PDA

View Full Version : yeter artık bırakma noktasındayım

ToRoSKaPLaNı
24.Temmuz.2007, 17:00
arkadaşlar zaten fm 2008 i sevmedim fazla oynamıyorum ama bazen canım çekiyor ve yeni takım kuruyorum transferleri yapıyorum hazırlık dönemleri süper geçiyor diyebilirim yani en tanınmış takıma bile kök söktürüyorum buraya kadar sorun yok ama hazırlık dönemi bitiyor lige geçiyorum en kötü takıma bile farklı bir şekilde yeniliyorum neden böyle oluyor hazırlık döneminde it gibi koşan takım lige gelince neden duruyor :mad::mad::mad::mad:

Wesley Sneijder
24.Temmuz.2007, 17:08
Aynısı bana da oluyor ne yazık ki. Ligde takım sönüyor resmen.

Hatred
24.Temmuz.2007, 22:03
Antreman programında takımı çok yoruyor olabilirmisin.Eğer maça 80 yüzdelerinde başlarsa oyuncuların pek bir verim vermesi söz konusu olamaz.

ToRoSKaPLaNı
24.Temmuz.2007, 22:05
oyuncularım 90 ın altında ise oynatmıyorum antrenman programıda çok yormuyor yani normal seviyede

King_91
24.Temmuz.2007, 22:15
ben ce hemen pes etme 1-2 hafta oyna aynı taktikle tutmazsa değiştir oyuncu ayarlarıyla oyna tutmazsa yine değiştir.olmadı başka takım al.mesela ben küçük takımlarla kesinlikle oynayamıyorum.ne yapsam ne etsem taktik tutmuyor.ama şampiyonluk beklenmeyen normalin üstünde takımlarla müthiş başarılar yakalayabiliyorum.örn:fiorentina.mesela forumda kariyerler var 6.ligden alıyorlar takımı.1 taktik deniyorlar tutuyor şampiyon oluyorlar.benim denemedigim taktik kalmıyor ama oolmuyor.işin ilginci kardeşime yaptığım taktik tutuyor :D takım değiştir bence olmuyosa çok zorlamaya gerek yok

SAİT71
24.Temmuz.2007, 23:21
Muhtemelen oyun sistemin takıma oturmamış yada uymamıştır. Biraz sabır eyle ve yoluna devam et baktın takımda iş yok iyi bir taktik kur. Kondisyonları iyi durumdaysa sorun taktiktedir heralde..

ToRoSKaPLaNı
24.Temmuz.2007, 23:37
iyide arkadaşlar biz hazırlık maçlarını oyuncular alışsın taktikler yerine otursun diye yapmıyormuyuz hazırlık maçlarıda tam verimle geçtiği halde ligde böyle birşey olması gerçekten saçmalık bu arada yönettiğim takım larisa taktik değişikliği yapim bari çift forvete dönim belki düzelebilir ozaman

kral_67
25.Temmuz.2007, 00:00
hazırlık maçlarında rakipler genelde yedek takılarla yada düşük kondisyonlarla çıkdıkları ve sürekli oyuncu değiştirdikleri için bu maçlara bakarak yorum yapmamak gerekir...bunlar sadece oyunculara maç deneyimi kazandırmak kondisyonalrını dengelemek için yapılır...

ligde ki başarsızlığa gelince hazırlık maçlarında anladığım kadarıyla çok büyük takımlara karşı oynuyosun yani açık oynayan sana üstünlük kurmaya çalışan takımlarla ve buna göre taktikl hazırlıyosun ancak ligde ki takımlar tam tersi kapanarak oynadığı ve kontraatk denediği için senin taktiğin onlara karşı tutmuyordur...

lig ayarında ki takımlarla yap hazırlık maçlarının çoğunu...büyük takımlarlada oyna ama en fazla 2 maç...

attiilla
27.Temmuz.2007, 04:48
FM 08i oynamıyorum oynamayıda düşünmüyorum,denedim kaç kere sevmeyi denedim ama olmuyor nerde o FM 07 hey gidi hey:)

Hatred
27.Temmuz.2007, 05:03
FM 08'de artık işler okadar değiştiki her ayrıntısına kadar takımın taktiğini düzenlemen gerekiyor.Gol yollarında sıkıntı çekiyorsan çift forvete geçmeden önce oynattığın forveti atak oyuncusu seç,onun özelliklerine göre pas attır.Bir playmaker seç ve onu kullan.Forvetin uzunsa topu tutup servis yapabilir.Yada hızlıysa koşu yoluna toplarla defansı açabilirsin.Yunanistan liginde hızlı bir forvet iyi iş yapar diye düşünüyorum...

garydelgadov
27.Temmuz.2007, 05:57
arkadaşım bence senin sorunun ne takımda ne taktikne nede başka bişeyde sorun senin pes etmeye oLan eğiLiminde :)
Manisaspor'u aLmıştı bir oyunumda.HazırLık maçLarımın tamamını farkLı kazandım.Yendiğim takımLarın içinde Avrupadan ekipLerde vardı.Lig başLadı iLk 6 hafta gaLibiyet aLamadım.Ancak kendime söz verdim ve bundan sonra düzeLeceğimize inanıyordum.Taktikte değiŞikLiğe gittim oyuncuLarı dnemeye başLadım paf takımdan oyuncuLar denedim vs vs.Burda önemLi oLan zevkLer ve renkLer değiL inattır.Senin takımının sebebi adaptasyon oLabiLir.Sık sık taktikte değişikLiğe gidiyorsan bunun getirdiği hasar oLabiLir.Biraz üzerinde dur ve sonuçLarı gör.Umarım yardımcı oLabiLmişimdir. :)

ToRoSKaPLaNı
27.Temmuz.2007, 06:27
saolun arkadaşlar hepinizin tavsiyelerini deneyeceğim

Flawless Victory
27.Temmuz.2007, 07:41
Sorunun tamamen oyuncu komutlarından kaynaklandığını düşünüyorum. Eğer durum bahsettiğin kadar vahimse, hazır taktiklerden kullan ve taktik bölümünde hangi taktiğin ne işe yaradığını öğrenebilmek için biraz araştırma yap bu konuda ne bulursan oku. Herşeyden önemlisi online maçlar yap arkadaşlarınla. Antrenman ağırlığı vs. çok önemli değil, çünkü ben bu oyunda hiç pas yapmadan hat-trick yapan oyuncular, % 30-40 enerjiyle 8 puanla oynayan oyuncular gördüm onun için sen komutlara ağırlık ver. Tabi takım komutlarına da.

FM 08i oynamıyorum oynamayıda düşünmüyorum,denedim kaç kere sevmeyi denedim ama olmuyor nerde o FM 07 hey gidi hey:)

Bence FM 2007 ile 2008 hemen hemen aynı oyun, sadece 2008 daha ayrıntılı.

SAİT71
27.Temmuz.2007, 08:04
Arkadaşım hazırlık maçları hiç bir zaman için ölçü olmuyor maalesef inanırmısın bazen 2. ligdeki bir takımla düzenlediğim turnuvada milan'ı Arsenal'i yenebiliyorum. Bzen'de uyduruk takımlara 3-4 farkla kaybedebiliyorum. En iyisi FM 2005 ti gerisi yalan. Belki de çoğumuz ilk versiyon olmasının heyecanıyla 2005'i ayrı bir yerde tutuyoruz. İlk göz ağrısı :D

kaiserkaan
27.Temmuz.2007, 21:02
fm herkese gore degisen olumlu ve olumsuz noktalariyla su an manager lik oyunlari icinde rakipsiz. Hatta oyle bir noktaya geldiki artik herkes oyunun eksiklerini diger oyunlara gore degil gercek hayata gore degerlendiriyor. Su bir gercekki ne kadar ugrasilsa ugrasilsin gercek hayata gore her zaman her oyunun bir kisimi sacma-eksik kalacaktir ve eger bir kez fm hastaligina yakalandiysaniz siz biraksanizda o sizi birakmaz yine baslarsiniz

LaKe
27.Temmuz.2007, 21:45
FM 2008'de sağlam bir antrenman ve taktik çok önemli. Eskiden oyunun normal antrenman programı yetiyordu. Oynama yapmanıza bile gerek kalmıyordu. Sağlam bir taktikle de ligi götürebiliyordunuz. Ama 2008'de böyle değil. Daha gerçekci. Ve antrenmanlarda gerçekten çok önem kazanmış durumda. Bu nedenle antrenman programlarımızı iyi ayarlamalıyız.

2.mesele ise Taktik... Taktik çok çok daha önemli. Çünkü FM 2008'de artık 1 taktik ile bütün sezonu sağlam bir şekilde tamamlayamıyoruz. Çünkü zamanla taktik çözülebiliyor. Bu nedenle 1 tane sağlam, 3-4 tane de alternatif taktik üreterek başlamalıyız sezona. Ayrıca defansif açıdan da takımımızı güçlendirmeliyiz. Çünkü oyunda 2-0'lardan 3-0'lardan rahatlıkla maç verilebiliyor...

umut_celik_89
27.Temmuz.2007, 21:52
ilk yılında zorlanırsın ama zaman geçtikçe alıştıkça performansın artar bi de yeni takım kuruyorrum demişsin bence fazla transfer yapma gerekli olan yerlere kaliteli adamlar al derim

juanov
27.Temmuz.2007, 22:23
bence fm 2008 daha gerçekçi değil tam tersine fm 2007 den tek iyi yanı sakatlıkların az olması bir sene içinde 3-4 tane taktiğin çözülmesi normal mi sizce?bence değil fm 2007 de güzel bir kadro kurunca şampiyon olabileceğinizi bilirdiniz.şimdi yok taktik bana uyacak mı yok antrenman yoracak mı oooooo kadroyu kursanız bile derdiniz bitmiyor bence fm 2007 daha iyi bir oyundu

cakal383
27.Temmuz.2007, 23:12
ben ilk sezonda fenerbahçe ile aralığa kadar 10. sırada bitirdim sonra takım kendini topladı ve son maçta şampiyon oldu 2. sezona takımı değiştirdim carlos lugano edu ve alexi satıp yerlerine oyuncular buldum şu anda 3. sezondayım chelseayi 5-4 yendim pes etme ve taktikleri bul bide antreman programı önemli kolay gelsin sana

xirtam
28.Temmuz.2007, 00:43
bunun nedeni bence taktikle çok oynarsan ondan kaynaklanır. takımda kim ilk onbirse onu korumaya çalış bence. ayrıca oyuncularıda yerlerinde oynatırsan kesinlikle başarılı olursun.

iyi eğlenceler :)