PDA

View Full Version : MHK Arda'ya Verilen Kartı ''Gereksiz'' Buldu

Gangstaa
11.Ağustos.2009, 20:29
Yapma be Bünyamin Gezer!

http://www.yazete.com/pics/news/110820091112305232345_2.jpgMHK, Gezer’in G.Antep maçında Arda’ya gösterdiği sarı kartı ‘gereksiz’ buldu

G.ANTEP maçının en çok tartışılan olayı, 90. dakikada oyundan çıkarılan G.Saraylı Arda’nın gördüğü sarı karttı.. Hakem Bünyamin Gezer, zaman geçirmek için yavaş hareket ettiğini düşünerek Arda’ya “Kale arkasından çık” demiş, genç yıldızdan “Ben takım kaptanıyım, girecek arkadaşıma kenarda başarı dilemek istiyorum.. Bana karışma hoca” karşılığını almıştı.. Bu diyalog sonucu sezonun ilk sarı kartını gören Arda, hırsını kulübe önündeki su şişelerini tekmeleyerek çıkarmıştı..

DIŞARDAN pek anlam verilemeyen bu görüntü Merkez Hakem Komitesi’nin de dikkatini çekerken, başkan Oğuz Sarvan Bünyamin Gezer’i uyardı.. Sarvan’ın “Çok kritik bir maçı hatasız yönettin.. Hâl böyleyken, maçın 90. dakikada bir oyuncu ile böyle bir restleşme içine girmen gereksizdi.. Kartı göstermekte haklı olabilirsin ama öyle bir kontakta bulunmanın daha ağır yaptırımları da olabilirdi.. Arda vakit geçiriyorsa, süreye eklemek daha akılcı bir yaklaşım olurdu” şeklinde konuştuğu öğrenildi..

GEZER’İN ise “Arda’ya çok iyi niyetli bir uyarıda bulundum.. Ama bana o karşılığı verdikten sonra cezalandırmam gerekiyordu.. Aksi halde otoritem sarsılırdı” yanıtını verdiği bildirildi..

Clayman
11.Ağustos.2009, 20:30
MHK'nın tartışması gereken Arda'ya verilen kart değil, hakemin yaptıklarıydı. Yanlış hareket ediyorlar...

Sekopej
11.Ağustos.2009, 21:15
MHK'nın tartışması gereken Arda'ya verilen kart değil, hakemin yaptıklarıydı. Yanlış hareket ediyorlar...

Haberi okudun mu? Doğruluk payı var mıdır bilmiyorum ama haberi okuyunca MHK'nın Gezer'e yaptığının yanlış olduğunu söylediğini ve bu konuda uyarıldığını anlıyorum ben.

Sen ne anladın haberden merak ettim doğrusu?

King_91
11.Ağustos.2009, 21:18
Haberi okudun mu? Doğruluk payı var mıdır bilmiyorum ama haberi okuyunca MHK'nın Gezer'e yaptığının yanlış olduğunu söylediğini ve bu konuda uyarıldığını anlıyorum ben.

haberde bence , kart yanlıştı diyor . biz karta bişey demiyoruz ki , zaman geçirdiyse kart görür . ama hakemin kabadayı hareketleri ordan çıkma falan demesi yanlış diyoruz .

Sekopej
11.Ağustos.2009, 21:23
DIŞARDAN pek anlam verilemeyen bu görüntü Merkez Hakem Komitesi’nin de dikkatini çekerken, başkan Oğuz Sarvan Bünyamin Gezer’i uyardı.. Sarvan’ın “Çok kritik bir maçı hatasız yönettin.. Hâl böyleyken, maçın 90. dakikada bir oyuncu ile böyle bir restleşme içine girmen gereksizdi.. Kartı göstermekte haklı olabilirsin ama öyle bir kontakta bulunmanın daha ağır yaptırımları da olabilirdi.. Arda vakit geçiriyorsa, süreye eklemek daha akılcı bir yaklaşım olurdu” şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Bu yazı haberde geçmiyor mu yahu? Zaten zaman geçiriyorsa kart verilir, buna kimse karşı çıkmıyor, habere bakıyorum, haberde de hakeme yapılan uyarıdan bahsediliyor.

Başlıkla içerik uymuyor, zaten haberin basının uydurması olduğunu düşünüyorum, ilgi çekmesi için de böyle başlık kullanılmış.

Clayman
11.Ağustos.2009, 21:23

Ben de kartın yanlış olduğunu anladım. Restleşme kelimesi geçmiş haberde. Ben o kelime ve o kelimenin kullanıldığı cümleden hakemin o lafı söylemesinin ardından rest çekme babında sarı kartı gösterdiğini anladım.

Yeterince açık olmuştur sanırım.

Sekopej
11.Ağustos.2009, 21:26
Ben de kartın yanlış olduğunu anladım. Restleşme kelimesi geçmiş haberde. Ben o kelime ve o kelimenin kullanıldığı cümleden hakemin o lafı söylemesinin ardından rest çekme babında sarı kartı gösterdiğini anladım.

Yeterince açık olmuştur sanırım.

Ne diyeyim, Allah'ım beni böyle fanatikçe düşünceler içerisinde bulundurmaz umarım.:) Objektif bakamamak çok kötü olurdu her olayda.

Clayman
11.Ağustos.2009, 21:35

Şu mesajımdan da fanatiklik anlamı çıkıyorsa benim diyeceğim birşey kalmamış demektir.

Sekopej
11.Ağustos.2009, 21:39
Tek mesaja bakarak yorum yapmam ben, genel değerlendirmem bu yönde ve artık takımını koruma psikolojisiyle objektif olamıyor çoğu kişi diye düşünüyorum, bu habere yapılan yorumlarda da bunu sezinledim.

Hakem yaptığı hareket nedeniyle hatalı ve bu nedenle uyarıldığı yazmasına rağmen bunu görememek, objektif olamamaktır bana göre ve ben buna fantiklik derim.

Clayman
11.Ağustos.2009, 21:45
Tek mesaja bakarak yorum yapmam ben, genel değerlendirmem bu yönde ve artık takımını koruma psikolojisiyle objektif olamıyor çoğu kişi diye düşünüyorum, bu habere yapılan yorumlarda da bunu sezinledim.

Hakem yaptığı hareket nedeniyle hatalı ve bu nedenle uyarıldığı yazmasına rağmen bunu görememek, objektif olamamaktır bana göre ve ben buna fantiklik derim.

Madem tek mesaja bakarak konuşmuyorsun, o zaman bu mesajımı da oku.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1517560&postcount=151

Sekopej
11.Ağustos.2009, 21:48
Madem tek mesaja bakarak konuşmuyorsun, o zaman bu mesajımı da oku.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1517560&postcount=151

İyi de hakem doğru yapmıştır diyen var mı? Mesajın linkini neden verdiğini anlayamadım? Hakem yaptığında hatalı, geç çıkıyorsa kartı verir görüşünde zaten herkes.

Clayman
11.Ağustos.2009, 21:52
Mesajımda "o zaman bu mesajımı da oku" yazmasına rağmen mesaj linkinin neden verildiğini anlayamamak amacın farklı olmasıdır bana göre ve ben buna....

Sekopej
11.Ağustos.2009, 22:00
Mesajımda "o zaman bu mesajımı da oku" yazmasına rağmen mesaj linkinin neden verildiğini anlayamamak amacın farklı olmasıdır bana göre ve ben buna....

Eee sen buna...???

Tamam okudum mu yazmalıydım. Okudum mesajını, cidden neden linki verdiğini anlamadım, ben fanatik değilim mi demek istiyorsun, öyleyse de başka mesaj göstersen daha iyi olur, çünkü verdiğin normal bir mesaj, hakeme olan tepkini yazmışsın sadece.

Sekopej
11.Ağustos.2009, 22:21
Haberin doğruluğuna inanmıyorum, öğrenildi, bildirildi şeklinde haberler genelde uydurma oluyor. MHK başkanı ile hakem arasında geçen konuşmayı gazeteciler nasıl öğrenmiş olabilir?

Ayrıca konu dışına çıkıp karşılıklı mesajlaşmalar da hoş olmadı, üyelere böyle durumlarda forumu kullanmayın derken, konu dışına çıkıp, alakasız mesajlar atmak da hoş olmadı benim açımdan.

Bu nedenle kendi adıma özür dileyerek, haberin de doğruluğuna inanmadığımdan konuyu kapatıyorum.