PDA

View Full Version : Save Dosyalarının Database'e Erişememe Problemi

mumuthemaster
17.Temmuz.2007, 01:34
çok ilginç bir hatayla karşılaşıyorum arkadaşlar. şimdi 14 sezon oynadığım bir oyunum var ve az sonra format atacağım için bu save in de gitmesinden korkuyorum ki gideceğini biliyorum.

olay özetle şöyle oluyor

fm 2008 ile ilgili her dosyanın yedeğini alsam dahi format atıp oyunu yeniden yüklediğimde dosyaları yerlerine koyduğumda ve ardından eski oyunu açmaya çalıştığımda " bu oyunun yüklendiği database dosyası bulunamadı, normal database dosyası kullanılacak " diyor ve bir anda takımların yeni yapmış olduğu stadyumların isimlerinden tutun da, kupaların organizasyonların isimleri yok oluyor. oyun saman haline dönüyor yani kısacası. daha önce başına gelen ve sorunu çözebilen bi arkadaş varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum. oyun 8.0.2 versiyon. hayırlı günler.

Sekopej
17.Temmuz.2007, 01:37
Sen data üzerinde oynama yaptıktan sonra o oyunu oynuyorsan save dosyasının çalışması için üzerinde oynama yaptığın db'yi de yedeklemen lazım. Oyunu kurduktan sonra yedeğini aldığın db'yi gerekli yere atıp girersen sanırım sorun çıkmayabilir.

mumuthemaster
17.Temmuz.2007, 01:43
save soyası yazmışım ya HAJSDHAJSDAS

şey bütün dblerimi yedekliyorum zaten kendi yaptığım dbyle başladığım oyunların dblerini de alıyorum fakat sorun şöyle ki büyük ihtimalle default db ile başladığım oyunlar da aynı hatayı veriyor. belki vermiyordur bilemiyorum yanlış yönlendirmeyeyim fakat en zından kendi dblerimi alıp yedeklesem bile yukarıda anlattığım şey oluyor hep.

Sekopej
17.Temmuz.2007, 01:45
DB editleyip oynamadığım için tam olarak neden kaynaklandığını bilemiyorum ama normal dblerle oynarken yedek aldıktan sonra oyunu kurduktan sonra kayıtlı oyunları sorunsuz oynayabiliyorum.

Belki bir fikri olan vardır.

mumuthemaster
17.Temmuz.2007, 01:49
tamam teşekkür ederim var mıdır başka bilgisi olan acaba?

MaliKaya
17.Temmuz.2007, 18:46
Ayni sorunla bende karsilastim ancak senin anlattigin gibi oyun tekrardan saman haline donmuyor.
Yani oyunu en son biraktigin yerde takimlarin stadyumlari falan nasilsa o sekilde kalir.
Turnuva isimleri degismes o orjinal halini alir.
Ama sana tavsiyem format atma islemini bitirdikten sonra eski DB lerini yerine at ve farkli bir kariyer ac bundan cok degil 3-5 hafta ilerle daha sonra eski kayitli oyunundan devam et.

Cunku Bende de ilk kayitli oyunumu yuklerken dedigin hatayi veriyordu ama ayni oyunu daha sonra actigimda o sorun ortadan kalkiyordu...