PDA

View Full Version : EURO 08 | Çeyrek Final | İspanya - İtalya

GeNç KaRTaL
19.Haziran.2007, 07:21
http://img123.imageshack.us/img123/5599/100pxrfefgb0.png http://img516.imageshack.us/img516/5048/100px356pxfigclogosvgtq6.png

Tarih: 22 Haziran 2008 Pazar

Maç Saati: 21:45

Yayın: Lig TV - ATV

Ali Apaydın
19.Haziran.2007, 07:27
İlk bakışta favori İspanya gibi geliyor. Ama İtalyanlar bence bu turu da geçeceklerdir.

Ouzy
19.Haziran.2007, 08:19
İspanya bu turu rahat geçer bence ama Hollanda'yı bayağı zorlarlar.

RaSenGan
19.Haziran.2007, 10:56
İtalyanların şansı burda biter.İspanya hakederek Yarı Final oynar.

1965
19.Haziran.2007, 16:50
Kesinlikle İspanya.İtalya çok kötü futbol oynuyor.Haketmiyorlar turu.İspanya Villa,Torres gibi kaliteli gol ayakları ile sonuca gider.

Cyzio
19.Haziran.2007, 16:55
Bu maç İtalya'nın, fazla söze gerek yok.Ne demek istediğimi maç akşamı anlarsınız..

Universal
19.Haziran.2007, 17:00
Son Dünya Şampiyonu, saedece bir galibiyet ile buraya gelmesi hüzün verici. İspanya ise diğer turnuvalara göre çok iyi başlangıç yaptı ve bütün maçlarını kazanarak buraya geldi. Futbol'un adaleti var ise turu İspanya geçmeli.

Fıratcan Alçınkaya
19.Haziran.2007, 19:29
Donadoni 3maç sonunda hatalarını eksikleri felan gördü takımı iyi oturdu...

Pirlo yerine Amßrossini oynarsa İtalya kaybedicek ama donadoni IQ sınırlarını biraz zorlarsa DelPiero'yu oynatırsa işin remgi değişir zor ßir maç ßuffon yine maçın kaderini çizecek...

Fietra 10
19.Haziran.2007, 19:47
Bu maç İtalya'nın, fazla söze gerek yok.Ne demek istediğimi maç akşamı anlarsınız..

Aynen..bende Fransa maçında İtalya bu gruptan çıkarsa finali görür dedim..Çünkü bu klasik haline geldi..2006'da da böyleydi..

İspanya'da klasik şabolununu bozmadı..Gruplarda turnuvanın en iyi oyunlarından birini oynayan ama finallerde bir o kadar kötü takım..2006'da da böyleydi..:)

a.arıcı-11
19.Haziran.2007, 20:40
Yarı finali İspanya hak etmesine rağmen İtalya yenecek gibi duruyor.Çok dramatik bir maç olabilir

ms1907
19.Haziran.2007, 22:01
Bence İtalya için yolun sonu geldi. İspanya yarı finale çıkar diorum...

Aykan19o3
20.Haziran.2007, 01:26
İtalya'nın şansı İspanya'ya tutmaz David Villa'dan 2-3 gol bekliyorum.:)

hp-fm-gs
20.Haziran.2007, 01:30
Denirki ;

İtalyanlar bir turnuva da ite kaka maç kazanarak başlıyorsa, onlar en az yarı final oynarlar. (bkz : 2006 WC)

İtalya diyorum.

RoNNiE91
20.Haziran.2007, 01:36
İtalya gruptan zor çıktı.Şansta onların yanındaydı ama çekirge 1 zıplar 2 zıplar demişler.Bence turu geçen taraf İspanya olacaktır.

GeNç KaRTaL
20.Haziran.2007, 08:12
İspanya'nın turu geçmesini istiyorum ama kapalı oynayan takımlara karşı baya zorlanıyorlar.İspanya hep iyi başlıyor devamını getiremiyor.Bakalım yine aynısı olacak mı?.İtalya ise çok iyi oynamamasına rağmen çeyrek finale çıktı.Tecrübeleriyle bu turuda geçebilirler.Ben her ne kadar İspanya gruplarda daha iyi bir performans göstermiş olsada şansların eşit olduğunu düşünüyorum..

ShevAnil
20.Haziran.2007, 08:15
İtalya'da Sanırım Pirlo ve Gattuso gibi Oyuncular Kart Cezalısı.. İspanya Zorlanmaz bile.

KaF KeF
20.Haziran.2007, 09:08
İtalya Turu Atlayacaktır...

RaSenGan
20.Haziran.2007, 09:14
İtalya orta sahası cezalı.İşleri çok zor..İspanya 4-4-2 oynarsa kazanır.

Cyzio
20.Haziran.2007, 17:16
İlginç bir not: İspanya, İtalya'yı tam 88 yıldır yenemiyor..

scar face
21.Haziran.2007, 00:43
Fmde ezeli rakip olarak gözüküyor İtalya İspanya için İtalyayı yenınce taraftarlar havaya ucuyor yenemeyince çok üzülüyorlar.İspanyanın artık bir kupa kazanma vakti geldi her ne kadar Aragonesten nefret etsem de İspanyanın kazanmasını istiyorum.İtalyada önemli eksıkler var ve de kötü oynuyorlar Villa macın yıldızı olur bence ve İspanya yarı finale cıkar...

fmsmyrna
21.Haziran.2007, 01:01
İtalya'yı galibiyete daha yakın görüyorum.İspanya'nın oyununu beğenmedim grup maçlarında takım içinde pek bir uyum yok.Toni bu sefer o golleri kaçırmaz

King_91
22.Haziran.2007, 02:17
futbol adaletli bir oyun olsa ispanya derdim ama ispanya hiç turnuva takımı olamadı ne kadar kötü başlamış olursa olsun bence italya favori ama ben ispanya yensin istiyorum

Ouzy
22.Haziran.2007, 03:21
İspanya çok rahat alır bu maçı.

hp-fm-gs
22.Haziran.2007, 03:24
Bu tür maçlar rahat alınabilinecek maçlar değil kanımca kaldı ki İspanya'nın rakibi Yunanistan değil, bir turnuva takımı olan İtalya.

KaF KeF
22.Haziran.2007, 09:50
Aragones : " Sahada ölmeye hazırız"

İspanya teknik direktörü Aragones İtalya maçı öncesinde çar***ı açıklamalarda bulundu.

İtalya'yı şu ana kadar ne bir Dünya Kupası ne de bir Avrupa Şampiyonası'nda yenebilen İspanya'nın teknik direktörü Aragones bugün düzenlediği basın toplantısında iddialı konuştu.

Aragones, " Bu maçı kazanacağımıza gönülden inanıyoruz. Oyuncularım sahaya herşeylerini koyacaklar ve sahada %110 umuzu ortaya koyacağız. Bu maç ile ilgili olarak pozitif düşünmeliyiz ve gerekirse sahada ölmeye hazırız" dedi.

Aragones turnuvalardaki bazı maçlardan ders çıkarmaları gerektiğini de hatırlatarak, " Dünya Kupası'nda Fransa karşısında 1-0 öne geçtik ancak hücum etmeye devam ettik ve maçı 3-1 kaybettik. Yunanistan maçında ise ilk yarı rakibin sevdiği tarzda oynadık ancak devre arasında konuştuk ve ikinici yarı çıkıp kendi futbolumuzu oynadık, maçı da kazandık" dedi.

Cyzio
22.Haziran.2007, 17:07
İspanya çok rahat alır bu maçı.

Rakip Malta değil İtalya.Ayrıca bu turlarda kimin rahat maç kazandığını gördün.Yazarsan seviniriz..

El Barto
22.Haziran.2007, 17:13
Normal şartlar altında İspanyollar bu maçı alırlar demekten çekinmezdim ancak bu turnuvada normalin üstünde doğa üstü olaylar dönüyor :p bkz. Türkiye

İtalya turu geçerse süpriz olmaz. Bu maçta uzar hatta penaltılara gider.

Ouzy
22.Haziran.2007, 19:52
Rakip Malta değil İtalya.Ayrıca bu turlarda kimin rahat maç kazandığını gördün.Yazarsan seviniriz..

2006 Dünya Kupası çeyrek finali; İtalya 3-0 Ukrayna
2004 Avrupa Şampiyonası çeyrek finali; Çek Cumhuriyeti 3-0 Danimarka

Farklı biten maçları yazdım sadece. Benim kastettiğim İspanya'nın maça hâkim olup İtalya'nın hiçbir şey yapamayacağıydı. Farkta olabilir tabii.

LaKe
22.Haziran.2007, 20:07
Kuşkusuz çokta kolay olmayan zorlu ve zevkli bir maça sahne olacak bu maç. Bana İspanya alır gibi geliyor. Çünkü İtalya'nın futbolu şu ana dek çokta zevk vermedi. İspanya ise gerçekten göze hoş gelen, sağlam bir futbol oynuyor... Ancak dün ve ondan önceki gün de gördük ki bu turnuvada kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor. Türkiye'nin Hırvatlarla son saniyede berabere kalıp, penaltılarla kazanması, Rusya'nın turnuvanın en formda takmı diyebileceğimiz Hollanda'yı 3-1 ile saf dışı bırakması... Bakalım izleyip göreceğiz. :)

jarosik_61
22.Haziran.2007, 21:32
italyayı ben favori görüyorum bu maçı alabilirler iddaa oyununda italyaya verdim ve güveniyorum italyanlara

Sheriff
22.Haziran.2007, 23:31
22 Haziran Cuma yazıyor.. Onu Pazar olarak düzeltin isterseniz..

İspanya bu maçta favorim.. Büyük ihtimalle İtalya'yı yenecektir.. Hücum gücü çok iyi İspanya'nın..

SilentForce
23.Haziran.2007, 00:06
İtalya ne kadar favori olarak gözüksede favorilerin nasıl turnuvaya veda ettiğini gördük
Özellikle Rusya'nın Hollanda gibi bir takımı elemesi ''yıldız oyuncuların varlığı bişey ifade etmez önemli olan takım ruhu'' ifadesinin oluşmasına neden oldu bende
İspanya rakibine göre daha bir oturmuş gözüküyor ama bakalım ne çıkacak 90 dakika sonunda
Bana göre uzatmalara gider bu maç...

deniz.91
23.Haziran.2007, 03:07
İtalya alacak bu maçı

RIDVAN TLM
23.Haziran.2007, 03:14
tonı bu macta patlıcakk ıtalyanlara oynadım ıddaa da umarım yanıltmazlar

Lionel Andres Messi
23.Haziran.2007, 03:20
ispanya bu maçı rahat kazanacak.

ispanya italyayı ezecek bence.silva ve torrese dikkat:)

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 05:34
Cok sıkıcı bir mac. İtalya yine defansa yaslandı, ispanya nın üstüne gelmesine izin veriyo, oyunun içine ediyor. İspanya bastırıyor ama nafile, pozisyon üretilemiyor. Tipik italya macı oluyor.

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 05:46
insaf yahu Yunanistan'dan beter İtalya 7adam defans yapıyorlar...

Toni'nin ßıyıklar süper bu arada :n:

scar face
23.Haziran.2007, 05:54
Bunalttılar adamı be bu ne defans sıcak bi yandan İtalyanlar bi yandan:(:(

RaSenGan
23.Haziran.2007, 06:14
İspanya daha iyi oynuyor fakat sıkıcı oluyor maç.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Of ne gol kaçırdı İtalya

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 06:16
Off Casillas Camoranesi nin vurusunu müthiş çıkardı. Maçın en net ve tek pozisyonuydu diyebiliriz :)

scar face
23.Haziran.2007, 06:25
Casillas inanılmaz bir dokunusla golü önledi.Bu arada Erdoğan Arıkan Senna'ya 21 yasında dedi.:D

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 06:33
Donadoni yine katletti maçı Cassano - Di Natale kim bunlar ya... D.Natale oyuna girdi İspanya yine tek kaleye döndü yazıklar olsun sana Donadoni... Kan davasımı var Del Piero ile aranda..

RaSenGan
23.Haziran.2007, 06:37
Dünyanın en iyi kalecisinin yaptığı hataya bakın.:rolleyes:

Alicanfmfan
23.Haziran.2007, 06:49
İtalya bu turnuvaya katılmayı hak etmiyor.Defans,defans nereye kadar

KaF KeF
23.Haziran.2007, 06:58
Fırat abiye DinaTale cevabı veriyodu..:D

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 07:02
olm verse ne ispanya gününde değil çoktan ßitmişti maç yoksa...

Cassano & D.Natale nedir yaw Serie A nın gol kralı yedek...

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 07:29
Penaltılara gitti mac. İlk penaltıyı Villa kullanıyor.

Villa attı . 1-0

KaF KeF
23.Haziran.2007, 07:30
grosso'da attı ..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
cazorlo attı ...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
de Rossi kaçırdı ...

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 07:31
De Rossi kacırdı. Casillas kurtardı. 2. penler atıldı 2-1 ispanya önde.

KaF KeF
23.Haziran.2007, 07:31
Senna attıı..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
camoronessi attı ..

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 07:32
Camoranesi attı. 3-2 ispanya. 4. ler atılıyor.

KaF KeF
23.Haziran.2007, 07:33
Guiza kaçırdı ...:D

PesimiSTyLa
Güiza kacırdı :D

Fıratcan Alçınkaya
Allah b. versin di.natele

KaF KeF
Di Natale kaçırdı..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İspanya Yarı Finalde...
Fabregas Attı..

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 07:35
Fabregas attı. İspanya yarı finalde. Casillas müthişti. Tüm penaltıları doğru tahmin etti ve 2 sini tuttu ..

Fıratcan Alçınkaya
donadoni al şu evlatlığın d.nataliyide defol git ya bela herif

MeMo
İspanya yarı finalde !

KaF KeF
Bizim Transferler Geçikti ..:D

mert_fox
23.Haziran.2007, 07:37
İspanya yarı finalde.

Lionel Andres Messi
23.Haziran.2007, 07:38
güiza fenere erkenden gelmek için kaçırdı.

italya az daha bala mala çıkıyorlardı, da bir kaza olmadı ve çıkamadılar.

Alicanfmfan
23.Haziran.2007, 07:38
italya hak ettigi yerde nihayet :)

Ouzy
23.Haziran.2007, 07:39
Arrivederci Italia.:D

Aykan19o3
23.Haziran.2007, 07:39
İtalya'ya geçmiş olsun.Tebrikler İspanya'ya söke söke elediler..

RaSenGan
23.Haziran.2007, 07:40
Dünyanın en iyi kalecisi takımını kurtaramadı penaltılarda.Helal olsun Casillas'a.İspanya haketti ve kazandı.Rusya maçında çok zorlanacaklar.

Del Piero_10
23.Haziran.2007, 07:40
Allah b. versin di.natele

Katılıyorum
Artık onu Die Natale diye çağırıyorlar.

Aslında suç onda değil,onu milli takıma Del Piero'yu oynatmamak için çağıran Donadoni'nin de değil.Berlusconi başbakandan çok artık İtalya imparatoru konumunda olduğundan sürakli telefonlaştılar öyleki penaltıyı bile kullandırtmadı Del Piero'ya.

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 07:41
İtalyanın elenmesine sevindim. Rusya-İspanya yarı finali çok güzel olacaktır. İtalya Rusya ile oynasaydı o macı da katlederdi. İyi ki elendiler güle güle.

Oghuse
23.Haziran.2007, 07:56
İspanya'nın kazanmasına sevindim hakettiler..
Spiker çok kötüydü Senna'ya 22 yaşında dedi..Sergio Ramos için bir pozisyonda defansına yardımcı oluyor dedi.Adam zaten defans işi o.. :D

Del Piero_10
23.Haziran.2007, 07:58
Suçluları asmaya asmaya başlamışlar ama yanlış adamla :n:

http://img45.imageshack.us/img45/8550/daltonrn8.jpg (http://imageshack.us)
http://img45.imageshack.us/img45/8550/daltonrn8.ad5a5b1a09.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=45&i=daltonrn8.jpg)

RoNNiE91
23.Haziran.2007, 08:00
Suçluları asmaya asmaya başlamışlar ama yanlış adamdan başlamışlar :n:

http://img45.imageshack.us/img45/8550/daltonrn8.jpg (http://imageshack.us)
http://img45.imageshack.us/img45/8550/daltonrn8.ad5a5b1a09.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=45&i=daltonrn8.jpg)

Hahahahaha :n: :n: Avarel Toni:D

BlackEagle19o3
23.Haziran.2007, 08:02
İspanyol'ların yarı finale yükselmesine sevindim.Ama bu sefer karşılarında 4-1 yendikleri Rusya olmayacak.Zevkli yarı final müsabakaları bizleri bekliyoru.Bu arada Di Natale'ye niye penaltı attırıldı anlamadım, Del Piero varken :S...

El Comandante
23.Haziran.2007, 08:05
Ispanya hakketigi bir maci kazandi.Italya defansif anlamda iyi bir oyun sergilese de hücumda cok etkisizdi,Ispanya Silva ve Torresle etkili olmaya calisti.Villa´yi bugün cok tutuk gördüm,aslinda onun cikmasini beklerken Torresin cikartilmasina cok sasirdim,Torres Villaya göre daha etkiliydi,ama onun yerine giren Guiza da hicbirsey yapmadi,bosuna bir degisiklik oldu bence.
Italyanin en iyisi Chielliniydi,cok iyi bir savunmaci,kademeleri cok yerinde,iyi markaj yapiyor,hizli ve cevik.ispanya ataklarina karsi iyi savundu.

Mac penaltilara gittiginde ispanyanin bu maci alacagina emindim cünkü bir tarafta penaltilarda en iyi olan kalecilerden birisi Casillas vardi,diger tarafta da penaltilarda en kötü kalecilerden birisi olan Buffon vardi.Nitekim yanilmadim,Ispanya yari finale cikti.Ama turnuva boyunca iyi maclar cikartan Buffononun penaltilardaki hali hic hos degildi ...

eGowiCh
23.Haziran.2007, 08:11
Katılıyorum
Artık onu Die Natale diye çağırıyorlar.

Aslında suç onda değil,onu milli takıma Del Piero'yu oynatmamak için çağıran Donadoni'nin de değil.Berlusconi başbakandan çok artık İtalya imparatoru konumunda olduğundan sürakli telefonlaştılar öyleki penaltıyı bile kullandırtmadı Del Piero'ya.

Belki de son penaltıyı kullanacaktı Del Piero.

İspanya turu hakeden taraftı bence. Daha iyi oynadılar, daha istekliydiler.

Di Natale'nin oyunun dışında sakatlanıp kendini sırf oyun dursun diye içeri atması hiç hoş bir davranış değildi, zaten o davranıştan sonra İspanyollar tarafından ıslıklandı ve penaltıyı da kaçırarak hakettiğini buldu.

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 08:22
Man of the Match

http://images.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2008/06/22/0K2VVQ4G--346x212.jpg

King_91
23.Haziran.2007, 08:23
Donadoni utanmasa buffon ve chiellini'yi de oynatmayacaktı herhalde.di natale'yi oynattı yetmedi bir de penaltı attırdı ispanya'ya tebrikler onların hakkıydı maç ama donadoni'nin bu takıma bu kadar kötü futbol oynattırmaya hakkı yok bence

Del Piero_10
23.Haziran.2007, 08:24
31 yaşında adam gökten zembille İtalya milli takımına iniyorsa zaten vardır onda bir iş.Donadoni acaba Di Natale'de Trapattoni ve Lippi'nin göremedeği neyi gördü.

Fernando Gago
23.Haziran.2007, 08:28
İtalya buralara gelmeyi bile hak etmiyordu hak ettiği gibi evine yollandı

El Comandante
23.Haziran.2007, 08:28
Bence bütün sucu Di Natale´ye atmayin.Tamam penalti kacirdi,hatalidir ama Buffon da cok basit yedi golleri penaltidan.5 penaltidan 4 tanesini yedi,3ünde ters köseye yatti.Casillas ise 4 penaltida da köseyi bildi,2 tanesini kurtardi.Güiza penalti kacirdi,ama Casillas onun hatasini telafi etti,ama Buffon penaltilarda cok aciz duruma düstü.
Kaldi ki bu kadar iyi bir Casillas´in karsisinda Del Pieronun penalti atacagi ne malumdü,her ne kadar cok iyi penaltici da olsa.

physicist87
23.Haziran.2007, 08:34
İtalyan penaltıcıların hepsi daha önceden belirlenmiş en iyi vurabilenler seçilmiştir, bu futbol öle öngörüyle ilerlicek bişey değil, o an kim kendini ii hissediyorsa o atmalı, ki bence delpieroyu son penaltıcı olarak seçti donadoni ,ki seçimi değiştirme hakkı var mı teknik adamın pozisyona göre onu merak ediom?

İtalya gibi zevk vermeyen bi takımın daha fazla ilerlememesi bu turnuvada sevindirici gerçi romanya maçından sonra acaba mı dedim ama sonraki maçlarda yine defansif kötü ounlarını sürdürdüler , bence di nataliden daha çok luca toni eleştirilmelidir !

fmsmyrna
23.Haziran.2007, 08:35
Bütün suç geçen maç topu taça atmayan Fransızlarda Pirlo gitti sarı kart gördü.Pirlo olsa eminim farklı olurdu oyun.İspanya'yı ve Silva'yı ilk kez beğendim turnuvada.Villa çok kötüydü.Dede büyük risk aldı ama sakatlık olmadı tuttu.Ben esas Boriello'ya yanarım.Çok büyüttüğü Quaglierella'yı oynattı daha önce Boriello'yu hiç oynatmadı

El Comandante
23.Haziran.2007, 08:36
Luca Toni de bu turnuvayi golsüz gecerek,büyük hayal kirikligi yasatti Italyanlara.
Son vuruslarda cok beceriksizdi turnuva boyunca,en az 10 net pozisyondan yararlanamadi Italya adina.

gtTs26
23.Haziran.2007, 08:36
hak eden kazandı .

Del Piero_10
23.Haziran.2007, 08:38
Donadoni kendi çapında icatlar yapmaya çalıştı 4-3-3 ve Di Natale gibi.İkiside ilk maç elinde patladı.İkinci maç savunmayı komple feshetti.Di Natale, Donadoni'nin beklentilerini karşılayamadı ama herkesin ondan beklediğini yaptı.

En başından beri Donadoni o pozisyonda hak ettiği için değil, Berlusconi tarafından atandığı için oturduğundan zaten başarısızlığı kesindi.Başkası olsa medya tarafından bi küfür yemediği kalırdı ama medya zaten Berlusconi olduğu için arkasını sağlam yere dayamıştı.Bu saatten sonra kamuoyu baskısıyla onu Berlusconi de fazla orada tutamaz.

Bundan sonra aklı başında biri başlarına gelirse Di Natale,Ambrosini'yi falan tasfiye edip Giovinco,G.Rossi gibileri monte ederek iyi bir duruma gelebilirler.

eGowiCh
23.Haziran.2007, 08:44
Buffon bence maçta iyi değildi, Baran'ın da dediği gibi penaltılarda iyi iş çıkaramadı ki komedi bir gol yiyordu Senna'dan, direk izin vermedi, elinden kaçırdığı top gol oluyordu az daha.

İtalya'da Chiellini çok kaliteli bir defans gerçekten. Luca Toni turnuvanın fiyaskosu oldu, hiçbir şey yapamadı. Bomboş goller kaçırdı, bugün de etkisizdi. Ayak yeteneği sıfır zaten, adam neleri kaçırdı yahu grup maçlarında da, özellikle Fransa'ya karşı.

Orta sahada klas ve yaratıcı bir isim olsaydı belki işler farklı olabilirdi. Montolivo'nun kadroya çağrılmaması gerçekten çok ilginç, bence bu kadroda olması gereken bir isimdi.

İtalya'nın elenmesi iyi oldu, İspanya daha göze hoş futbol oynuyor ve turu da haketti. Lippi'nin İtalyası nerede, şimdiki İtalya nerede...

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 08:51
Buffon olmasa Romanya-İspanya maçı izliyoduk ne zamandan beri penaltı kurtaramamak kaleciyi eleştirmeye zemin hazırlar oldu bir takımı sürekli kalecisimi kurtatır ya her maç 10 alıcak değil ya adam ki 1tane çıkardı...

Bu hezimette hesap sorulucak son adam ßuffon sen 8adam defans yap Di Nateleyi oynat Ambrossini sol kanat oynar sonra sıçlusu ßuffon olsun...

RaSenGan
23.Haziran.2007, 09:06
Buffon üstüne gelen topu tutamıyor.Dakika 81'de üstüne gelen o topu tutamadı top gitti direğe çarptı.O top kaleye girse maçı büyük ihtimal İspanya alıcaktı uzatmalara gitmeden.O zaman yorumlar nasıl değişirdi.Yine şanslıydı Buffon direğe çarptı.Penaltılarda hep ters köşeye uçtu,rakip oyuncu topa vurmadan atladı.1 tane kurtardı öyle.Casillas maçtada penaltılarda da çok iyiydi..

eGowiCh
23.Haziran.2007, 09:07
Casillas maçta da süper kurtarış yaptı, Camoranesi'nin topunu inanılmaz çıkardı. Bence Casillas bugün günündeydi, penaltılarda da bunu gösterdi.

İspanyol futbolcular soğukkanlı ve iyi penaltı attılar, haklarını da verelim. David Villa ile Senna'nın penaltısını çok beğendim, çok soğukkanlı ve temiz vuruşlardı.

GeNç KaRTaL
23.Haziran.2007, 09:25
Maç genel anlamda sıkıcıydı.Öyleki uzatmalarda kestirdim ufaktan penaltılarda tekrar uyandım.:D

İspanya İtalya'ya göre daha iyi gözüktü ama onlarda İtalya'nın savunmasını aşmayı başaramadılar.Normal sürenin en net pozisyonunu İtalya yakaladı ama Casillas iyi çıkardı.Belki o pozisyon gol olsa İtalya Rusya'nın rakibiydi.

Açıkcası İspanya'nın kazanmasına sevindim çünkü son Dünya şampiyonu çok kötüydü bu turnuvada.Bunun en büyük sorumlusu teknik direktör Donadoni'dir.Birde milli takımı bırakan oyuncuların etkisi olduğunu düşünüyorum..

Bakıyorum yine Juveliler başlamışlar maçtan sonra sallamaya.Bakıyorumda hiç biriniz Buffon'un Senna'nın şutunu elinden kaçırmasından bahsetmemiş.Ya da penaltılardaki kötü duruşundan.Casillas bütün köşeleri bildi ve 2 tanesini kurtardı.Gerçi bu konuda Buffon'a bir şey diyemeyiz.Penaltılarda pek iyi değil.Zaten penaltı şans işi birazda.Del Piero neden girmedi diye yapılan eleştiriler var.Girdide ne yaptı sanki? Daha önce 11 başladıda ne yaptı Allah aşkına.Kötü oyuncu değil ama zaten takım kötü sanki süpermen miş gibi adama muamele yapıyorsunuz..

Donadoni'ye yol verilmeli ve adam gibi bir hoca getirilmeli.İtalya'nın potansiyeli bu değil..

İspanya'da uzun süre sonra başarı elde etme yolunda yollarına devam ediyorlar.Bakalım grupta dağıttıkları Rusya'ya karşı ne yapacaklar..

eXcitinG
23.Haziran.2007, 17:50
Peter Cech de topu eLinden kaçırdı, ne yani bu tarz hareketLer bir kaLecinin kötü oLduğunun göstergesi değiLdir. Buffon eLinden geLeni yaptı. Takım tam giderken gitti Guiza nın penaLtısını kurtardı, sonra İtaLyanLar kendi eLLeri iLe verdiLer maçı. İtaLya Turnuva başından beri hücumda ki yaLnış sistemin kurbanı oLdu. O kadar garip bir sistemLeri vardı ki, turnuva başLamadan önce sağ kanatta yıLdız oLur deniLen Camoranesi biLe adam eriyip gitti, hiç birşey yapamadı. Ön Libero oynarsa yapamaz tabi.

Sonuç en iyisi oLdu ama RusLar bu form ve önceki hesabı görme istekLeri iLe İspanya yı eLeyip, FinaLe kaLırLar.

gerrrard
23.Haziran.2007, 18:06
Buffon Dünya'nın en iyi 3-4 kalecisinden biri bu değişmez. Ama Buffon'un durumunu zaten biliyordukki. Adam penaltı kurtaramıyor kardeşim ! Romanya demeyin bana orada Buffon kurtarmadı. Mutu kaçırdı.

anilton
23.Haziran.2007, 18:09
Ambrossini ile **uilani'ye aynı görevi vermek aptallıktan başka bir şey değil...

RoNNiE91
23.Haziran.2007, 18:12
Bence Di Natale'ye penatı attırmak hataydı.Zaten tribünlerin tepkisi ile büyük bir baskı var futbolcunun üzerinde.

Ali Apaydın
23.Haziran.2007, 18:33
Bence Di Natale'ye penatı attırmak hataydı.Zaten tribünlerin tepkisi ile büyük bir baskı var futbolcunun üzerinde.

şiddetle katıılıyorum.

Del Piero_10
23.Haziran.2007, 19:06
Kabahatliler listesi çıkarsak Buffon en alt basamakta yer alır.

Senna'nın topunu sektirmiş.Başkası olsa içeri alırdı en azından doğru yere sekti.

Bir tane penaltı kurtarmış,ters köşeye atlamış.Penaltılarda kaleciler zaten kafalarında bir köşe seçer ve oraya atlarlar.Adamın topa vuruşuna bakıp atlamaya kalkarsan olduğun yerde çivilenirsin.

Ayrıca Buffon penaltı kurtarabiliyor arkadaşlar.Bir kalecinin herşeyde çok iyi olup penaltılarda kötü olması rasyonel bir iddia değil.Youtube açık olsa görüntülerle daha iyi izah ederdim.

İtalya'nın düştüğü aciz durum Berlusconi idaresindeki Donadoni'nin takımdan Lippi'nin imzasını silip kendi mührünü vurma çabasıdır.Di Natale,Ambrosini,Panucci onun icatlarıdır.Bunlarla şampiyon olamazsın.

Daha ilk maçta Materazzi-Barzagli ikilisini yine inat uğruna sahaya sürdüğünde tutmayacağı belliydi.İtalya'nın 100 yıllık tarihinde bir maçta tamamen değişmiş bir savunma dörtlüsüne rastlanmaz.Bu bile onu daha o maçtan sonra kovmak için yeterdi.Cannavaro yedek kulübesinden taktik verse daha iyi iş çıkarırdı.

yunusgs
23.Haziran.2007, 19:16
İspanya maç boyunca iyi oynadı.İtalya'nın defansını aşmakta zorlandı ama şut sayısında topla oynamada ve pas sayılarında üstündü.İtalya 1 2 tane net pozisyonun haricinde maçta hiçbir şey yapamadı.Penaltılarda İspanya hep doğru adamları seçti ama italya da Di Natale'nin atması anlamsızdı.

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 19:25
Peter Cech de topu eLinden kaçırdı, ne yani bu tarz hareketLer bir kaLecinin kötü oLduğunun göstergesi değiLdir. Buffon eLinden geLeni yaptı. Takım tam giderken gitti Guiza nın penaLtısını kurtardı, sonra İtaLyanLar kendi eLLeri iLe verdiLer maçı. İtaLya Turnuva başından beri hücumda ki yaLnış sistemin kurbanı oLdu. O kadar garip bir sistemLeri vardı ki, turnuva başLamadan önce sağ kanatta yıLdız oLur deniLen Camoranesi biLe adam eriyip gitti, hiç birşey yapamadı. Ön Libero oynarsa yapamaz tabi.

Sonuç en iyisi oLdu ama RusLar bu form ve önceki hesabı görme istekLeri iLe İspanya yı eLeyip, FinaLe kaLırLar.

abi ayirca kaçırdıda ne oldu bişey o gol olsaydı tamam ama olmadı... Camoranesi sağ mc oynuyor takımda ne yapsın adamcaz Cassano en son 2oo4de wardı o zaman da gruptan çıkamadılar... Dünyada ßuffon kadar iyi yer tutan pozisyon alma yeteneği olan başka kaleci yoktur adam suçlamya bak penaltı kurtaramamışmış nedir ya penaltı çıkaramayan kaleci suçlu değildir Di Natale armutu atsaydıda berabere olsaydı ... Turnuva boyunca bir tane hatalı gol yemedi adam....

Ambrossini sol mc... Toni'yi 4 kişinin arasına atıp tek bırakan ki o da forsuzdu ama yinede onca adamlar mücadele etti tüm suç Donadoni v onun bu formayı haketmediği oyunculara vermesidir...

Cyzio
23.Haziran.2007, 19:26
http://img261.imageshack.us/img261/9650/63645f61675f63616169516mz5.jpg (http://imageshack.us)

TR.CaPTaiN
23.Haziran.2007, 19:49
Bu görüntü çok güzeldi Torres suçlu bir çocuk gibi ezildi gözlerini kaçırdı.:D

eGowiCh
23.Haziran.2007, 20:39
Buffon Dünya'nın en iyi 3-4 kalecisinden biri bu değişmez. Ama Buffon'un durumunu zaten biliyordukki. Adam penaltı kurtaramıyor kardeşim ! Romanya demeyin bana orada Buffon kurtarmadı. Mutu kaçırdı.

Sana katılıyorum. Buffon'un kalitesi tartışılmaz ama penaltı kurtarmak ayrı. Ricardo mesela, Portekiz'in kalecisi, bence iyi bir kaleci değil, ama penaltı ustası, adam ne yapıyor ne ediyor penaltı kurtarıyor, kurtaramasa bile köşeyi biliyor. Ama oyunda Ricardo, Buffon'un tırnağı olamaz.

İtalya penaltılarda kendine güvenmiyorsa o zaman maçı 90 dakikada, olmadı 120 dakikada bitirecekti, bu kadar basit.

gerrrard
23.Haziran.2007, 20:50

Senna'nın topunu sektirmiş.Başkası olsa içeri alırdı en azından doğru yere sekti.

Bir tane penaltı kurtarmış,ters köşeye atlamış.Penaltılarda kaleciler zaten kafalarında bir köşe seçer ve oraya atlarlar.Adamın topa vuruşuna bakıp atlamaya kalkarsan olduğun yerde çivilenirsin.

Ayrıca Buffon penaltı kurtarabiliyor arkadaşlar.Bir kalecinin herşeyde çok iyi olup penaltılarda kötü olması rasyonel bir iddia değil.Youtube açık olsa görüntülerle daha iyi izah ederdim.

İtalya'nın düştüğü aciz durum Berlusconi idaresindeki Donadoni'nin takımdan Lippi'nin imzasını silip kendi mührünü vurma çabasıdır.Di Natale,Ambrosini,Panucci onun icatlarıdır.Bunlarla şampiyon olamazsın.

Daha ilk maçta Materazzi-Barzagli ikilisini yine inat uğruna sahaya sürdüğünde tutmayacağı belliydi.İtalya'nın 100 yıllık tarihinde bir maçta tamamen değişmiş bir savunma dörtlüsüne rastlanmaz.Bu bile onu daha o maçtan sonra kovmak için yeterdi.Cannavaro yedek kulübesinden taktik verse daha iyi iş çıkarırdı.

Vallahi ben bildim bileli Buffon penaltı kurtaramaz.

RaSenGan
23.Haziran.2007, 22:51

Başkası olsa o topu sektirmezdi.

Casillas tüm penaltılarda doğru köşeye uçtu 2'sini kurtardı.O zaman Casillas çok ballı biri ki hep doğru köşelere uçuyor..Guiza zaten belli etti nereye atıcağını.Buffon'da uçtu tuttu..

deniz.91
23.Haziran.2007, 23:35
Maç penaltılara kalınca İtalyanalr alır dedim ama alamadılar maç içinde ortada bir maç geçti ama azda olsa baskın olan tarf ispanyaydı.İtalya ve Fransanın kadrolarında revizyona gitmeleri şart.Ayrıca bu kez Ruslar İspanyayı yener

1965
23.Haziran.2007, 23:40
Tahmin ettiğim gibi İspanya atladı turu.İtalya zevk veren bir futbol oynamıyor.Sürekli kapanıyor bu da biz futbol severlerin biraz canını sıkıyor.İspanya final oynar.

Fıratcan Alçınkaya
24.Haziran.2007, 00:04
Casillas'da İsveç maçında kolunun altından kaçırdı Zlatan'ın şutu gol oldu...

Fernando Gago
24.Haziran.2007, 00:45
Bir kaleciye yaptığı bir hatadan dolayı "bitti" demenin ne kdar saçma olduğunu her beraber görmüş olduk dün X kaleci yaptı buyon Y kaleci yaptı

GeNç KaRTaL
24.Haziran.2007, 01:24
Dünya'nın en iyiside hata yapabiliyormuş.Bunu gördük dün..

eXcitinG
24.Haziran.2007, 02:08
Herşeye rağmen bu turnuvanın en hayaL kırıkLığı yaratan takımı İtaLya ve Fransa, En iyi ve en az hatasız kaLesinde goL gören kaLeci de Buffon dur.

Cyzio
24.Haziran.2007, 02:11
İnanmıyorum ya Buffon'u tartışıyorsunuz..

eGowiCh
24.Haziran.2007, 02:15
İtalya, Fransa gerçekten hayal kırıklığı yarattı, keşke onlardan birinin yerine İskoçya katılsaydı bu turnuvaya, belki bir renk katardı.

Ouzy
24.Haziran.2007, 02:59
İtalya'nın elenmesine çok sevindim. 120 dakika sadece İspanya'yı oynatmamaya çalıştılar. Sırf savunma yaparak bir yere varılmayacağını anlasınlar.