PDA

View Full Version : Yeni yama ve sezonbaşı sakatlıkları

clowegem
08.Mart.2010, 21:57
arkadaşlar size de oldumu acaba ? yeni patch ile birlikte yeni sezona başlayayım dedim fenerbahçe ile daha hazırlık maçlarında alex guiza santos mehmet topuz ve önder sakatlandı. hevesim kaçtı kapattım. bugün bursaspor ile başlayayım dedim daha ilk hazırlık maçında batalla ve volkan şen sakatlandı. hadi rastlantıdır dedim. 3. sezonumu açtım yine bursaspor ile yine ilk hazırlık maçında batalla ve volkan şen sakatlandı yani hepsi de en az 4 haftalık sakatlıklar hatta batallanın ayağı kırıldı 7 8 ay sakatlandı 2. seferde. yine pes etmedim deneyeyim dedim. 4. sezonumu açtım bu sefer kayserispor ile başladım yine ilk hazırlık maçında makukula ve toledo sakatlandı. artık bi konu açayım dedim sizlerdede böyle bir sorun varmı acaba ?

stalwart88
08.Mart.2010, 22:14
arkadaşlar size de oldumu acaba ? yeni patch ile birlikte yeni sezona başlayayım dedim fenerbahçe ile daha hazırlık maçlarında alex guiza santos mehmet topuz ve önder sakatlandı. hevesim kaçtı kapattım. bugün bursaspor ile başlayayım dedim daha ilk hazırlık maçında batalla ve volkan şen sakatlandı. hadi rastlantıdır dedim. 3. sezonumu açtım yine bursaspor ile yine ilk hazırlık maçında batalla ve volkan şen sakatlandı yani hepsi de en az 4 haftalık sakatlıklar hatta batallanın ayağı kırıldı 7 8 ay sakatlandı 2. seferde. yine pes etmedim deneyeyim dedim. 4. sezonumu açtım bu sefer kayserispor ile başladım yine ilk hazırlık maçında makukula ve toledo sakatlandı. artık bi konu açayım dedim sizlerdede böyle bir sorun varmı acaba ?

yeni yamayla yeni kariyere başlamadım o yüzden yeni kariyere başlayınca olur mu bilmiyorum ama eski kariyerime yeni yamayı yükleyip öyle devam ettim bu tarz bi sakatlık sorunu yaşamadım.

bearyn
08.Mart.2010, 22:34
Evet sakatlıklarda büyük bir sorun var. Abartmıyorum her maç en az 1 tane zorunlu değişiklik yapıyorum, kesinlikle abartmıyorum. Kullandığım antrenman programını da oyunun ilk versiyonundan beri kullanırım hiç böyle olmamıştı. Ayrıca yeni yamada, Emre Güngör her ay en az 3 kere antrenmanlarda "x futbolcusunu sakatladı" diye haber çıkıyor. Nası bi bug bu anlamadım.

clowegem
08.Mart.2010, 23:39
ya birde dikkatimi çeken şey takımın c.a olarak en yukarıda oyuncuları sakatlanıyor en başta.

sentugo
08.Mart.2010, 23:47
Bende de Sercan Yldırım 6-7 hafta sakatlanmıştı sezon başonda.. Ama hiç buna dikkat etmemiştim..

serkan1520
09.Mart.2010, 02:53
bilmiyorum belki eski sürümlerdede vardır ama dikkatimi şuan çekti 10.3 ile oynuyorum sezon başında oyuncuların kondisyonları çok düşük oluyor ve dolayısıyla sakatlıklar yaşanıyor benim çözüm yöntemim ise antrenman programının zorluk derecesini düşürdüm ve neredeyse bütün sezon boyunca maç içi sakatlıklar dışında hiçbir problem yaşamıyorum ve oyuncuların gelişiminde hızlanma oldugunuda açıkça gözlemledim yani şöyle bir düz mantık yok oyunda ne kadar zor antrenman o kadar çok gelişim aksine yavaş gelişim oluyor ve çok sakatlık yaşanıyor

exe_genesis
09.Mart.2010, 04:15
10.3 de karsilastigim:

-Sakatlanan oyuncularimin %90 i 3-4 hafta sakatlaniyor.
-Antrenmanda birbirini cok fazla sakatlama oluyor. (kaldi ki oyunculari kasacak zor antrenmanda kullanmiyorum)
-bearyn'nin dedigi gibi her mac oyuncu degistirmek zorunda kaliyorum. Ya sakatlaniyor yada 60. dk ya gelince kondisyon 50-60lara dusuyor.
-v2 ye gore en az 2 kat artirilmis.
-Oyuncularimin cogundan en 2-3 ay yararlanamadim.

1. sezonda gorduklerim bunlar

bearyn
09.Mart.2010, 16:26
Evet sakatlıklarda büyük bir sorun var. Abartmıyorum her maç en az 1 tane zorunlu değişiklik yapıyorum, kesinlikle abartmıyorum. Kullandığım antrenman programını da oyunun ilk versiyonundan beri kullanırım hiç böyle olmamıştı. Ayrıca yeni yamada, Emre Güngör her ay en az 3 kere antrenmanlarda "x futbolcusunu sakatladı" diye haber çıkıyor. Nası bi bug bu anlamadım.

Bugünkü ilk oyunumdan bir ss; zorunlu değişiklikler ve kondisyonlara dikkat. Tabi bu maç bittikten sonraki durum yani esas 90. dakikadaki kondisyonlar için -10 daha düşün çünkü maç bitince kondisyonları 10-15 civarı artıyor oyuncuların.
http://img294.imageshack.us/img294/1433/hgfsl.png (http://img294.imageshack.us/i/hgfsl.png/)

Yorumsuz bir resim daha
http://img532.imageshack.us/img532/3751/hgfs.png (http://img532.imageshack.us/i/hgfs.png/)

Ulgio
09.Mart.2010, 17:55
Yeni patchi yükledikten sonra westhamla bi kariyer açayım dedim.Açtımda fakat sakatlıktan yıldım...Hİç tam kadro oynayamadım sürekli en az 2 oyuncum sakat.Çözemedim olayı ki antrenman programımda fm2009 dan beri aynıdır.

pcinho
10.Mart.2010, 02:10
bugün tam 2 oyuncum 8 ay 1 taneside 6 ay sakatlandı sorun bende de var :S

serwan
10.Mart.2010, 02:28
benim daha yeni transfer ettiğim adamlar 2-3 ay sakatlandı..biri antrenmana çıktı mı onu bile bilmiyorum..

KaPaLı
10.Mart.2010, 09:04
Sezon başındaki hazırlık maçlarına hiç dikkat ettinizmi ? 2 gün arayla maç oluyo bazen. Ben bunları iptal ettim 1 haftada 1 maç yaptım ilk başta oyuncuların kondüsyon tutması için şu anda 13. maç sorunum yok. 2 oyuncum 3 ay sakatlandı diğerleri ufak sakatlıklar yaşıyolar 1-2 günlük.

eng1n
10.Mart.2010, 12:32
Sezon başındaki hazırlık maçlarına hiç dikkat ettinizmi ? 2 gün arayla maç oluyo bazen. Ben bunları iptal ettim 1 haftada 1 maç yaptım ilk başta oyuncuların kondüsyon tutması için şu anda 13. maç sorunum yok. 2 oyuncum 3 ay sakatlandı diğerleri ufak sakatlıklar yaşıyolar 1-2 günlük.

evet 3 veya 2 gün arayla oluyor bu maçlar bende 1 hafta yapmıştım sezon başı uzun süreli bir sakatlık görmedim ama sonra ligin 2.yarısı türkiye kupası olsun avrupa kupası olsun 3 günde bir maç yaptığım için oyuncular sakatlanmaya başladı

clowegem
12.Mart.2010, 19:54
yeni bi sezon açtım fenerbahçe ile hadi dedim bi daha deneyeyim hah tamam hazırlık maçları bitti sakatlıksız geçti deedim. ama şöyle bişey oldu bildiğiniz gibi semih ilk oyun açıldığında sakat. oyuna devam edeyim edeyim dedim son hazırlık maçımdan sonra continue ya bastım 2 msjım var ilki semih artık düzeldi antremanlara katılabilir. 2. msj ise lugano semihi antremanda sakatladı 5 6 ay sahalardan uzak kalıcak. :D ne korner bugu ne bilmemney bug u fm ye karşı hiç bir zaman laf söylemedim buglardan yada saçmalıklardan dolayı ama oyunu sildim şu an da sinirimden umarım geçen sene yaptıkları gibi son olarak çaktırmadan bi ufak patch yaparlar bunu düzeltirler .