PDA

View Full Version : Euro 2008 en iyi 23 kişilik kadro.

Lionel Andres Messi
01.Temmuz.2007, 00:59
Kaleci: Gianluigi Buffon (Italia), Iker Casillas (Spagna), Edwin van der Sar (Olanda).
Defans: Bosingwa (Portogallo), Philipp Lahm (Germania), Carlos Marchena (Spagna), Pepe (Portogallo), Carles Puyol (Spagna), Yuri Zhirkov (Russia).
Orta Saha: Hamit Altıntop (Turchia), Luka Modric (Croazia), Marcos Senna (Spagna), Xavi Hernandez (Spagna), Konstantin Zyryanov (Russia), Michael Ballack (Germania), Cesc Fabregas (Spagna), Andres Iniesta (Spagna), Lukas Podolski (Germania), Wesley Sneijder (Olanda).
Forvet: Andrei Arshavin (Russia), Roman Pavlyuchenko (Russia), Fernando Torres (Spagna), David Villa (Spagna).

en iyi oyuncu xavi hernandez

uefa.com

Ali Apaydın
01.Temmuz.2007, 01:00
hani bunun arda'sı?

hp-fm-gs
01.Temmuz.2007, 01:03
Arda'nın kadro da olmaması ilginç. :confused:

GeNç KaRTaL
01.Temmuz.2007, 01:03
Bu kadro kesin şampiyon olurdu.:p

El Comandante
01.Temmuz.2007, 01:09
Xavi´nin en iyi oyuncu olacak kadar iyi performans gösterdigine katilmiyorum.iniesta,hamit,arshavin,arda ondan daha iyilerdi.

IcedEarth
01.Temmuz.2007, 01:20
Nerede bu kadroda Servet? Nerede bu kadroda Arda?

hp-fm-gs
01.Temmuz.2007, 01:23
Zyryanov turnuva boyunca attığı gol dışında hiç dikkatimi çekmemişti. :)

deniz.91
01.Temmuz.2007, 01:42
Ardada olmalıydı ama turnuvanın adamı Arshavin kanımca

nerazzuri
01.Temmuz.2007, 01:45
Nerede bu kadroda Servet? Nerede bu kadroda Arda?
ee nerde bu semih. değilmi?

goosfraba
01.Temmuz.2007, 01:59
Arkadaşlar her zaman GS, FB, BJK ayrımı yapmıyoruz diyorsunuz ama en kallavisini de yapıyorsunuz. Ya olduğunuz gibi görünün, ya da göründüğünüz gibi olun.

hp-fm-gs
01.Temmuz.2007, 02:02
Servet ve Semih objektifliğe sığmaz ama Arda olmalıydı, bu konuda hemfikiriz sanırım. :)

goosfraba
01.Temmuz.2007, 02:09
ya orasını boşverdim de. Fatih Terim kadroyu açıkladığından bu yana bu lafı kullananlar var gs,fb,bjk ayrımı yapmıyoruz diyenler var. bal gibi de yapıyorsunuz işte. kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. herkes burada bir forma altında yorum yapıyor. tamam kendi takımının menfaatleri söz konusu olduğunda giyeceksin o formayı ama milli takım konusunda bunlar yapılmamalı. hep ben hep ben olmamalı.

hp-fm-gs
01.Temmuz.2007, 02:12
haklısın umut abi o konuda.

PesimiSTyLa
01.Temmuz.2007, 02:15
Arda olmalıydı kesin olarak. Bunun fanatiklikle alakası yok . Ballack austurya ya attığı gol için orada sanırım :)

UlquioRRa
01.Temmuz.2007, 02:17
Arda, Semih, Volkan ve Servet kesin olması gerekenlerdir. Volkan o kırmızı kartı görmesiydi kadroda kesin olurdu.

hp-fm-gs
01.Temmuz.2007, 02:18
Beyler yapmayın ya iyice abarttınız olayı. Ne Volkan'ı ne Servet'i :D

goosfraba
01.Temmuz.2007, 02:27
valla ilginçsiniz. objektif olup birilerine yaranabilirim düşüncesiyle abartıyorsunuz. :) bunu niye söyledim? objektif olmayı da beceremiyorsunuz. ortasını tutturamıyorsunuz fanatiklik ile objektifliğin.

RIDVAN TLM
01.Temmuz.2007, 02:44
hamitin yanında arda ve semıhte olmalıydı....

Fernando Gago
01.Temmuz.2007, 02:46
En iyi teknik direktörü filan seçmemişler mi :) Kadro göz kamaştırıyor harbiden ...

ThersoN
01.Temmuz.2007, 02:49
Kadroyu dikkatli okumama rağmen, Ballack'ın da olduğunu alttaki mesajları okuyunca farkettim, bilinçaltım Ballack'ın bu turnuvada kötü performans sergilediği söylüyor bana.

TR.CaPTaiN
01.Temmuz.2007, 02:55
Almanya'da Schweinsteiger Ballack'tan daha etkili oldu, daha çok göze battı. Ballack'ın Portekiz'e attığı golde yaptığı faul bile bence burda olmasını engellemeliydi. Forvette gol krallığında ikinciliği paylaşan Semih olmalıydı. Modric sanki Hırvatlar'a ayıp olmasın diye konulmuş gibi onun yerine de Arda olabilirdi. Eğer ilk 2 maçta oynayabilseydi turnuvanın yıldızı Arshavin de olabilirdi.

Del Piero_10
01.Temmuz.2007, 03:36
goal'ün ödülleri

En iyi Kaleciler

1. Iker Casillas
2. Gianluigi Buffon
Edwin van der Sar

En iyi Defanslar

1. Carles Puyol
2. Giorgio Chiellini
3. Yuri Zhirkov

En iyi Orta Sahalar

1. Marcos Senna
2. Wesley Sneijder
3. Michael Ballack

En iyi Forvetler

1. David Villa
2. Lukas Podolski
3. Andrei Arshavin

En Kötüler

1. Luca Toni
2. Mario Gomez
3. Karim Benzema

En iyi Goller

1. Wesley Sneijder (Netherlands, vs Italy)
2. Arjen Robben (Netherlands, vs France)
3. David Villa (Spain, vs Russia - second goal)

En iyi Maçlar

1. Almanya3-2 Turkiye
2. Hollanda 4-1 Fransa
3. Rusya 3-1 Hollanda

En iyi Teknik Direktör

1. Fatih Terim
2. Luis Aragones
3. Guus Hiddink

En iyi Gençler

1. Cesc Fabregas
2. Giorgio Chiellini
3. Lukas Podolski

En iyi Futbolcular

1. Xavi
2. David Villa
3. Michael Ballack

RaSenGan
01.Temmuz.2007, 04:04
Bu ne ya ? Arda en iyi gençlerde bile yok.

Ali Apaydın
01.Temmuz.2007, 04:06
goal'ünki daha mantıklı

gerrrard
01.Temmuz.2007, 04:33
En iyi Futbolcular

1. Xavi
2. David Villa
3. Michael Ballack

Çok ilginç

Fıratcan Alçınkaya
01.Temmuz.2007, 04:48
fabregas boş kaleye 1gol attı en iyi genç oldu Arda neler neler yaptı goal. biraz daha çalışması laızm...

Fernando Gago
01.Temmuz.2007, 05:02
Hiçbir listede Sergio Ramos yok bu da şaşırtıcı bana göre

CeSC FaBReGaS
01.Temmuz.2007, 05:06
Bencede kadrolarda Segio Ramos ve Arda kesinlikle olmalıydı.Turnuvanın en iyi oyuncusu ise bence Arshavin.Ama Xavi' gerçekten bu turnuvada çok iyi oynadı.

SYLaR
01.Temmuz.2007, 05:08
Fabregas sadece boş kaleye bir gol atmadı. Hamit ile beraber 3 asistle asist kralı oldu. Ayrıca İspanya maçlarını dikkatlice seyredenler göreceklerdi, Fabregas oyunda olduğu sürece İspanya'nın her golünün altında imzası vardır. Sergio
Ramos'un da hiçbir listede olmaması gerçekten ilginç

IcedEarth
01.Temmuz.2007, 05:11
ee nerde bu semih. değilmi?

Arkadaşlar her zaman GS, FB, BJK ayrımı yapmıyoruz diyorsunuz ama en kallavisini de yapıyorsunuz. Ya olduğunuz gibi görünün, ya da göründüğünüz gibi olun.

ya orasını boşverdim de. Fatih Terim kadroyu açıkladığından bu yana bu lafı kullananlar var gs,fb,bjk ayrımı yapmıyoruz diyenler var. bal gibi de yapıyorsunuz işte. kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. herkes burada bir forma altında yorum yapıyor. tamam kendi takımının menfaatleri söz konusu olduğunda giyeceksin o formayı ama milli takım konusunda bunlar yapılmamalı. hep ben hep ben olmamalı.

Beyler yapmayın ya iyice abarttınız olayı. Ne Volkan'ı ne Servet'i :D

valla ilginçsiniz. objektif olup birilerine yaranabilirim düşüncesiyle abartıyorsunuz. :) bunu niye söyledim? objektif olmayı da beceremiyorsunuz. ortasını tutturamıyorsunuz fanatiklik ile objektifliğin.

İstediğinizle suçlayın beni. Buldunuz garibanı vurun. Ama ısrarla söylüyorum. Objektif olup olmadığım umurumda bile değil.

Marchena'nın olduğu kadroya Servet'in çok rahat girmesi gerekirdi.

Bunu reddeden arkadaşlar, siz kendi objektifliğinizi yoklayın bence.

Cengo
01.Temmuz.2007, 05:24
Büyükpivot ısrar etme lütfen, tamamen taraftarlık ruhu ile söylediğin, aslında kendinin bile inanmadığı birşeyde ısrar ediyorsun..

IcedEarth
01.Temmuz.2007, 05:44
Büyükpivot ısrar etme lütfen, tamamen taraftarlık ruhu ile söylediğin, aslında kendinin bile inanmadığı birşeyde ısrar ediyorsun..
Hasbinallah ! Ya anlamıyorum sizi Servet bu turnuvada şu 23 kişilik kadroya girecek futbolu oynamadı mı? Portekiz maçında bizi farktan kurtarmadı mı? Kazandığımız 2 grup maçında en iyi oynayan, kötü oynadığımız bölümlerde daha fazla gol yememizi önleyip galibiyette başrol oynayan Servet değil miydi?

Ben fanatik olduğumu kabul ediyorum, ama bu konuda sözlerimin sonuna kadar arkasındayım. İsviçre'de yoldan adam çevirip sorsan turnuvanın en iyi defanslerından biri Servet'ti der. Üstelik bütün bu işleri komple sakat olarak yaptı. Ama nerede benim memleketimde değer bilme özelliği?

Ayrıca beni hala ısrarla gereksiz fanatiklikle suçluyorsunuz. Maçlarda demedim mi "Hiç sevmememe rağmen Semih'in girmesinden yanayım" diye? Girin araştırın.

Ayrıca Servet kendi takımınızdan gitti, bizde yıldızlaştı diye yaptığınızı da biliyorum bütün bunları. Ama hiç değilse milli takım düzeyinde yapmayın bunu.

Cyzio
01.Temmuz.2007, 16:49
Seçimler fena değilde Arda'nın kadroda olmayıp Fabregas'ın olması ilginç..

eXcitinG
01.Temmuz.2007, 17:15
TürkLere düşman oLan bir ırkın yaptığı araştırmaLardan siz ne hayır bekLiyorsunuz ki.

xpoera
01.Temmuz.2007, 17:59
Servet iyidi de, mesela İsviçre maçında arkasına adam kaçırdı gol yedik. Onu geçtim ortalama her maç 2 gol yedik. Ortalama 2 gol yiyen bir takımın defansının ve kalecisinin bu listede olmaması normal. Sırf isimlerinden dolayı listeye alındığını düşündüğüm futbolcular var. Arda ve Schweinsteiger listede olmalıydı. Semih te olabilirdi.

Son olarak kimsenin Türkleri düşman olarak gördüğünü düşünmüyorum.