PDA

View Full Version : XML Parsing Error! - Oyunda Maça Girince Hata Veriyor

jeefo
17.Kasım.2007, 03:27
Arkadaşlar bütün gündür tam sürüm oyunumu düzgünce oynarken tekrar save li oyunumu açıp maça girmek istediğimde bu hatayı veriyor.
"XML Parsing error! - not well-formed (invalid token) at line 1 of speed.xml"
Aşağıya resmini koyduğum hatayı oyun oynarken değil sadece maça girerken veriyor, oyunu kapatmıyor ancak tekrar açmıyor. 9.0.1 patchi yukledim hata oluşunca tekrar yukledim hep aynı sonuç.
çözümü nedir? bilen veya fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum.
kolay gelsin

http://img340.imageshack.us/my.php?image=hataom1.jpghttp://img340.imageshack.us/my.php?image=hataom1.jpg

mysticriver
17.Kasım.2007, 18:32
Aynı hata bendede oluştu ve oynayamaz oldum bi çözümü yokmu bu sorunun:(

El Barto
17.Kasım.2007, 18:35
Oyuna sonradan grafik paketi mi eklediniz?

mysticriver
17.Kasım.2007, 18:43
Türkiye medyası eklentisini ekledim ama silip yeni oyun açtığımda bu hatayla karşılaştım

caglayanmert
23.Kasım.2007, 05:24
bende de 1 of sound_cache_mode.xml hatası diyor arkadasım.

GeorgeWeah
23.Kasım.2007, 06:58
arkadaslar xml hatasını bende 2008 de almıstım oyunu kaldırıp kursanız bile yine aynı hatayı verebilir o yüzden derimki en iyi yöntem format...

trekclown
23.Kasım.2007, 16:13

http://forum.turksportal.net/vb/images/icons/icon1.gif
Masaüstünde duran fm kısayoluna :

1-Sağ klikleyin
2-Menüden "özellikler" i seçin.
3-"Hedef" alanına,"fm.exe" den sonra --reset preferences verisini yazın.Şu şekilde görünecek:
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
OK ??
4- "Tamam" a basın ve oyunu tekrar kısayoldan çalıştırın.

Fakat oyunu 2. kere çalıştıracağınız zaman --reset_preferences yazısını silin çünkü silmezseniz oyuna her girdiğinizde resetler.

Umarım faydası olur.Daha pratik oyunu yeniden yüklemekten.
ALINTIDIR!!!!! olmassa sil bastan bunu kopyala yapistir "C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences

cevdetertunca
24.Kasım.2007, 06:49
ben de not well formed ( invalid toke) at line of highlights.xml , speed.xml ve camrea.xml hataları alıyorum ... bilgisyarım kapandı oynarken.. bundan sonra bu hatayı almaya başladım.. sadece maç içine girerken .... senin dediğin hedef klasöre yazmaya çalıştım ama tamam basınca uygulamanın doğru olduğundan emin olun diyor ve tamamı kabul etmiyor ..... başka önerisi olan varsa çok sevinirim .... teşekkür ederim

cevdetertunca
24.Kasım.2007, 16:52
tekrar selam sanırım orda bir boşluk bırakmamışım ... fm.exe" den sonra. işe yaradı .. yardımın için teşekkür ederim.. eski oyuna da devam edebiliyorum. umarım başka sorunlarla karşılamayız :):)

Nobis
22.Şubat.2008, 23:07
C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences bunu yazıyorum ama kabul etmiyor.... Yardım edermisiniz Lütfen.

El Barto
22.Şubat.2008, 23:08
XML parsing hatası yüzünden oyunu oynayamıyorum

Oyunun masaüstü kısayol simgesine;
• Sağa tıklayın
• Özllikler menüsünü açın
• “Hedef” alanına bir boşluk bırakarak --reset_preferences ekleyin. Örneğin;
"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences
• OK basın ve normal olarak oyunu kısayoldan çalıştırın.

Eğer masaüstünde oyunun kısayolu yoksa kendiniz oluşturarak yazılanları uygulayabilirsiniz.

• Eğer oyunu Steam üzerinden aldıysanız ve yüklediyseniz fm.exe’yi bulacağınız dizin;
C:/Program Files/Steam/SteamApps/Common/Football Manager 2009/
• Eğer oyunu DVD olarak aldıysanız ve yüklediyseniz fm.exe’yi bulacağınız dizin;
C:/Program Files/Sports Interactive/Football Manager 2009/

Diğer XML hatalarında

XP Kullanıcıları: C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009\settings

Vista Kullanıcıları: C:\Users\<username>\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2009\settings

Klasörlerini silmelidirler. Bu bazı XML hataları için çözüm olmaktadır.

silent17
03.Mart.2008, 21:59
arkadaşlar bu hata bendede vermişti ancak 2 takıma menajerlik yaptıgımda. birinden istifa edince düzeldi sizlerde deneyebilrsiniz ama oyununuzu yedekleyin derim

dolphin61
12.Mart.2008, 02:43
dedıklerınızı yaptım ama yıne aynısı oluyor kafayı yıyecegım ne yapmam gerek yardımcı olursanız cok sevınırım

CeNTeR_TR
12.Mart.2008, 04:40
Forumda bakarken konunun birkaç kez açıldığını gördüm ve bulunan bir çözümü yayınlaydım eğer sorun yaşayan varsa alltta yazılanları tek tek yapın sorun hallolur..

Masa üstünde duran Fm2009 kısayoluna ;

1-Sağ klik yapın

2-Menüden özellikleri seçin

3-Hedef alanına "fm.exe" den sonra --reset preferences yazın.Şu şekilde görünecek ;

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences

(fm.exe'den sonra boşluk bırakarak --reset_preferences yazılcak burayı atlamayın.)

4-Tamam'a basın ve oyunu tekrar kısayoldan çalıştırın.

Fakat oyunu 2. kere çalıştıracağınız zaman --reset_preferences yazısını silin çünkü silmezseniz oyuna her girdiğinizde resetler.

dolphin61
13.Mart.2008, 01:16
butun herseyı yapıyorum ama olmuyo sadace vısta kullanıyorum bazı arkadasların dedıgı c dekı appdata klasorunu buldum ama ıncekı sporst ınteractıve dosyasını bulmadım bırturlu off yaa

CeNTeR_TR
13.Mart.2008, 23:22
Benim biLdiğim böyLe oLuyor ama biLemeyecem..

EmRe41
30.Mayıs.2009, 17:40
settingsi sildim oldu saolun

emirkorkmaz
05.Eylül.2009, 06:42
düzelmediiiiiiiiiiiiiiii

EndoplazmiK RetikuluM
07.Eylül.2009, 03:40
Başka bir çözümüde var...
Aynı hatayı bende almıştım...
Ekran kartım ATI...
İnternetten güncelleştirme paketini indirip kurdum ve PC'yi yeniden başlattım..
Şu an sorunsuz Kariyer yapıyorum;)

mourinho1905199
07.Eylül.2009, 22:46
bn reset prefernces da yazdım olmuo tm 2009 dan başka eklenti yok settingsi silmek istedim settings dosyası yok acil yardım edermisiniz lütfen

cemre29
12.Eylül.2009, 05:07
Ben halleddim çok teşekkür ederim.Emege Saygı....

bykasiff
19.Eylül.2009, 00:11
bugun lanet şu hatayı aldım :( benımkının sondakı uzantısı last saved yanı son kaydedılen oyun üzerindendi ancak çözüm kesinlikle settingsi silmek ve hemen düzeliyor!!!! bu arada windows 7 ultiamte kullanıyorum settingis bulmak için bilgisayarıma gelip ara satırana settings yazın çıkıyor geri kalan uzantı ''AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2009\settings'' aynıdır

deadeye191
16.Ekim.2009, 21:03
Evet bende yaptım Çook sağolun bir an içim gitmişti .. bu arada oyunda turksportal masaüstünden açanlar turksportal masaüstü 2009 un kısayolundan girerek aynı işlemi yapıcak

Ruud Van Nistelrooy
29.Ocak.2010, 13:46
XML Parsing Error!!!
not well-formed(invalid token) at line 1 of highlights.xml

arkadaslar bu yukaridaki hatayi aliyorum sadece altta OK tusu var ok dedikten sonra da bu assagidaki hatayi aliyorum

XML Parsing Error!!!
not well-formed(invalid token) at line 1 of camera.xml

bunda da assagida sadece OK tusuvar bastiktan sonra oyun ekrani bi internet sayfasi gibi gozukuyor aranizda daha once bu sorunla karsilasan var mi lutfen yardim tsk

anelka99901
24.Haziran.2010, 23:21
bugun lanet şu hatayı aldım :( benımkının sondakı uzantısı last saved yanı son kaydedılen oyun üzerindendi ancak çözüm kesinlikle settingsi silmek ve hemen düzeliyor!!!! bu arada windows 7 ultiamte kullanıyorum settingis bulmak için bilgisayarıma gelip ara satırana settings yazın çıkıyor geri kalan uzantı ''AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2009\settings'' aynıdır

Çok işime yaradı teşekkür ederim;)