PDA

View Full Version : Galata Kulesi'ndeki Rezillik

Universal
28.Temmuz.2007, 04:04
Galata Kulesi, İstanbul'un en güzel manzarı olan tarihi eseridir. Cenevizliler tarafından tarafından inşaa edilmiş ve Dünya Tarhinin en büyük devletlerine, Bizans'a Osmanlı'ya ve Türkiye Cumhuriyeti gibi ülkelere tanııklık etmiş ve İstanbul'un Fethini yaşamıştır.

http://img521.imageshack.us/img521/6742/250pxgalatatowerbypixmasv2.jpg

http://www.resimler.tv/data/media/93/galata-kulesi-tower.jpg

İki üç gün önce şehir dışından gelen arkadaşlarım için bir bakıma turist rehberliği yapıyordum. Sabah İstiklal Caddesi'ni dolaşırken aklıma gelen fikir üstüne Galata Kulesine çıkmaya karar verdik. Malum her müze gibi Galata Kuleside cuzi bir fiyata çıkılabiliyor. Gişe'de para verip bilet alacakken bir yazı ile karşılaştım yazı aşağıya yazdığım ile aynı şekilddedir;

T.C Vatandaşına Beş Lira
Yabancı Vatandaşa 10 Lira.

Türkler bu kuleye ucuz bir miktara çıkarken yabancılar iki katı ödemek zorunda kaılıyor. Türk halkı olarak biz niye bu turistleri dolandırıyoruz. Onlar hayatlarında bir kez geleceği İstanbul'a ve tek bir sefer çıkabileceği kuleye bu ücreti vermek zorundalar ve bu yüzden orada ne yazar ise yazsın o fiyatı veriyorlar. Umarım bu kazıklama kısa sürede düzelir.

El Barto
28.Temmuz.2007, 04:16
Orası bedava değil miydi yahu?

Ancak bu sadece Türkiye'ye mahsus birşey değil her ülke gelen turistlere farklı fiyatlar uyguluyorlardır. Ve buda bence gayet normal. Burada asıl sorun bence Türk olana 5 lira olmasıdır. Gerçi onuda şimdi müzekart uygulaması ile aşmaya çalışıyor devlet.

Universal
28.Temmuz.2007, 04:19
Emre abi, ne yazıkki paralı üç yıl önce çıktığımda da aynı ücretti ve turiste farklı idi. Hatta Turistler anlamasın diye Türkler'e ait fiyat alfabetik olarak yazılmış.

Lionel Andres Messi
28.Temmuz.2007, 04:20
oho hemen rezillik denmiş sanki yeni mi oluyor böyle şeyler ayrıca kimse de zorla sokulmuyor oraya bildiğim kadarıyla dolandırıcılık ve rezillik bence çok ağır kelimeler.

PesimiSTyLa
28.Temmuz.2007, 04:25
Neresi rezillik ya ? Emre abi demiş her ülke yapıyor bunu. Ben bir gariplik göremedim. Kendi degerimize yabancılarla aynı parayı verecek değiliz ya ;;)

KaF KeF
28.Temmuz.2007, 04:26
Yabancı Ülkelerde Farklı mı Ki Sanki ..

Universal
28.Temmuz.2007, 04:29
Neresi rezillik ya ? Emre abi demiş her ülke yapıyor bunu. Ben bir gariplik göremedim. Kendi degerimize yabancılarla aynı parayı verecek değiliz ya ;;)

Ben başka ülkelerde hiç görmedim, hatta turistiz diye insanlara torpilli davranıp turistleri memnun etmek amaçlı davranışlarda bulunuyorlar ve çoğu müzeye bedava girip çıktım. Eğer insanları bulundukları ülkelere göre ayrım ediliyosa bana göre bu rezilliktir. İnsan heryerde insandır.

PesimiSTyLa
28.Temmuz.2007, 04:33
Bana göre doğru olan yapılıyor :)

Fıratcan Alçınkaya
28.Temmuz.2007, 04:34
lan ßende birileri sevişirken yakalandı sandım :zuhaha

El Barto
28.Temmuz.2007, 04:35

Akşam akşam yardın be Fırat. :zuhaha :n: :D

Lionel Andres Messi
28.Temmuz.2007, 04:36
aynen abi:zuhaha klavyemden aldın lafı.

dedim galata kulemiz kötü amaçlar uğruna kullanılıyor.

Revolution
28.Temmuz.2007, 04:39

aynen abi:zuhaha klavyemden aldın lafı.

dedim galata kulemiz kötü amaçlar uğruna kullanılıyor.

Yahu aynen bende öyle sandım..Galata'nın çevresi pek tekin değilmiş zaten. :zuhaha

El Barto
28.Temmuz.2007, 04:43
Beyler konuyu geyiğe vurmuyoruz...

KaPaLı
28.Temmuz.2007, 19:09
yaa bu birşey değilki en basitinden ayakkabı boyamak türk'e 1 ytl yabancı 20 Euro :) Bizim ülkemiz böyle biryer.

Hugo
28.Temmuz.2007, 19:16
Bence mantıklı. Türk'e tabi ucuz olacak.

BaGa TaRKaN
20.Nisan.2011, 02:25
Açıkcası Bende Farklı Bişey Sandım Konuyu Okuyunca Hayallerim Yıkıldı:n: