PDA

View Full Version : Cem Garipoğlu teslim oldu

anilton
17.Eylül.2009, 06:59
Nihayet...

Münevver Karabulut'un cinayet zanlısı Cem Garipoğlu İstanbul'da yakalandı.

MÜNEVVER Garipoğlu’nun bir numaralı katil şüphelisi Cem Garipoğlu, bu sabaha karşı İstanbul Emniyet Müdrülüğü’ne teslim oldu.

7 aydır aranan Cem Garipoğlu’nun saat 00.45’te avukatı Aytekin Kaya ile birlikte Bahçelievler polis merkezine giderek teslim edildiği bildirildi.

CİNAYET NEDENİ KISKANÇLIK

Cem Garipoğlu gece yarısı Bahçelievler’de E-5 Karayolu’nda avukatı Aytekin Kaya ile buluştu. Avukat Kaya’nın verdiği bilgiye göre Cem Garipoğlu daha sonra Asayiş Şube’ye götürüldü. Kaya, “Asayiş şubede iyi karşılandı. Cem, ilk ifadesinde cinayeti kendisinin işlediğıini itiraf etti. Polise cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediğini söyledi” diye konuştu. Cem Garipoğlu’nun hafif sakallı ve saçları uzamış olduğu belirtildi. Avukat Kaya, “Cem babasının katil şüphelisi olarak tutuklanmasından son derece üzüntülüydü. Vicdan azabı çekiyordu. Bu nedenle gelip teslim oldu” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, yaptığı açıklamada, “Polisin sistemli çalışması, kendi çocuğunun katilini arar gibi araması ve basının yayınları Cem Garipoğlu’nun tesliminde etkili oldu” dedi.

Cem Garipoğlu’nun 197 gündür İstanbul’da gizlendiği ve hiç yurt dışına çıkmadığı belirtildi. Cinayetin işlendiği 3 Mart tarihinde izini kaybettiren Cem Garipoğlu’nun saklandığı yerler konusunda çeşitli spekülasyonlar yapılmış, Rusya’da, ABD’de hatta Ermenistan’da gizlendiği ileri sürülmüştü. Son olarak Cem Garipoğlu’nun Ermenistan’da yakalandığı da ileri sürülmüştü. Cem Garipoğlu’nun teslim olduğu haberini Münevver Karabulut’un ailesi gazetecilerden öğrendi.

SÜREYYA KARABULUT: NE SÖYLEDİYSEM ÇIKTI

Baba Süreyya Karabulut’un ilk tepkisi “Bekliyordum, hiç de sürpriz olmadı. Devletimizin yetkilileri olaya ağırlığını koyunca bunun böyle olacağını tahmin ediyordum” sözleriyle dile getirdi.

Canlı yayınına katılan Süreyya Karabulut, "Adalete güveniyordum zaten. Suçlular yakalandı. Bu cinayetin arka bahçesindeki suçluların ortaya çıkması lazım. Yardım yataklık eden herkesin çıkması lazm" dedi.

Karabulut, "Şimdi ne yapacaksınız?" şeklindeki soruya, "Şu anda ne yapacağımı bilemiyorum ama çok heyecanlıyım. Bahçelievler'de yakalanmış olması çok daha garip. Ben de burada oturuyorum. Benim kınalı kuzum gitti. Bu kadar zamandır mücadele ediyorum. Belki Türk halkı sitem etti ama söylediklerimin arkasındayım. Ben ne söylediysem çıktı" cevapladı.

LaigLeNoiR
17.Eylül.2009, 07:05
Sonunda...

GeNç KaRTaL
17.Eylül.2009, 07:06
Vatana millete hayırlı olsun..

SAİT71
17.Eylül.2009, 07:06
Bu yaşı dolayısı ile cezadan yırtabilir çok yatmaz gibi geliyor..

anilton
17.Eylül.2009, 07:14
sakal bırakmış,şimdi gördüm haberlerde...

Hastaneye götürdüler...

RaSenGan
17.Eylül.2009, 07:15
Hele şükür.Bıkmıştım haberlerde görmeyi.Adamlar günleri sayıyodu.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Şimdi ben de açtım haberleri..Şişli Etfal Hastanesi'ne götürüyolar.

scar face
17.Eylül.2009, 07:24
Böylerlerini Taksimde sallandıracaksın harbiden..

Varonil
17.Eylül.2009, 08:16
Şükürler olsun,sonunda yakalandı.Yalnız 197 gündür İstanbul'da olması da ilginç.Süreyya Karabulut'un da söylediği gibi yardım yataklık edenlerinde ortaya çıkması ve ceza alması gerekiyor ..

GodfatheR
17.Eylül.2009, 08:32
Böylerlerini Taksimde sallandıracaksın harbiden..

Kesinlikle :icon_evil:

RaSenGan
17.Eylül.2009, 08:40
Teslim olduğunda açtı

Cem Garipoğlu'nu polise teslim eden avukat Aytekin Kaya açıkladı..

Cem Garipoğlu'nu polise teslim eden avukat Aytekin Kaya "Teslim edildikten sonra amcası Ayhan Bey'i aradım haber verdim. Yaşı 18'den küçük olduğu için Ceza Muhakeme Kanunu'ndaki esaslara göre yetişkinlerden biraz daha farklı sorgusu olacak. Mahkemeye sevkedilecek.
Babasının verdiği notlar vardı ama çocuğa okutamadım. Babası da yüzleşmesini istiyor. Baba baştan beri üzgün. Baba iki defa üzgün haksız yere içerde olduğu için ve çocuğu için üzgün. Bir de hayatını kaybeden bir genç kız var bunu unutmuş değiliz bunları dratik olsun diye söylemiyorum" dedi.Kaya Cem'in teslim olduğunda karnının aç olduğunu söyledi. Avukat Kaya Cem'i, E-5 Karayolu'nda bir bağlantı yolunun kenarından teslim aldığı sırada yalnız olduğunu yanında kimsenin olmadığını söyledi. Kaya kendisini arayan kişinin aileden olmadığını ancak anne-babanın önerisiyle aramış olabileceğini belirtti. Kaya ayrıca vekaletini bir gün önce babasından aldığını sözlerine ekledi. Kaya teslim alan polislerin oldukça profesyonel davrandıklarını,duygularından arınmış ve işlerine odaklanmış oldukları tavırlarının babayı tutuklarkenkinden oldukça farklı olduğunun vurgulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sağlık kontrolünden geçirilen Cem Garipoğlu tekrar Gayrettepe Aşayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. C.G'nin muayenesi yaklaşık 20 dakika sürdü.

HaberTürk

nerazzuri
17.Eylül.2009, 08:49
üzüldüm .

sananes
17.Eylül.2009, 09:38
kendimi acılı tarafın yerine koyamadığım bi cinayet maalesef koyamıyorum bilmiyorum sebebi nedir ama öyle işte nötrüm yani bu cinayete yada bu davanın sonucuna karşı artık istediğim tek şey bi an önce davanın sonuçlanması ve cem garipoğlu haberlerinin gazetelerden haber sitelerinden gitmesi her gün her gün aynı şeyleri okumaktansa katil hak ettigi cezayı alsın bizde ülkenin gercek gündemiyle alakalı haberler okuyalım

IcedEarth
17.Eylül.2009, 13:01
Şu ülkede işlenen onlarca faili meçhul cinayetten ne farkı vardı acaba da bu kadar medyalık oldu bu haber ben onu anlamıyorum...

RoNNiE91
17.Eylül.2009, 13:29
Hele şükür.

bySilver
17.Eylül.2009, 13:34
Bunları şeyindan sallandıracaksın ki. Bak bir daha yapıyorlar mı :)

CeSC FaBReGaS
17.Eylül.2009, 14:02
Şu ülkede işlenen onlarca faili meçhul cinayetten ne farkı vardı acaba da bu kadar medyalık oldu bu haber ben onu anlamıyorum...

Açıkçası bende bit türlü buna anlam veremiyorum.

Addolorato
17.Eylül.2009, 14:16
Babasının 3 milyon €'luk helallik parası suya düştü desene. Neyse iyi oldu yakalandıgı adalet yerini bulur zaten er yada geç.

sentugo
17.Eylül.2009, 15:21
İyi olmuş ne demek öyle kafa kesmek falan

DenizlispoR
17.Eylül.2009, 16:06
Katılıyorum Göktuğa.

Melekovic
17.Eylül.2009, 16:23
Olayın bir tarafı tanınmış insanlardan oluşuyor da ondan abisi. Bu konu biraz eğer tanınmış birinin başına böyle bir olay geliyorsa olayın üstü örtülüyor mu yoksa sonuna kadar üstüne mi gidiliyor haline geldi o yüzden.

Yoksa bu konudan daha daha önemli bir sürü cinayetler var çözülmesi ve bir sürü kayıp,fail-i meçhul insan var bulunmayı bekleyen.

Tanınmış birinin yaşadığı bir olayda acaba bu kadar baskıda bulunulmasaydı üzeri örtülüp bulunamadı mı denilecekti yoksa gene üzerine mi gidilecekti,burda kalan asıl soru işareti bu. Bir yandan diyorsun gidilirdi diye, diğer yandan da diyorsun dava nerdeyse kapanma noktasına gelmişti. Bu bir çelişki. Adalet sistemimizin terazisi ne kadar dengede bilemiyoruz çünkü arada yapılan baskı bize tam bilgi veremiyor,baskı ile mi bulundu yoksa zaten bulunacak mıydı?

Çocuğunda olayla ilgili çoğu kişinin yaşadığı ve bölgenin arandığı bir yerde kalması ve bulunamaması, avukatının aracılığıyla ortaya çıkarılıp getirilmesi ,çünkü saklanma opsiyonlarının artık bitmesi,o da ayrı bir konu.

Oghuse
17.Eylül.2009, 16:29
Olayın bu kadar medyadik olma sebeplerinden birisi o yaşta bi gencin olağan cinayetlerin çok dışında bir cinayet işlemiş olması ve gencin ailesinin bazı yöntemlerle olayı üzerine sünger çekmeye çalışmasının altında yatıyor.

Varonil
17.Eylül.2009, 16:42
Bu süreç Türk Emniyeti ve polisinin vermiş olduğu önemli bir sınavdır.197 gündür İstanbul'da nasıl saklandı,yakalandı mı yoksa teslim mi edildi.

Ailesi tarafından teslim edildiği söyleniyor,baba hapiste anne ise yurtdışında.O halde kim teslim etti ? Bu soruların hepsinin sorulması lazım.Yardım ve yataklık edenler de cezalandırılmalı.

Addolorato
17.Eylül.2009, 17:34
Münevver Karabulut'u öldürmekten zanlı Cem Garipoğlu, polislerle arasında geçen konuşmalar arasında, yurtdışına hiç çıkmadığını, bilmediği bir yere bilmediği bir kişi tarafından götürüldüğünü söyledi.Polis göre, cinayetin işleniş şekliyle ilgili bir tereddüt yok. Teslim alındığında psiklojisi çok bozuk olan, üzgün görünen ve titreyen Cem'in üzerindeki kıyafetler de yeni değil ancak temizdi. Cem'i teslim aldıktan sonra “Gel koçum, sen bize emanetsin” dediği ileri sürülen polise göre olayın satanizmle ilgisi yok. “Pişmanım, keşke onun yerine ben ölseydim” diyen Cem Garipoğlu, Münevver Karabulut'u olay günü okuldan almış ve annesine de “Bir arkadaşımla geliyorum evi boşalt” demişti. Cem Garipoğlu, “Bu hunharlık niçin” sorusuna “Bilmiyorum”, “Münevver'in başını niye kestin?” sorusuna ise ‘Kafası bavula sığmadığı için” yanıtını verdi, Cem Cem “Testereyi almak nereden aklına geldi?” sorusunu da “Bilmiyorum” diyerek yanıtladı.
Garipoğlu'nun ifadesinden dışarıya şu başlıklar sızdı:
"Yurtdışına çıkmadım, bilmediğim bir yere beni bir kişi götürdü, Tanımadığım bir kişi bilmediğim bahçeli bir eve götürdü, o evde kaldım
"Bavula sığmadığı için cesedi testereyle parçalayıp gitar kutusuna koydum"
"Etiler (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Etiler/1/1140344/)'deki cesedi bıraktığım yeri rasgele seçtim"
"Çok üzgünüm o ölmeseydi ben ölseydim"
"Olayda satanizm yok"
"Bahçeşehir'deki evde 700 bin dolar yoktu"
" Daha önce yakalanıp bırakılmadım"

Cinayet sorulunca krize girdi
MÜNEVVER Karabulut'u öldürdüğü suçlamasıyla kırımızı bültenle aranırken 197 gün sonra polise teslim olan Cem Garipoğlu, gözaltında sırasında cinayet anı sorulurca titreyerek sinir krizine girdi. Polisler, fenalaştığı için Cem'e bir daha cinayet anı ile ilgili soru sormadı.

Polis, Cem Garipoğlu'nun avukatı ile teslim olduğu Bahçelievler'deki yerde bulunan bütün MOBESE kemeraları toplayarak incelemeye aldı.

İstanbul Valisi Muarrem Güler, Cem Garipoğlu'nun gözaltına alınması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul polisine teşekkür ettiğini aktardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Muammer Güler'e “Cem ne zaman yakalanırsa yakalansın bana haber verin” demişti.

Cem Garipoğlu'nun yapılan üst aramasında cebinden sadece kendi adına düzenlenmiş kredi kartı bulundu. Yapılan incelemede kredi kartının hiç kullanılmadığı tespit edildi.
'PSİKOLOJİSİNİN NORMAL OLDUĞUNU SÖYLEYEMEM'
Cem Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya, Üsküdar (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Uskudar/1/1140344/) Çocuk Şube Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamada, "Söylenen yerden çocuğu aldım, Emniyetle buluştuk. Onlar, artık Cem bizim misafirimiz dedi. Sakin bir şekilde gürültü patırdı olmadan aldılar sağlık kontrolüne götürdüler. Ben de şubeye geçtim. Bu arada sucuk ekmek karnını aç oldugu için aldım. İşin insani yönüne bakıyorsun yerken bütün bunları yapan bu çocuk mu diyorsun". dedi Kaya, ayrıca "Garipoğlu'nun psikolojisinin normal olduğunu söyleyemem. Olayla ilgili hiç bu konulara girmedik, çünkü bu şekilde sağlıklı bir iletişim kuramazdık. Babama çok üzüldüm haksız yere içeride dedi" diye konuştu.

Fietra 10
17.Eylül.2009, 17:41
Olayın bu kadar medyadik olma sebeplerinden birisi o yaşta bi gencin olağan cinayetlerin çok dışında bir cinayet işlemiş olması ve gencin ailesinin bazı yöntemlerle olayı üzerine sünger çekmeye çalışmasının altında yatıyor.

+

Süreyya Karabulut'ta cinayeti gündemde tutmak için elinden geleni yaptı..Bunlar olmasa sizin o faili meçhul cinayetler dediğiniz olaylardan hiç bir farkı kalmıyor..Ayrıca çok basit konuşuyorsunuz adam evladını kaybetmiş hemde gövde ve kafa ayrı olarak..ben olsam ben de elimden gelen herşeyi yapardım..düşünün bu kadar gündemde oldugu halde aile 200 gün dayanabildi baskıya çocugu teslim etti..birde magdur tarafın tv'ye bu kadar görünmeden aramanın sürdüğünü hesap edin emin olun ömür boyu saklarlardı bu çocugu..

KaF KeF
17.Eylül.2009, 17:44
2-3 Yıl mahkeme sürer 5 yılda çıkar gibime geliyor ama umarım yanılırım..

bugra 1905
17.Eylül.2009, 18:30
Hele Şükür Yakalandı Ya
Cem Garipoğluna Yardım Ve YataklıK Edenlerde Bulunmalı Onlarda Cezalandırılmalıdır

Addolorato
17.Eylül.2009, 18:34
17 yaşında oldugu için çocuk sayılacak birde pişman oldugu için iyi niyetten cezasıda hafifleyecek sanırım. 5-6 yıl sonra dışarı çıkar sanırım. Bu arada Cem'i tanıyan bir kaç arkadaşım var hepsi Cem'in iyi biri oldugunu söylüyordu nasıl böyle bir şey yaptı anlamıyoruz diyolardı.

Homer J.S
17.Eylül.2009, 18:46
18 yaşına girmesine 1 ay varmış Cem Garipoğlu'nun.

anilton
17.Eylül.2009, 19:01
Bu olayın medyada bu kadar kalmasının en büyük sebebi babasıdır.Herşeyi yaptı adam.Yoksa unutulup gidecekti,bu kadar üstüne düşülmeyecekti...

Avukatı teslim olmadan 20 dakika önce bana haber verdiler,yol kenarında buluştuk,sucuk ekmek yedi,hiç konuşamadan polisler aldı diye sallıyor,milleti saf sanıyor...

En az 1 haftadır avukatlarıyla birlikte ne yapacaklarını,ne söyleyeceğini falan konuşmuşlardır,öyle teslim olmuşladır...

Hatta eminim,ne ceza alacağını bile biliyorlardır şimdi...

CeNTeR_TR
17.Eylül.2009, 19:07
Şu ülkede o kadar çok olay varken gündemde olan adam'a gündemde olan konuya bak yazıktır.

Konuyu açan arkadaş sakın yanlış anlaşmasın.

Hergün kimbilir kaç kişi can veriyor cinayet vb durumlardan hangisi gündemde hiçbiri.

Hergün neler oluyor Türkiye'de hangisi gündemde hiçbiri ne gündemde bir tane şerefsiz gündemde.

Yazıktır ya yazık.Bir konu bu kadar gündemde kalıp Türkiye'nin ana sorunu olurmu ? Ülkemizde bu kadar sorun oluyorken 5-6 tane ASKERİMİZ şehit olurken bi kız ile bi çocuğun işlerimi bizim gündemimiz olmalıydı.

Yazıklar olsun tüm kovalayanlara ve kovalananlara.

KaF KeF
17.Eylül.2009, 19:08
valla bizde ANıl abinin yazdıklarını avukatı daha röportaj verirken tartıştık babamla..Herşeyi düşünmüşler ki teslim olmuş.Ve ayrıca 197 Gün İstanbulda kaldığı hikaye..İlla ki çıkmıştır yurt dışına..

Sekopej
17.Eylül.2009, 19:29
Avukatın konuşmalarına bakın, sürekli çocuk diye bahsediyor, çocuk şöyle, çocuk böyle yaptı, bu çocuktan beklenmez. Kemik yaşı hesaplanır muhtemelen ve reşit değilse çok ağır ceza alacağını sanmam.

1 gün önce avukat vekaletini alıyor ki ifadesi alınırken yanında olsun. Anıl'In yazdıklarına katılıyorum, uzun zamandır ne demesi gerektiği ezberletilmiştir. Ayrıca babasına kim ceza verdiyse onu da kutlamak gerekir, olayla ilgisi olup olmadığı net bilinmese de içeride tutuluyor. Babası içeride olmasaydı zaten aile onu teslim etrmezdi, zenginler, mutlaka saklayacak yer bulurlardı.

Kızın babasına da medyada çok görünüyor diye zamanında kızanlar oldu ama helal olsun adama işin peşini bırakmadı. Diğer faili meçhuller gibi olmasın diye hakkını aradı. Ortada kaybedilen bir can var, o babanın yerine koyun kendinizi, kızınıza böyle şeyleri yapanın yakalanıp ceza çekiyor olması içinizi bir mebze olsun rahatlatmaz mı? Keşke her faili meçhul olayda bu şekilde gündem yaratılsa ve suçlu yakalanabilise.

CeNTeR_TR
17.Eylül.2009, 19:38
Serkan tamam hani adam yakalandı falan ama bu kadar çok gündem varken bu iki insanın bu kadar gündemde tutulması sence doğrumu ?

Hee ne var Garipoğulları ismi var gündemde durdu yoksa duracakmıydın yok :)

Sekopej
17.Eylül.2009, 19:45
Gündemi sadece bunun doldurduğunu düşünmüyorum, evet her gün haber yapılıyor ama gündemi değiştirmek için kullanılan haberler farklı ki ben gündeme dair haberlerin de haber programlarında verildiğini düşünüyorum. Asıl gündemi oluşturan konular üzerine fazla gidilmese de, bu gündemi değiştirecek kadar büyük bir haber değil.

Olayda ünlü bir taraf olması da elbette en büyük etkenlerde.

Bordo61Mavi
17.Eylül.2009, 19:46
Cem de ne hale gelmis. Sorgusundan sonra hersey daha acik ve net olur tabi bazi kisiler ona diceklerini ezberletmediyse

DisCo
17.Eylül.2009, 19:47
Şimdi Türk polisinin acizliği ile başlayalım.

Bu adam İstanbul'da ise nasıl bulamadılar. Yurt dışına çıktıysa nasıl çıkıp bu kadar rahat girebiliyor. Gönül isterdi ki kanalları açtığımızda polis yakaladı densin ama teslim olduğunu gördük. Çember daraltıldı, baskıydı vs. diyorlar. Eğer kendileri istemeselerdi teslim olmazdı.

Şimdi ise Cem Garipoğlu'nu harbiden garip moduna sokmaya çalışıyorlar. Pişmandı, çocuktu, elleri titriyordu, cinayet anı sorulunca etkilendi yok sucuk ekmek istedi. Utanmasalar kuru ekmek yiyorduk diyecekler. Vicdanlara oynamaya çalışıyorlar.

Babaya gelince hakkını aramasına kimse birşey demiyor. Ancak işin içine şovuda katıyordu. Sanırım bu insanların tepkisini çekti.

Sonuç olarak olan ölene oldu gerisi hikaye...

Ayrıca açılımın ateşlendiği bu günlerde teslim edileceği çok açıktı. Öyle de oldu.

CeNTeR_TR
17.Eylül.2009, 19:48
Ahh be Serkan ne zaman tv açsam bu saçma iki üç insanın haykırışları ağlayışları.Olayın ardındna 3 ay geçmiş olmasına rağmen her röportajdan ağlayan bir aile ve sonunda bu olayın unutulması için para isteyen bir aile.

Kimse yanlış anlaşılmasın savunduğum bi taraf yok.Reklam kokan hareketler bunlar.

Köklerinin dibine kibrit suyu ;;)

Mirza
17.Eylül.2009, 19:49
Serkan tamam hani adam yakalandı falan ama bu kadar çok gündem varken bu iki insanın bu kadar gündemde tutulması sence doğrumu ?

Hee ne var Garipoğulları ismi var gündemde durdu yoksa duracakmıydın yok :)

Turgut'um bunun nedeni Garipoğlu şirketlerinin rakipleri. Bu rakipler böyle bir kozu iyi kullanarak Garipoğlu soyadını kirleterek pazardaki kendi paylarını attırma hedefindeler. Nitekim de bu oldu. Hayyam Garipoğlu bundan 10-15gün önce yaptığı açıklamayla pazardaki paylarının çoğunluğunu kaybettiğini açıkladı. Medya yine kukla misali oynatılıyor yani kardeşim. Her gün cinayet olmuyor mu oluyor.. Diğer vefat eden insanların aileleri tv'e çıkmaz mı çıkar ama bu insanlara bu fırsat verilmiyor. Süreyya Karabulut'a bu fırsatın verilme sebebini yukarıda açıkladım zaten. Bu olayın altından neler çıkacak neler. Olayı baştan sonra takip edenler mükemmel komplo teorilerine ulaşabilir ve bu teoriler'in doğru çıkma olasılığı çok yüksektir. Ilerleyen günlerde göreceğiz. Olaya sakın ola ki ufak bir cinayet gibi bakmayın. Bu bir holdingler savaşına döndü.

anilton
17.Eylül.2009, 19:49
Bu aslında başlangıç.Ben görevden alınacak polisler,doktorlar vs bekliyorum...

En az 50 kişi para görüp susmuştur,görevi kötüye kullanmıştır...

Mümkünü yok bu kadar gündemde olupta bu kadar süre yakalanmasın.Tüm Türkiye tanıdı artık onu.Bu dengesiz evden dışarı çıkmadı mı hiç?

Ben yakalanıp bırakıldığını bile düşünüyorum...

ThersoN
17.Eylül.2009, 19:54
keşke tüm cinayetlerin üzerine bu kadar düşülse sürekli gazetelerde tvlerde olsa

CeNTeR_TR
17.Eylül.2009, 19:55
Turgut'um bunun nedeni Garipoğlu şirketlerinin rakipleri. Bu rakipler böyle bir kozu iyi kullanarak Garipoğlu soyadını kirleterek pazardaki kendi paylarını attırma hedefindeler. Nitekim de bu oldu. Hayyam Garipoğlu bundan 10-15gün önce yaptığı açıklamayla pazardaki paylarının çoğunluğunu kaybettiğini açıkladı. Medya yine kukla misali oynatılıyor yani kardeşim. Her gün cinayet olmuyor mu oluyor.. Diğer vefat eden insanların aileleri tv'e çıkmaz mı çıkar ama bu insanlara bu fırsat verilmiyor. Süreyya Karabulut'a bu fırsatın verilme sebebini yukarıda açıkladım zaten. Bu olayın altından neler çıkacak neler. Olayı baştan sonra takip edenler mükemmel komplo teorilerine ulaşabilir ve bu teoriler'in doğru çıkma olasılığı çok yüksektir. Ilerleyen günlerde göreceğiz. Olaya sakın ola ki ufak bir cinayet gibi bakmayın. Bu bir holdingler savaşına döndü.

Kardeşim bunun farkındayım zaten.Biliyorum ama yinede bunları kabullenmek istemiyorum.Açılım var şehit var fakat 3-5 tane milyoner adam'ın oğlunun kızının konuşulması bana saçma geliyor.
Gerçi herkes burda işbirliği içinde bunuda kimse yadsıyamaz.Her gündemi bir gündemle değişiyorlar.
Burak'ın da dediği gibi açılım'ın yoğunlaştığı günlerde gündem değişti hadi bakalım bundan sonra ne olacak.
Başımızda bunlar oldukça daha çok kurarız ya biz neyse :0:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

keşke tüm cinayetlerin üzerine bu kadar düşülse sürekli gazetelerde tvlerde olsa

O zaman ne olur biliyormusun günde en az 1000 sayfalık gazete çıkarmak zorunda kalırlar.

TV'Lerde hiçbir dizi oynatılmaz.

anilton
17.Eylül.2009, 19:57
Olayı siyasete dönüştürmeyin hemen...

Gerek yok böyle şeylere.Ki bunu bir yöneticinin ima etmeside çok garip...

CeNTeR_TR
17.Eylül.2009, 20:00
Aslında bu konunun konuşulması bile yanlış ya neyse.

Ramazan Ramazan ne ölüye sövmek olur ne diriye.

Varonil
17.Eylül.2009, 20:56
Polis muhakkak teslim olması için aileyle görüştü,hatta belkide anlaşmışlardır alacağı cezayı hafiflemesi karşılığında teslim olması gibi.Birde kemik yaşı meselesi var,o daha büyük bir skandal.

Cezasını bertaraf ettirmeye çalışıyorlar,müebbet alırsa yaşı küçük diye çocuklara uygulanan yasaya göre 12-15 yıl ceza alacak,30 yaşında serbest kalıp sıfırdan tekrar hayata başlayacak.Kemik yaşı tespit edilip hakettiği cezayı alması lazım.

Oghuse
18.Eylül.2009, 22:53
12-15 yılının yasalara göre 3te 2 sini yatar çıkar.. Maksimum içerdeki zamanı 10 yıl. Suç ve Ceza