PDA

View Full Version : Diego Lugano

scar face
20.Kasım.2009, 20:55
http://www.ressim.net/out.php/i253736_lugano.jpg

oyunu edinemedim henüz ama profilini merak ettim özelliklerini de tartısabiliriz.Profili konulursa güzel olur...

S4mp1y0N
20.Kasım.2009, 21:20
en beğendiğim profillerden biri..
söz geçirmesi 15-16 olabilirmiş.. sonuçta uruguay milli takımı kaptanı.
hızı da 1 puan yükselse tam gerçek lugano olur..

emeğinize sağlık.

Redrum
20.Kasım.2009, 21:38
Word Class bir defans olmuş gibi geldi bana .

BeeTLeJuiCe
20.Kasım.2009, 21:51
Lugano tamam gerçekte çok kart görüyoa ama oyunda biraz fazla kart gördü gibi geldi bana. :) Geçen sezon lig, kupa, Avrupada 2. Tur'a kadar olan maçlarda toplamda 21 sarı kart ve 3 kırmızı kart gördü. (Kupa'da sadece Final'de oynadı) Biraz fazla gibi geldi :) Luganodan sonra en çok kart gören oyuncumda Gökhan Gönüldü oda 11 sarı, 2 kırmızı ile geçirdi sezonu.

scar face
20.Kasım.2009, 22:23
Oyunu oynamadan yorum yapamam ama gördüğüm kadarıyla harika bir profil olmus:)

KanaKe
20.Kasım.2009, 23:04
Word Class bir defans olmuş gibi geldi bana .
Abartili buldugun özellikleri yazsaydin daha yararli olurdu.

Redrum
20.Kasım.2009, 23:15
Abartili buldugun özellikleri yazsaydin daha yararli olurdu.
doğru söylüyosun aslında.
Marking, Tackling, determination, concentration, anticipation, strenght. Ne biliyim abartılı buldum dersem biraz taraflı olacak sanırım, çok da iyi gözlemlediğimi söyleyemem Lugano'yu, ama ne biliyim şu durumda gerçekten Word Class gibi gözüküyor , her takım kadrosunda görmek ister Lugano'yu. Sene sonunda bonservisi elinde olduğu halde kimse almadı onu halbuki.

ForsakeN
20.Kasım.2009, 23:28
Abartılı bulduğunuz özellikler zaten Lugano'nun gerçekte de çok iyi olduğu yönleri.Üst düzey olması gereken özellikler yani. Ayrıca marking dışında 18'in üzerinde de değiller.

scar face
20.Kasım.2009, 23:29
Sana ben cevap vereyim

Markaj kesinlikle doğru 19..Drogba,Ibrahımovic,Kanoute,Luiz Fabiano,Gerrard gibi yıldızları savunduğunu biliyoruz biraz objektif baksan keske..

Top kapması 16 ne var ki bunda cok da abartılı değil.zaten iyi top kapan bir oyuncu...

Kendisi Uruguay Milli Takımının kaptanı ve Fenerbahçe nin savunma bloğunu yöneticisi determinastion özelliği de abartı değil...

Konsantrasyon düşük bile kalmıs bana göre...

Aaa bak bu konuda hiç izlememişssin işte Lugano yu .Sezgileri cok kuvvetlidir.En son Kosta Rika ya attığı gole dikkat et.Hele gecen sene attığı gollerde bu özelliği cok belirgindi...

Güçte ne abartı buldun anlayamadım 1.88 m ve 84 kilogram olan,giriştiği fiziksel mücadelenin çoğunu kazanan bir oyuncudan bahsediyoruz.Tabi ki bunlar benim düşüncelerim...Biraz objektif baksan ne kadar iyi ve büyük bir oyuncu olduğunu görebilirdin

perpetua
21.Kasım.2009, 00:35
doğru söylüyosun aslında.
Marking, Tackling, determination, concentration, anticipation, strenght. Ne biliyim abartılı buldum dersem biraz taraflı olacak sanırım, çok da iyi gözlemlediğimi söyleyemem Lugano'yu, ama ne biliyim şu durumda gerçekten Word Class gibi gözüküyor , her takım kadrosunda görmek ister Lugano'yu. Sene sonunda bonservisi elinde olduğu halde kimse almadı onu halbuki.

Pek hizli olmayan ve bunun yaninda her macta kirmizi kart gorme ihtimali olan oyuncuyu cok fazla kulup istemeyecektir (tabii gercekte). Ozellikle yuksek bir maas bekliyorsa (Turkiye'de vergilerin %15, Italya'da yaklasik %50 oldugunu goz onunde tutarsak, Turkiye'de maliyeti yaklasik 3 milyon Euro olan oyuncunun Italya'da maliyeti 5 milyon Euro civarinda. Ferrari de gecen gun Turkiye'ye para kazanmak icin geldigini soylememismiydi? :))

S4mp1y0N
21.Kasım.2009, 14:19
lugano kendini yönetmeyi bilse, vara yoğa kart görmese inanın dünyanın en büyük kulüplerinde oynuyor olurdu.

bu sene biraz daha aklı başında oynuyor. maç başına anlaştıkları için gereksiz kartlardan sakınıyor. Fenerbahçe yönetimi bunca yıllık transfer geçmişlerindeki en akıllı hamleyi yaptı lugano'yla maç başı anlaşarak.

Cengo
21.Kasım.2009, 16:13
en beğendiğim profillerden biri..
söz geçirmesi 15-16 olabilirmiş.. sonuçta uruguay milli takımı kaptanı.
hızı da 1 puan yükselse tam gerçek lugano olur..

emeğinize sağlık.

Influence yükselecek.Uruguay araştırmacılarına da durumu aktardık, Milli Takım için kaptan gözükmüyordu.

Lugano'nun 11'den 12'ye gelmesi için düşündüğünüz sebebi tam çözemedim.İfade edebilirsen memnun olurum, tabi biraz acele edelim lütfen.Araştırma süresinin sonuna yaklaştık.

BeeTLeJuiCe
21.Kasım.2009, 17:00
Cengiz çok kart görmesi bence normal değil. Yukarıda Dediğim gibi 21 sarı 3 kırmızı ile kapattı sezonu. Bilmiyorum belki ben çok agresif oynattığım içindir ama bence Dirtiness'ı e azından 1 puan falan düşürerek bir denemek lazım.

Aynı şekilde Gökhan Gönül'de bir ayar lazım bence oda gereğinden fazla kart görüyor ki Gökhan çok fazla kart gören bir oyuncu değil.

Cengo
21.Kasım.2009, 17:47
Lugano çok sık kart görmüyor muydu zaten? Bence hiç problem yok.
Gökhan ne kadar aldı ki? O da çok fazla itiraz ediyor aslında.

DenizlispoR
21.Kasım.2009, 18:07
Cengiz çok kart görmesi bence normal değil. Yukarıda Dediğim gibi 21 sarı 3 kırmızı ile kapattı sezonu. Bilmiyorum belki ben çok agresif oynattığım içindir ama bence Dirtiness'ı e azından 1 puan falan düşürerek bir denemek lazım.

Aynı şekilde Gökhan Gönül'de bir ayar lazım bence oda gereğinden fazla kart görüyor ki Gökhan çok fazla kart gören bir oyuncu değil.
Mustafa abi benim oyunumda ilk sezonu 16 sarı kartla tamamlamış,taktiğinden dolayı olmuş olmasın ?

BeeTLeJuiCe
21.Kasım.2009, 18:23
Lugano çok sık kart görmüyor muydu zaten? Bence hiç problem yok.
Gökhan ne kadar aldı ki? O da çok fazla itiraz ediyor aslında.

Geçen sezon Gökhan 11 sarı 2 kırmızı ile bitirdi.
Bu sezon'da 15 maçta 3 sarı 2 kırmızıda bakalım sezon sonu nasıl bitecek.
Lugano'da daha 17 maçtan 7 sarı gördü bile.

perpetua
21.Kasım.2009, 23:53
Fazla kart gosterilmesinin nedeni hakemlerin biraz fazla kart gostermeye meyilli olmasindan da doguyor olabilir. Bir oyuncu ozelinde degisiklik yapmadan once ligin genel durumunu kontrol etmek istiyorum.

Bununla ilgili biraz veri toplayabilirsek (bir sezonda butun takimlara kac kart gosterildigi) iyi olur. Tabii arastirma genel konular altinda.

BeeTLeJuiCe
22.Kasım.2009, 00:12
Fazla kart gosterilmesinin nedeni hakemlerin biraz fazla kart gostermeye meyilli olmasindan da doguyor olabilir. Bir oyuncu ozelinde degisiklik yapmadan once ligin genel durumunu kontrol etmek istiyorum.

Bununla ilgili biraz veri toplayabilirsek (bir sezonda butun takimlara kac kart gosterildigi) iyi olur. Tabii arastirma genel konular altinda.

Bir önceki sezon olduğu için ss koymak istedim fakat bu bilgileri bulamadım. Bu yüzden şimdiki sezon bittikten sonra bu sezonun verilerini koymayı düşünüyordum zaten.

S4mp1y0N
22.Kasım.2009, 12:15
Influence yükselecek.Uruguay araştırmacılarına da durumu aktardık, Milli Takım için kaptan gözükmüyordu.

Lugano'nun 11'den 12'ye gelmesi için düşündüğünüz sebebi tam çözemedim.İfade edebilirsen memnun olurum, tabi biraz acele edelim lütfen.Araştırma süresinin sonuna yaklaştık.

Top'la beraber süpriz çıkışlar yaptığında yel gibi katediyor. Lugano biraz hantal olsa da geçen sene yanılmıyorsam birinci yamada verdiğiniz (12 veya 13 tam hatırlayamadım) değeri hakediyor.

ayrıca bugün bobo'ya vurdurduğu top ise tam hayal kırıklığıydı.. bir kaç böyle örneğe daha rastlarsak 19 marking değeri düşebilir.

BeeTLeJuiCe
22.Kasım.2009, 12:22
Dünkü maçta 21 saat yol gelmesininde etkisi var bence. Lugano en kötü maçlarından birini çıkardı. Önder bir çok açığını kapattı. Gökhanıda biraz etkilemiş gibiydi bu göbekteki sıkıntı. Bknz İbrahim Üzülmez.

scar face
22.Kasım.2009, 12:34
Tek bi hatayla markajı düşecekse 10a kadar düşsün...

S4mp1y0N
22.Kasım.2009, 12:51
ben bu tür 'aleni' örneklere daha sık rastlanırsa düşmesi lazım dedim arkadaşlar..
çok dar açıdan vurdurdu o pozisyonda. ben ilk başta önder sandım fakat lugano olduğunu pozisyonun tekrarında gördüğümde şaşırdım.