PDA

View Full Version : Fenerbahçe'den verim alamıyorum

masawut
16.Temmuz.2009, 17:37
Arkadaşlar 4 sezondur fenerbahçe ile oynuyorum ilk 3 sezon şampiyon oldum fakat bu sezon ligde devamlı kötü sonuçlar alıyorum. Genelde oynadığım 11'im şu şekilde:
Kaleciler:
Luis Martinez
Volkan Babacan

Defans:
G.Gönül
Wederson
Leo
Yasin Çakmak
Önder Turacı
Özgür Çek

Orta Saha:
Selçuk Şahin
Mehmet Topuz
Ali Bilgin
Uğur Boral
Ledesma
Alex Teixeira
Furkan Erdem

Forvet:
Semih Şentürk
Keirrison

Türkiye liginde vasat durumdayım istediğim sonuçları alamıyorum taktiksel yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Universal
16.Temmuz.2009, 18:58
Kadron kötü.

Defansına Süper Lig değil, Avrupa'da başarı elde edebilecek bir defans alman gerekiyor, Yasin veya Önder ile bu işler olmaz.

Ortasahanda olan Ledesma Türkiye Liglerine göre bir isim değil, bende Fenerbahçe'yi yönetirken almıştım ve hiçbirşey veremedi. Ali Bilgin, Fenerbahçe gibi bir takımın oyuncusu olamaz.

Forvet hattın iyi ama; mutlaka bir kaliteli oyuncu daha al. Birde sürekli aynı takım ile oynarsan olmaz, sürekli değişik isimer alman gerekiyor.

masawut
16.Temmuz.2009, 19:22
önerdiğin futbolcu varmı defens ve orta saha için?

Walter Sakana
16.Temmuz.2009, 19:52
önerdiğin futbolcu varmı defens ve orta saha için?

Forumlarda bu konuyla ilgili linkler
Defans oyuncuları için: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69087

Orta saha için: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69085

Genel oyuncu tartışma platformu: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69089

Eğer bunlara daha önce bakmış ve kararsızsan;
defans için
Mamadou Sakho (4.sezondaysan almak zor olabilir), Thiago Silva, Henrique gibi isimleri tavsiye edebilirim.
Orta saha içinse Fransa ligi takımlarına şöyle bir göz gezdirirsen uygun isimleri bulursun mutlaka. Çok sağlam orta sahalar var fransada.

Yada Hertha'dan GOJKO KACAR'ı alabiliyorsan hiç düşünmeden al. Hem defans hem ortasahada müthiş oynuyor. Ben GS'ye 2 kez aldım, ikisindede takımın favorilerinden oldu.

Oyuncu isimlerine geçersek burada yüzlerce isim sayılabilir :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ama arkadaşın dediği gibi kadron pek iyi değil. Leo, Gökhan, Alex Teixeira ve 2 forvetin dışındakileri geç. Sana kalecide lazım, iyi kaleciler çok pahalı. Oscar Ustari alınabilir.

masawut
16.Temmuz.2009, 20:19
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

forzaOnur
20.Temmuz.2009, 15:25
Defansın gerçekten çok kötü defansini yenilemelisin ve güzel bir DMC oyuncu bulmalısın

LaKe
20.Temmuz.2009, 20:46
Eğer verim alamama problemi ligdeyse, transferden önce taktik ve antrenman konusunda revizyona gitmeni öneririm. Öncelikli olarak takım koçlarından ve yardımcılarından haftalık raporlar alarak, takımın durumunu iyi tahlil etmen gerek. Daha sonrada bu doğrultuda yapacağın sağlıklı bir antrenman programı ve uyumlu bir taktikle ligde başarı elde edebilirsin. Avrupa için ise bence de bu kadroya 3-4 tane takviye gerek...

magnetism
20.Temmuz.2009, 22:55
forvet hattınla başlayım: forvet hattın bence lig için yeterli keirrison müthiş bir oyuncu semihte kaliteli özellikle zor maçlarda sahneye çıkıyor. ama bu 2sinden biri sakatlanırsa başın çok ağrır. bu yüzden alberto paloschi veya john flecke göz atmalısın ama 4.sezonda bu 2 ismi alman çok zor olacak.

kale için jimenezi bilmiyorum ama volkan babacanı pek beğenmiyorum o yüzden yerli bir isim aramak istiyorsan cenk gönene bakmalısın. ben 3. sezonumdayım cenk milana gitti yedek ama zaman zaman 11de maçlara çıkıyor.

ortasahada selçuk, ali ve uğurdan kurtul derim. ali için alıcı bile olmuyor hatta. ortasahan avrupayı bırak lig için bile çok yetersiz. hertha bsc'den gojko kacar, nuri şahin, fc bayernden mehmet ekici ve marquinhosu öneririm. mehmet ekicinin geleceği çok parlak. benim oyunumda fenere aldım. personal sayfasında labelled as next mehmet özdilek yazıyor.

defans için önder, özgür çek ve yasini uygun fiyatlara satmayı öncelik haline getir. wedersonu da yedek olarak kullanmalısın. portodan aly cissokhoyu öneririm.

kaliteli bir staff kurmaya bak. mesela roberto carlosun staff profile'i genelde iyi oluyor. o yüzden takımda tutmaya bak. transfer yapana kadarda uygun bir taktik kullanmalısın. mesela keirrisonu takımda iyice ön plana cıkaracak bir taktik olmalı.ortasahanı ise dirençli kurmaya çalış. tempon fazla yüksek olmasın çünkü takım fazlasıyla yavaş. dediğim isimlerden bir kaçını alırsan ligde iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

masawut
20.Temmuz.2009, 23:42
dediğiniz üzere Ali, Uğur ve Ledesmayı gönderdim yerlerine Farfan, Tsvetomir Todorov ve Angel Di Maria yı aldım. şuan ligde liderim fakat defans sorunu nu çözemedim. Ayrıca Gökhan Gönül de gitmek istiyor :S

magnetism
21.Temmuz.2009, 04:38
dediğin leo ya baktm leo iyi adammış ama onun yanına mark beevers ı stoper olarak alabilirsin bir kaç sene içinde üst düzey bir stoper olabiliyor bek için araştırma yap çünkü sol bekin çok zayıf sağ bektede gökhan gönülden başka düzgün adam yok o da gidicekmiş zaten :D

masawut
22.Temmuz.2009, 02:19
Gökhanı kalması için ikna ettim ama leo gitti:icon_cry:

masawut
23.Temmuz.2009, 17:26
Arkadaşlar tavsiyeniz üzerine kadroda revizyona gittim. TSL'de 20 maçta 18 galibiyet 2 beraberlik aldım Şampiyonlar liginde nağmalup gruptan çıktım fakat geçen sezon %70 lerde olan squad harmony bu sezon %35 lerde geziyor bunun sebebi ne olabilir acaba?

KaPaLı
23.Temmuz.2009, 17:31
Çok fazla transfer için yaptığın içindir.

bommel
27.Temmuz.2009, 18:32
dostum fb deyim ve 3.sezona giricem aldığım bazı oyuncaları yazıyım sana:)
vukcevic,vermealen(ajaxdan ismi doğrumu bilmem:)),leo,keirrison,,rafael carioca (gremio) bunlar 11imin anahtarı ayrıca volkan demirel i de ne yaptın merak ettim :D

STRATOVARIUS
28.Temmuz.2009, 01:18
Arkadaşlar tavsiyeniz üzerine kadroda revizyona gittim. TSL'de 20 maçta 18 galibiyet 2 beraberlik aldım Şampiyonlar liginde nağmalup gruptan çıktım fakat geçen sezon %70 lerde olan squad harmony bu sezon %35 lerde geziyor bunun sebebi ne olabilir acaba?

biraz sabredersen o da yükselecek... takımda morali bozuk veya kavgalı oyuncular varsa bunlkara müdahale et... disiplini elden bırakma... aba altından sopa göstermeyi unutma... pabucun pahalı olduğunu anlarlarsa disiplin sorunları ortadan kalkar...

Nocna Mora
28.Temmuz.2009, 01:43
Mutsuz olan oyuıncuları oynat hala düzelmiyolarsa sat