PDA

View Full Version : Rakip takım analizlerine dikkat ediyormusunuz

emrahozsahin
01.Nisan.2010, 13:57
Gelecek hafta oynayacağımız takımı izleyen antrenör bize geliyor ve defansın çizgisi önde olmalı, şu oyuncuya dikkat etmeliyiz diye rapor veriyor. Bunlara uymak lazımmı, yoksa standart taktiğimizle oynamayı sürdürmelimiyiz.

El Barto
01.Nisan.2010, 14:03
Dikkat etmek gerekir tabii. Örneğin defans çizginizi genelde önde kuruyorsunuz. Ama Asistan sonraki rakibin forvetlerinin çok hızlı olabildiğini söylüyor. Standart taktiğinizle devam ederseniz muhtemelen kontradan 3-5 gol yersiniz. :p

Knightmare
01.Nisan.2010, 14:52
o raporları dinlediğimizde kesin kazanacağız diye bir kaide yok tabi ama işimizi kolaylaştırması açısından dikkate almakta fayda var :)

baristayfur
01.Nisan.2010, 14:57
Ben genelde onları dinliyorum ve sezonu yenilmeden tamamlayabiliyorum.

Tabi bunları önerebilecek koçlarınız olmalı bazen yanlışda olabiliyor..

Ahmet Göktaş
01.Nisan.2010, 14:57
İyi bir Asistan değilse sallama.

nessus
01.Nisan.2010, 15:14
kendine göre bir oyun sistemi belirlediysen mesela hızlı tempo oynuyorsan ve rakibinin yavaş tempoda oynayan takımlara karşı iyi oynadığı bilgisi geldiyse ne yapacaksın? hızlı tempoda işleyen taktiğini bozamazsın. ben genelde pek sallamıyorum.

baristayfur
01.Nisan.2010, 17:05
kendine göre bir oyun sistemi belirlediysen mesela hızlı tempo oynuyorsan ve rakibinin yavaş tempoda oynayan takımlara karşı iyi oynadığı bilgisi geldiyse ne yapacaksın? hızlı tempoda işleyen taktiğini bozamazsın. ben genelde pek sallamıyorum.

Böyle durumlardada diyelim tempon 20 de ise 15lere çekeceksin(orda yavaş oynadan kasıtı senin taktiğine göre)

Önde defans kurma diosa ileride kalan defansını biraz arkaya alıcaksın.

Büyük oynamalar yapmadan onlarında dediklerini yaparsanız gerçkten başarılı oluyosunuz.