PDA

View Full Version : FM 2008 tam oyuna başlarken beyaz ekran geliyor...

chingy_31
29.Ekim.2007, 23:13
FM 2008 yükleme normal oyuna başlamak için tıkladığımda reklam ve tanıtımlar bitipde tam menü açılacakken beyaz bir ekran geliyor ve öylece kalıyor çıkmaya çalıştığımda bazen farenin tesadüfen üstüne geldiğinde ucunda menü isimlerini okuyabiliyorum mesela yeni oyun aç dediğimde karmançorman yazılmış bir sürü yazı geliyor ama bir türlü beyaz ekranı aşamıyorum.laptopum toshiba a200-300.vista kullanıorum.

babili
30.Ekim.2007, 22:01
ya bne daha oyuna nasıl giriliyor nasıl başlanıyor onu bile bulamadım admin arkadaş bi yardım ederse sevinirim....

chingy_31
31.Ekim.2007, 23:01
evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliorum...

sakary Ali
31.Ekim.2007, 23:20
bekle geçiyo bendede oluyo ama bitince açılıyo bende bekle bi bakalım nolacak

chingy_31
02.Kasım.2007, 01:20
valla olmadı:S

chingy_31
14.Kasım.2007, 02:51
bişi farkettim.ben oyunun setupını flash bellek taşıyorum yani kurulmuş halini.geçen sene oynadıım pcde flash bellekle bu sene olmuor beyaz ekran gelior aynı şekilde.sadece belli pcde olan bişi deil bu beyaz ekran.

gokhanx10
16.Kasım.2007, 00:52
ya arkadaslar bende data nın içine graphics dosyası acıyorum logo forma ve face packler için ama oyunu acınca beyaz ekran geliyo menuler yok sadce mouse gezdirince yeni oyun kayıtlı oyunu ac filan yazıyo nasıl hallederiz bu sorunu ya ??????? :::::((((((((

sardokar
27.Aralık.2007, 20:39
bu sorun neden çıkar?Benim kurduğum her mankinede yapmaya başladı.Cd denmi kaynaklanıyor acaba?

sardokar
27.Aralık.2007, 21:57
Acil yardım pls
cache dosyasını sildim, görüntü çözünürlüğünüde değiştirdim ama ekran hala beyaz geliyor.

GeanyGS
27.Aralık.2007, 22:16
bendede FM08'de cache dosyasini silince olmustu bahsettiginiz hata. Italya ligi logolari hep sikiti yaratiyor bende. Oyunu silip tekrar kurdum, italya ligi logolarini yuklemedim sorunum cozuldu.

sardokar
27.Aralık.2007, 23:04
valla ben skin, logo vs kullanmıyorum.Sadece oyunu kuruyorum.
Ama sanırım sorunun nerden kaynaklandığını buldum.Cd içerisinden baktığımda graphics.fmf 276 küsür mb gözüküyor ama oyun içerisindeki graphics.fmf 188 küsür cd içerisinden kopyalamaya çalıştığımdada hata veriyor. File is corrupt :( orjinal cd' de çizik sıkıntısı var.Ne yapılabilir?
Bi yerden cd talep edebilirmiyim?yada si games üzerinden cd image alabilirmiyim?

sardokar
29.Aralık.2007, 16:10
up+++++++++++++++

BeeTLeJuiCe
29.Aralık.2007, 20:35
Evet beyaz ekran sorununun nedeni graphics dosyası. Bunun çözümü olarak FM08 Demo'yu yüklemenizi ve demo'daki graphics dosyasını normal oyunun graphics dosyası ile değiştirmenizi öneriyorum.

Hiç değiştirmeseniz bile Demo'yu yüklediğinizde oyunun çalışması gerekiyor. Eksik(hatalı) dosyayı ordan tamamlıyor sanırım oyun.

DirectX ve Java'nın eski sürüm olmasıda bu hatanın nedeni olabilir ama yukarda bahsettiğim şekilde bu hatadan kurtulanlar var.

chingy_31
30.Aralık.2007, 00:36
arkadaşlar ben bu sorunu cache dosyasını silerek çözdüm ama sizde ne olur bilmiyorum