PDA

View Full Version : Kenar Talimatları

aliCHaN_FM
21.Ocak.2010, 12:45
Evet arkadaşlar bildiğşnşz gibi Sı FN 2010 a çok güzel bir yenilik getirdi. Artık oyuna kenardan müdahale edebiliyoruz. Benim sorum şu şekilde olacak.
Kenar talimatları kullanıyormusunuz. Maç ne durumdeyken nasıl bir hamle yapıyorsunuz yada takımınıza göre ne gibi talimatlar veriyorsunuz, ortasahayı kullan, kanatları kullan vb. bir sorumda benim bildiğim 3 talimat verebiliyoruz sorum ise kanatları kullan dediğinizde 2 talimatınız ne oluyor. Evet arkdaşlar kenar talimatları benim bildiğim çok önemli maça direk olarak etki ediyor. Bu başlık altında kenar talimatlarını nasıl kullanacağımızı paylaşalım.

HooijDonk07
21.Ocak.2010, 13:16
Rakip takım başkalı oynarken topları şişir diyorum.Kötü paslaşırken ayağa pas yapıyorum.Kanatları fazla kullanmıyınca kanatlara top at diyorum.Duruma göre değişiyor.

MaTRaKaN
21.Ocak.2010, 13:30
Takım komutlarını değiştirmeye yarar.
Ben mesela bi defansı aşamıyorsam sürekli ilerde kal ve topu ileri şişir talımatını veriyorum.1 gol kesin buluyorum.

ozzymanborn
21.Ocak.2010, 17:02
birbiriyle çakışmadığı sürece 7-8 talimat birden verebiliyorsunuz. öle bir 3 talimat sınırı yok. 75. dakikaya kadar maç 0-0 ise overload'a alıp take more risks diyorum.
Çok fazla uzaktan şuta dayanmışsa takım work ball to box diyorum. Hassle opponents ve look for overlapta da rakip defansı korkutup defansta top kaybederek bana fırsat yaşatmalarına çalışıyorum.

ToRoSKaPLaNı
21.Ocak.2010, 20:34
gol atıp öne geçtiğim zaman rakibe pozisyon verme diyorum.Rakip yoğun baskı kuruyor çünkü yenik duruma düşünce