PDA

View Full Version : Oyun açılmıyor beyaz pencere gözüküyor

mbugra_
11.Ağustos.2009, 21:28
Patch 9.3.0 kurdum fakat şimdi oyuna giremiyorum hiç bir hata uyarısı yok sadece exe açılıyor minik pencerede beyaz bir ekran var beklediğim halde ne ses de görüntü hiç bir şey yok bana bi yardımcı olurmusunuz arkadaşlar?

Memedov
11.Ağustos.2009, 22:37
Ss falan eklermisin? hatayı tam olarak anlayamadım, yardımcı olabilirim belki.

mbugra_
11.Ağustos.2009, 23:15
http://img132.imageshack.us/img132/3479/qwess.png

Memedov
11.Ağustos.2009, 23:27
Şu konuda gerekli açıklama yapılmıştır ;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=72991

sizin için kolaylık olsun diye buraya kopyala yapıştır yapıyorum.

Beyaz ve Siyah Ekran Sorunları

Oyun açılırken beyaz veya siyah ekranda oyununuzun donmasının 3 muhtemel nedeni var.

İlk neden, Cachhe dosyalarınızın bozulmuş olması olabilir. Bu sorunu çözmek için Cache dosyalarını silmeniz yeterli olacaktır.

Bunu yapmak için, İşletim Sisteminize göre aşağıdaki adımları uygulayınız.

Windows XP:
C:\Users\<User Name\App Data\

Vista:
C:\Users\<User Name>\App Data\Roaming

Eğer bu dizinlere gittiğinizde dosyaları görebiliyorsanız Sports Interactive dosyasını tamamen silin.

Eğer Bilgisayarınızda gizli dosyaları göremiyorsanız, Gizli Dosyaları görünebilir yapmalısnız. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

Vista için:
Herhangi bir pencere açıkken, 'Düzenle'->”Klasör ve Arama Seçenekleri”->'Görünüm'-> ve “Gizli dosya ve Klasörleri Göster” Seçeneğini seçiniz.

XP için:
Herhangi bir pencere açıkken, 'Araçlar'->”Dosya Seçenekleri->'Görünüm'-> ve “Gizli dosya ve Klasörleri Göster “seçeneğini iseçiniz.

Eğer bu adım sorununuzu çözmeniz için yardımcı olmadıysa Java ve Grafik Kartınız'ı yükselmek için gerekli olan adımları izlemeniz sorununuzu çözmenizi sağlayacaktır. Bunlar Siyah ve Beyaz Ekran hatalarının en yaygın nedenleridir.

mbugra_
12.Ağustos.2009, 02:39
olmadı ya :( daha önce çalışıyodu 9.0.3 yükledim oyun gitti :(

[EK]

XP Pro
SP 3 yüklü
core 2 duo 2.33Ghz
1.87Ghz, 2.00 GB Ram
radeon x550 512 mb

ben senin dediğini yaptım sanırım ama yine olmadı

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data girdim burda bulunan Sports Interactive dosyayı sildim ama yine aynı yine aynı

mbugra_
21.Ağustos.2009, 19:16
Sanırım 9.2.0 ı kurmadan 9.3.0 kullanılmıyor 9.1.0 la gayet iyi oynayabiliyorum ama 9.3 ü kurduğumda oyun açılmıyor tahminim doğru mu acaba ona göre 9.2 yi indireyim ?