PDA

View Full Version : Oyuncularım Çok Penaltı Yapıyor

ToRoSKaPLaNı
08.Aralık.2009, 20:10
Arkadaşlar Adanaspor'u yönetiyorum.Defanslarım Ersan gülüm,Murat ceylan,Mehmet Polat,Emre Hızarcı. Sorunumsa oyuncularım çok penaltı yaptırıyor.yani hadi gerekli yerlerde yaıyorlar ona bişey demiyorum ama birde.Ceza sahası içinde benim 3 oyuncum rakibin tek oyuncusu varken bile düşürüyorlar oyuncuyu çileden çıkartıyorlar adamı:icon_evil::icon_evil:.Defans oyuncularımın top kapması sert olarak ayarlı.sert olmasa rakibe öylece bakıyorlar.adam gibi müdahale yapmıyorlar.Bu penaltı olayını nasıl çözebilirim.

sentugo
09.Aralık.2009, 01:05
Bu sanırım oyunun hatası.. Ben takım mantalitesinde takiling seviyesini en az seviyeye indirsemde yine kırmızı kartlrt görüyorum.. Hemde drek kırmızı.. Aslında sarı bile olmaması lazım ama oluyor... Penaltılar oluyor..

Agression özelliği yüksek olan oyuncularda penaltı yaptırma olasılığı daha yüksek..

Ama senin yapman gereken en azından takling (top kapma) özelliğini normal seviyeye çekmek olmalı..

Lim10
09.Aralık.2009, 11:08
Tacklingim normaldedir her zaman.Daha az önce Ruhr derbisinde Schalke'yi ezeee ezee bi hal oldum.Son 15 dkda 2 tane abuk subuk penaldı verdi rakibe . Pozisyon bile olmıyacak pozisyonlarda insan niye penaltı yaptırır ya?Önceki seriler böyle değildi de, bu seriyi sinir hastalarına oynatmasınlar abi, mazallah!!

t_01
09.Aralık.2009, 11:29
evet ya son dakika golleri her maç penaltı 2-3 ofsayt gol iptali filan cidden artık küfür eder oldum son dakikalar hele çıldırtcak gibi oluyor. şöyle 3-0 2-0 gibi sonuçlarla maç kazanamıyorum mutlaka gol atınca yiyorum anlamadım gitti.

sentugo
09.Aralık.2009, 19:12
işte 2-0 öndeyseniz 70 ler de falan zaman geçirmeyi fulleyin..

ozzymanborn
09.Aralık.2009, 19:29
Cover görevi verilmiş defans oyuncuları penaltı yapabilen tiptedir özellikle belli özelliklerinde eksiklik varsa...

muzoadux
09.Aralık.2009, 20:27
10.2 de düzelmesini umacaz yapacak bir şey yok

giancoli
09.Aralık.2009, 23:28
bu zaman kadar küçük takımları yönetmeyi seviyordum ve hoşumada gidiyodu ama bu oyunda nefret eder oldum. 2-0dan 2-3 verdiğim maçların haddi hesabı yok her taktiği denedim olmuyor bir türlü olmuyor. gol atmadığım maçlarda 0-0 kitlenmiş bir şekilde giderken anlamsız anlamsız penaltılarla maç kaybediyorum. kaybetmek güzel insanı hırslandırıyor fakat sürekli bunun olması kabak tadı verdi artık

KanaKe
10.Aralık.2009, 00:03
bu zaman kadar küçük takımları yönetmeyi seviyordum ve hoşumada gidiyodu ama bu oyunda nefret eder oldum. 2-0dan 2-3 verdiğim maçların haddi hesabı yok her taktiği denedim olmuyor bir türlü olmuyor. gol atmadığım maçlarda 0-0 kitlenmiş bir şekilde giderken anlamsız anlamsız penaltılarla maç kaybediyorum. kaybetmek güzel insanı hırslandırıyor fakat sürekli bunun olması kabak tadı verdi artık
seninle ayni duygulari paylasiyoruz :) ben oyunu kapattim artik yeni yama gelene kadar oynamiyorum..

Corpus
10.Aralık.2009, 00:04
Sertlik sonda oynuyorum. Aleyhime çalınan penaltı 2 yi geçmedi şu ana kadar

alisefer
11.Aralık.2009, 04:50
top kapmadan ve adam adama markaj vermenizden kaynaklanan birşeydir bu.cm ve fm hayatım noyunca tackling i hep 0 düzeyinde tutmusumdur...

La BruJiTa
13.Aralık.2009, 05:48
bu penaltı olayları birazda oyuncu özelliklerinden kaynaklanıyor.oyuncu mentalitelerinde örneğin'' çok hırslı'' yazıyor.maçın 85 dakikası.2-1 öndesin rakip deli gibi bastırıyor.şimdi burada devreye girenler; oyuncunun yetenekleri,(top kapma,markaj).daha sonra ise mental özellikler geliyor,saldırganlık,sezme,poazisyon alma vs.son olarak fiziksel özellikleri;çeviklik,hız vs.bunların düşük olduğu bir oyuncu müdahalelerinde zamanlama hatası yapacaktır mutlaka.bunlara oyuncunu hırslı olduğunuda eklerseniz hata yapması muhtemeldir.tabi bunlar benim bakış açım,belki SI o kadar aşmamıştır da sadece oyunun bir bug'udur :)

ToRoSKaPLaNı
13.Aralık.2009, 18:42
arkadaşlar bir sorun daha gözüme çarptı.Bug mu yoksa benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama kafa vuruşlarımın hepsi üstten auta gidiyor.boş kaleye bile kafayla gol atamıyorum.anca yerden ayakla goller atabiliyorum.bu sorun sizdede var mı yoksa benden mi kaynaklanıyor

ozaniel
13.Aralık.2009, 19:11
Ben gol olan çok kafa vuruşu gördüm.