PDA

View Full Version : EURO 08 | Final | Almanya - İspanya

eGowiCh
27.Haziran.2007, 09:11
http://img82.imageshack.us/img82/1046/100pxdfblogosvgeu1vw1.pnghttp://img162.imageshack.us/img162/3462/100pxrfeffo2.png

29 Haziran 2008 Pazar
21.45
Ernst Happel - Viyana
Lig TV - ATV

hp-fm-gs
27.Haziran.2007, 09:14
Almanya mutlak favori. İyi futbol oynayıp alırlar kupayı.

Fıratcan Alçınkaya
27.Haziran.2007, 09:21
Favorim Almanya umarım panzerler 4.şampiyonluklarını kazanırlar...

PesimiSTyLa
27.Haziran.2007, 09:27
Almanya kazansın, bu şampiyonu ezdik diye göğsümüzü gerelim :p :zuhaha

eGowiCh
27.Haziran.2007, 09:37
Almanya ile İspanya'yı değerlendirecek olursak;

Oyun olarak İspanya bence daha iyi futbol ortaya koyuyor, şu ana dek maçlarda İspanya hep iyi olan taraftı, İtalya beraberliği dışında bütün maçları kazanmasını bildiler. Almanya ise Hırvatistan'a yenildi sadece, onun dışında tüm maçları kazandı, ancak oyun olarak bence iyi değiller ve İspanya'nın futbol olarak Almanya'dan üstün olduğunu düşünüyorum.

Kadro olarak İspanya'nın kadrosu Almanya karşısında ağır basıyor. Her mevkiide İspanya üstün, yedekleriyle bile.

Bir futbol mucizesi gerçekleşmezse, normal şartlar altında İspanya kupaya uzanan taraf olur ama Almanya bu, Lineker'in sözü bir kez daha gerçekleşip Almanya şansla geldiği atakları gol yapabilir.

Güzel bir final olacağı kanısındayım ama İspanya bence kupayı alacaktır.

Fıratcan Alçınkaya
27.Haziran.2007, 09:46
futbol basit bir oyundur 22 kişi ile oynanır sonunda hep Almanlar kazanır :n:

Addolorato
27.Haziran.2007, 09:47
İspanya çok rahat kupayı alır...

RaSenGan
27.Haziran.2007, 11:06
Almanların uzun ama ağır defansını rahat geçer İspanya.Savunması da çok iyi İspanya'nın.Schweinsteiger,Podolski,Klose'ye adım attırmazlar ve kupayı alırlar.Ve kalede Casillas varsa gerisini düşünmesinler :)

goosfraba
27.Haziran.2007, 11:37
Almanlar bize karşı oynadıkları oyunun aynısını oynarlarsa İspanya şampiyon olur. Ya da İspanya bizim gibi oynarsa diyelim :)

GeNç KaRTaL
27.Haziran.2007, 12:45
Bize bu turnuvada şanslı diyorlar ama en şanslı takım bence Almanya.Bir kere grupları çok kekti.Üstün bir performans sergilemeden adamlar çeyrek finale çıktılar.Grupta adam akıllı top oynayan Hırvatistan'ın arkasında kaldılar.Sonrasında Portekiz karşısında 1 kontra,2 duran top golüyle(1 i %100 faul) Portekiz'i geçtiler.Yine ortada iyi bir oyun yok.Ve yarı finaldede bize karşı ezildiler ama savunmamızın ve kalemizin hatalarından maçı kazanmasını bildiler.Turnuvadan önce favorimdi Almanya ama bu kötü oyunları beni şaşırttı açıkcası.

Almanya'nın karşısında bu sefer İspanya var.İspanya bütün mevkilerinde çok iyi isimlere sahip ve Almanya'yı zor duruma düşürecek oyun stilleri var.Yerden çok iyi paslaşmalar yapıyorlar ve buda Alman savunmasının en zayıf yanı.Senna ile Ballack'ıda etkisiz hale getirirlerse Almanya iyice biter.Almanya şu ana kadar oynadığından farklı bir oyun oynamalı bence.Löw bir şeyler bulmalı..

Valla şu ana kadar 2 takımın izlediğim maçlarını aklıma getirince İspanya kazanır diyorum.Aklımda İspanya diyor gönlümde.İspanya'nın kazanmasını istiyorum.Fakat Almanları yabana atmamak lazım.Sonuçta adamlar turnuva takımı,finallerin takımı.Hiç belli olmaz ne yapacakları ama yinede İspanya uzun süre sonra zafere bu kadar yaklaşmışken bırakmaz diyorum bu kaliteli kadrosuyla..

Eklemek istediğim bir şey daha var.David Villa'nın sakatlanması belkide İspanya için iyi oldu.Almanlar kalabalık orta sahalara karşı çok zorlanıyorlar.(Bkz.Hırvatistan-Almanya,Türkiye-Almanya) Villa'nın yerine Fabregas oynar ise Rusya maçındaki gibi şansları daha fazla olabilir.Olmazsa 2.yarı Güiza'yı alırlar..

BaFraLı
27.Haziran.2007, 15:44
İspanya alır die düşünüyorum..

deniz.91
27.Haziran.2007, 16:45
Almanya alır kanımca

bySilver
27.Haziran.2007, 16:47
ALmanya her zaman ki gibi hataLarLa vs.. aLır maçı

nerazzuri
27.Haziran.2007, 16:49
Almanya yine berbat oynar ama kupayı alır.

Cyzio
27.Haziran.2007, 17:05
Umarım İspanya kazanır.Almanya'dan 10 kat daha fazla hakettiler.Almanya hiçbişey yapmadan finale geldi..

yunusgs
27.Haziran.2007, 17:39
Almanya bize karşı oynadığı futbolu oynarsa İspanyollar rahat kazanırlar.İspanyollar bence Almanlardan daha güçlüler İspanya şampiyon olur.

UlquioRRa
27.Haziran.2007, 18:16
Almanların şansı İspanyollara işlemez. İspanya alır kupayı. Fark bile beklioyrum.

kumralyakisikli
27.Haziran.2007, 18:25
ömer faruk sana katılıyorum arkadaşım bencede ispanya çok rahat bir galibiyet alır ayrıca iddaa oynamak isteyenler için üst seçeneğini öneriyorum çünkü ispanya tek başına 2,5gol üstü atacaktır diye düşünüyorum...

Böle düşünmemin sebepleri ise
Almanyaya baktığımızda silahları belli ballack,scheweinsteiger,podolski ve klose ve ispanyaya bakarsak ballackı bizim aurelio etkisiz hale getirmişti ispanyada senna var yine ballackı etkisiz hale getirir podolskinin karşısında sergio ramos oynuyor çok rahat marke edecektir kloseyide tutacak adam puyoldur şöyle baktığımızda geriye sadece scheweinsteiger kalıyor o da bu 3 futbolcu oynamadığında etkili olamayacaktır zaten tüm etkisi podolskinin soldan getirdiği topları takip etmek....
ispanyaya bakarsak hem forvette hem orta sahada hemde defansta çok yetenekli futbolcuları var torres xavi iniesta gibi adamları almanyada tutacak adamlar yok

Lionel Andres Messi
27.Haziran.2007, 18:32
ispanya 3 kat daha iyi kadrosuyla kupayı alması lazım.almanya'nın normal şartlar altında hiç şansı yok.

Fıratcan Alçınkaya
27.Haziran.2007, 18:41
David Villa finalde yok!

Turnuvanın gol kralı David Villa'nın sakatlığından dolayı Almanya karşısında oynamayacağı açıklandı.

İspanya'nın yarı finalde Rusya'yla karşılaştığı maçta sakatlanan David Villa'nın finalde Almanya karşısıneda oynayamayacağı açıklandı. Aragones maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında “Villa finalde oynamıyor. Kasında çekme var” dedi.

Attığı 4 golle EURO 2008'in gol kralı olan David Villa, Rusya maçının 35. dakikasında oyundan alınmıştı.

BlackEagle19o3
27.Haziran.2007, 19:12
İspanya turnuva takımı Almanya'yı da yenecektir...;)

Redrum
27.Haziran.2007, 19:46
Vallahi Almanya yenilsin de, başka hiç bir şey istemiyorum..

scar face
27.Haziran.2007, 20:14
Buralara yıllardan sonra gelen İspanya panzerleri yenip kupayı alacaktır.

eGowiCh
27.Haziran.2007, 21:40
İspanyollar çok hırslı, inanmışlar, bu kupayı almak istiyorlar, uzun bir özlem var kupaya duyulan. Bu kupanın alınması demek, 2010 Dünya Kupası'nda İspanya'nın kendine güvenip başarılı olması demek bence. Şanssızlıklarını kırıp kupayı almaları onların önlerini epey açacaktır.

David Villa'nın olmaması aslında daha iyi olmuş, büyük ihtimalle Fabregas takviyesi gelecek orta sahaya ve bence Almanya çok zorlanacak 5'li orta saha bloğuna karşı, bize ve Hırvatistan'a zorlandığı gibi. İleri uçta Torres bir şeyler yapabilir, yapamazsa da Güiza ikinci yarı girer.

King_91
27.Haziran.2007, 22:00
İspanyollar hiçbir zaman turnuva takımı olamadılar almanlar ise finallerin takımı iyi veya kötü oralara geliyorlar mutlaka yine öyler oldu inşallah bu sefer ispanya beni şaşırtır ve kupayı alır

gerrrard
27.Haziran.2007, 22:09
İspanya turnuva takımı Almanya'yı da yenecektir...;)

Tam tersi İspanya hiçbir zaman turnuva takımı olmadı. Zaten bu sebeple çok iyi kadrosu olmasına rağmen iyi yerlere gelemiyorlar.

Almanlar alır.

ThersoN
27.Haziran.2007, 22:13
umarım ispanyollar alır

BlackEagle19o3
27.Haziran.2007, 22:13
Tam tersi İspanya hiçbir zaman turnuva takımı olmadı. Zaten bu sebeple çok iyi kadrosu olmasına rağmen iyi yerlere gelemiyorlar.

Almanlar alır.

Bende öyle demedim zaten ;

İspanya , turnuva takımın olan Almanya'yı da yenecektir manasında...:rolleyes:

Yoksa neyin ne olduğunu ben de biliyorum;;)

eXcitinG
27.Haziran.2007, 22:27
ALmanLarda bu vurduğumu atarım şansı oLdukça aLırLar.

Aykan19o3
27.Haziran.2007, 22:39
Almanya hakemlerle buraya kadar geldi. İspanya rezil edecek ve farkla bu maçı alacaktır..

Varonil
27.Haziran.2007, 23:12
İspanya'nın kazanmasını isterim,ama Almanların kupayı alacağını düşünüyorum.Maçı büyük ölçüde götüren taraf İspanya olur,ama ALmanlar maçı kazanırlar.

Her026
27.Haziran.2007, 23:14

Bende ilk okuduğumda öyle anladım İspanya Turnuva takımı gibi.Sınavlarda çok çıkıyo bu :D

Raten
28.Haziran.2007, 06:21
Papaz her zaman pilav yemez:DBu sefer o kadar ballı olacağını düşünmüyorum Almanya'nın.. 2-0 gibi net bir skorla İspanya kupayı kaldırır.

gerrrard
28.Haziran.2007, 07:50

O zaman virgül koy. :)

ogcj_me
28.Haziran.2007, 09:29
İspanya yener gibi geliyor ama Almanyanın bizim maçtaki BALı korkuttu açıkçası

JunkChorn
28.Haziran.2007, 12:41
Almanlar yine yine yine kazanır ne yapar eder kupayı alır eğer ispanya alırsa hakikaten helal olsun.

anilton
29.Haziran.2007, 02:34
BALLACK FİNALİ KAÇIRABİLİR!

Almanya'ya büyük şok! EURO 2008'de Pazar gecesi İspanya ile finalde mücadele edecek Panzerlerde takımın kaptanı, dinamik orta saha oyuncusu Michael Ballack'ın sakatlığı sebebiyle takımını yalnız bırakabileceği belirtildi.Almanya Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada baldırında problem olduğu açıklanan Alman futbolcunun durumunun henüz netlik kazanmadığı belirtildi ve Cuma gününden beri Ballack'ın takımla birlikte çalışamadığı açıklandı.

Kaynak : Reuters

Ali Apaydın
29.Haziran.2007, 02:36
İspanya alacak kupayı.

Nocna Mora
29.Haziran.2007, 03:55
Ballack olmasa bile Almanya zorlanmaz

nerazzuri
29.Haziran.2007, 04:49
Ballack'ın olmaması hiç bir şeyi değiştirmez. Bizim karılaşmada sahada yoktu neredeyse.

Almanya ne yapar ne eder alır bu maçı.

Universal
29.Haziran.2007, 05:33
Ballack bizim maçta vardıda ne oldu. İsmini duymadım.

Futbol'un adaleti varsa İspanya kazanır.

nerazzuri
29.Haziran.2007, 05:40
Ballack bizim maçta vardıda ne oldu. İsmini duymadım.

Futbol'un adaleti varsa İspanya kazanır.

Futbol 22 Kişinin 90 dakika boyunca mücadele ettiği ve sonunda Almanlar'ın kazandığı bir oyundur.
;;) . Futbolun adaleti olsaydı şu an Almanya'nın yerinde biz olurduk :)

Lionel Andres Messi
29.Haziran.2007, 05:53
Ballack olmasa bile Almanya zorlanmaz
olsa ne olurdu acaba.:confused:

scar face
29.Haziran.2007, 06:03
İddadada İspanyaya verdim Espana:D:D

deniz.91
29.Haziran.2007, 15:59
Turnuvanin sonuna geldik:)Almanya alir:)

Universal
29.Haziran.2007, 19:10
Löw=> Fenerbahçe'nin eski teknik drektörü.
Aragones=>Fenerbahçe'nin yeni teknik drektörü.

CeSC FaBReGaS
29.Haziran.2007, 21:32
Bence bu maçı İspanyollar alıcak.Almanlar bu sefer bizim maçtaki kadar şanslı olamayacaklar.

anilton
30.Haziran.2007, 04:10
ALMANYA

1. Lehmann
3. Friedrich
17. Mertesacker
21. Metzelder
16. Lahm
7. Schweinsteiger
8. Frings
13. Ballack
15. Hitzlsperger
20. Podolski
11. Klose

İSPANYA

1. Casillas
15. Sergio Ramos
4. Marchena
5. Puyol
11. Capdevila
6. Iniesta
8. Xavi
19. Senna
10. Fabregas
21. Silva
9. Torres

GeNç KaRTaL
30.Haziran.2007, 04:22
Almanlarda Ballack oynuyor demek.İspanya ise beklenildiği gibi Rusya maçındaki gibi tek forvet kalabalık orta saha ile çıkıyor.Bakalım kim kazanacak? Favorim İspanya.

Her şeyden önce çok zevkli bir maç olması dileğiyle..

anilton
30.Haziran.2007, 04:25
Torres'ten bugün bir patlama bekliyorum...

KaF KeF
30.Haziran.2007, 05:22
Direk gole izin vermedi ...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
gollllllll..Torresssssss...

PesimiSTyLa
30.Haziran.2007, 05:33
El-Nino attı. Mükemmel bir gol. Dakika 33.

RaSenGan
Helal Torres.Çok güzel soktu ayağını topa.

KaF KeF
Harika Takip etti topu ..

ThersoN
30.Haziran.2007, 05:34
oh olsun lahm'a :D

RaSenGan
30.Haziran.2007, 05:40
Almanlar golden sonra bastırmaya başladı ama Casillas'ı zor geçerler :)

nerazzuri
30.Haziran.2007, 05:53
Torres ne kadar da masum gözküyor dikkat edin aynı küçük emrah gibi acılan çocuğu.

Ve tabi spiker erdoğan arıkan olurda gaf olmazmı.

Mervesaker :asdsadsad

Redrum
30.Haziran.2007, 05:55
Gaf senden: Erdoğan arıca değil o, Arıkan. aasdghasdghasgdha:D
Bu arada Ballack dışardaydı, frikik kullanacaktı. Dediki, Ballack tedavi görüyor. Golü atamayacak. ehiehi
edit: yok öyle editlemece serkan :D

Lionel Andres Messi
30.Haziran.2007, 06:19
fabregas çıkıyor alonso giriyor.

kuranyide oyunda.

KaF KeF
30.Haziran.2007, 06:50
İspanya Şampiyon !!!

UlquioRRa
30.Haziran.2007, 06:52
İşte bu be. İspanya kazandı. Hakkıyla kazandı!

Lionel Andres Messi
''fiziksel üstünlüğün tekniğe kaybettiği maç''

ThersoN
campeón de España

hp-fm-gs
30.Haziran.2007, 06:53
Yanıldım, İspanya kazandı. Tebrikler !

bursa_mc
30.Haziran.2007, 06:53
İspanyollar hakketti..Tebrikler..

PesimiSTyLa
30.Haziran.2007, 06:55
İspanya ile biz oynamalıydık.

Tebrikler ispanya.

Rsa
30.Haziran.2007, 06:57
Finalde böyle bir Almanya görünce insan üzülmüyor değil.Orada biz olmalıydık..

BlackEagle19o3
30.Haziran.2007, 07:01
Bu Torres gerçekten unstoppable!:DHakeden kazandı ; hem oynadılar , hem oynatmadılar...;)

anilton
30.Haziran.2007, 07:04
Torres'ten bugün bir patlama bekliyorum...

Torres yanıltmadı beni.Tek başına dağıttı Alman savunmasını.Hız,son vuruş ve inatçılık kokan golüyle İspanya'ya kupayı getirdi.Almanya 3 tane üstüste pas yapamadı.Çünkü karşısında hem basan,hemde oynayan bir takım vardı.Pozisyon bile bulamadılar,çünkü İspanyol savunması bizim savunmamız gibi hata yapmadı,belki bir tane hata yapsa balıyla gol atacaktı Almanya.Çünkü kaleyi tutan her şutları gol oluyor.Bugün şut bile atamadılar.İspanya sonuna kadar haketti...

RaSenGan
30.Haziran.2007, 07:05
Yarı finalde İspanya-Hollanda karşılaşsa gerçekten mükemmel bir maç izlerdik..İspanya haketti ve kazandı tebrik ediyorum onları..

Şu futbol basit bir oyundur lafını söyleyen rahmetlinin kemikleri sızlamıştır kesin.:)

King_91
30.Haziran.2007, 07:06
İspanya beklendiği gibi mthiş oynadı almanya falan kalmadı sahada iyi de oldu.villa olsa 5 olurdu.sağlık olsun.tebrikler ispanya

ThersoN
30.Haziran.2007, 07:07
biz kazanmış gibi sevindim vallahi nerdeyse :)
efsane we are the champions çalıyor

Ridvan Dilmen : ''David Villa çok buruk sevinç yaşıyor, nasıl böyle kek bir maçı kaçırdım diye..'' :D

'' Xavi ile İniesta'ya pas yapma diyemezsin bunlar evden çıktıgında sokakta top oynayan çocuklarla pas yaparlar'' :D

Alicanfmfan
30.Haziran.2007, 07:10
yahu sergio ramos un tişörtünün üstünde kimin resmi var :s puerta mı :eek:

scar face
30.Haziran.2007, 07:11
Tebrikler Espana hak ettiler valla:D

Vieri
30.Haziran.2007, 07:11
sahada almanlara ait futbol bile yoktu, resmen ispanyollar ezdi be hakkıyla kupayı kaldırdı. Tebrikler ispanyaya

Addolorato
30.Haziran.2007, 07:19
Rıdvan'da maçta nasıl ezdi yahu puyolu:D şu takımın bi tek düz oyuncusu var o ''piyol'' yapma kardeşim düz oyna düz oyna:zuhaha almanlar nasıl yenildi ama yahu portakal gibi sıktı ispanya onları

eGowiCh
30.Haziran.2007, 07:22
İspanya eze eze şampiyon oldu, fark olurdu da çok gol kaçırdılar. Turnuvanın başından beri en iyi futbolu oynayan takım kupayı aldı, tebrikler.

Aragones'in futbolcular tarafından kaldırıp havaya atılması çok komikti :D İspanyollar inanılmaz mutlu, gerçekten onların yerinde herkes olmayı isterdi, yıllar sonra gelen şampiyonluk, muhteşem bir şey olsa gerek.

Biz bu finalde olmalıydık, Almanya şansıyla geldi ve finalde de hakettiğini buldu.

ThersoN
30.Haziran.2007, 07:35
Sergen Yalçın : '' Sergio Ramos denilen sağ bek sağ açık gibi oynadı 80 tane bindirme yaptı sağdan :D, Xavi 50 tane kontra atak başlattı'' :D

fmsmyrna
30.Haziran.2007, 08:06
Hakeden kazandıda yorumcular ve maçtaki spiker hep duran toplara Marchena ve Puyol'un çıkmadığını Rıdvan Dilmen + olarak bunu kendilerini bilmelerine ve yerden oynama isteklerine bağladı.Ama adamların bekleri gidip kafa vuranlar zaten Capdevilla ve Ramos ikiside bu tarz pozisyonlarda epey gol bulabiliyorlar.Birde üstüne stoperlerde mi çıksaydı

Nocna Mora
30.Haziran.2007, 08:15
İsğanya hakettiği gibi bir galibiyet aldı bizde yenebilirdik Almanya'yı ama İspanya'nın kalite farkı öne çıktı..

RaSenGan
30.Haziran.2007, 08:17
Aragones'in futbolcular tarafından kaldırıp havaya atılması çok komikti :D

Hakan Ünsal bu durum için "Kurtuldukları için seviniyorlardır"demişti :D:D

gtTs26
30.Haziran.2007, 10:34
İspanya hak ettiğin aldı . Dünyanın en iyi kalecisi Casillas'ın milli takımla kupa kaldırması şartdı 2000 den beri milli takımdaydı ve ilk defa başarıya ulaştı.

Bu arada Ramos'un maçdan sonra Puerta'nın resmi basılı olan kıyafer giymesi çok övülesi bir davranıştı.

physicist87
30.Haziran.2007, 15:58
Bu maçı yarı final maçımızda izlememek için kendime söz vermiştim ve izlemedim, babamlardan skoru öğrendiğimde de şaşırmayarak havaya uçtum :) Almanya'nın kazanması gerçekten bir darbe daha indirirdi bize.. Aragones Fenerbahçe'ye gelicekse bence daha sempatiyle karşılanacak , bizi yenenleri yenecrek bi nevi öcümüzü almış gibi :D Şahsen benim sempatim nötr iken şimdi % 30 lara çıktı :n: Son Avrupa ve Dünya Kupasının kötü futbol şampiyonları döküldü ve hak eden iyi futbol oynayan İspanya kazandı, tebrikler..

deniz.91
30.Haziran.2007, 16:03
İspanya hakederek almasını bildi tebrik ederim iyi yonadılar

bySilver
30.Haziran.2007, 16:15
ALmanya eziLdi eziLdi eziLdi. BoğaLar panzerLeri resmen ezdi.

BaFraLı
30.Haziran.2007, 16:58
İspanya'ya helal olsun haketti ve aldı maçı..

El Comandante
30.Haziran.2007, 18:48
Almanya cok ezildi,aciz duruma düstü dün Ispanya karsisinda.ispanyollar harika bir takim,harika futbol oynuyorlar.Dün maci cok farkli da kazanabilirlerdi aslinda ama degerlendiremediler gol sanslarini.Kesinlikle fazlasiyla hakettikleri maci aldilar,kupayi kazandilar.Tebrikler hepsine.
Torres´in golü de cok güzeldi.(=

gerrrard
30.Haziran.2007, 18:51
İspanya maçı haketmişti. Ben demiyorum size boşuna El-Nin0 Unstoppable diye.
;;)

eGowiCh
30.Haziran.2007, 20:38
El Nino'nun attığı golde Lehmann'ın büyük hatası var diye düşünüyorum. Hala neden bu Lehmann'da ısrar ederler kenarda Adler gibi bir kaleci varken, anlamam.

BlackEagle19o3
30.Haziran.2007, 20:43
Evet Lehmann'ın ne işi varsa orda,kalesinde kalsa hiçbirşey olmazdı...

Ali Apaydın
30.Haziran.2007, 21:08
İspanya her maçını haketti. ve her maçını aldı. tebrikler.

scar face
30.Haziran.2007, 21:14
Valenciada berbat bir sezon geçiren Hildebrand oynamalıydı bence Almanların en iyi kalecisi bence.

GeNç KaRTaL
01.Temmuz.2007, 00:13
Bir tarafta buraya gelene kadar istikrarlı bir oyunla,kazandığı maçları hakkıyla kazanan İspanya ile diğer taraftada çok kek bir gruba düşerek,iyi oynamayarak gelen Almanya'nın maçında iyi oyunun temsilcisi İspanya bu maçı kazanarak hem tarafsız futbolseverleri hemde kendi taraftarlarını sevindirdi.

Böyle yıldızlar topluluğu bir kadrodan uzun süredir beklenen bir başarıydı ve bunu Aragones yönetimindeki kadro başardı.Gerçekten hak ettikleri bir şampiyonluk oldu.En başından beri iyi oynadılar ve akıllarında hep top oynamak vardı.Amaçları rakibi durdurmak değildi..

Almanya ise bu sefer duvara tosladı.Karşısında ne kötü savunması olan Polonya ve Türkiye,ne hücumda çok kötü olan Avusturya,nede duran toplarla avlayabileceği bir Portekiz vardı.Her şeyi 4/4 lük olan İspanya karşısında hiç bir şey yapamadılar,adeta ezildiler.Aynen 2002 dünya kupasında finalde Brezilya'ya karşı hiç bir varlık gösterememeleri gibi..

Dünkü Almanya'nın oyununa bir kez daha şahit olduktan sonra ah keşke biz finalde olsaydık dedim içimden ama nafile..Eminim milyonlar benimle aynı fikirde olmuştur..

Raten
01.Temmuz.2007, 05:37
İspanya sapına kadar haketti helal olsun

SYLaR
01.Temmuz.2007, 06:19
Final maçının en güzel görüntüsü maçın hemen ardından Sergio Ramos'un üzerinde Puerta'nın resmi olan ve altında "Her zaman yanındayız" tişörtü ile anması idi.

Aykan19o3
01.Temmuz.2007, 09:19
İspanya kesinlikle haketti ve kazandı.

Cyzio
01.Temmuz.2007, 16:40
Her turnuvada favori gösterilip turnuvaya erken veda eden İspanya sonunda muradına erdi.Her maçta bu kupayı hakettiklerini gösterdiler.Hiçbir maçta kötü oynadılar diyemeyiz.Almanya ise grubunun kolaylığından üst tura çıktı.Nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde Portekiz'i ve bizi yendiler.Bize ballı diyenler kimin ballı olduğunu anlamışlardır Almanya maçlarını izleyince.Ama Almanya finalde başaramadı.Aslında her maç oynadıkları oyunu oynadılar ama karşılarında hata affetmeyenİspanya vardı.Tüm maç boyunca oynayan İspanyollardı sonuna kadar hakettiler..

Bide söylemeden edemicem.Inıesta kaç pozisyonu harcadı yavaş davranarak.Son pasları basitçe atmayı denese maç farka giderdi ama hep artistik paslar vermeye çalıştı..

Del Piero_10
03.Temmuz.2007, 18:08
http://sport.rtl.de/fussball/euro2008_79464.php?media=video2&set_id=16097

:n:

gerrrard
03.Temmuz.2007, 18:52

Ahahaha süper ya :D

eGowiCh
03.Temmuz.2007, 21:44
Casillas çok komik, üstünde Almanya forması, almış arkasına arkadaşlarını, hahahaha :D:D

Fernando Gago
03.Temmuz.2007, 22:13

Müthiş yaaa :D