleri anlamıyorum ileride pivot tipi oyanayabilecek,alıp verecek ilerde top tutacak,rakip defansı oyalayacak kaç tane oyuncumuz var sadece Semih.

Sheriff
28.Mayıs.2007, 23:15
yıldırayın çıkarılması saçmalık başka bişey değil diğer iki seçim doğru.türkiyede yıldıray gibi kalaye dikine gidebilen adamlar zor buluyoruz bulduğumuz zaman değerlendimiyoruz.
bana tümerin,colin kazımın olduğu yerde mehmet topuzun,mehmet yıldızın neden olmadığını söyleyeck biri varmı.kimse tecrube yüzünden demesin bunun sebebi milli takımın şahsi sebeplerinden dolayı olmuştur.bu fatih terimin teknik direktörlüğünü beğenmiyordum şimdi ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım.
euro 2008'in başlamasına 10 gün falan kadar kalmışken elindeki tek oyun planı motivasyon (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=motivasyon) olan teknik direktör.
Tecrübe değil, sistem gereği ileride hareketli oyunculara ihtiyaç duyuluyor.. Mehmet Yıldız hareketli bir forvet oyuncusu değil, daha çok gücüyle ön plana çıkıyor..

a.arıcı-11
28.Mayıs.2007, 23:35
evet şimdi kalanlarla kadro yaparsak;
----------------Volkan-----------------------
Hamit---------Servet--------Zan(Güngör)-----Hakan
------------------------Topal-------------------------------
------------Aurelio--------------Emre----------------
Arda--------------------------------------------Tuncay
------------------------Nihat--------------------------

Dizilişiyle oynarız bence.Taktiği iyi uygularsakta başarıyı yakalırz.

uAmurat91
28.Mayıs.2007, 23:41
İleride oynayabilecek santrafor bir tek Semih kaldı. İşimiz çok zor bu durumda..

Bordo61Mavi
28.Mayıs.2007, 23:43

Ben Basturk gitsin dedimde arkadas ne dedi. Demeki Portekizden 10 tane yeriz

BeeTLeJuiCe
28.Mayıs.2007, 23:44
______________Volkan (Rüştü)(Tolga)

Hamit(Sabri) Servet (E.Aşık) G.Zan(E.Güngör) Hakan(Uğur)

_______________Topal(Aurelio)

___________Aurelio(Ayhan)___Emre(Tümer)

Arda(Kazım)_____Nihat(Semih)(Mevlüt)____ Tuncay(Gökdeniz)

shamur1
28.Mayıs.2007, 23:45
İ.kaş semih tolga zengin çıkmalıydı (3 kaleci çok fazla 2. kaleci bile forma şansı bulması çok zor..

3 Kaleci kuralı var bir kere. Hadi olmasaydı diyelim 2 kalecinde sakatlandı Servet'i mi koyacan kaleye .

uAmurat91
28.Mayıs.2007, 23:49
Kazım konusunda şüphelerim vardı. Umarım yanıltır beni bu turnuvada. Keza Gökhan'da öyle..

Ayhan'ın çıkmaması bence doğru karardı. Orta sahayı koşan ve baskı yapan futbolculardan kurmak istiyorsak içlerinde Ayhan'ın olması sürpriz olmamalı..

Bence bu turnuva da en büyük sıkıntıyı defansın göbeğinden geçen toplarda yaşayacağız..

shamur1
28.Mayıs.2007, 23:51
Hala kendi takım oyuncularınızı savunuyorsunuz bırakın bu işleri artık. Son maçtada gördük bu takım ortasahada pas yapamıyor forveti pozisyona sokamıyor . Takım bu vaziyetteyken ortasahadaki en önemli oyuncuyu Yıldıray'ı kadrodan çıkartıyorsan daha birşey demeye gerek yok. Kazım Kazım diyorsunuz bu takımın Kazım'a değil ortasaha da pas yapabilecek adama ihtiyacı vardı.

Merak ediyorum şimdi Galatasaraylıların savunduğu M.Topal mı pozisyona sokacak bizi yoksa Fenerbahçelilerin savunduğu Kazım mı . Hep birlikte görecez.

YusufT
28.Mayıs.2007, 23:54
Secimler yerinde. Yildiray'in yerine Yunanistani dagitan Tümer tecrübesiyle büyük bir katkida bulunucaktir. Yildiray kotü oyuncu demiyorum, ama bu yil iyi oynamadi, Halil'de. Bide F.Terim kadro secimlerinde tarafli davrandi diyorsunuz? o zaman neden ümit karan, Hakan sükür ve belkide Aykut yok kadroda?

uAmurat91
28.Mayıs.2007, 23:56
Hala kendi takım oyuncularınızı savunuyorsunuz bırakın bu işleri artık. Son maçtada gördük bu takım ortasahada pas yapamıyor forveti pozisyona sokamıyor . Takım bu vaziyetteyken ortasahadaki en önemli oyuncuyu Yıldıray'ı kadrodan çıkartıyorsan daha birşey demeye gerek yok. Kazım Kazım diyorsunuz bu takımın Kazım'a değil ortasaha da pas yapabilecek adama ihtiyacı vardı.

Merak ediyorum şimdi Galatasaraylıların savunduğu M.Topal mı pozisyona sokacak bizi yoksa Fenerbahçelilerin savunduğu Kazım mı . Hep birlikte görecez.

Sen hiçbirşeyi beğenmiyorsun arkadaşım. Terim'in tercihidir, bizde yorumluyoruz kendi aramızda. Bunda bu kadar büyütecek ne var ?

Servet'i beğenmezsin, Mehmet'i beğenmezsin, Kazım'ı istemezsin. Ne yapalım peki, daha iyileri varsa buyursun oynasınlar ..

ShevAnil
29.Mayıs.2007, 00:01
Sen hiçbirşeyi beğenmiyorsun arkadaşım. Terim'in tercihidir, bizde yorumluyoruz kendi aramızda. Bunda bu kadar büyütecek ne var ?

Servet'i beğenmezsin, Mehmet'i beğenmezsin, Kazım'ı istemezsin. Ne yapalım peki, daha iyileri varsa buyursun oynasınlar ..
Huseyin Cimsir , Çağdaş Atan , Barış Memiş.. :)

Bordo61Mavi
29.Mayıs.2007, 00:06

Gereksiz bisey yazmisin ;)

Mehmet Topuz, Kazimdan cok daha iyi bi futbolcu. Ama dedigimiz gibi Terim in secimi

Onurap
29.Mayıs.2007, 00:40
3 Kaleci kuralı var bir kere. Hadi olmasaydı diyelim 2 kalecinde sakatlandı Servet'i mi koyacan kaleye .

Tolgadan aşağı kalmaz emin olabilirsin :) 2 kalecinin 3 maçlık periyodda sakatlanmasa imkansıza yakın zaten..

TR.CaPTaiN
29.Mayıs.2007, 01:05
Yıldıray sanıyorum son lig maçında 2 gol atmıştı, yavaş yavaş kendine geliyordu bu turnuvada da önemli silahlarımızdan olabilirdi.Yıldıray bana göre anahtar oyuncudur, ne yapacağı belli olmayan bir oyuncudur. Bu turnuvada 10 numaralı formada Yıldıray yazmayacak olması üzüntü verici.

Onurap
29.Mayıs.2007, 01:10
Madem lig performansına bakıyor emre belozoğlunun ne işi var kadroda..Çıkan isimler tamamiyl saçmalık..

shamur1
29.Mayıs.2007, 01:28

Aklınca espri yapıyorsun yani neyse yaşına veriyorum . Adama bak ya dalga geçiyor bir de Çağdaş , Hüseyin , Barış diye .

Süper Ligde süper bir sezon geçiren M.Topuz yok. M.Yıldız yok.

Bundesliga'da iyi maçlar çıkaran Yıldıray 23 kişilik kadrodan çıkarılıyor.

GS'nin Ankara'ya kiraladığı Emre Aşık oynuyor.

Süper Ligde hiçbir şey yapmayan Kazım as oynuyor hazırlık maçlarında .

İbrahim Toraman bu kadar stoper sıkıntısına rağmen kadroda yok.

Adamı delirtme haddini bil . Ben burda Milli Takımda Kulüp Taraftarlığı yapacak olsam ; Rusya'da gol ve asistlerine devam eden Gökdeniz'i , UEFA Finalinde maçın adamı seçilen ve kupayı kaldıran Fatih Tekke'yi savunurdum . Neden Fatih Tekke kadroya çağrılmadı , yada neden Gökdeniz gibi tecrübeli bir oyuncu Kazım'ın arkasında yedek bekliyor derdim . Sizler gibi 37 yaşına gelmiş Hakan Şükür için neden Milli Takım'a çağrılmadı da demedim ya da sırf kendi takım oyuncularımı korumak , yüceltmek için Kırmızı-Beyaz formayı diğer renklere çevirmedim . Hakeden çağrılsın , oynasın hepsine saygısı olur herkesin.

Adama bakarmısın ya Servet'i o kadar yüceltiyor ki kalede bile Tolga'dan daha iyi oynarmış. Keşke imkan olsada bütün takımın Milli Takıma çağrılsa , 23 kişi kendi takımınızdan olsa belki ancak rahat edersiniz.

Varonil
29.Mayıs.2007, 01:39
Yıldıray ve Halil'i çıkarmasına şaşırdım. Herşey için hayırlısı olsun .. Umarım doğru bir karar vermiştir Sinyor..

Sheriff
29.Mayıs.2007, 01:48
Kazım'a laf atan arkadaşlara söylüyorum.. Süper lig olsun şampiyonlar ligi olsun Kazım iyi performans sergiledi.. Süper ligte FB'nin oynadığı maçların tamamının özetini izledim geçen gün FB TV'de gayet iyi oynamış.. Yetenek zaten var, bir çok özelliği olan bir oyuncu.. Avrupadan gelmiş zaten avrupa tecrübesi var.. Kazım'ın kadroda olmaması için tek bir neden göremiyorum ben..

Lucas Neill
29.Mayıs.2007, 02:06
Kazım hazırlık maçlarındada iyiydi bence kalması takıma yarar sağlar...

King_91
29.Mayıs.2007, 02:17
Halil yerine mevlüt olmalıydı bence ama bu saatten sonra bu kadroyla ne yapabileceğimizi tartışmalıyız bence iyi veya kötü bu oyuncularla gidiyoruz ayrıca fathi hoca'nın söyledikleri de yanlış değil.

Universal
29.Mayıs.2007, 03:19
Ahmet var, Mehmet var. Bunlar farketmez. Bir hafta sonra takımda kalan oyunculara destek vereceğiz. Fatih Terim'e güven göstermenin zamanı. Hepsi ülkesi için elinden geleni yapacaktır. Eğer şampiyon olursak bu kötü yönde eleştirdiğimiz kadro şampiyon olacak.

shamur1
29.Mayıs.2007, 23:01
http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/45845_1_080529142810.jpg

A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası'na hazırlık kampına alınan ancak kadronun 23 indirilmesi zorunluluğu nedeniyle Halil ve Yıldıray'la birlikte Teknik Direktör Fatih Terim tarafından kadrosundan çıkartılan İbrahim
Kaş'tan MARATON.COM.TR'ye bomba gibi açıklamalar!..

Türkiye'ye dönüşünün hemen ardından MARATON.COM.TR'ye konuşan genç oyuncu, Milli Takım'dan Beşiktaş'a, Getafe'ye transfer oluşundan kendisi gibi kadrodan çıkartılan Yıldıray Baştürk'e kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte İbrahim Kaş'ın açıklamaları...

"ÇIKARILACAĞIMI BEKLEMİYORDUM"

"Çok üzüldüm çıkarılacağımı beklemiyordum.. Tüm abilerim bana 'sen oynayacaksın' diyorlardı. Hatta Gökhan Gönül’ün sakatlanmasından sonra on birde bile oynayabileceğimi düşünüyordum... Ama sağlık olsun benim buraya gelmemde Fatih hocanın büyük emeği var... Bu turnuva olmazsa başka turnuvada oynarım.... Üzülmek bir şeye çare olmuyor.."

"YILDIRAY HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI"

"Yıldıray abi en çok üzülenimiz oldu. Hüngün hüngür ağladı. Çok kötü oldu... Çok etkilendi. Tuncay Şanlı da bana sarılıp ağladı. O anda çok kötü oldum. Milli takımda inanılmaz bir arkadaşlık var. Ben finale çıkacağımızı düşünüyorum ama Portekiz’le erken final oynayacağız..."

"TEKMEYE KAFA SOKTUM"

"Beşiktaş’ta son 4 maçta çok iyi oynadım. Bunun nedeni kafam rahattı. Çünkü Getafe’ye imza atmıştım ama transfer oldum diye kaçak dövüşmedim tekmeye kafa soktum. Bu zaten gösterdiğim performanstan belli olmuyor mu? Keşke biz gençlere alt yapıdan gelenlere daha çok değer verilse. Ama bu tüm yurt genelinde var bu sadece Beşiktaş’ta değil."

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/45845_3_080529142810.jpg

MARATON.COM.TR ÖZEL

Revolution
30.Mayıs.2007, 03:56
tümer o milli takımda durup da yıldıray gönderiliyorsa söylenecek bir şey yok bence..

BlackEagle19o3
30.Mayıs.2007, 04:09
Kazım'a laf atan arkadaşlara söylüyorum.. Süper lig olsun şampiyonlar ligi olsun Kazım iyi performans sergiledi..
Ya acaba biz bu sene aynı Kazım'ı mı izledik?Chelsea maçında attığı golden başka ne olumlu hareketi oldu bu adamın.Hazırlık maçında beğendik diyenler var da oyunu soğutmaktan , ayağında top tutup takımı yavaşlatmaktan başka ne yaptı.İngiltere 3. ligi kalitesinde topçuları Milli Takımızda oynatıp,Yıldıray gibi adamı kadro dışı bıraıkıyoruz ilginç...

Ilhan
30.Mayıs.2007, 04:34
______________Volkan (Rüştü)(Tolga)

Hamit(Sabri) Servet (E.Aşık) G.Zan(E.Güngör) Hakan(Uğur)

_______________Topal(Aurelio)

___________Aurelio(Ayhan)___Emre(Tümer)

Arda(Kazım)_____Nihat(Semih)(Mevlüt)____ Tuncay(Gökdeniz)

Sonunda Terim de Total Dominasyon'u tanıdı.:tur:

Bu arada Nihat'ın AMR oynaması, Semih'in ST oynaması daha doğru.

uAmurat91
30.Mayıs.2007, 04:36
Volkan

Hamit
Servet
Emre
Hakan

Marco

Ayhan
Emre

Nihat
Arda

Semih

Sheriff
30.Mayıs.2007, 04:47
Ya acaba biz bu sene aynı Kazım'ı mı izledik?Chelsea maçında attığı golden başka ne olumlu hareketi oldu bu adamın.Hazırlık maçında beğendik diyenler var da oyunu soğutmaktan , ayağında top tutup takımı yavaşlatmaktan başka ne yaptı.İngiltere 3. ligi kalitesinde topçuları Milli Takımızda oynatıp,Yıldıray gibi adamı kadro dışı bıraıkıyoruz ilginç...
Sen ne izledinki atıp tutuyorsun anlamadım.. Fatih Terim ve ben aynı Kazım'ı izlemişiz ki kadroda.. Kanat oyuncusu kafasını kaldırıp orta yapmadıktan sonra o ortayı hiç yapmasın daha iyi.. Buna oyunu soğutuyor diyorsan eğer o ayrı.. Kazım oynadığı her maçta olumlu hareketler yapmıştır.. Senin Kazım'ı 1-2 maç dişinde hiç izlemeden sırf Fenerli diye eleştirdiğini düşünüyorum.. Neyse takım muhabbetine girecek değilim, seninlede bu konuda tartışacakta değilim.. Turnuva başlasın görülür doğru tercihmi yanlış tercihmi.. Bence sen benle farklı Kazım'ı izlemedin, sen 1-2 maç izlediysen ben 7-8 maçını izledim artı tüm sezonda Fenerbahçe'nin oynadığı maçların özetlerini izledim..Ayrıca İngiltere 3. lig değil premier ligde oynadı bu adam, nası 3. lig kalitesinde diyebiliyorsun.. Çekememezlik sezdim ben burda bu oyuncuyu..

İddaa ediyorum bu turnuvada devamlı oynadığı ve Fatih Terim tarafından biraz serbest bırakıldığı taktirde turnuvanın yıldızlarından olacaktır..

Alicanfmfan
30.Mayıs.2007, 05:25
Kazım kalıp halil gidiosa, yıldıray gidip tümer kalıyorsa.Gerçekten yazık...

GeNç KaRTaL
30.Mayıs.2007, 13:30
Emre Aşık-İ.Kaş,Tümer-Yıldıray ve Mevlüt-Halil bu şekildede olabilirdi kadrodan çıkan isimler ama Fatih Terim'in kararına saygı duyuyorum.Sonuçta her gün bu oyuncularla yatıp kalkan Fatih Terim.Bizden daha iyi bilmesi gerekmektedir.Bence eleştiri eğer başarı gelmezse olmalıdır.Çünkü başarı geldiğinde yapılan eleştiriler otomatikmen anlamsız kalıyor..