PDA

View Full Version : Bayrak şoku

ogcj_me
24.Haziran.2007, 23:44
ŞOK!!! Almanya'da hatalı bayrak skandalı... Bayrağın renkleri yanlış yayınlandı!!! Almanyanın prestijli kanallarından ARD, �Euro 2008" ile ilgili haberlerde oynanacak Almanya-Türkiye maçını konu ederken fonda Alman bayrağının renklerini yanlış sırada gösterdi...
http://www.medyafaresi.com/haber_resim/20080623171317.jpg
Haberde renk dizilişi "Siyah-kırmızı-sarı" olması gereken Alman bayrağı, "kırmızı-siyah-sarı" olarak gösterildi. Devlet kanalının üstelik kendi ülkesinin bayrağını yanlış göstermesi ülkede büyük tepki çekti. Almanya'nın resmi devlet kanalının bayrak konusunda pek hassas olmadığını gözler önüne serilirken, Bild gazetesi olayın utanç verici olduğu dile getirdi. Olay Cumartesi günü akşam saat 21.55'de yayınlanan ve günün gelişmelerinin verildiği haberlerde meydana geldi. 1,4 milyon kişinin izlediği haber programını sunan Tom Buhrow (49), Almanya ile Türkiye arasında çarşamba günü oynanacak maçla ilgili bilgi veriyordu. Tam işte bu arada arka fonda kalp yapılmış bir topun önünde iki ülkenin bayrakları yer aldı. Sol tarafta ay-yıldızlı Türk bayrağı, yanında ise renk sıralanışı yanlış olan Alman bayrağı görüldü. ARD yetkilileri, bayrağın renk dizilişindeki hatanın grafiği hazırlayan kişiden kaynaklandığı açıkladı. Öte yandan ARD'nin internet sayfasında da yer alan haberde ise hata hemen giderilerek, arka fondaki bayrak skandalı düzeltildi

RoNNiE91
24.Haziran.2007, 23:53
Hehehehe :D Birde Almanya'nın prestijli kanalıymış.Olaya bak :D

GeNç KaRTaL
25.Haziran.2007, 00:28
Bende bizim bayrağımızın rengi yanlış yapmışlar sandım..

Aykan19o3
25.Haziran.2007, 00:32

Aynen :) Kendi televizyonlarında kendi bayraklarının renklerini yanlış yayınlamaları komik :)

ogcj_me
25.Haziran.2007, 00:55
Bize yıllarca yapılan çeşitli haksızlıklardan sonra insanın aklına gelen ilk şey yanlışlığın bizim bayrağımız üzerinde yapıldığı oluyor

GeNç KaRTaL
25.Haziran.2007, 01:14
Konuyu açmadan önce konunun üzerine geldim ve ilk satırı okudum."ŞOK!!! Almanya'da hatalı bayrak skandalı... Bayrağın renkleri yanlış yayınlandı!!! " yazısını görünce herhalde bizim bayrağın renklerini yanlış yapmışlardır diye düşündüm.(Kasti yada değil) Ama kendi bayraklarını hatalı yapmışlar.:icon_biggrin:

deniz.91
25.Haziran.2007, 01:45
Bende b,izimki sandım:)