PDA

View Full Version : Tactical Theorems Gibi Bir Proje

Ahmet Göktaş
05.Kasım.2009, 21:56
Arkadaşlar her yıl ingilizler bir rehber hazırlıyorlar herkes bilirdir. Tactical Thorems & Freameworks. Biz bunu türkçeye çevirmek için binbir türlü yol arıyoruz ama hiç çevrilemiyor.

Ben diyorum ki bununla her sene uğraşacağımza , Türkçeye çevirmeye uğraşacağımza , Forumda taktik bilgisi mükemmel olan abilerimiz var, örn.(nannar,sekopej,hissiz..vsvsvs)

Bir taktik ekibi kurlup , aynı Tac. Thorems gibi geniş bir taktik rehberi hazırlanamaz mı ? Forumdakiler gibi demiyorum ama , şöyle en azından 20-30 sayfalık bir pdf dökümanı mesela.

Sonra ingilizler uğraşır ingilizceye çevirmek adına , ve bu her sene bir seri haline getirildiğinde , efsane olur.

Fikirlerinizi bekliyorum.

sentugo
05.Kasım.2009, 23:07
Aslında ingilizceye çevirmek çok zaman almıyor.. Zaten belli bir noktadan sonra cümle yapıları aynı sadece kelimeler değişiyor.. Çeviriye bakıldığında görülüyor zaten ki emek büyük yinede.. Ama gerek yok dediğin şeye.. Bence..

ua_anil
06.Kasım.2009, 23:50
Şu Tactical Theorems'i İngilizcesi iyi olanlar aralarında anlaşıp çevirebilirlerse çok güzel olur aslında. Benim çeviri yapacak kadar iyi değil ama az çok anlayabiliyorum, isterseniz sunuş gibi basit kısımlarını çevirmekte yardımcı olabilirim :)

Centurion
07.Kasım.2009, 11:50
google'dan girip çevirtseniz?

ulasfb
07.Kasım.2009, 13:06
Bu sene ağırlığımızı Türkçe Yamaya değil, oyunu daha iyi anlamız adına taktik yönetimi, oyuncu ilişkileri, antreman çalışmaları, teknik adamlar arası ilişkiler ve basın ilişkileri gibi yabancı dil ihtiyacı gereken makale yazılarına vereceğiz.

Zaten bu tarz şeyler yapcaklarmış