PDA

View Full Version : Oyuncular Gitmek İstiyor!!!

fenerli94
20.Mayıs.2009, 15:54
ben şu anda 2015 sezonundayım.fenerbahçeyi yönetiyorum.
önceden aldığım oyuncularımın bazıları sözleşme yenilemek istemiyor.hemde iyi olduğum halde.geçen sezon uefa finali oynadım.bu szeon şam. ligi gruplarından çıktım.mesela marquinhos adam gitmek istiyor.bazılarıda bazen gitmek istiyor bazen değil.zırbırt değişiyor istekleri.oyuncular beleşe gitmesin diye sözleşme bitimine bir yıl kala satıyorum.Oyuncuları iyi fiyata satabilirim.fakat yerine alcak adam hem ondan kötü hemde paahalı.ben onları satarsam takımın gücü azalır.altta kaptan yapmaktan bahsettiniz.oyuncumu kaptan yaparsam kesi gitmezmi oyksa ihtimal mi?
şimdiden teşekkürler.;);)

goosfraba
20.Mayıs.2009, 16:09
Bazen iyi olmak yetmiyor. Futbolcuları güzel performanslarının akabininde övmelisin.

Trabzonspor
20.Mayıs.2009, 16:22
Bunlar performansa bağlı olmuyor oyuncu daha büyük klüplerde olmak istiyor ve bu nedenle sözleşme imzalamıyorlar.Bende Barry var büyük ekipler istiyor ancak kaptan ve oyuncunun favori takımları arasındayız o nedenle klüpten ayrılmak istemiyor.

nannar
20.Mayıs.2009, 16:29
ben şu anda 2015 sezonundayım.fenerbahçeyi yönetiyorum.
önceden aldığım oyuncularımın bazıları sözleşme yenilemek istemiyor.hemde iyi olduğum halde.geçen sezon uefa finali oynadım.bu szeon şam. ligi gruplarından çıktım.mesela marquinhos adam gitmek istiyor.bazılarıda bazen gitmek istiyor bazen değil.zırbırt değişiyor istekleri.oyuncular beleşe gitmesin diye sözleşme bitimine bir yıl kala satıyorum.bunun çözümü varmı
şimdiden teşekkürler.;);)

sözleşmeleri devam ederken sezon sonu şampiyonluk kazandıgında ya da takım iyi giderken oyuncuları mutlu anlarında yakalayıp sözleşmelerini yenilemeyi dene istersen... bir de en önemlisi takımın saygınlıgını arttırmak... avrupada ne kadar ses getirirsen takımın saygınlıgı arttıkça gelen oyuncular kalıcı olmaya başlıyor....

sentugo
20.Mayıs.2009, 20:53
Zaten gitmek isteyen oyuncuyu göndermessen Squad Harmony düşüyor ve bu ne demek ? Takımın artık daha kötü sonuçlar almaya başlıyor.. Hani uyum. Takımın uyumu bozulursa futbolcuların dandik oynarlar :P

Gitmek isteyen oyuncuyu iyi paraya satıp yenisini almalısın bence...

Walter Sakana
20.Mayıs.2009, 21:32
yaklaşık 3 sezon gibi bir sürede rüya kadro diyebileceğim bir takım oluşturdum. Amacım ileride birer servet değerine gelecek (ve o zaman muhtemelen takımıma gelmeyecek) yıldızları, isimleri duyulmadan ve değerleri yükselmeden kadroma katmaktı. Müthiş bir transfer planlamasıyla herşey istediğim gibi gitti. Sakho, Henrique, Marquinhos, Saivet, Paloschi, Felipe Monteiro, Asenjo, Vidal, Kacar gibi isimleri birer birer kadroma kattım. ikinci sezondan beri (şuan 2014teyim) her sene lig şampiyonu oluyorum ancak avrupada henüz hedeflediğim başarıya bir türlü ulaşamadım. Dolayısıyla nannar'ın değindiği gibi takımın avrupadaki saygınlığı artmadığından bu yıldızların hepsi zaman içerisinde daha büyük takımlara gitmek istemeye başladılar. uzun süre direndim, bir şekilde (gene nannar'ın dediği gibi doğru zamanlamayla) sözleşme yenileyip takımda tutmayı başardım. Ancak özellikle 2012-13 sezonunda squad harmony beklentilerimin altında olduğundan ve bazı oyuncuların arasındaki geçimsizliklerden (örneğin Paloschi takımdaki 4 oyuncuyla anlaşamıyordu) sonunda pes ettim ve Sakho, Monteiro, Asenjo ve Kacar dışındakileri iyi fiyatlara sattım. Şuan kadrom önceki sezonlara nazaran bir hayli zayıfladı ancak squad harmony neredeyse maksimum seviyede. Takım hiç olmadığı kadar başarılı müthiş bir futbol oynuyor. 30küsür maçtır yenilgisiz, şampiyonlar liginde çok iyi gidiyor.

özetle, gitmek isteyen oyuncuları bir şekilde takımda tutmak mümkün. Ancak öncelikli olarak kadro uyumu ve kaynaşmasını düşünmek gerekiyor. Bazı oyunculara sempati duyuyoruz hatta bağlanıyoruz bazen, ancak takımı düşünerek yeri geldiğinde onlardan vazgeçebilmeliyiz.

sentugo
21.Mayıs.2009, 01:27
Ben dediydim :D :D

canalkan34
21.Mayıs.2009, 05:21
gidene kal deme en iyisi veya vazgeçilmmez ise onu kaptan yap

STRATOVARIUS
31.Mayıs.2009, 17:53
kaptan da yapsan işe yaramıyor...tutturuyor gidedem diye... iyi paraya okutun gitsin en iyisi... bekir bende kaptandı, gidecem diye sözleşme imzalamadı... CSKA 7.5 milyon verdi. hemen verdim gitti... yoksa bedavaya gidecek...

davidvilla
01.Haziran.2009, 21:51
asking price'ı yuksek tutun(100 m euro mesela) kimse isteyemiyor o zaman. Kimse isteyemeyince de adam mutsuz olmuyor benden söylemesi. :) diğer çıkan haberleri hemen unutuveriyor.Egere teklif gelir de kabul etmesseniz işte o zaman adamımız mutsuz oluyor.Ama dediğim gibi asking price ı yuksek tutarsanız teklif gelmiyor :)

Nocna Mora
02.Haziran.2009, 03:18
yeni sözleşme öner öv devamlı :)

Universal
02.Haziran.2009, 03:19
Bir söz vardır, gidene kal diyemessin... O nedenle fazla uğraşmamak gerek, takımda ki diğer oyuncularının moralini etkilemeden satman gerekir. Birileri gelir birileri gider...