PDA

View Full Version : "kaptan" seçilecek oyuncunun özellikleri ne olmalı?

alptaskin
09.Mart.2006, 19:07
takıma kaptan seçmekte zorlanıyorum , genelde bilg. seçimini değiştirmiyorum ,

hangi özelliklerine dikkat etmek gerekiyor bu kaptan seçiminde yardım lütfen
teşekkürler

Gravity
09.Mart.2006, 19:13
Sadece Influence önemli, Türkçe olarak Söz Geçirme'ye denk düşüyor. Tabi gönül bağın olan bir oyuncuyu da seçebilirsin. Örneğin ben Ergün Penbe'yi oyuncu olarak çok beğendiğimden Söz Geçirme'si düşük olduğu halde Kaptan olarak seçiyorum.

nart_susruko
09.Mart.2006, 19:23
valla ben hiç bir özelliğe bakmıyorum...kafama göre seçiyorum...tabii daha çok tecrübeli adamları seçiyorum...kaptanlık için bakılması gereken bi özellik var mı ki...

Torer
09.Mart.2006, 19:24
sissoko yu seçiyorum.linge 6.47 ile en iyi dribling yapan oyuncu sağ vaya sol kanatta beklemediğin goler atar.90 da falan gol attıyo kafayla falan süper

ridvanu
09.Mart.2006, 19:53
genelde takımın en eskileri ve en yaşlılarına veriyorum pazu bandını
misal şu an sergen 2. kaptan ise cordoba

nekop
09.Mart.2006, 20:49
abi ben genelde genclere bırakıyorum simdiden sorumluluk almayı ögrensinler:)

Kerim Kerimov
09.Mart.2006, 20:51
Kaptan seçerken iki şey önemli; Influence özelliği ve oyuncunun yaşı.

Ben genelde 26 yaşın altındakilere kaptanlık vermiyorum. İlk önce yaşa bakıp sonra influence'a göre ayarlama yapıyorum.

Eğer takımında bir sürü "influence" u yüksek oyuncu varsa o zaman agresif olmayan, composure(soğuk kanlılık) özelliği çok olan oyuncuyu kaptan yapabilirsin. Ne de olsa kaptanımızın 3 maçta bir atılmasını istemeyiz ;)

senderson
09.Mart.2006, 21:20
ben sırf kaptanlık için adam aldım.Nasılsa yıldızlar karması gibi takımım var dedim aldım 34 yaşında bir hollandalı dediklerinize bakarak artık kaptanım o kardeş

Nedvedmania
09.Mart.2006, 21:55
zihinsel özellikleri güzel olması lazım sözgeçirme çok önemli

perpetua
09.Mart.2006, 21:57

Ben genelde 26 yaşın altındakilere kaptanlık vermiyorum. İlk önce yaşa bakıp sonra influence'a göre ayarlama yapıyorum.

Buna bir ek de ben yapayim, takimda oyuncunun oynadigi sure de onemli bir faktor. Takimda daha uzun sure oynamis oyuncu, diger futbolculara daha kolay soz gecirebilecektir.

Secme siralamasi olarak, takimda en uzun sure gorev yapmis oyuncular arasnindan, en yaslisi ve en yuksek influence ozelligi olan oyuncuyu kaptan secmek dogru olur.

Maymuncuk
09.Mart.2006, 22:03

Eğer takımında bir sürü "influence" u yüksek oyuncu varsa o zaman agresif olmayan, composure(soğuk kanlılık) özelliği çok olan oyuncuyu kaptan yapabilirsin. Ne de olsa kaptanımızın 3 maçta bir atılmasını istemeyiz ;)
+1 milyon :) aynı şeylere bende bakıyorum

Ama ben bir de gerçek hayattakine bakıyorum..Zaten oyun o kdar gerçekçi ki gerçek hayatta kaptan olanlar oyunda influence'ı yüksek :)

drciwan
09.Mart.2006, 23:10

peki, fernando torres'e ne demeli? adam 84'lü ve söz geçirmesi 13. composure de 14. buna rağmen gerçek hayatta atletico'nun kaptanı...

Kerim Kerimov
09.Mart.2006, 23:57
peki, fernando torres'e ne demeli? adam 84'lü ve söz geçirmesi 13. composure de 14. buna rağmen gerçek hayatta atletico'nun kaptanı...

O Athletico Teknik Direktörünün tercih meselesi. Takım içerisinde en iyi sözünü o geçiriyorsa, arkadaşlarını en iyi o motive ediyorsa kaptan odur. Özellikleri gerçek hayattaki gibi aktarılmamıştır. Gelecek sene düzeltilir.

zargı
10.Mart.2006, 00:02
takıma kaptan seçmekte zorlanıyorum , genelde bilg. seçimini değiştirmiyorum ,

hangi özelliklerine dikkat etmek gerekiyor bu kaptan seçiminde yardım lütfen
teşekkürler

influance veya herneyse yani söz gecirmesi yüksek olcak

Hububat_Fiyatları
10.Mart.2006, 00:22
hepsi yalan bunların kimin kaptan olduğunun bi etkisi yok

perpetua
10.Mart.2006, 01:14
O Athletico Teknik Direktörünün tercih meselesi. Takım içerisinde en iyi sözünü o geçiriyorsa, arkadaşlarını en iyi o motive ediyorsa kaptan odur. Özellikleri gerçek hayattaki gibi aktarılmamıştır. Gelecek sene düzeltilir.
Ozellikleri gercek hayat ile oyunda birbirine paralel olup olmadigi konusunda fikir yurutmeden once, Torres'i takimda tutmak icin kaptanlik verilmis de olabilir. Bunun bir benzerini Liverpool Gerrard icin yapmisti takimda Carragher gibi daha tecrubeli bir oyuncu olsa da. Ama ne yazik ki yeni kontrat imzalarsan takim kaptani olma sozu verme secenegi oyunda henuz yok.

hepsi yalan bunların kimin kaptan olduğunun bi etkisi yok
Ozellikle maclarin sonlarina dogru geriden gelen takimlarda veya maci az farkla onde goturup karsi takimin ataklarina maruz kalan takimlarda iyi kaptanlar tum takimin performansini yukseltici bir etken oluyorlar.

TüMeR_yAğıZ
10.Mart.2006, 01:17
takımda uzun yıllar bulunmasını dikkate alırım.heleki favori kulübüysede hiç düşünmem.

meric
10.Mart.2006, 02:01
ya bu konu başlığı acıldıı iyi oldu tam ben sorcaktım bugün bu soruyu.tebrik ederim bu konu baslıgını acanı :)

nart_susruko
10.Mart.2006, 02:35
takımda uzun yıllar bulunmasını dikkate alırım.heleki favori kulübüysede hiç düşünmem.
başka söze gerek yok galiba...(/1)

koray_capello
10.Mart.2006, 03:38
altyapıdan yetişmiş ve 4-5 senedir oynayan iyi bir oyuncum varsa onu kaptan yaparım.yani totti.ben altyapıdan yetişen oyuncuları çok seviyorum.eğer roma yı çalıştırıyosanız kaptan sorununuz olmaz.totti o bırakınca de rossi olmazsa aquilani ilerleyen senelerde cerci veya curci hatta 2020 de chuka okaka...

hee yoksa yaşlı tecrübeli iyi ve influince yüksek biri...

LaKe
10.Mart.2006, 19:52
Ben Söz Geçirmeye bakıyorum.

eran
11.Mart.2006, 14:38
influence,tecrübe,kulüpte sevilen biri olmalı

FatalRhymeR_58
11.Mart.2006, 15:50
ben bu konulardan hiç anlamam. galatasarayda sizin söylediklerinizi dikkate alarak emreyi kaptan yaptım ama kaptan yapalı 1-2 maç falan oldu

kral_67
11.Mart.2006, 17:27
söz geçirme - sportmenlik - soğuk kanlılık...

FatalRhymeR_58
11.Mart.2006, 19:57
en iyi kaptan terry

Stam
11.Mart.2006, 20:03
söz geçirmeye bakmak yeterli

FatalRhymeR_58
11.Mart.2006, 20:06
koy en yakışıklısını kızlar biraz stada gelsinler

drciwan
11.Mart.2006, 21:54
koy en yakışıklısını kızlar biraz stada gelsinler

en büyük kaptan ronaldinho o zaman.. :D :D

FatalRhymeR_58
11.Mart.2006, 23:07
en büyük kaptan ronaldinho o zaman.. :D :D
fazlası war eksiği yok

oSa
13.Mart.2006, 04:35
Kaptan dediğin sözünü geçirecektir (influence). Peki kendisi koşmayan (workrate), takım için mücadele etmeyen-bencil bir (teamwork) kaptan olur mu? Takımının düştüğü zor durumlarda kolayca pes eden (determination) birini de kaptan yapmak istemeyiz. Bütün bunların yanında mental olarak birbirine yakın iki oyuncudan yaş olarak oldukça küçük olan büyük olana söz geçirebilir mi? Ya da kaptanlığın takıma daha yeni gelmiş bir oyuncuya verilmesi, bu kulüple özdeşleşmiş, yıllardır bu kulüpte oynayan mental açıdan eşdeğer bir oyuncuyu üzmez mi? Oyundaki hiç bir özellik tek başına bir olayı etkilemez. Aynı top sürme için sadece dribbling özelliğinin yeterli olmaması ya da ara paslar atabilmek için tek başına passing özelliğinin yeterli olmaması gibi ;;)

RAMBO
22.Mart.2006, 00:15
söz geçirmeye göre yap benim gs de aykut uğur veya hakan oluyo oynamamasına rağmen :P

cüneyt11
23.Mart.2006, 20:34
walla bence söz geçirme ve takım oyunu yüksek olması lazım.

lazyboy7
24.Mart.2006, 02:09
yas we soz gecırme'ye bakıorum sanırım dogrusu da bu

NiC 3 9
24.Mart.2006, 23:24
söz geçirme 20 olmalı

aberkay37
25.Mart.2006, 00:15
söz geçirme lazım bir de fazla kavga etmesin yani pislik yapma filen düşük olursa olur

SYLaR
27.Nisan.2006, 18:10
söz geçirme en önemli ve tek özellik