PDA

View Full Version : En Alt Ligden Takım Çıkarma

misakisan
04.Ağustos.2009, 07:39
İngilterenin en alt liginden telford afc diye bir takım aldım,oyuncuları revizyondan geçirdim ufak bir daha sonra serbest olan iyi oyuncuları aldım fakat takım halen performans gösteremedi,en son çare olarak 50 maç sonra 40 milyon ile rakiplerin kaliteli oyuncularını almaya başladım fakat halen sonuç yok ligde 7.yim ne yaparsam hangi taktiği denersem deneyim,çok kötü bir menejer de değilimdir maçı okumak konusunda falan ama olmuyo işte.Önereceğiniz bir yöntem ya da vereceğiniz tavsiye varmıdır 2 gündür kafayı yemek üzereyim mideme kramplar girdi artık hasta edecek bu oyun en son...

vuque
04.Ağustos.2009, 07:41
İstersen Taktiğini Bir Gözden Geçir.Bazı Taktikler Küçük Takımlarda İşlemez.Mesela Küçük Takımlarda Kısa Pasları Hızlı Oyun Temposuyla Oynayamazsın.Çünkü Elindeki Oyuncu Malzemesi Bunu Uygulamaya Elverişli Değildir...
Bu Tür Şeyler Senin Başarını Engelliyor Olabilir.Bence Detayları Gözden Geçir...

SAİT71
04.Ağustos.2009, 07:47
Bence çıkamadım diye takımı dağıtma. Yaramayanları belirle gönder. 2. ligde iş yapacak oyuncular CA değeri iyi olan yaşıda senin takımına gelmeye uygun olan oyunculardır. Bence onlardan al. yani tecrübelileri.. Daha sonra alabilirsen, özellikle forvete yabancı bir genç yetenek al. Sana tavsiyem Arjantinden iyi yetenekler bulabilirsin. Fakat senin takımına gelir mi bilmiyorum. Zaten taktik kısmına girmiyorum orası senin bileceğin iş. Dediğim gibi çok bozmamaya özen göster. İstikrar önemli. Takımı bozma ama kilit adamları al. Hani olurya takım aynı kalır sen bir forvet alırsın o seni taşır o hesap.

Örneğin Bende Bugsaş'ta aynı sorunu yaşadım. Bank Asya'ya çıktım sonra kadromu iyi takviye yaptım ama süründüm daha sonra Gökhan Kaba'yı aldım devre arası adam uçurdu takımı. Bence sorunun neden olduğunu çözersen olay biter. Biraz uzun oldu ama inş. sorununu çözebilirsin. Başarılar..

Haa taktiğe girmeyim dedim yukarıdaki arkadaş iyi örnek vermiş. Tabi senin bilmediğini varsayarak yazıyorum, Büyük ihtimal biliyorsundurda,

Dediği gibi küçük takımlar daki oyuncu kapasiteleri O hazır taktikler veya bazı ayarlanan seviyedeki taktiklere uygun oyuncular değildir.

Örnek kısa pas yapmaya kalkarsan bocalarsın. Bu tip takımlar genelde uzun paslarla forvetleri kaçırarak gol ararlar. Kısa pas genelde Arsenal, Barça gibi takımların becerebildiği bir taktik olduğu için alt liglerde tutmuyor. Daha sonra hem yaratıcı oyuncumuz olmadığı için hemde verdiğimiz taktiklerin önüne geçeceği için Yaratıcılık Serbestliğini en aza indirmeliyiz. Bunun gibi şeyleri kendi takımının kalitesine göre ayarla. Birde ofsayt taktiği uygulama ve defansın ağır ve kalitesiz adamlardan oluşuyorsa defans çizgini geriye çek. Vede sorunun tam ne olduğunu bilmiyorum ama çok gol yiyorsan stoperlerin ilk önce konsantrasyon özelliğine bakarak transfer yap. Şimdilik bu kadar :)

ogcj_me
04.Ağustos.2009, 07:51
sana tavsiyem tüm ayarları ortaya yakın ayarlaman .
bunu yaparsan zamanla yapıcağın oynamalarla takımın gerçek taktiğini bulursun .

misakisan
04.Ağustos.2009, 16:45
İngiltere amatör olduğu için takviye de yapamıyorum,aston villa destekçi klübüm fakat bizim klüp 2 uzun zamanlı kiralama limitini 2 tane 5 ay sakat adama yapınca 3 er aylık alabildim adamlarını,ligin gol kralı kiralık hayvan gibi bir adam fakat dediklerinizi deniyeceğim.Galiba Türkiye b kategorisinden takım seçmek daha mantıklı olacak bu kariyerimi kapatıp.Çok teşekkür ederim yardım eden arkadaşlara.

DenizlispoR
04.Ağustos.2009, 17:12
Arkadaşım msnden değilde buradan yazayım.Welling FC ile 10 sezonumdayım.Alt liglerde tamamen hücum yapacaksın.Örneğin ben 2 dc 2 wb 1 dmc 3 amc 2 fc ile şampiyon oldum.Transferler o kadar önemli olmuyor.Kadro Uyumuna dikkat et ve forvet oyuncularının ortalama olmasına dikkat et.Charlie Sheringham o liglerde fırtına gibi eser.

misakisan
04.Ağustos.2009, 17:22
şimdi deniyim bakalım yönetimimiz sayesinde sheringham a istediği kontratı veremiyoruz ama neyse artık.5 maç daha dayanabilirim buna yoksa kanser olmak içten bile değil.

Aşk-ı Şehir
04.Ağustos.2009, 18:39
Bu tarz konular için konu başlığı açmaya gerek yok arkadşlar. Sabit başlıklardan devam edebiliriz. (Bu arada misakisan hemşehriymişiz:p :))

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70127&page=11