PDA

View Full Version : Kayserispor

perpetua
30.Ekim.2007, 08:40
Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

deniz.91
02.Kasım.2007, 18:25
Kayserispordaki son durumu söyleyim:)

Muslu Nalbantoğlunun sözleşmesi fesh edilmiştir.

Kaynak Resmi site

Oghuse
02.Kasım.2007, 20:05
Ömer Abi Eren Güngör ve Abdullah Durak'ın CA/PA değerlerini öğrenebilirmiyiz?

Bu arada Kayserispor incelemesiyle ilgilenen arkadaşa yardımcı olabilirim..

perpetua
02.Kasım.2007, 20:31
Yanilmiyorsam:

Abdullah 110/-7
Eren 115/-7

Oghuse
02.Kasım.2007, 20:46
Eren Güngör -8 potansiyel olacağını düşünüyorum şuana kadarki bende bıraktığı izlenim bu yönde gelişimini tamamlarsa 4 büyüklerden birisinde rahatça forma giyebileceğini düşünüyorum..

RIDVAN TLM
03.Kasım.2007, 01:32
bence 2 sıde turkıyede -8 ı hakeden yegane oyunculardır.....umarım 9.01 de bu oyunculara -8 verılır ozellıkle eren bunu daha fazla hakedıo

eXcitinG
03.Kasım.2007, 20:31
Bizim iLe aLakası oLmayabiLir ama Aghahowa ya 14-11 hız veren adam birşeyden anLamıyordur. Komedi yahu resmen. AdamLa aLay etmişLer sen git yak kendini feLan demişLer.

Kayseri nin diğer yerLi oyuncuLarı çıkmadı bende. Topuz u merak etmiştim doğrusu.

Trabzonspor
03.Kasım.2007, 20:44
http://img361.imageshack.us/img361/9599/topuzyl1.jpg (http://imageshack.us)
http://img361.imageshack.us/img361/topuzyl1.jpg/1/w1152.png (http://g.imageshack.us/img361/topuzyl1.jpg/1/)

hayrettn abi toupzun profıl işde

deniz.91
03.Kasım.2007, 20:53
Mehmet Topuzun özellikler gayet gerçekleri yansıtıyor bence ama bende Erenin PA -8 olmasınıbeklerim bu sezonki oynadığı tüm maçlarda süperdi doğrusu.

Ayrıca Turgaydada bir gelime yapılması gerek diye düşünüyorum Turgayın PA CA kaç acaba

SAİT71
03.Kasım.2007, 20:56
Eren Güngör defansta çok süper. Milli takımdada izliyordum Kayserispor'da da tüm kafa toplarını alıyor. Kademeye iyi giriyor. Üstelik yanılmıyorsam gol bile attı. Bence -8 olabilir PA değeri tabi bu araştırmacılarımızın daha iyi bildiği canlı canlı izleyip değerlendirdiği birşey ama kendi görüşümü belirtmek istedim.

Abdullah'ta aynı şekilde -8 olmalıydı.top tekniği yüksek bence ileride büyük bir oyuncu olacak. Her ikisinide takip ediyorum. Oyunu yeni indiriyorum bakma fırsatım olmadı ama Aghahowa'nın hızını neden öyle az vermişler şaşırdım. Adam kontraatak oyuncusu Fenerbahçe maçında gördük. Fişek gibi. Zaten Aghahowa'nın yüksek hızı olmasa iyi bir futbolcu olması çok zor. En önemli avantajı hızı.

Benim anlamadığım Abdullah, Eren veya Aghahowa sıradan bir İngiliz takımında olsaydı örneğin Wigan, bu oyunculara 2 katı değer verirlerdi. Türkiye'de oynayınca vasat oyuncu olarak değer görüyorlar. Hep dikkat ediyorum üzüldüğüm şeylerden biriside bu.

deniz.91
03.Kasım.2007, 21:11
Bendaha oyuna bakmadığımdan aghahowa hakkında yorum falan yapamıyorum tam ama Aghahowanın en öenmli hızı dediğiniz gibi hızı 16 falan verilmeli hızına birçok maçta gördük bunu

eXcitinG
03.Kasım.2007, 21:19
14-16 imiş. Ama yine de çok düşük bence, yani adamı görüyoruz. BitiriciLiğide çok düşük

Gerçi bizden kaynakLanan bir durum değiL ama. Garip.

Trabzonspor
03.Kasım.2007, 21:19
aghahova

http://img217.imageshack.us/img217/59/aghahovazr6.jpg (http://imageshack.us)
http://img217.imageshack.us/img217/aghahovazr6.jpg/1/w841.png (http://g.imageshack.us/img217/aghahovazr6.jpg/1/)

toledo

http://img91.imageshack.us/img91/8306/toledoqk1.jpg (http://imageshack.us)
http://img91.imageshack.us/img91/toledoqk1.jpg/1/w847.png (http://g.imageshack.us/img91/toledoqk1.jpg/1/)

perpetua
03.Kasım.2007, 21:21
Benim anlamadığım Abdullah, Eren veya Aghahowa sıradan bir İngiliz takımında olsaydı örneğin Wigan, bu oyunculara 2 katı değer verirlerdi. Türkiye'de oynayınca vasat oyuncu olarak değer görüyorlar. Hep dikkat ediyorum üzüldüğüm şeylerden biriside bu.

Aghahowa siradan bir ingiliz takimindan bu sekilde geldi. Hatta itiraf edeyim, hizi ve hizlanmasi geldiginde daha dusuktu (yanilmiyorsam 2'ser puan)...

Bakmayin siz Ingilizlerin oynayan oyuncu iyidir, oynamayan oyuncu kotudur mantalitesine..

Liglerine uyan oyuncu kral, uymayan oyuncu copcu. Bir tek Emre dusmesin diye 1 yildir verdigim cabayi bir ben bir de Ingiliz arastirmacisi bilir.

SAİT71
03.Kasım.2007, 21:58
Perpetua abi ama bir istisna olamazmı. Ben genel olarak söyledim. Yani M.Topuz diyelimki M.Borough'ta olsa veya başka bir futbolcumuz şuankinden daha iyi değer görmezmi. :) Sanki bana öyle geliyor gibi.

perpetua
03.Kasım.2007, 22:04
Perpetua abi ama bir istisna olamazmı. Ben genel olarak söyledim. Yani M.Topuz diyelimki M.Borough'ta olsa veya başka bir futbolcumuz şuankinden daha iyi değer görmezmi. :) Sanki bana öyle geliyor gibi.

Dedigim gibi. Kadroya girmesine, oynamasina bagli. Onem verdikleri oyuncularin ozellikleri degil, onem verdikleri CA'nin dogru seviyede olmasi ve o CA'yi ne ozellik bulurlarsa onunla doldurmalari.

Gerci Boro arastirmacisi bu konuda digerlerine nazaran cok daha titiz.

extensor
03.Kasım.2007, 23:03
Abdullah ta Eren de henüz -7 olmalıydı beyler.

-8 lik eren in 150 üstü pa alabilme ihtimali vardır ki. İddaa ediyorum bu ülkede yetişmiş hiç bir stoper bu güne kadar 150 ca yı geçmedi. Biraz da zor geçer.

Alt ligleri izliyorum ben Beylerbeyi, Çanakale, Pendik vs
Gençleştirmeye gidiyorlar bol bol. Stoperlerde de genç tükler oynuyor.

Topu taça atmazlar, dönen top gol olur.
Topu kazanırlar dan dun ileri şişirirler. Dönen top hep rakipte kalır.
Oyun kuramazlar, baskı yerler
Savruk oynarlar, pozisyon alamazlar.
Tek bildikleri fiziklerini kullanmaları gerektiğidir.

Şimdi beyler Eren'in İbrahim Toraman'ın gençliğinden hiç bir farkı yok, Emre Güngör'den Bülent Korkmaz'dan bir farkı yok. Hepsi aynı hepsi.

Bakın en fazla olabilecekleri isim Bülent Korkmaz olur. Daha ileri gidemezler. İşte fedekarca oynarlar, çok mücadele ederler, kene gibi yapışırlar, kolları çıkarsa sardırırlar... Ama yanlarında bir Popescu olmazsa da.... İşte o zaman hiç bir şey olamazlar

Prowler84
04.Kasım.2007, 00:30

-8 lik eren in 150 üstü pa alabilme ihtimali vardır ki. İddaa ediyorum bu ülkede yetişmiş hiç bir stoper bu güne kadar 150 ca yı geçmedi. Biraz da zor geçer.

Şimdi beyler Eren'in İbrahim Toraman'ın gençliğinden hiç bir farkı yok, Emre Güngör'den Bülent Korkmaz'dan bir farkı yok. Hepsi aynı hepsi.

Bakın en fazla olabilecekleri isim Bülent Korkmaz olur. Daha ileri gidemezler. İşte fedekarca oynarlar, çok mücadele ederler, kene gibi yapışırlar, kolları çıkarsa sardırırlar... Ama yanlarında bir Popescu olmazsa da.... İşte o zaman hiç bir şey olamazlar

Zaten bu yüzden genç defans oyuncularına pa verirken iki kere düşünülüyor ve doğru da yapılıyor.Ama Alpay ve Bülent Korkmaz'ın seviyesine ulaşan hemen hemen hiç oyuncu olmadı diye bundan sonra da olmayacagını düşünemeyiz.Işık varsa oyuncuda bir "-8" çok görülmemeli.Eren için -8 fazla gibi görülebilir ama bence -7nin de az olduğu görülmeli.Zaten bu negatif pa sistemi değişmeli,geliştirilmeli.Adama -7 veriyorsun az geliyor,-8 veriyorsun çok geliyor :) dilimler 10 yerine 12ye bölünebilir,dilim aralığı 30dan 25e inebilir vs.vs...

akyoliverpool
04.Kasım.2007, 00:45
Agahowa yavas olmus bencede.Usain Bolt gibi adam olacak iş değil.

Oghuse
04.Kasım.2007, 01:14
Daha öncede söylediğim gibi -8 verilir diye düşünyordum ancak Türkiye'deki tipik defans hatalarından dolayı -7 en iyisi olmuş..Abdullah'ta gerçekten çok yetenekli bir oyuncu ama sezon başındaki Galatasaray maçında gösterdiği performansı henüz gösteremedi -8 istenmesi çok fazla olur..

licentia
04.Kasım.2007, 02:02

Sanirim Semih Kaya, Emrah Yollu, Sertac Eren, Murat Akca, ve Anil Karaer gibi teknik kapasitesi yuksek, pas atmasini bilen, oyun kurabulen genc defansi oyuncularini pek dikkatli izlemediniz. Peki bu oyunculari neye gore kime gore kiyaslicaz cunku bu ulkemizde pek gorulmus bi olay degil ozellikle Semih Kaya (aralarinda hic supesiz her yonu ile acik ara en iyisi), Emrah Yollu, ve Eren Sertac orta saha oyuncusu kadar teknikler ve pas dagitabiliyorlar ayni zamanda Murat Akca o kadar teknik omasa da bu defans oynucus icin hele ki Turk defans oyuncusu icin oldukca teknigi yuksek.

deniz.91
04.Kasım.2007, 03:19
Aghahowanın özellikleri gerçekten düşük olmuş buda sanırım wigana uymayan bir oyuncu olduğundan orada forma şansı bulamadığından kaynaklanan birşey.Bitiricilik falan çok düşük şuan 13 falan olmalı en azından passıng 13 de olabilir

extensor
04.Kasım.2007, 07:39
Sanirim Semih Kaya, Emrah Yollu, Sertac Eren, Murat Akca, ve Anil Karaer gibi teknik kapasitesi yuksek, pas atmasini bilen, oyun kurabulen genc defansi oyuncularini pek dikkatli izlemediniz. Peki bu oyunculari neye gore kime gore kiyaslicaz cunku bu ulkemizde pek gorulmus bi olay degil ozellikle Semih Kaya (aralarinda hic supesiz her yonu ile acik ara en iyisi), Emrah Yollu, ve Eren Sertac orta saha oyuncusu kadar teknikler ve pas dagitabiliyorlar ayni zamanda Murat Akca o kadar teknik omasa da bu defans oynucus icin hele ki Turk defans oyuncusu icin oldukca teknigi yuksek.

Evet paf takım maçlarını izlemiyorum. Bahsettiğiniz isimleri izlemedim. Onlarıda Meira'ya göre kıyaslamak gerekir eğer gerçekten dediğiniz gibiyse.

Ama şu ülkenin profesyonal liglerinde maç izlemekten yorulan bir kişi olarak söyleyebilirim ki. Bu ülkenin stoperleri 140 lı ca ları biraz zor geçerler.

Aradan seneler geçer ve ancak o zaman Emre Aşık gibi Mehmet Polat gibi yaş geçtikten sonra öğrenirler bazı şeyleri. Bülent Korkmaz gibi 29 yaşından sonra futbolcu olurlar.
Toramanlar Önderler neler geldi neler geçti. Geçmeye de devam eder.
Ha ne zaman gelir bu ülkede Popescu genç anternörü olur bir takıma. Yada Meira futbolu bırakır bu topraklarda kalır. O zaman belki bişeyler değişir derim.

Ama şu mantaliteyle Eren'in 140 ı geçemeyeceğini adımı bildiğim gibi biliyorum

Cengo
04.Kasım.2007, 07:50

Paf Ligi çok zayıf bir lig, yanıltması çok kolay olabilir.

licentia
04.Kasım.2007, 10:59
Dogru paf ligi zayif bi lig ama bunlari yapmaya calismalari bile bi gelisme mentalite degisimi gostermez mi? Yani belkie A takimda ayni seyleri yapamazlar su anda ama ilerisi icin iyi bi sinyal bence.

perpetua
04.Kasım.2007, 11:39
Dogru paf ligi zayif bi lig ama bunlari yapmaya calismalari bile bi gelisme mentalite degisimi gostermez mi? Yani belkie A takimda ayni seyleri yapamazlar su anda ama ilerisi icin iyi bi sinyal bence.

Dusuk tempoda oynanan ligde birsey yapabilmek ile yuksek tempoda oynanan ligde yapabilmek arasinda cok fark var.

deniz.91
04.Kasım.2007, 20:33
Turgay Bahadırın mevkileri sanırım oyunda AMRL diye girildi ama bu sezon hep santrafor olarak oynadı takımda STde eklenmeli

Ayrıca CA ve PA bilgileri nasıl acaba

perpetua
04.Kasım.2007, 20:48
Turgay Bahadırın mevkileri sanırım oyunda AMRL diye girildi ama bu sezon hep santrafor olarak oynadı takımda STde eklenmeli

Ayrıca CA ve PA bilgileri nasıl acaba

AMRLC ama forvet becerisi biraz var. Genelde forvet arkasinda oynuyor gibi gorunuyor (4231 ile), Aghahowa'nin.

Santrafor becerisi de ekledim.

Oghuse
04.Kasım.2007, 21:03
Umt Kocin için yeni datada gelişi şutlar deniyor özelliği eklenebilir..Beklenmedik anlarda gelişi şutları çok fazla bazen çok uzak mesafeden şutları olabiliyor..

deniz.91
07.Kasım.2007, 01:14
Umut Koçini mevkisi oyunda AML sanırım Tolunay Hoca ona sağ kanattada görev veriyor yer yer AMRde eklenmeli MR:14 A MR:14 olabilir

Ali Turana ise DR özelliğide verilmeli 10 değerinde olabilir.

Ayrıca Durmuşum PA ve CA kaç acaba onunda CAsı biraz düşürülmeli hatta PAsıda iyiyse biraz ondada düşürlme yapılabilir

deniz.91
07.Kasım.2007, 19:48
Sezon başında Avusturya'nın Ried takımından transfer edilen defans oyuncusu Harun Erbek'in sözleşmesi feshedilmiştir.
Kayserispor Kulübü

KanaKe
07.Kasım.2007, 20:46
Aghahowa'nin hizi artirilmali.. pace 16 acc. 18-19 civari olmali.

extensor
08.Kasım.2007, 00:26
Arttırılmalı ama o kadar değil. Youla kadar değil mesela. Balili kadar da değil. Kıyaslama yapılacak kadar izlenmeli.

deniz.91
08.Kasım.2007, 03:02
Bne Aghahowanın hızının Youlandan daha iyi olduğunu düşünüyorum balili ilede eş değer diye düşnüüyorum bunu birçok maçta gördük defansın arkasına kaçışlarında

bjk_melo_151
10.Kasım.2007, 06:43
________Aghahowa>Youla=Balili>Holosko
Hızlanma:____18_____17___17____16

deniz.91
11.Kasım.2007, 00:02
İngilteredeki araştırmacı aghahowayı nasıl yapmış anlamadım zaten sahorştu heralde

LaigLeNoiR
11.Kasım.2007, 00:46
________Aghahowa>Youla=Balili
Hızlanma:____18_____17___17

Ben bu 3 değere katılmıyorum.

Benim görüşüm bu.

Youla ve Balili hele hele 17'lik hızlanmaları kesinlikle yok.Bence 15 seviyesinde bu iki oyuncu da Aghahowa ise bunlardan bir sınıf daha yukarda.16-17 değerlerinde olmalı diye düşünüyorum.

deniz.91
11.Kasım.2007, 03:43
Ayrıca Aghahowanın fziksel özelliklerindede yükseltmeye gidilmeli çok dayanıklı bir oyuncu

nekop
11.Kasım.2007, 04:21
Ben bu 3 değere katılmıyorum.

Benim görüşüm bu.

Youla ve Balili hele hele 17'lik hızlanmaları kesinlikle yok.Bence 15 seviyesinde bu iki oyuncu da Aghahowa ise bunlardan bir sınıf daha yukarda.16-17 değerlerinde olmalı diye düşünüyorum.

Bence Balili 18 hızlanma Youla ve Agahowa 16 hızlanma daha uygun Balili geçen sene Gökdeniz'le birlikte ligin en iyi hızlanan adamıydı...

deniz.91
16.Kasım.2007, 00:09
Bugün Cangelenin profil ss si elime geçti biraz inceleme fırsatım oldu ancak özellikle mental açıdan cangelenin birçok bakımdan eksik analiz edildiğini gördüm

Bence Önceden sezme 12 bravery 10 teamwork 8 crevity 15 teamwork 10 work rate 12 falan olmalı kesinlike bu özellikleri çok düşük olmuş off the ball 10 determination 10 a çekilmeli

Teknik açıdan ise Marking 5 Freekick 15 Dribling 16 olmalı olmalı diye düşünüyorum neden kafanıza takılan birşey olursa bir kaç açıklama yapabilirim ama bu özellikleri gerçekten düşük olmuş

Ayrıca oyuna 2 ay sakat başlıyor cangele ama oyunda sakatlığı girilmemiş
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Kemal Okyay ve Kamber oyunda Erciyese kiralanmış olarak görülüyor ancak bu oyuncular boraya bonservisiyle birlikte gitti.

Mevkilerde ise Turgaya ST özelliğide verilmeli ST 15 olabilir.

Bilal aziz ise AMLC deiği dl: 15 wb l: 15 ml:20 a ml:20 olmalı

deniz.91
16.Kasım.2007, 01:28
Fatih Ceylan oyuna 1 ay sakat başlamalı

perpetua
16.Kasım.2007, 01:56
Kemal Okyay ve Kamber oyunda Erciyese kiralanmış olarak görülüyor ancak bu oyuncular boraya bonservisiyle birlikte gitti.

TFF'ye gore ikisi de kiralik gitmis.

deniz.91
16.Kasım.2007, 02:06
Ben eminim bundan TFF sitesinde bir hata olma ihtimali varmı

perpetua
16.Kasım.2007, 03:22
Ben eminim bundan TFF sitesinde bir hata olma ihtimali varmı

Sonucta TFF'ye sozlesme yolluyorlar. Satin alma opsiyonlu kiralik olmasin? Cunku ikisi de sozlesme uzatip sonra Erciyes'e gitmisler.

deniz.91
16.Kasım.2007, 04:20
Yok bedavaya verildi iki oyuncu diye biliyorum opsiyon falanda yok yinede araştırayım bir daha ben

Abdullah Duraka DM:15 - 18 arası mevkiside eklenmeli

deniz.91
20.Kasım.2007, 23:55
Tolunay Hocanın özelliklerinden Hucum özelliğini çok az gördüm 6 olarak girilmiş sanırım bence 10 -12 arasında bir değer evrilmeli tamam defansif oyunu seviyor ama hucum oyununuda yeri geldiğinde oynatıyor ve ligde çift forvet çıkan az tdlerden birsi

Batuhandemirel
21.Kasım.2007, 03:35
Eren'in dünkü maçta zamanlamasını ve müdahelelerini çok beğendim. Uzun zamandır milli takım'da deyim yerindeyse saçmalamayan bir dc oyuncusu izledim diyebilirim.

Oghuse
21.Kasım.2007, 23:12
Eren'in performansının savunma anlamında Kayserispor'a büyük katkısı olduğu verilere bakılarakta anlaşılabilir..Öyle ki Kayserispor 6 golle Ligin en az gol yiyen takımı geçen sezona bakacak olursak 11 maç sonunda 12 gol yemiş yani 50% bir düşüş söz konusu ve bu konudaki aslan payı'da Eren'indir..

Sir FRD
22.Kasım.2007, 00:25
Aghahowa'nın gerçekci profili FM05 deki o zaman Shaktar'daydı galiba o profilin aynısını yapsan Aghahowa son derece gerçekci olur bence

deniz.91
22.Kasım.2007, 00:25
Buna bende katılıyorum ayrıca Ali Turanında büyük katkısı var

Oghuse
22.Kasım.2007, 00:38
Ancak Ali Turan istikrar sağlayamıyor ve basit hatalar yapabiliyor Eren Güngör genç yaşına rağmen oldukça soğukkanlı ve maça iyi konsantre oluyor.

deniz.91
22.Kasım.2007, 01:03
Evet geçen sene sonlarına doğru hatalrı vardı baya bir ama bu yıl benim en beğendiğim isimlerden takımdaki canını dişine takıp oynuyor

midfielder1912
22.Kasım.2007, 17:29
ukalalık etmek istemem ama bu sezon hariç, eren i son 2 senede 5-6 kere tv den en az 10 kez de canlı izledim... -7 PA yı da ben girdim, inanın Eren bile bu sene bu çıkışı yapacağını beklemiyordu, şöyle ki sene başında Eren için Altay a teklif geldiğinde Eren kulübe gitmek istemediğini söyledi, çünkü gidince yedek kalacağını düşünüyordu açıkçası ama maddi sıkıntılar nedeniyle Altay Eren'i de ikna edip (ki eren e devre arasında biz seni kiralık alırız merak etme dediklerini biliyorum) Kayseri ye yolladı... Eren in en önemli ve ayırt edici özelliği soğukkanlı olmasıdır ve kafası yukarıda oynamaya çalışmasıdır, bunların dışında da liglerdeki diğer stoperlerden pek farkı yoktur açıkçası, Eren in her zaman yanında (savunma göbeğinde bir abiye ihtiyacı vardır) ümit milli orhan sam, altay da hakan turan ve bursaya giden ibrahim turan bu görevi 2 sezon boyunca yapmışlardır, tabi ki Eren in zamana ihtiyacı vardır ama daha yeni parlamış bir adama türk stoperlerinde yeni bir nesil olarak bakmak ve ilerde kesin A milli takımın değişmezi olur demek için henüz erken (bakınız toraman)...

ayrıca yanındaki stoper in kötü oynadığı maçlarda eren in performansıda belirgin şekilde düşmektedir, bakınız gruptan çıkamadığımız Toulon turnuvası...

Oghuse
22.Kasım.2007, 17:47
Abi ancak Eren'e PA 147 değeri verildi sanırım..Savunmanın yanında her zaman bir abiye ihtiyacı vardır demişsin ancak bu sezon o abilik görevinin Aydın'ın üstlenmesine rağmen Aydın'ın sakatlıktan dolayı oynayamadığı maçlarda bile gerçekten iyi bir performans gösterdi.Yani genelleme yapmanın biraz yanlış olacağını düşünüyorum..

extensor
22.Kasım.2007, 17:55
Bakın beyler...
Durmuş yada bazen Ali Turan hatta mehmet eren boyraz sağ bek oynadı. Dayanıklı güçlü savunması iyi adamlardandır
Sol bek toledo. Müthiş savunma bilgisi vardır. Tecrübesi vs vs
Aydın ali turan diğer stoper ve beklerde çok iyi fiziklere sahipler çok mücadeleci adamlar bunlar. 4 ünün savunmadaki yeterliliği yetmiyor.

Tecrübeli ve kaliteli saidoo çakılı önlibero oynuyor. Abdullah halman bile geliyor yazdım ediyor. Mehmet topuz geliyor yardım ediyor.
Orta sahada bir tane bile savunmasına yardım etmeyen oyuncu varmı kayseride?
Bakınız Alex Deivid Kazım
Lincoln Kewell Arda Aydın ne kadar ararsan
Delgado Tello Serdar Özkan

bir tane bunlara yakın derece serbest oynayan adam dahi varmı.

11 oyuncu var bir santrafor dışında herkes savunmasını fazlasıyla yapıyor

Hal böyle olunca belki Kayseri pek gol atamıyor ancak yemiyorda.

düşünün savunması iyi fiziği harika dayanıklılığı mükemmel 10 oyuncu oynuyor Kayseri'de

eee bırakında gol yemesin bu takım.

Bunu da sadece Eren'e bağlamayın. Öyle sanıyorum şuan süper ligte 18 takımdan her birinin ilk onbir de oynayan stoperi gelse
20-30 tane
30 uzunu da koysan müthiş performans gösterirdi
sen kaçırsan başkası kaçırmıyor ki zaten...

Oghuse
22.Kasım.2007, 18:01
Kayserispor'un geçen sene 2. dönemdeki oyun anlayışla şimdiki oyun anlayışı arasında fazla bir fark yok nitekim kadro yapısıda pek değişmedi..İvankov - Hamidou değişikliği ve Eren'in stoper mevki'ne gelmesi..Benim anlatmaya çalıştığım, tüm takım savunma yapabilir ancak gollük pozisyonlardaki kritik müdaheleleri Eren Güngör hakkıyla yapıyor ve bu nedenle aslan payı Eren'indir dedim..Eren soğukkanlı ve baskı yediği zaman ileri top doldurabiliyor bu soğukkanlılığı sayesinde..Yani Türk stoper hatalarında olan biten atağın yeniden başlaması Eren Güngör'de pek fazla olmuyor..

deniz.91
22.Kasım.2007, 22:07
Oghuseye katılıyorum az gol yememiz tabiki sadece erenin eseri değil ama ikili mücadelerde topu alışı soğuk kanlığlığı ve hava hakimiyeti gerçekten çok iyi olan bir oyuncu bunu psg maçındada gördüm lig maçlarındada -8 pa olmalı kanımca

Ayrıca yukarıda cangele ile bazı özellikleri sıraladım onun durumu ne olacak ksyi scoutundan cevap alabilirmiyim

Oghuse
22.Kasım.2007, 22:22
Ocak ayı için Kayserispor'la ben ilgileneceğim..Cangele için o yaratıcılık değeri sence biraz fazla değil mi?Diğer özellikleri incelemek gerekir..

Turgay konusunda bende sana katılıyorum forvet özelliği eklenebilir..

deniz.91
22.Kasım.2007, 22:53
Cangele bu ligdeki en yaratıcı oyuncular arasında ilk 10 girecek bir oyuncu bence

extensor
22.Kasım.2007, 23:27
Cangele bu ligdeki en yaratıcı oyuncular arasında ilk 10 girecek bir oyuncu bence

yaratıcı derken?
Oyunun geniş alanını görebilmek ise.. Yani oyunda ki creativy... Aksine düşüktür. Burnunun dikine gider bazen yanında ki adamı bile görmez çalım atayım derken

deniz.91
22.Kasım.2007, 23:37
pozisyon üretebilme deek istemiştim

licentia
23.Kasım.2007, 02:36
Turgay Bahadir'in SC ve AMC ozellikleri kesinlikle 15 olmali en azindan. Abdullah Durak'in da DMC 15 olmali bu degisikler yapilirsa bence de iyi olur. Aslinda sole de olabilir Turgay Kayserispor'a bir sag kanat oyuncusu olarak gelmis olsa da artik ole bi mevkii de oynamiytor ve yakin bir zamanda oynucagini sanmiyorum bence natural AMC yapilabilinir bu yuzden. Aslinda natural mevki konusudna baya kafam karisik ama naturalo olarak bi kanat oyuncusu olmadigi kesin bence en azindan klasik anlamda degil tipki Deivid gibi. Bu saatden sonra Kayeserispor'da veya giitigi herhangi bi takimda ya forvet veya forvet arkisi oyucagini dusunursek forvet ozeligi de baya yuksek olmali yani 19 gibi hatda o da natural olursa cok da yanlis olmaz bence biliyorum birden fazla natural mevkiye pek sicak bakilmiyor ama bazi durumlarda olmasi cok da sakincali olmasa gerek. Free role'de 15 olabilir. Bir de kendisi 2 kez Avusturya Umit Milli takiminda oynamis oyunda sadece 1 kez oynamis olarak girilmis. Son olarak Rapid Wien de oynayan Cemil Tosun kuzenidir bu yuzden iliskileri ona gore ayarlanmali Avusturya arastirmacisi haberdar edilirse iyi olur

deniz.91
23.Kasım.2007, 04:34
Turgay Bahadır aslında ilk geldiğinde oyun datasında AMC ve FC mevkileri olarak ayarlanmıştı ancak geçen yılki forvet çokluğundan dolayı oynadığı maçlarda sürekli ya sağ kantta yada sol kanatta oynatıldı belkide geçen yıl o yüzden çok formda değildi. Ancak bu sene onu tolunay hoca forvet mevkiinde oynattı ve geçen yıla göre daha iyi bir grafik çizmeye başladı.Kanatlardada oynayan bir oyuncu ama ST özelliğide eklenmeli kesinlikle.

Abdullaha gelince onu ilk izlediğimde AMCye daha yakın gördüm hucuma daha çok çıkan bir oyuncuydu ama izledikçe daha çok DMde oynadığını duruma göre ileriye alındığını gördüm onun mevkileri ise DM:15 MC:20 AMC:15 olmalı kanımca

licentia
23.Kasım.2007, 13:44
Turgay Bahadir icin 120-125 CA ve 135-140 PA bence cok da yanlis olmaz sizler ne dusunuyorsunuz acaba?

Oghuse
23.Kasım.2007, 17:12
Tugay'ın datadaki natural pozisyonu Sc olarak görünüyor..Değiştirmeyi düşünmüyorum..
Licentia;
Turgay için CA ve PA değişiliği yapılacaktır..

deniz.91
23.Kasım.2007, 17:52
Bnece CAsı 118 PAsı 140 falan olmalı milli takıma çağrıldı ama 125 ca hakeden biri değil kanımca

licentia
24.Kasım.2007, 06:43
120 olur bence genede mesela Kemal Okyay'in da CA 118 sence Turgay ayni seviyede mi? Biri Bank asya da oynuyor digeri izin ciksa milli takimda oynamisti. Turgay cok ta gence degil 24 yasinda bu saatden sonra ole cok buyuk bi gelisme gostermez bence CA ve PA arasinda 15 puandan fazla fark olmamali tas catlasa 20.

Oghuse
24.Kasım.2007, 06:50
Licentia:
Turgay için düşündüğümüz değer senin dediğin rakamlara yakın bir şey olacak.

Cengo
24.Kasım.2007, 08:50
Oğuz bana fiziği ile ciddi önplana çıktı gibi geldi ne dersin, özellikle strenght ve balance?

Oghuse
24.Kasım.2007, 09:02
Kesinlikle bu konuda da bir düzenlemek yapmayı düşünüyorum ama birkaç arkadaşın fikrini daha aldıktan sonra..

deniz.91
25.Kasım.2007, 04:20
Turgay kesinnlikle fiziğiyle ön plana çıkan bir oyuncu yoksa teknik olarak kazmanın tekidir bunu söyleyebilriz açıkça

brotha
26.Kasım.2007, 11:36
ben mehmet topuzun da creativity teknik ve pas ozelliklerinin 1-2 puan daha yuksek olmasi gerektigini dusunuyorum cunku mehmet topuzu gozlemledigim kadariyla top surerken calim atarken pas ve sut atarken yaptigi isabette tekniginin buyuk etkisi var. ve attigi paslar sadece garanti paslar degilde defansin arkasina havadan yerden cok etkili ara paslari atiyor. bunda creativity nin ve pas inin yuksek olmasinin etkisi var. mesela besiktas macinda defansin ustunden verdigi pas iyi bir ornek olabilir ki o pozisyonun basindada muthis bir azimle kosarak topu kapip surup 1 e 2 ile pozisyonu yaratmisti bunun sonucundada azmininde 1-2 puan yuksek olmasi iyi olurdu.

perpetua
26.Kasım.2007, 11:56
Turgay'in bilekleri oldukca yumusak olan bir oyuncu. Fizigi var ancak o fizigini pek kullanan bir oyuncu goruntusu vermedi bana.

Tabii cok izlemedim ama dar alanda topa hakimiyeti ve topu saklamasi hic zayif degil.

extensor
26.Kasım.2007, 19:11
Turgay'in bilekleri oldukca yumusak olan bir oyuncu. Fizigi var ancak o fizigini pek kullanan bir oyuncu goruntusu vermedi bana.

Tabii cok izlemedim ama dar alanda topa hakimiyeti ve topu saklamasi hic zayif degil.

1.88 boyuyla amr amc aml gibi bölgelerde sırıtmadan oynayabilmesi. Santraforda ise çakılı olarak, sağlam bir duruş sergileyememesi, kanımca tamda bu nedenden.

Katılıyorum üstat.

Cengo
27.Kasım.2007, 04:45
Tam tersi fiziği yüksek ama dengeli bir oyuncu olmaması nedeni çok agresif olamadığını düşünüyorum ben de.

extensor
27.Kasım.2007, 06:43
Tam tersi fiziği yüksek ama dengeli bir oyuncu olmaması nedeni çok agresif olamadığını düşünüyorum ben de.

3ümüz de aynısını söylemişiz zaten :) farklı yerlerden bakarak tabii

deniz.91
14.Aralık.2007, 01:03
Oyunda Aydının sözleşmesi 2009a kadar ama aydının sözleşmesi geçen sezon bitmeden 2010a kadar uzatılmıştı onda bir sorun var

perpetua
14.Aralık.2007, 02:58
Oyunda Aydının sözleşmesi 2009a kadar ama aydının sözleşmesi geçen sezon bitmeden 2010a kadar uzatılmıştı onda bir sorun var

Herhangi bir sorun yok..

TFF'ye gore sozlesme 2009 sonuna kadar.

deniz.91
14.Aralık.2007, 19:43
TFF güncellememi yapmıyor nedir resmi sitede 2010a kadar uzatılmıştır yazıyodu zamnında önceden gökhan ünaldada böyle olmuştu kaç defa demiştim 2009a kadar sözleşmesi diye ama tffde 2008 yazıyo diye öyle kalmıştı:)

Oghuse
14.Aralık.2007, 19:51
Şuanda tatil arasında olabilir Deniz önümüzdeki hafta içerisinde belki güncellerler..

perpetua
14.Aralık.2007, 21:03
TFF güncellememi yapmıyor nedir resmi sitede 2010a kadar uzatılmıştır yazıyodu zamnında önceden gökhan ünaldada böyle olmuştu kaç defa demiştim 2009a kadar sözleşmesi diye ama tffde 2008 yazıyo diye öyle kalmıştı:)

Daha once de bu konuda konusmustuk.. Sozlesme yenileyip, TFF'ye bildirilmiyorsa, veya sozlesmedeki opsiyonu kullanip TFF'ye bildirmiyorsa kulup bunda TFF'nin sucu yok. Mehmet Topuz ile yenilendiginde hemen guncellendi TFF.

TFF'de guncellenince degisikligi de yapariz.

Oghuse
15.Aralık.2007, 06:03
Ömer Abi Mehmet Topuz konusunda daha önce bahsettiğim serbest oynama konusunda düşüneceğim demiştin neler yapmayı düşünüyorsun?

perpetua
15.Aralık.2007, 06:31
Ömer Abi Mehmet Topuz konusunda daha önce bahsettiğim serbest oynama konusunda düşüneceğim demiştin neler yapmayı düşünüyorsun?

Sonucta bir oyuncunun iki yonlu oynamasi istendiginde performansinin dusmesi gayet dogal. Topuz kanat'dan inmesi istendiginde de performansinin dusmesi dogal cunku iceriye girmeyi seven bir oyuncu. Herhangi bir degisiklige gerek yok bence. Olsa olsa gobekteki pozisyonu naturel, kanat ise daha dusuk bir deger alabilir.

deniz.91
19.Aralık.2007, 00:10
Oğuz abi Bilal Azizi son maçlarda izledinmi ne düşünüyorusun bu oyuncu hakkında ben çok etkilendim doğrusu orta açmaları süepr hızlı çok kolay adam çalımlıyor içeri iyi giriyor kanattan öldürücü paslar atıyor oyuncunun cası biraz artırlımalı kanımca değilmi?

Oghuse
19.Aralık.2007, 00:29
Oğuz abi Bilal Azizi son maçlarda izledinmi ne düşünüyorusun bu oyuncu hakkında ben çok etkilendim doğrusu orta açmaları süepr hızlı çok kolay adam çalımlıyor içeri iyi giriyor kanattan öldürücü paslar atıyor oyuncunun cası biraz artırlımalı kanımca değilmi?

Son maçları takip etme fırsatım olmadı ancak Bilal'in hızı benimde dikkatimi çekti ve şuandaki datadaki değer'de 15 olarak görülüyor bence yeterli CA konusunda biraz düşünelim..

deniz.91
21.Aralık.2007, 05:57
Aghahowanın hzı artırılmış 9.2.0da 18 olmuş biraz fazla gibi geldi ama Youlanın hızıda bidliğim kadarıyla 17 ise aghahowaya 18 normal olur o zaman ama youla balalinin hızı 15 falan iner aghahowanın hızı 16-17 olursada uygun olur

extensor
21.Aralık.2007, 06:08
Aghahowanın hzı artırılmış 9.2.0da 18 olmuş biraz fazla gibi geldi ama Youlanın hızıda bidliğim kadarıyla 17 ise aghahowaya 18 normal olur o zaman ama youla balalinin hızı 15 falan iner aghahowanın hızı 16-17 olursada uygun olur

Katılıyorum... Ben olsam Balili 18 Youla, Aghahowa 17 verirdim

RIDVAN TLM
21.Aralık.2007, 18:55
ya su anadolu takımlarındakı oyuncuları kucumsemeyın artık....eren 120 ca almıs 147 pa eger 3 buyuklerde oynasaydı en az 160 alırdı.....erenın profılıde 10 numara olmus yapanın elıne saglık bu arada....abdullah ta -7 de kalmıs umarım ocakta duzeltılır

extensor
22.Aralık.2007, 01:05
ya su anadolu takımlarındakı oyuncuları kucumsemeyın artık....eren 120 ca almıs 147 pa eger 3 buyuklerde oynasaydı en az 160 alırdı.....
Şu klasik yoruma bayılıyorum... Bu ülkede son 30 yıldır kim şampiyon oluyor? 3 büyükler değilmi?
Bu ülkenin son 30 yılında milli takımın %90'ını hangi takım futbolcuları oluşturuyor? 3 büyükler değil mi?

Eee üç büyüklerde oynasaydı 160 olurdu... Oynasıınnnn. Oynamasın diyen mi var?
Ha çok yeteneklide kendi zevkinden mi ben Kayseri'yi çok seviyorum Kayserispor'da oynayacağım diyor. Bariz bir yeterliliği söz konusu ise zaten o oyuncu gider 3 büyüklere...

Yasin Çakmak'lar, Yalçın Ayhan'lar onlarda anadolu takımlarından geldiler. Oynadılar mı üç büyüklerde? Hayır.

İçi boş, gereksiz, etraflıca düşünülmemiş bir eleştiri bu. Üç büyüklerde oynasa 160 olurmuş. Oynamadığı için olmamış demekki. Vitrindir, zirvedir üç büyükler.
Özür dilerim bunları söylediğim için kırmak istemezdim ama hakikatten içi boş bu eleştirinin. Sırf eleştirmek olsun diye

deniz.91
23.Aralık.2007, 01:50
Şu klasik yoruma bayılıyorum... Bu ülkede son 30 yıldır kim şampiyon oluyor? 3 büyükler değilmi?
Bu ülkenin son 30 yılında milli takımın %90'ını hangi takım futbolcuları oluşturuyor? 3 büyükler değil mi?

Eee üç büyüklerde oynasaydı 160 olurdu... Oynasıınnnn. Oynamasın diyen mi var?
Ha çok yeteneklide kendi zevkinden mi ben Kayseri'yi çok seviyorum Kayserispor'da oynayacağım diyor. Bariz bir yeterliliği söz konusu ise zaten o oyuncu gider 3 büyüklere...

Yasin Çakmak'lar, Yalçın Ayhan'lar onlarda anadolu takımlarından geldiler. Oynadılar mı üç büyüklerde? Hayır.

İçi boş, gereksiz, etraflıca düşünülmemiş bir eleştiri bu. Üç büyüklerde oynasa 160 olurmuş. Oynamadığı için olmamış demekki. Vitrindir, zirvedir üç büyükler.
Özür dilerim bunları söylediğim için kırmak istemezdim ama hakikatten içi boş bu eleştirinin. Sırf eleştirmek olsun diye

Bu sözler doğru ama bazı istisnalarda var değilmi örn mehmet topuz:)

extensor
24.Aralık.2007, 01:13
Bu sözler doğru ama bazı istisnalarda var değilmi örn mehmet topuz:)

Mehmet Topuz çok fazla kazandığı için... Takımda yeri garanti olduğu için, kaptan olduğu için... Yedek kalabilme riskine atılmayı sevmediği için, Kayserili olduğu, Kayseri'yi sevdiği ve Kayserililerin onu bırakmaya yanaşmadığı için... Kayseri'de... Yoksa gitmek istese G. Ünal gibi yapar. 6 ay sonra gider.

Kendi tercihidir. Büyük oyuncudur. Ancak bariz bir yeterlilik hususunda. Milli takıma girmesi, Milli takımın vazgeçilmesi olması gerekir. Bu yeterlilikte midir? Sadece futbolculuk düzeyinde değil. Kültür ve zeka olarak bu yeterliliktemidir?

Çok yeterli olsa... 3 büyüklerin alım gücü olmasa bile, onu alacak bir avrupa takımı çıkacaktır. Örneğin; Hami Mandıralı.

Dediğim gibi 3 büyüklerde olsa, bu kadar alırdı sözü saçma...
O zaman şöylede diyebiliriz.
Ulan benim 3. ligte kankam var adı x. Çocuk yeni yeni kadroya giriyor. Rotasyon adamı gibi bişey. 30 ca verdik kendisine... Ama varya üç büyüklerde olsaydı garanti 130 ca sı olurdu. (yapma yaw :confused: )

deniz.91
24.Aralık.2007, 04:38
Bu sezon suleymanou hamidou çok iyi bir performansla herkesi şaşırttı dğrusu gerçi bunda defansımızın çok büyük payı var cası 3 - 5 artırılmalı kanımca

deniz.91
02.Ocak.2008, 00:26
Kayseri'yi 147 bin taraftar izledi!

Turkcell Süper Lig takımlarından Kayserispor'u 2008 yılında tam 147 bin taraftar izledi. Sarı-kırmızılıların evinde oynadığı 8 Süper lig, 1 UEFA Kupası ve 1 Türkiye Kupası maçı olmak üzere 10 resmi maçta 147 bin taraftar gişelerden bilet aldı.PSG ve BJK maçlarına büyük ilgi
Kayserispor'un 2008 yılında en ilgi gören maçları arısında PSG ve BJK maçları bulunuyor. Toplam 49 bin seyirci PSG ve BJK maçını izledi. En az ilgi gören maç ise Kayserispor'un Türkiye Kupasında oynadığı Altay maçı oldu. Bu maçta 6 bin taraftar tribündeki yerini aldı.
Taraftar yalnız bırakmıyor
Sarı-kırmızılı ekibin Süper Ligdeki maçlarına taraftar büyük ilgi gösteriyor. Kayseri'de oynanan 8 lig maçında 116 bin 500 taraftar takımını yalnız bırakmadı. Sahasında oynadığı her karşılaşmada taraftarın desteğini arkasına alan Kayserispor, taraftar sayısını her yıl kat kat artırıyor.
İşte Kayserispor'un sahasında karşılaştığı maçlar ve taraftar sayıları:

MAÇ TARAFTAR
1 KUPA ALTAY 6.000
2 UEFA PSG 24.500
3 LİG GALATASARAY 13.000
4 LİG KOCAELİSPOR 11.000
5 LİG ESKİŞEHİRSPOR 9.000
6 LİG ANKARASPOR 18.000
7 LİG BEŞİKTAŞ 24.500
8 LİG ANTALYASPOR 13.000
9 LİG TRABZONSPOR 15.000
10 LİG İSTANBUL BB 13.000
TOPLAM 147.000
Faruk AYDEMİR / KAYSERİ

Kayserisporun seyrici sayısının ayarlnaması için güzel bir istatistik diye düşündüm

deniz.91
06.Ocak.2008, 23:00
Fatih Ceylan Antalyaspora gitti.

Matias escobarile yollar ayrıldı

Kaynak Resmi Site

OMANA
09.Ocak.2008, 00:33
Mehmet Topuz çok fazla kazandığı için... Takımda yeri garanti olduğu için, kaptan olduğu için... Yedek kalabilme riskine atılmayı sevmediği için, Kayserili olduğu, Kayseri'yi sevdiği ve Kayserililerin onu bırakmaya yanaşmadığı için... Kayseri'de... Yoksa gitmek istese G. Ünal gibi yapar. 6 ay sonra gider.

Kendi tercihidir. Büyük oyuncudur. Ancak bariz bir yeterlilik hususunda. Milli takıma girmesi, Milli takımın vazgeçilmesi olması gerekir. Bu yeterlilikte midir? Sadece futbolculuk düzeyinde değil. Kültür ve zeka olarak bu yeterliliktemidir?

Çok yeterli olsa... 3 büyüklerin alım gücü olmasa bile, onu alacak bir avrupa takımı çıkacaktır. Örneğin; Hami Mandıralı.

Dediğim gibi 3 büyüklerde olsa, bu kadar alırdı sözü saçma...
O zaman şöylede diyebiliriz.
Ulan benim 3. ligte kankam var adı x. Çocuk yeni yeni kadroya giriyor. Rotasyon adamı gibi bişey. 30 ca verdik kendisine... Ama varya üç büyüklerde olsaydı garanti 130 ca sı olurdu. (yapma yaw :confused: )

dostum topuz işi oldu adeta bir efsane sanki onu alan avrupa şampiyonu olacak..

bir araştırın bakın topuzu fatih terim niye tutmuyor...

her ne hikmetse arkadaşı milli takımın hazırlık maçların için kadroya aldığında sakattı :)

rakip takım arkadaşının kendi gözünün önünde göğsüne çarpan topu için elle oynadı diye hakeme kırk takla atıp yalan söyleyen biri hiçbir zaman büyük oyuncu değildir benim için...

bu arada Sabri gibi collin kazım gibi adamları kesemeyip milli takıma giremeyen oyuncuya bu kadar köle olunmasıda üç büyüklerin ayıbı...

deniz.91
13.Ocak.2008, 21:16
dostum topuz işi oldu adeta bir efsane sanki onu alan avrupa şampiyonu olacak..

bir araştırın bakın topuzu fatih terim niye tutmuyor...

her ne hikmetse arkadaşı milli takımın hazırlık maçların için kadroya aldığında sakattı :)

rakip takım arkadaşının kendi gözünün önünde göğsüne çarpan topu için elle oynadı diye hakeme kırk takla atıp yalan söyleyen biri hiçbir zaman büyük oyuncu değildir benim için...

bu arada Sabri gibi collin kazım gibi adamları kesemeyip milli takıma giremeyen oyuncuya bu kadar köle olunmasıda üç büyüklerin ayıbı...

Adam hiç sakatlanmayakmı yahu adamın skaatlığına denk geldi milli takım zamanı olamaz mı?

Ayrıca topuzun milli takımda ilk11de sürekli olammasının tek nedeni anadolu takımında forma giymesidir.Bana anadoludan sürekli çağırılıp 11de oynayan bir oyuncu söyle terim zamanında bulabilecek misin?Anadoluda hiç mi iyi oyuncu yok var hatta süper isimler var ama 4 büyüklerde oynamadıkları için oynamıyorlar.Ama anadoluda milli formayı göremeyip 4 büyüklere gittikten sonraki ilk milli maçta kadroya çağrılan çok oyuncu söyleyebilirz.

----------

Abdullah Durakın Mevkisinde DM:15 MC:20 AMC:10 düzenlemesi yapılmalı.

Ali Turan ise Koaryın yokluğunda sağbek oynayan bir oyuncu haline geldi onada DR:10 özelliği eklenebilir.

bjk_melo_151
14.Ocak.2008, 03:43
Mehmet Topuz takımın ikinci çalıştırıcısı (menajer yada teknik direktör lafını sevmiyorum.). Kedi uzanamadığına mundar der misali fanatik yorumlar bunlar.

ots038
15.Ocak.2008, 06:48
umut koçin ve bilal azizin profillerinde genel bir düzeltilme yapılmalı oyunda vasat oyuncular olarak gözükmelerine rağmen son zamanlarda bilal aziz sürekli ilk 11 oynuyor yada ikinci yarı sürekli sahada ve perfonması özellikle hız,pas,top sürme bağlamında oldukça iyi umut koçin ise sürekli ilk 11 de yer bulamasa da sonradan oyuna girerek kayserispor katkısı çok oldu onun ise orta,pas,top sürme,hız özelliklerinde hafif düzeltmeler yapılabilir ayrıca oyunda muslu nalbantoğlunun profilini biraz abartılı buluyorum kendisi kayserisporda oynama şansı bile bulamıyor hatta sözleşmesi fesh edildi. Abdullah Durak için ise 9.2 deki düzeltmeler yeterli değil gibi gözüküyor biraz daha düzeltmeler yapılmalı.

deniz.91
15.Ocak.2008, 20:41
KAYSERİSPOR KAMBER'İ ANTALYA'YA VERDİAra transferde forvet oyuncusu almaktan vazgeçen Kayserispor kulübü, Erciyesspor'a kiraladığı Kamber'i, Süper lig takımlarından Antalyaspor'a verdi. Kemal Okyay ve Ali Çamdalı'dan sonra Kayseri'nin bir diğer takımı Erciyesspor'a kiralık olarak verilen Kamber Aslan, Fatih Ceylan'dan sonra Antalyaspor'a giden ikinci Kayserisporlu futbolcu oldu.

15.01.2009

Kaynak : DHA

deniz.91
28.Ocak.2008, 06:12
Aghahowanın pacesi 920de çok fazla olmuş snaırım eskiden baya düşüktü bu kezde yüksek olmuş şuan 18 olarakk gözüküyo oyunda bence 16ye çekilmeli

licentia
30.Ocak.2008, 02:11
Ufak kozmetik bi detay belki ama daha once belirtmistim Turgay Bahadir Avusturya Umit Millisi icin tam 2 kez oynamis ama oyunda su anda o sayi bir olarak gorunuyor.

extensor
30.Ocak.2008, 03:17
Abdullah Durak -7 pa ya sabit sanırım.
Ben şöyle düşünüyorum; 20 küsür maça yakın izlediğimiz oyunculara 20 yaşından küçükte olsa set pa verebiliriz.
Kaldıki benim oyunda 110 ca 112 pa çıktı...

150 ve fazlasını henüz haketmiyor ama 110 - 140 küsür idealdir.
az buçuk bildiğimiz tanıdığımız adamlara set pa vermek daha mantıklı

deniz.91
30.Ocak.2008, 06:42
Abdullah Durak şuanda formuyla ragıp başdağı kesmiş durumda kayserispor için çok yibi yetenek olduğunu düşünoyurm 150 pa verilebilir şuan kanımca ona

licentia
30.Ocak.2008, 06:50
Abdullah Durak 1987'den kalma 1 Nisan sakasidir. :icon_razz:

Yani su anda 21 yasinda bi kac aya kadar 22... CA ve PA arasinda 25 puan fark olmasi idealdir sanki.

extensor
30.Ocak.2008, 08:47
Abdullah Durak 1987'den kalma 1 Nisan sakasidir. :icon_razz:

Yani su anda 21 yasinda bi kac aya kadar 22... CA ve PA arasinda 25 puan fark olmasi idealdir sanki.

115 - 138 gibi bişey düşünüyorum ben. Bugün Oghuse (Oğuz) ile konuştuk.
Agüero dediğin gibi Ragıp'ı kesti. Kaldı ki Ragıp'ta 128 lik bir adam değil zaten. Biz biraz fazla abartıyoruz kendisini.
Ragıp'ı 120-124 arası değerlere tabi tutup.
Abdullah'ı da 115 e çıkarmak gerek sanki.

KanaKe
30.Ocak.2008, 18:43
115 - 138 gibi bişey düşünüyorum ben. Bugün Oghuse (Oğuz) ile konuştuk.
Agüero dediğin gibi Ragıp'ı kesti. Kaldı ki Ragıp'ta 128 lik bir adam değil zaten. Biz biraz fazla abartıyoruz kendisini.
Ragıp'ı 120-124 arası değerlere tabi tutup.
Abdullah'ı da 115 e çıkarmak gerek sanki.
Agüero'mu Abdullah mi :D

extensor
30.Ocak.2008, 19:08
Agüero'mu Abdullah mi :D

Ben doğru yazdım da sen yanlış anladın :)
Sergio_Aguero üye ismi. Demiş ki 110 ca verdiğimiz Abdullah 128 ca lık Ragıp'ı kesti.
Bende diyorum ki doğru demiş...

İkisinin ca sını birbine yaklaştırmak gerek.
Ne Ragıp o kadar iyi futbolcu, ne Abdullah o kadar yetersiz futbolcu.

deniz.91
30.Ocak.2008, 20:10
Ragıp Başdağın CAsını 125e falan düşürüp abdullahın CAsını ise 120ye falan çıkarmak gerek diye düşünüyorum

extensor
01.Şubat.2008, 07:48
Faiş bir hatayı yeni farkettim. Bu Olembe sene başından beri gerek üçlü ortasahanın mlc sinde. Gerek 4'lü ortasahanın sol rafında yanı mc sinde görev yaptı.
Daha önceki yıllarda oynamışlığı var zaten.
Ama bizde turuncu bir değeri bile yok bu mevkiilerinin.

Bunu 9.3 e yetiştirirsek çok iyi olur şef...

deniz.91
01.Şubat.2008, 17:01
Faiş bir hatayı yeni farkettim. Bu Olembe sene başından beri gerek üçlü ortasahanın mlc sinde. Gerek 4'lü ortasahanın sol rafında yanı mc sinde görev yaptı.
Daha önceki yıllarda oynamışlığı var zaten.
Ama bizde turuncu bir değeri bile yok bu mevkiilerinin.

Bunu 9.3 e yetiştirirsek çok iyi olur şef...

Bende hiç farketmedim hep sol kanatta kullandığımda mc özelliği eklenmeli kesinlikle

bjk_melo_151
01.Şubat.2008, 18:55
ML:20
WBL:18
LB:15
AML:14-15
MC:12
AM:10

olabilir.

Cengo
02.Şubat.2008, 07:53
ML:20
WBL:18
LB:15
AML:14-15
MC:12
AM:10

olabilir.

Bunu yaparsan CA diplere iner ama çok izlemedim, bilemiyorum, araştırmacısı okuyup çözüm bulacaktır.

zemlinskis
06.Şubat.2008, 06:51
Souleymanou Hamidou nun CA sı kesinlikle arttırılmalı bunu fazlasıyla hakediyor bu sezonki performansıyla...Aghahowa finishing i çok doğru bir tespit olmuş.Mehmet Topuz oyuna mükemmel yansıtılmış yalnız Agression biraz daha artmalı...

YusufT19
08.Şubat.2008, 15:12
A.Durak, Kastamonusporda adam olmus :D

zemlinskis
21.Şubat.2008, 03:23
Mehmet Topuz son Kocaelispor maçında ne kadar büyük topçu olduğunu kanıtladı FM de verilen tüm değerleri fazlasıyla hakediyor...Helal sana Topuz

OMANA
28.Şubat.2008, 18:16
Mehmet Topuzu ben önceden 9-10 milyon dolar gibi bir rakama zor alıyordum şimdi 4 milyon dolar + yüzde 10 satış vaadiyle aldım..kayserispor bildiğim kadarı ile beşiktaşa onu 6-7 milyon euro gibi (yaklaşık 8-9 milyon dolar eder) bir rakama satmamıştı..

Şimidi daha ucuzlaması için küresel krizden başka bir neden göremiyoum...

bana biraz ucuzlamış geldi..gerçi ucuzluktan şikayet eden vatandaş olmak ta bu devirde biraz garip oldu :)

deniz.91
31.Mart.2008, 03:19
Kayserisporda Ragıp Başdağ ile yollar ayrıldı.

Furkan Özçal son maçlarda Tolunay hocanın sürekli oynatmaya başladı ve gelecekte ismini çok duyacağız dediği bir oyuncu pası hakkında bilgi alabilirmiyim acaba

Crocodile1963
12.Nisan.2008, 00:47
Kayserispor'un evinde oynadığı Ankaragücü ve Denizlispor maçlarındaki seyircisi sayısı ne kadar ?

deniz.91
12.Nisan.2008, 03:18
İki maçta ortalama 15000 falandır bir açıklamaya yok ama göz kararı

midfielder1912
14.Nisan.2008, 01:50
Bu haftanın en dikkat çeken oyuncusu Kayserisporlu Furkan Özçal oldu, attığı iki golle. Kendisini daha önce izlemişliğim yoktu, sadece Fenerbahçe'yle bir ara adı anılan genç oyunculardan biri olduğunu biliyordum ama Kayserispor 1860 Münih'in elinden kapmış onu. Kayserispor görünürde daha sansasyonel transferler yapsa da bu tip işleri iyi götürüyor arkaplanda, gerçekten iyi bir transfer yapmışlar. Oynadığı maçların özet görüntülerini birkaç kez izledim. Anladığım kadarıyla orta sahanın ortasında Ayhan Akman, Emre Belözoğlu stiline yakın, defansif orta sahaya yardımcı olan teknik kapasitesi yüksek bir oyuncu Furkan. Sol ayağını etkili bir biçimde kullanabiliyor, attığı golleri izleyen herkes bunun farkına varmıştır zaten

deniz.91
14.Nisan.2008, 02:31
Furkan Özçal ligin ikinci yarısında büyük bir çıkış yakaladı ve birçok maçta başarıyla görev yaptı son maçtada çok iyi bir oyuncu takımı galibiyete taşıdı çok iyi pres yapan sol ayağını çok etkili kullanan ve çok iyi top dağıtma potansiyeli var ilerde çok daha fazla söz edeceğiz gibi toluany hoca yabancı transferde çok başarısız olsada yerli konusunda çok başarılı bu işi yapıyor

Crocodile1963
11.Mayıs.2009, 03:31
Furkan'ı özet görüntülerden izlediğim kadarıyla çok iyi bir oyuncu kesin. Bugün iki asist yaptı galiba. Topa hakim devamlılığı olan bir oyuncu.

Kayserispor'un, Kadir Has'ta oynadığı maçların tamamını takip etmeye çalıştım. FM09 verilen 19.000 seyirci ortalamasının çok uzağında olduğunu söylemek istiyorum. Seyirci ortalaması belirlenirken 3 maçın takip edilmesi yeterli olacaktır ki bu maç sayısı maksimum 5'tir. Ancak Kayseri'nin evinde oynadığı son 5 maçında ortalama 10-12 bin seviyelerindedir. . .

tarikko
11.Mayıs.2009, 03:37
Evet Furkan Ocal'i izledim bugun.2 asist yapti ve onemli bir oyuncu gercekten,gelecegi parlak bnce..

Kadir Has ile ilgilide arkadasimizin yazdigi dogru son maclarda cok dolmuyor..

EL-Hadji
11.Mayıs.2009, 19:18
Furkan' dan konu açılmış. Ben dün izlemedim ama ilk olarak fb maçında izlemiştim. Fena oyuncu değil. Emre Belözoğlu' nun gençliği gibi...

deniz.91
12.Mayıs.2009, 01:23
Furkan özçalın dün maçta iki asisti vardı çok iyi arapaslar falan attı maç içerisinde maçın en iyisiydi diyebilirim bence bu çocuk -8 pa gibi bir değer hakediyor.
Milan Puroviçtende söz etmek gerekrise dün sahanın en kötülerindendi taraftar tarafından sürekli yhalandı hatta geldiğinde ne kadar heycanlanmıştı taraftar oysaki ama tam bir hayal kırklığı bu oyuncununda cası düşürülmeli kesinlike ayrıca olembede çok vasattı olembenincasındada düşüş yapılabilir zaten sezon sonu ikiside gidecek büyük ihtimal

deniz.91
19.Mayıs.2009, 15:36
Aydın Tocalının CAsında 2-3 puan düşme yapılabilir diye düşnüyorum geçen senki istikrarı falan bu sene pek yoktu

deniz.91
01.Haziran.2009, 16:53
Furkan Özçal bugün Tamsahaya verdiği röportajında türkiyede en beğendiği oyuncunun Emre Belözoğlu olduğunu söyledi.Sene başında Bayern Munihtende teklif geldiğini ama almanyadakı yaş sınırlamasından dolayı 2 sene daha beklemek zorunda kaldığından Kayserispor tercih ettiğini söylemiş.Aslen sol ayaklı olduğunu ancak sağ ayağınıda etkili kullandığını söyledi.Kayserispora gelmesindeki en büyük nedenin ise Tolunay Hoca olduğu söyledi.Gelen tüm genç oyuncular Tolunay Hoca burda olduğu için geliyoruz diyor Tolunay Hocanın gençlerle çalışma özelliği 18 falan olmalı kanımca

perpetua
01.Haziran.2009, 23:18
Gelen tüm genç oyuncular Tolunay Hoca burda olduğu için geliyoruz diyor Tolunay Hocanın gençlerle çalışma özelliği 18 falan olmalı kanımca

20'den 18'e mi dusmesi gerekli yani.. :)

perpetua
02.Haziran.2009, 00:52
Kayserispor'un, Kadir Has'ta oynadığı maçların tamamını takip etmeye çalıştım. FM09 verilen 19.000 seyirci ortalamasının çok uzağında olduğunu söylemek istiyorum. Seyirci ortalaması belirlenirken 3 maçın takip edilmesi yeterli olacaktır ki bu maç sayısı maksimum 5'tir. Ancak Kayseri'nin evinde oynadığı son 5 maçında ortalama 10-12 bin seviyelerindedir. . .

FM 2009'da Kayserispor icin ortalama seyirci 11.500 olarak girilmisti. Kadir Has'a gectikten sonra seyirci patlamasi olmasi oyuna ait bir ozellik.

Oghuse
02.Haziran.2009, 01:24
Furkan'ı özet görüntülerden izlediğim kadarıyla çok iyi bir oyuncu kesin. Bugün iki asist yaptı galiba. Topa hakim devamlılığı olan bir oyuncu.

Ligin son maçlarına bakmak aladıtıcı olabilir Kayserispor için çünkü uzun süre önce Kayserispor'un ligi aşağı yukarı nerde bitireceği belliydi.

deniz.91
02.Haziran.2009, 15:20
20'den 18'e mi dusmesi gerekli yani.. :)
O zaman tamadır abi sorun yok ben bu sene fmyi oynayamıyorum öss sınavı yüzünden o nedenle bakmadan yazdık:)

FM 2009'da Kayserispor icin ortalama seyirci 11.500 olarak girilmisti. Kadir Has'a gectikten sonra seyirci patlamasi olmasi oyuna ait bir ozellik.

Ligin son maçlarına bakmak aladıtıcı olabilir Kayserispor için çünkü uzun süre önce Kayserispor'un ligi aşağı yukarı nerde bitireceği belliydi.

Kayserisporun taraftarı yine bu tribünleri doldururdu ama kadir has stdaına geçtiğimizden beri bu takım ligde hedefsiz kalmıştı ya 7. yada 8. olacağı belliydi kupadanda elenince o haftalardan itibaren takım formalite maçlarına çıktı nerdeyse taraftardada bu nedenle düşüklük oldu.Seneye inanıyorum en az 15000 kişiye oynar en kötü maçını bile

deniz.91
10.Haziran.2009, 22:56
Kayserispor'a yeni tesis!

Kayserispor Kulübü'ne yapılması planlanan yeni tesislerin proje çalışmalarının bitirildiği bildirildi. Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, yaptığı açıklamada, yeni tesislerin proje ve maket çalışmalarının tamamlandığını belirterek, şunları söyledi:
''Kayserispor'a yeni bir tesis kazandırmak için çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Başkan Recep Mamur'un birinci önceliği bu tesislerin bitirilmesi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin de rızasıyla şimdiki tesislerimizin yanına, yeni bir yer tesbiti yapıldı. Yeni yerimizin temeli çok kısa bir sürede atılacak ve rekor bir sürede de bitirilecek.''
Mevcut tesislerin paf takımına devredileceğini belirten Hurma, ''Bu mevcut tesislerimizi de paf takımına bırakmayı düşünüyoruz. Bütün bunları becerebildiğimizde şu demek olacak, Kayserispor artık yıkılmız bir kale olacaktır. Çünkü biz 14, 15 ve 16 yaşlardaki gençleri transfer etmekte çok ciddi sıkıntı yaşıyorduk. Bundan sonra Kayseri ve civar illerden de yetenekli gençleri kulübümüze kazandıracağız. Kayserideki okullardan birisiyle anlaşma yapıp bu arkadaşları topluca o okulda eğitime devam ettireceğiz'' dedi.
Başkan Recep Mamur'da yeni tesisler için en az 4 milyon TL harcama yapılmasının planlandığını söyledi.

10.06.2009

Kaynak : AA

Belki bir konuda yardımcı olur diye ekledim:)

deniz.91
25.Haziran.2009, 14:54
Kayserisporun finansında dünleme yapılmalı diye düşünüyorum böylesine bir tesisin temeli falan atıldı 5 mnye maal olacağı söyleinyor ama oyunda ypamka imkansız nerdeyse daha dorpu düzgün maaş veremiyıorum ama anadoluda en büyük ücretli maaş ödeyen kulüplerin başında geliyor

deniz.91
26.Haziran.2009, 21:06
Dün ümit milli maçta gözüme en çarpan isimlerden biri yeni transferimiz sredar kesimaldı.Baya soğukkanlı bir oyuncuya benziyor iyi oyu kurabilir ve yer tutma sezme gibi özellikleri iyi olan bir oyuncu sanırım yine iyi bir genç aldık

Crocodile1963
26.Haziran.2009, 21:09
Gökhan DEĞİRMENCİ:
Kaleci Gökhan’a goller dışında pozisyon gelmedi. Kendisini gösterebilecek bir maç değildi Gökhan için. Gollerde hatası yoktu. İlk golde top kaleciler için çok pis tabir edilen yere gitti. İkinci golde ise 2 hücum oyuncusuyla karşı karşıyaydı.

Rıdvan ŞİMŞEK:
Beşiktaş’ın transferini bitirdiği Rıdvan’ın görüntüsü klasik sağbekler gibi. Tıknaz, hızlı ve güçlü. Beşiktaş Recep ÇETİN’den sonra iyi bir sağbek buldu diyebiliriz. Rıdvan’ın artıları çok fazla. Topla çok hızlı ve seri hareketleri ard arda yapabiliyor. Ortaları da çok etkili. Dün onun savunduğu kanattan akın yemedi takımımız. Ayrıca hücumda da etkiliydi Rıdvan. Beşiktaş iyi bir oyuncu kazandı. Başarılar dilerim.

Serdar KESİMAL:
Takımımızda beni en heyecanlandıran adamlardan biriydi. Serdar, Köln altyapısında görev yapıyor ve eski klasik Liberoların özelliğini taşıyor. Top ayağındayken soğukkanlı. Yer tutmada ve topsuz oyunda iyi, tekniği üst düzeyde olduğu için, atakları geriden başlatabilmesi artı özellikleri.
(Kayserispor transfer etmiş Serdar’ı, bence büyük bir iş başarmış. 3 Yıl sonra, Milli takımımızın tandemini Kayserililer oluşturabilir. Eren ve Serdar)

Serdar AZİZ:
Ben, Serdar AZİZ’de, yıllar öncesinin Van Gobel’ini gördüm. İnanılmaz güçlü ve atletik bir futbolcu. 18 yaşında olmasına rağmen fiziği mükemmel. Ayrıca gelişime açık biri olduğunu belli ediyor. İyi bir savunmacı için her özellik var Serdar’da. Yolu açık olsun.

Yiğit GÖKOĞLAN:
Sağ açık oynadı dün akşam. Güç, hız ve tekniği bünyesinde barındıran nadir futbolculardan. Birkaç pozisyonda kendini gösterdi. Üzerinde durulursa çok iyi yerlere gelebilecek bir futbolcu. Galatasaray’ın göz hapsinde olduğu söyleniyor. Bir yıl daha oynamalı Manisa’da.

Necip UYSAL:
Milli takımımızda topun en çok yakıştığı ayaklara sahip futbolcusu. Akıllı, sürekli dikine oynayan, tekniği üst seviyede olan Necip takımda işi en zor olan futbolculardan biri. Çünkü bu özellikler Beşiktaş’ta oynamasına yetmez. Çok ama çok çalışmalı.

Özgür ÇEK:
Fenerbahçe’de alt yapı konusunda devrim yapmasını beklediğim, ama bence çok yanlış bir kararla Ankaraspor’a gönderdiği eski futbolcusu. Benim en ümitli olduğum gençlerden birisi. Futbol için yaratılmış bir adam. Dün yedekti. 60 tan sonra girdi oyuna. Kendisini gösteremedi dün. Özgür’ün esas kendisini göstereceği şampiyona önümüzdeki aylarda yapılacak. Bekliyoruz Özgür’ü.

Sedat Tahir'in Fransa maçındaki tespitleri . . .

deniz.91
16.Temmuz.2009, 22:47
Kayserisporun maaş düzenlemesi konusunda bir değişiklik bekliyorum 2010da çok az bir bitçe ayırıyor takım maaşa ama anadoluda en çok maaş bütçesine sahip olan bir takım

KanaKe
16.Temmuz.2009, 23:19
Zaten oyuna anadolu takimlarinin maas bütceleri girilmemis. Oyun kendisi belirliyor.

deniz.91
17.Temmuz.2009, 01:55
Oyunda kayserispora hep aynı bütçeyi verdiğindne söyledim ama buna birşey yapmak gerek param oluyor ama maaştan dolayı adam sözleşme imzalamıyor 20 yaşındkai adam bile istediği maaşı verebilmek için falan kilit rolde sözleşme önermek zorunda kalıyorum

deniz.91
17.Temmuz.2009, 04:05
Erenin çapraz bağlaır kopmuş 3-4 ay sahalardna uzak kalacak

tarikko
17.Temmuz.2009, 04:18
Çok kötü oldu gerçekten çok önemli bir genç yetenek Eren.İnş. en kısa sürede iyileşir..

deniz.91
19.Temmuz.2009, 14:03
Ümit milli takımı izleyen ve kayserisprun hazırlık maçını izleyen herkes Serdar Kesimalı övüyor daa öne bu oyunc daha yoktu sanırım nasıl bir ca ve pa alack acaba?

dünki kayseri heracles maçını izleyen br arkadaşın yorumu

Serdar Kesimal - Mükemmel bir maç çikardi. Hem çok iyi top kapiyor, hem çok iyi kullaniyor. Kafa topu kazanirken bile atacagi yeri biliyor. Ilk 11'i kesinlikle zorlar.

anilton
19.Temmuz.2009, 15:04
Serdar gerçekten topla çok iyi.Ancak izlediğim Ümit maçlarında biraz ağır gibi geldi,sanki tek hamleli.Top kapması fena sayılmaz.Ama tabi 2 maçla değerlendirilmez.Biraz daha izlemek lazım...

Jose Murat
01.Eylül.2009, 17:42
Bence Eren Güngör için:
Favori Takımı:Altay
Kafa:13-----15
Markaj:15----16
Top Kapma:13----15
Kararlılık:13----15
Konsantrasyon:11-----16
Soğukkanlılık:14------20(Buz gibi adam)
Hız:13---------------15

puanları böyle olmalı ve pa sı artırılmalı

deniz.91
05.Eylül.2009, 16:32
Eren yaşına göre çok soğukkanlı kesinlikle en azından 16-18 falan olmalı diğer artırımlara bende katılıyorum üstelik son zamanlarda istikrarlı bir şekilde milli takıma çağrılan bir oyuncuydu sakatlanana kadar.

Ayrıca Cangeleninde sut - kara verme gibi özellikleride artırılmalı cangele bu konuda kendini çok geliştirdi