PDA

View Full Version : Özel yurttan çıkmak?

Ralph
16.Şubat.2008, 17:39
Merhaba.Ben M.E.B'na bağlı özel bir yurtta kalıyorum.Bazı nedenlerden dolayı çıkmak istiyorum.Ancak biz 10 aylık bir senet yaptık.Bu senetleri almanın bir yolu olabilir mi? Gerçekten bilenler yardım ederse, fikir verirse çok ama çok sevinirim :icon_frown:

El Barto
16.Şubat.2008, 17:41
Yurt yönetimi ile konuşmalısın sana yardım edebilecek tek müessese onlardır.

Ralph
16.Şubat.2008, 17:43
Ben yurdumuzdaki sorumluyla konuştum ona gitmeden önce. Ama o bana sakın gitme morelin bozulur dedi. O konuda taviz vermeyen bir kişiymiş. Başka bir yolu yok mu acaba? :(

El Barto
16.Şubat.2008, 17:48
Taviz vermiyor derken? Yani seni oraya bağlayacak değil ya çıkmak istiyorum dersen çıkarsın, ama tabii eğer bir sözleşme yada senet gibi durumlar varsa ortada ve sen en başında bunları imzalayarak belirli bir süre yurttan çıkış yapmayacağını taahhüt ettiysen bu süreyi doldurman gerekir. Bu yurttan çıktıktan sonra ne yapmayı düşünüyorsun?

Ralph
16.Şubat.2008, 17:49
Evet 10 aylık bir senete imza atmıştım. Yani 10 ay burada kalacağım diye bir madde. Tabii ki sadece bu madde yok içinde. Birçok madde var. Buradan çıkınca arkadaşımın evine taşınıcam. Onunla anlaştık işte ama sorun yurt.

El Barto
16.Şubat.2008, 17:54
Bence gidip bir konuş eğer olumsuz dönerlerse ebeveynlerini devreye sok. Ne bileyim baban arayıp konuşsun yurt yönetimi ile evde kalmasının daha sağlıklı olmasına karar verdik gibilerden o zaman sorun çıkartmayabilir. Ancak eğer senet imzalayıp bir taahhüt verdiysen o süre bitmeden çıkabilmen yönetim insiyatifine kalmış bir olaydır sanırım. Ama sen dediğimi yap.

CeNTeR_TR
16.Şubat.2008, 17:58
Parayı verdikten sonra o zaman kadar ya kalacan yada parayı orda bırakıp gidecen..Ki bunuda tercih etmessin heralde..

Ralph
16.Şubat.2008, 18:01
Babamla bir gidip konuşucaz işte. Bakalım sonuç ne olacak. Ama aklına belli bi yöntem gelen varsa ve yazarsa sevinirim yinede :(

REsist JuvE11
16.Şubat.2008, 18:04
yönetimle saygılı ve ısrarcı bi şekilde konusursan ikna edebilirsin.benim 2tane arkadaşım geçen sene yurttan çıkmıştı..biraz ikna ve ısrar kabiliyetiyle alakalı..bence konusmayı bi dene..olmazsa baban ya da annen girsin devreye.(konusma esnasında kendini biraz acındır:))

Ralph
16.Şubat.2008, 18:09
Hmmm.. :D Acaba para durumumuz müsait değil desek bi işe yarar mı? :D

El Barto
16.Şubat.2008, 18:13
Para durumu müsayit değil eve çıkıyor? :D Yemezler.

REsist JuvE11
de tabi..adamın altından gir üstünden çık.sonuçta seni zorla tutacak değiller ya.dediğim gibi sen halledemezsen ailen görüşsün....

eve çıkacam ben deme sakın..sakın:)

Ralph
:D mesela şöyle diyim. Yurta 340 veriyoruz ama eve çıkınca 3 kişi olucaz ve 170 vericem. Binevi doğru :D

REsist JuvE11
16.Şubat.2008, 18:16
:D mesela şöyle diyim. Yurta 340 veriyoruz ama eve çıkınca 3 kişi olucaz ve 170 vericem. Binevi doğru :D

ha adamla birebir dalga geçmişsin ha bu yazdığını sölemişsin..aynı şey:D

Ralph
16.Şubat.2008, 18:18
Diyosun :D Offf! Çıkmazdayım :(

CeNTeR_TR
16.Şubat.2008, 18:19
Okulu bırakıyorum dee :zuhaha

beLki yerLer :0:

REsist JuvE11
16.Şubat.2008, 18:19
eve çıkcaz deme de ne dersen de..bu konularda doğruyu söylersen bakakalırsın valla:)

Ralph
16.Şubat.2008, 18:20
Hmm..Ozaman ev konusunu hiç açmiyim :/

REsist JuvE11
16.Şubat.2008, 18:22
aslında müdür senin niyetini anlayacaktır ama kendini acındırıp eve çıkacağını söylemezsen şansın baya artar.

Ralph
16.Şubat.2008, 18:24
İyide zaten eve çıkmicaksam niye ayrıliyim :D bence mutlaka anlicaktır :D

CeNTeR_TR
16.Şubat.2008, 18:25
Görkem okulu bırakıyorum diceksin :zuhaha sen dinle beni :p

Ralph
16.Şubat.2008, 18:26
İyide rapor flan bişey ister yani :D

Xipe Totec
16.Şubat.2008, 18:44
Kardeş Ispartadaki adamlara pek laf anlatamazsın heleki bu durumlarda olduğun zamanlar..:) Dediğin gibi maddi durumlarımız kötü 4 arkadaş anlaştık bize daha uygun düşen bir ev bulduk dersiniz.. Ha kabul edermi? %20 gibi bi ihtimal ama inş. eder.. Bide mahzuru yoksa hangi yurtta kalıyosun söyleyebilirmisin ona göre yorum yapayım:)

Ralph
16.Şubat.2008, 18:57
Seçkindeyim ben :(

CeNTeR_TR
16.Şubat.2008, 19:01
Şaka falan bi yana..

Eğer ısrar edersen bi türlü ikna edersin..4,5 kişi ev bulduk buraya verdiğim paradan çok daha aşşağada bi miktarda falan de..Ayrıca krizi öne sür..yetiştiremediğini söyle..Onlarda insandır ikna olurlar heralde olmazlarsada yurttta taşkınLık çıkar iLLaki olmak zorunda kalırlar (:

Ralph
16.Şubat.2008, 19:03
Evet bu taşkınlık işini düşündüm. İçki flan mı soksam acaba :D

CeNTeR_TR
16.Şubat.2008, 19:08
İçkiler sendense bende geliyorum ıspartaya (: kesin çıkarırlar yurttan bizi :D

Ralph
16.Şubat.2008, 19:09
Gel gel :D alt tarafı bira yani. Zaten gelip uyarmıştı zamanında. İçki sokarsanız atılırsınız diye demişti.

Xipe Totec
16.Şubat.2008, 19:13
İçkiyi sokarsan parayı unut:D seçkinin pek zannetmiyorum zorluk çıkaracağını.. tabi yurdun başındaki kişiler değiştiyse bilemem.. En mantıklısı krizi öne sürüp yırtmaya çalış.. Sende bilirsin ıspartalılara para-öğrenci dendimi biraz sapıtıyolar:)

Ralph
16.Şubat.2008, 19:17
Gidip konuşucam bakalım ne sonuç vericek. İzin vericeğini hiç sanmıyorum ama :(

Ralph
24.Şubat.2008, 03:54
Hernekadar girişimlerde bulunsamda çıkmama izin vermedi yurt sahibi.Ama fiyatta indirime gitti :D

OMANA
24.Şubat.2008, 06:05
Gidip konuşucam bakalım ne sonuç vericek. İzin vericeğini hiç sanmıyorum ama :(

görkem özel yurtla yaptığın nihayetinde bir hizmet sözleşmesi belki madde madde okumadın ama o imzaladığın senetler muhakkak bir sözleşmeye dayanmalıdır..Muhakkak vardır sözleşmeniz diye düşünüyorum..

o zaman sözleşmendeki maddelere bakılır hangi hallerde fesih hakkı var diye eğer istenilen şekilde fesih hakkın varsa durum iyi demektir.yurta konuşmadan önce imzaladığın bir sözleşmen varsa elinde önce onu gönder bana özel mesajla..bir bakayım.

öte yandan eğer sözleşmesiz yaptıysan senetleri işte o zaman çok fena..

çünkü bizim hukuk sistemimize göre senetler İvazdan muaftır. yani hukuki terminolojiden halk diline geçersek..bir senedin icraya konması ve tahsili için onun sebeini oluşturan nedeni ispat yükü yok senet sahibinin bu halde eğer yurt yönetimi sana ayrıca bir iyilik yapmazsa senetlerin tümünün bedelini tahsi edebilir...l
görüşmeden önce sözleşmen varsa bana özel mesajla falan bir dön..çünkü seni kandırmalarından..lehine olan hükümleri senden gizlemelerinden şüphe ediyorum...