PDA

View Full Version : Saha Boyutu

ZIP_ZIP
19.Temmuz.2007, 00:16
Her sezonun başlangıcında yönetimden sahanın boyutlarının ayarlanması için mesaj gönderiliyor ve buna sizin karar vermeniz isteniyor. açıkcası hangi boyutu kullanmam gerektiğine karar veremedim ve bu konunun önemli olabileceğini düşünüyorum.

sizce saha boyutu nasıl olmalı? Dar mı, geniş mi?

Otalama uzunluk ve genişliği tam olarak kaç metre olmalı? Ben şuan en büyük değerler olan 114m uzunluk ve 73m genişlik değerlerini kullanıyorum. Ama bunların doğru olabileceğinden emin değilim.

Not:Geçmiş konulara baktım ancak bu konu hakkında bir başlık bulamadım. Umarım doğru yere açmışımdır. :)

El Barto
19.Temmuz.2007, 00:29
Eğer orta sahan top yapan bir takımsa geniş alanda oynamak sana fayda sağlayabilir. Uzun toplarla oynuyorsan geniş alan fayda sağlayabilir. Ama ben öyle top yapmayı sevmem hızlıca çıkmak isterim diyorsan dar sahalarda verimi artar takımının.

MaliKaya
19.Temmuz.2007, 19:00
Bence en ideali 105'e 68 olan secenek, cunku Real Madrid in de saha boyutlari oyle ve her zaman kazaniyorlar :D

Aşk-ı Şehir
19.Temmuz.2007, 19:07
Benim bildiğimi orta sahanın ortasında kaç kişi var ise ona genişlik vermen. Mesela 4-4-2 'de başka 3-5-2'de başka 4-1-3-2 genişlik seçilebilir taktiğine göre yani.:) 3-5-2'de genişi 4-1-3-2'de dar'ı seçmen daha mantıklı olur kanımca.

Fernando Gago
19.Temmuz.2007, 19:43
Görüntü açısından maximum olanı ço iyi maçı izlerken zevk alıyorsun

_SasKIN_
19.Temmuz.2007, 20:34
ben klasik 4-4-2 kullanıyorum ve sahadı en dara ayarlıyorum çünkü orta saha birbirine daha yakın oynuyor dar dar alanda kısa paslarla etkili oluyorum !

rakip atağa çıkarkende ortasaha dar olduğu için oyuncular birbirine yakın oynarlar ve rakip orta sahayı daha zor geçer!

en azından ben öyle düşünüyorum!

babba
20.Temmuz.2007, 00:37
kanatlardan oynuyorsan geniş saha iyi ama daha ortadan oynuyorsan normal boyut iyi ayrıca ben hep geniş sahayı seçiyorum oyuncular geniş sahaya göre kendilerini ayarladıkları için rakibin sahası büyükte olsa sıkıntı olmuyo

ZIP_ZIP
20.Temmuz.2007, 02:23
taktik olarak ilhan'ın total dominasyon taktiğini kullanıyorum. Gelen yorumları değerlendirecek olursak kanatları kullanma becerisi yüksek olduğu için geniş kullanmak daha mantıklı gibi geliyor.

sakary Ali
21.Temmuz.2007, 22:20
ben daha çok normal yada darı seçiyorum

SiR ToMaSRoSiCkY1
21.Temmuz.2007, 23:24
Ben genel olarak 105'e 68 kullanıyorum.Aslında çok bir şeyde farketmiyor.

from_edi
25.Temmuz.2007, 05:35
Her yıl saha boyutlarını değiştirmekte bütçeyi oldukça sarsıyor, dikkat edin.

thebayezid
30.Temmuz.2007, 00:05
bence takıma gore deisir
takım iyise kosuyosa oyuncular kondisyon bakımından gucluyse en buyuk sahayı sec rakipler zorlansın
eger tam tersiyse sec rakipler gene zorlansın fakat seninde zorlanma durumun mevcut