PDA

View Full Version : Takım Konuşmaları

SiR ToMaSRoSiCkY1
06.Aralık.2007, 14:30
Maç Başlarken

Ortada bir maç varsa veya rakip az bir farkla üstünse "I Expect a Win"

Evinizdeyseniz,rakibiniz sizden güçlüyse "For The Fans!"

Eğer zorlu bir deplasmandaysanız "You Can Win Today"

Devre Arasında Yapılabilecek Konuşmalar

Kazanıyorsak ''Dont let your performance drop!''

Maçı berabere götürüyorsak ''You Can Win Today--Sympathise with them--Disappointing''

Maçı mağlup götürüyorsak ''I want to see more from you!--For the fans!--Disappointing''

Oyuncu moralleri düşükse ''Sympathise with them''

Maç Bittikten Sonra

Basit bir galibiyet alındıysa ''Pleased''

Zorlu bir maçtan mükemmel bir galibiyet alındıysa ''Sensetional''

Geriden gelip maçı kazandıysak ''Why cant you play like this every match ?''

Berbat oynayıp kaybettiyseniz ''Disappointing''

Morallar sıfırsa ''Sympathise''

Rehberler bölümüne taşınırsa...

Rehber kendi yapımımdır.Her hangi bir sitede yayınlanması yasaktır.

BaFraLı
06.Aralık.2007, 16:36
Teşekkürler Yusuf :)

Deniz
06.Aralık.2007, 16:51
TeşekkürLer,devre arasını öğrenmem iyi oLdu.

El Barto
06.Aralık.2007, 17:21
http://www.turksportal.net/makale/fm/469/

2007'den kalma ama böylede bir başlık var.

eXcitinG
06.Aralık.2007, 17:24
''Why cant you play like this every match ?''

Bu konuşmayı hayatım boyunca kuLLanmadım. KuLLanmayı düşünmüyorumda :)

El Barto
06.Aralık.2007, 17:29
''Why cant you play like this every match ?''

Bu konuşmayı hayatım boyunca kuLLanmadım. KuLLanmayı düşünmüyorumda :)

Neden üstüne birşey koymuyorsun, aynı oyunu oynuyorsun değil mi abi? :icon_cool:

SiR ToMaSRoSiCkY1
06.Aralık.2007, 17:36
O seçenek oyuncuların performansını etkiliyor ve morallerinin düşmesini sağlıyor.Ama arada da takımı süper ateşliyor.Genelde ters tepiyor.Emre abi iki konu var burda.Rehberler bölümübe taşırmısın:D

kiddynamite
06.Aralık.2007, 18:21
kendi sahanızda ilk yarıyı yenik kapadıysanız "For The Fans!" %70 işe yarıyo (en azından bende :) ) her zaman tutmuyor ama genelde en azından bir beraberlik yada galibiyet alıyorum

wolfson
06.Aralık.2007, 18:49
saol yusuf;)

Archilles
07.Aralık.2007, 01:55
Eline sağlık.Çok işime yarayacak

3842
07.Aralık.2007, 07:40
''Why cant you play like this every match ?'' ingilizceyi unutmadıysam bunun anlamı : ''Niye her maç böyle oynayamıyorsunuz ?'' bu yüzden geriden geldiğimiz maçla alakası olduğunu düşünmüyorum ...

SiR ToMaSRoSiCkY1
07.Aralık.2007, 14:35
Arkadaşım presle oynayıp maçı çeviriyorlar.Doğal olarak kötü sonuçlar alıyorsanız,her maç neden böyle canla başla oynamıyorsunuz diye soruyor menejer.:)

Redrum
07.Aralık.2007, 15:50
*Ortada bir maç varsa veya rakip az bir farkla üstünse "I Expect a Win"

Sanırım burada bir hata var. "I Expect a Win" "Galibiyet Bekliyorum" demektir. Eğer rakipten güçlü değilseniz, gereksiz bir panik ve strese sokacaktır oyuncunuzu. Eğer favori olduğunuz bir maça çıkarsanız, bu konuşmayla rehaveti dağıtırsınız takımınızdaki.

3842
07.Aralık.2007, 18:43
Arkadaşım presle oynayıp maçı çeviriyorlar.Doğal olarak kötü sonuçlar alıyorsanız,her maç neden böyle canla başla oynamıyorsunuz diye soruyor menejer.:)
Haklı olabilirsin, ama bu şey bence bu ardı ardına kötü performanstan sonra çok iyi bir performans aldığımız zamanda kullanılmalı.En azından ben öyle yapardım FM08'de ve işe de yarardı. ( Peformans'la sonucu karşıtırmayalım ;))

sirthamate
08.Aralık.2007, 06:27
bu yorum işleri fm 2008 de çok saçmaydı.Adamları övüyorsun ağlıyorlar.hırslan diyorsun ağlıyorlar tamamen saçma bir özellik yapılmış...

sakary Ali
08.Aralık.2007, 21:32
saol yusuf:)

GeanyGS
08.Aralık.2007, 21:42
''Why cant you play like this every match ?'' ingilizceyi unutmadıysam bunun anlamı : ''Niye her maç böyle oynayamıyorsunuz ?'' bu yüzden geriden geldiğimiz maçla alakası olduğunu düşünmüyorum ...

Evet arkadas hakli, bu secenegi takiminiz zor bir doneme girmis ust uste istemediginiz sonuclar almissa ve bu donem icerisinde bi macta cok guzel bir performans gostererek iyi bir galibiyet almissa takimi ateslemede cok ise yariyor. Bunun disinda kullanildiginda cok ters tepkiler verebilir :)

*Ortada bir maç varsa veya rakip az bir farkla üstünse "I Expect a Win"

Sanırım burada bir hata var. "I Expect a Win" "Galibiyet Bekliyorum" demektir. Eğer rakipten güçlü değilseniz, gereksiz bir panik ve strese sokacaktır oyuncunuzu. Eğer favori olduğunuz bir maça çıkarsanız, bu konuşmayla rehaveti dağıtırsınız takımınızdaki.

Evet, karsinda ki takim senden gucluyse bu takimi baski altina sokuyor. Ozellikle 09da mac ici moral durumunu takip etmede eklenmis. Baski altinda oynayan bir futbolcunun cok verimli olamadigini gorebiliriz.

DeNiZ_1903
09.Aralık.2007, 05:58
Arkadaşın dediği dışında güzel ve kaliteli bir rehber olmuş. :)

Bekq
10.Aralık.2007, 20:24
Evinizdeyseniz,rakibiniz sizden güçlüyse "For The Fans!"

Nedense bunu dediğimde fark yiyorum.:(Ben ŞL maçların(Her Maç)"You Can Win Today" diyorum

SiR ToMaSRoSiCkY1
11.Aralık.2007, 01:05
Ben böyle diyince genelde büyük maçlardan olumlu sonuçlar alıyorum Berkay.:)

Bekq
11.Aralık.2007, 02:21
Ben böyle diyince genelde büyük maçlardan olumlu sonuçlar alıyorum Berkay.:)
Sen hiç TSL'den bir takımla ŞL'de oynadınmı?:)

Adada bunlar işe yarıyor olabilir.Ama diğer liglerde çok farklı.Mesela Bank Asya 1.Lig'de her maç You Can win today demek zorundasın.TSL'de 3 büyüklerden birini alırsanda her maç For The Fans demen yeterli.Hiç sıkmadan maç kanazıyorlar.

BlackEagle19o3
11.Aralık.2007, 03:50
Takım konuşmalarına çok önem veririm ama benim kriterlerimle fazla uyuşmuyor senin açıklamaların Yusuf:)Yine de teşekkürler...

cureshot
11.Aralık.2007, 19:11
Her maç "taraftarlar için oynayın" demek her ne kadar saçma gibi gözükse de işe yaradığını ben de gördüm.

Addolorato
11.Aralık.2007, 20:35
Sen hiç TSL'den bir takımla ŞL'de oynadınmı?:)

Ben Oynadım Berkay :) For The Fans Diyerekten GS ile Barcelona'yı Yendim Ali Samiyende :D

balimers
31.Aralık.2007, 06:28

kesinlikle aynı düşünüyorum

sentugo
31.Aralık.2007, 07:29
BU kouşmalar bana kalırsa

Maç Başlarken

Rakip Takım senin takımından köyütse, maçta favoriysen "I Expect a Win"

Alayına gider.. Rakip takım güçlüyse falan, her daim etkili. "For The Fans!"

Eğer en fazla berabelik koparabileceğini düşünüyorsan "You Can Win Today"

Devre Arasında Yapılabilecek Konuşmalar

Kazanıyorsak ''Dont let your performance drop!'' ve For the Fans :D

Maçı berabere götürüyorsak ''You Can Win Today--Sympathise with them''

Maçı mağlup götürüyorsak ''I want to see more from you!--For the fans!--Disappointing''

Oyuncu moralleri düşükse ''Dissapointment''

Eğer 1-2 fark ile yeniliyorsan " Go tere and enjoy the game" gibi bişey olması lazım.. Etkili oluyor deneyin :D

Maç Bittikten Sonra

Basit bir galibiyet alındıysa ''Pleased''

Zorlu bir maçtan mükemmel bir galibiyet alındıysa ''Sensetional''

Geriden gelip maçı kazandıysak '' Sensetional''

Berbat oynayıp kaybettiyseniz,kazanıyorken kaybettiyseniz, ''Disappointing''

Morallar sıfırsa ''Sympathise''

Favori maçınızda kaybettiyseniz " Anger" -- Displin sağlıyor..

Alicanfmfan
13.Ocak.2008, 06:55
Taraftar için oynayın secenegini sadece kendi evimde derbilerde yaparım yoksa takım takmıyor normalde :D

STRATOVARIUS
13.Ocak.2008, 19:39
çoğu maçın başında baskı yok seçeneğini işaretliyorum. devre arası mağlupsam ''sizden daha fazlasını istiyorum'' ve ''mazeret yok gidin maçı alın'' diyorum.

stuttgart'ta oynarken sahamda leverkusen 0-1 önde bitirdi devreyi. mazeret yok gidin oynayın dedim. maç sonu 1-2 bittiğinde tüm futbolcular bana teşekkür ediyordu :)

Deniz
13.Ocak.2008, 19:46
Maça başlarken,Rakip takım benden güçsüzse (deplasman-ev) farketmez,galibiyet bekliyorum derim,

İlk yarı,berabere bittiyse,bu maçı kazanabiliriz derim,

İlk yarı,yeniksem,hırsınız nerede beyler derim,

Maç sonunda,kendi sahamda kaybettiysem,Disappointing derim,

Maç sonunda,kazandıysam,Well Done derim.

Walter Sakana
31.Ocak.2008, 22:26
ilk olarak kendi takımınızda işe yarayan konuşmalar başka takımlarda farklı sonuçlar doğurabilir. takımın genel karakteri (information->squad personality) önemli. oyuncuların "determination" özelliği önemli. Her oyuncun tek tek "personality"'si önemli. takım konuşmalarını etkinliği bu faktörlerle doğru orantılı. Bu saydıklarım ikincil faktörler.
Gerçekteki gibi oyundada derbiler daha farklı bir havada ve maç konuşmalarında ilk söylediklerimden farklı olarak derbilerde istisnai bir durum söz konusu.
ne olursa olsun For the fans seçeneği derbiler için en ideali (maçtan önce)."I expect a win" ise en kötü seçim. devre arasında ise skor kopmamışsa tek farklı yenikte olsanız "you can win today" oyuncuları bir hayli kamçılıyor.
kendi sahanızdaki maçlarda gerçekten ne bekliyorsanız onu söyleyin. taraftar baskısıda olduğundan bu önemli. ancak rakip çok zayıfsa "result will come" düşünülebilir. devre arasında 1-0 önde olsanız bile memnun değilseniz "disappointing"i seçebilirsiniz ayrıca 6.1 ve altı oynayan oyunculara kişisel olarak "prove a point!" diyebilirsiniz. güzel oynuyor ve galipseniz devre arasında "encourage" yada "dont let your performance to drop". berabereyse ama baskılı oynuyorsanız "we can win this", kötü oynuyorsanız ise kızın. son olarak kendi sahanızda genelde galip gelmeniz doğal olduğundan maç sonu abartılı övgülere gitmeyin.
deplasmanda ise daha çok ateşleyici moral verici konuşmalar etkili. "i expect a win" i rakip çok zayıf bile olsa pek tercih etmeyin. kazandığınız her maçtan sonra mutlaka övgüyle ödüllendirin "well done" "sensational" gibi rakibin gücüne ve skora göre. çok güçlü takımlara karşı kaybettiğinizde "good efort" "sympathise" gibi konuşmalar ideal. devre aralarında oyunun gidişatına göre konuşun, oyun olarak ezildiğiniz bir maçta "we can win this" olmaz.
ayrıca bunlara ek olarak oyuncuların moralleride çok önemli bir faktör. takım konuşmasında morali çok düşük oyuncularla ayrı olarak kişisel konuşun. "you have a faith" gibi ateşleyici şeyler tercih edin. kötüde oynasa moralini yükseltecek şeyler söylerseniz ancak olumlu etkisi olabilir. aksi taktirde hem morali bozuk hemde azar işiten bir oyuncudan boş yere performans artışı beklemeyin.
bazı arkadaşların yazdığı "why you cant play like this..." ise takımın formu kötüyse tercih edilmesi gereken bir seçenek.
her maçtan sonra asistant advice'dan get team talk feedback'e bakın. tek tek maç öncesi, devre arası ve maç sonu yaptığınız konuşmaların etkisini kontrol edin. buna göre sonraki maçlar içinde daha iyi fikirler edinebilirsiniz.

BabHell
28.Şubat.2008, 07:10
bence fm modifier gibi bi programla ama 2009'da yok yardımcı antrenörün motivasyon'unu 20 yaptın ve her konuşmada yardımcı antrenöre sor diyin o çok mantıklı konuşuo ;)

SiR ToMaSRoSiCkY1
04.Mart.2008, 23:57
bence fm modifier gibi bi programla ama 2009'da yok yardımcı antrenörün motivasyon'unu 20 yaptın ve her konuşmada yardımcı antrenöre sor diyin o çok mantıklı konuşuo ;)

Yardımcı antrenörünün konuşması bazı zamanlarda ters tepebilir.

aalbertoo666
25.Temmuz.2009, 15:45
peki arkadaşlar benim başka bi sorum var bu konu hakkında ;

iki maç üzerinden eleminasyonlar var,mesele Türkiye Kupasıne gibi .
örneğin Galatasaray ilk maçta evinde Kasımpaşa'yı 2-0 yenmiş rövanşta Kasımpaşa 2-1 galip geliyo fakat eleniyo doğal olarak. burda "tebrikler" veya "pleased" gibi bi yorum mu yapmamız daha doğru yoksa Kasımpaşa gibi bi takıma ne olursa olsun yenildiniz diyerek "disappointing" gibi bir yorum mu yapmalıyız ?

MaliKaya
26.Temmuz.2009, 04:03
Elemeli maclarda eger 2. maci oynuyorsan toplam skora gore konusmalari yapacaksin.

Or: 1. Maci GS kendi sahasinda 3-4 kaybetti, ama deplasmanda 2-1 kazandi ve elendi.

Takima mac sonunda yapacagin konusma, kaybetmek uzerine olmali. Maci kazanmissin ama turu gecememissin, bu nedenle takima kaybetmis muamelesi yapmalisin.