PDA

View Full Version : Teknik Direktör Şampiyon Yapsa da Kovulabilmeli

Flawless Victory
06.Nisan.2010, 16:48
Bu güne kadar hiçbir FM oyununda takımı lig şampiyonu yapıp da kovulmadım. Halbuki gerçekte böyle mi? Lucescu örneği var en başta. Bu güne kadar bu durum gündeme gelmedi. Tabi büyük liglerde takımı şampiyon yapıp da kovulan birini hatırlamıyorum ama küçük liglerde bu hep oluyor. Ben şahsen karşılaşmadım, eğer siz karşılaştıysanız söyleyin. Hiç sanmıyorum Türkiye Ligi'nde şampiyon yapıp kovulduğunuzu.

Revolution
06.Nisan.2010, 17:03
Bir de bir takımı zor bela kendimizi zorlayarak şampiyon yaptığımızı ama kovulduğumuzu düşünelim,çıldırırız :D Mantıklı olan Lucescu'nun kovulması değil bizim kovulmamamız bence :D

Flawless Victory
06.Nisan.2010, 17:12
Kovulmamak mantıklı olabilir ama gerçekte her şey mantık çerçevesinde olmuyor ki. Teknik adam başkanla anlaşamadığı veya henüz ün kazanmamışken yıldız bir futbolcuyla takıştığı için bile kovulabiliyor gerçekte.

DenizlispoR
06.Nisan.2010, 17:19
Bu güne kadar hiçbir FM oyununda takımı lig şampiyonu yapıp da kovulmadım. Halbuki gerçekte böyle mi? Lucescu örneği var en başta. Bu güne kadar bu durum gündeme gelmedi. Tabi büyük liglerde takımı şampiyon yapıp da kovulan birini hatırlamıyorum ama küçük liglerde bu hep oluyor. Ben şahsen karşılaşmadım, eğer siz karşılaştıysanız söyleyin. Hiç sanmıyorum Türkiye Ligi'nde şampiyon yapıp kovulduğunuzu.
Abi her takımın başkanı Demirören mi :D :p.

Knightmare
06.Nisan.2010, 17:32
fm değerimizi daha iyi biliyor :) öyle vefasız değil Türkiye'deki kulüpler gibi... ;)

ayrıca şöyle birşey var, şampiyonluk kazanılsın-kazanılmasın...yönetime bir isteğimizle ilgili ültimatomda bulunduğumuz zaman koyuveriyolar işte kapının önüne :p çok önemli bir isim olmadıysak eğer kulüpte :) yani şampiyon olan teknik direktör fm'de de kovulabiliyor :)

Flawless Victory
06.Nisan.2010, 17:41
Nerede o acımasız başkanlar. :) FM'deki başkanların hepsi sugar baby. :D

Knightmare
06.Nisan.2010, 18:17
dene istersen kaç kere kovuldum ben bilmiyorum :D dünya kadar para var adamda, biraz daha maaş bütçesi istedim diye kovmuştu...(Y.D. 'e selamlar :D) şampiyonlar ligi kazanmış menajere yapılır mı bu?!

Flawless Victory
06.Nisan.2010, 18:26
Para isteyince ültimatom verince hemen kovuyorlar zaten. :)

emrahozsahin
08.Nisan.2010, 14:20
Benim oyunda Galatasaray şampiyon olmuştu ama hocayı kovdular, sonra ben ligi 9.bitirdim bana teklif verdiler kabul ettim :) Gs yi deplasmanda yenmiştim herhalde ondan etkilendiler. Tabi doğru karar vermişler 15 puan farkla şampiyon yaptık :) Gs averajla şampiyon olmuştu önceki sezon. Ama oyunda kendim rastlamadım başarılı olduğumda kovulduğuma.

Türkiye'yi örnek gösteriyorsun dostum da , Avrupada böyle bir olaya rastlayamazsın, onlarda avrupalı gibi yapmışlar oyunu :) Başka sebeplerden dolayı gönderilme olabiliyor tabide başarıya dayalı bir şekilde olmuyor veya oyun mantalitesinden dolayı bir adam gönderilmez ama Türkiye'de oluyor bunlar.

serwan
09.Nisan.2010, 12:30
oyun bu yönden biraz zayıf bence..yani değerlendirmeyi iyi yapamıyor pek.kriterler biraz garip..yani orta sıralardaki bi takımı 5 yılda 3 kez şampiyon yapıp bi de şampiyonlar ligini alıyorsunuz ama en ufak başarısızlıkta yönetim sizden memnun olmamaya falan başlıyor..ya da idare eder duruma falan geliyor.oysa düşünsenize atıyorum italyada napoli ya da genoa ile bu başarıları yakaladığınızda yönetimin size tapması gerekiyor bence..ultimatom verdiğinizde sizin değil onların gitmesi gerekiyor..ertuğrul sağlam bu sene bursa'yı şampiyon yapsa üstüne bi de şampiyonlar ligi'nde çeyrek finale çıksa..seneye de şampiyonluğu kovalasa yönetimin ertuğrul'u gönderme şansı kalır mı?bence en ufak bi sorunda yönetim gider..ama oyunda böyle olmuyor..

ozaniel
09.Nisan.2010, 17:34
Bülent Uygun. :)

serwan
09.Nisan.2010, 18:58
ben açıkça söylemek gerekirse sivasspor'un başarısının pek de temiz olduğunu düşünmüyorum..kendi düşüncem tabi bu..yani o başarıların arkasında bülent uygun değil başka şeyler var gibi..neyse bunu burada dillendirmek yersiz..ama sadece bence bülent uygun bu konu için uygun bi örnek değil..

Addolorato
09.Nisan.2010, 19:15
Ben kovulmamasından yanayım çünkü bu bir oyun olduğundan illa bir tutarsızlık olacaktır bir bakmışsınız mükemmel oynayıp şampiyon olduktan sonra kapı dışarısınız bence böyle kalması daha iyi.

Fietra 10
09.Nisan.2010, 19:50
Benim başka bir sitemim var buna yakın bir konuda..Şimdi ben 13 Sene Venlo'da çalışmışım 21 kupa almışım..CL'sinden Lig'ine kadar..Efsaneler arasına girmişim sözleşmemi yenilemeyip ayrılma vakti geldiğini düşünüyorum ayrılıyorum bütün emekler boşa gidiyor adeta klübün efsaneleri arasından siliniyorum ve çok can sıkıyor bu durum..Bu yıllardır böyle artık düzeltilmeli bu hata..

Flawless Victory
09.Nisan.2010, 21:21
ben açıkça söylemek gerekirse sivasspor'un başarısının pek de temiz olduğunu düşünmüyorum..kendi düşüncem tabi bu..yani o başarıların arkasında bülent uygun değil başka şeyler var gibi..neyse bunu burada dillendirmek yersiz..ama sadece bence bülent uygun bu konu için uygun bi örnek değil..

Kovulduktan sonra ünümüz devam eder ve ne bileyim her takım bizi isterse şampiyon yaptık diye. Başka takımlar da teknik adamı kovmuş olabilir ve ünümüz olduğu için bizi ister, böylece takım bulma sorunu çekmeyiz. Tabi her şampiyonluktan sonra teknik adam kovulmalı gibi algılanmış, bunu kastetmiyorum. Biraz daha saha dışı gerçekçilik istiyorum. Saha içinde tamam, oyuncuların istatistikleri, isimleri, özellikleri ama saha dışında çok fazla gerçekçilik yok. Sonuçta teknik adamın ve futbolcuların özel yaşantısı var bu oyunda yer almıyor. Fifa Manager özel yaşantıyı kısmen ekledi oyuna. Bu da oyundan sıkıldığımız veya işlerin kötü gittiği anlarda bir hoşluk olarak çıkabilir karşımıza.

darkpart2
10.Nisan.2010, 16:25
bence kovulmayalım :)

Sekopej
16.Nisan.2010, 13:27
Ondan sonra bu nasıl oyun arkadaş, vefa sadece semt adıymış diye başlarız saydırmaya.:D

Şöyle olabilir, ki o derecede bir yapay zeka da nasıl olur bilmiyorum, takımın oynadığı oyun iyi değilse ama bir şekilde kornerlerden falan gelen gollerle kazanıyorsa takım, sezon sonu sözleşme uzatmayabilirler şampiyon olsak da. Bunu da CCC sayılarına bakarak hesaplayabilir aslında oyun ama çok aykırı olur o zaman, belki 2015-2020 için gelir bu özellik de.:D

Flawless Victory
16.Nisan.2010, 14:56
Herkes memnunsa oyundan sorun yok. :) Ama bence oyunda sorun var, o kadar da gerçekçi değil. Milli takım bazında, şampiyon yaptıktan sonra alınan herhangi bir beraberlik sonucu kovuyorlar ve bence güzel oluyor. 3 sene içinde 3 milli takımı çalıştırıp 2 kupa kazandırdım, kovuldum ikisinde ama kazandıklarım daha fazla, artık birçok italyan ve ispanyol oyuncu takımıma gelmek için tereddüt yaşamıyor, yani kovulduğum milli takımların oyuncuları.

Kovulma olmayacaksa oyunda gerçekçilik ve çeşitlilik olmalı. Çünkü mesela bütün kupaları alıyorsunuz, bütün hedeflere ulaşıyorsunuz, bundan sonra yapacak yeni şeyler çıkmalı. Özel hayatın oyuna eklenmesi, başkan seçimleri ve sonrasında klübün size bakış açısının değişmesi, kovulma durumunda taraftarın yönetime tepki göstermesi, ilerleyen senelerde bu kovulmanın etkilerinin görülmesi, basında takımın yeni patronu, eski teknik adam Ahmet Cengiz'in yakaladığı başarıyı yakalayamadı gibi yorumlar çıkması bence çok daha zevkli olur. Klübün, başarısız durum sonucunda size ilerleyen yıllarda tekrar teklif yapması ve sizin gurur yapıp reddetmeniz. Ne bileyim, yapılanların yanında çok zor şeyler değil bunlar. SI bu konulara biraz eğilmeli, sadece şut, teknik, hız'dan ibaret olmamalı oyun. Bu kısır döngüden kurtulması lazım oyunun, hı siz de bunlara gerek yok diyorsunuz, ben katılmıyorum. :)

Sekopej
16.Nisan.2010, 15:07
Çeşitlilik olması elbette iyi ama seninkiler biraz fazla fantastik olmuş Emrah.

Belki ileride yapılır ama bu her sene çıkan bir oyun olduğu için, tüm yenilikleri kullanıp, ileride katacak yenilik bulamamak oyunun zararına olur. Yavaş yavaş ekliyorlar, bu sene taktik ekranı yenilendi, önümüzdeki sene mesela sıra antremana gelebilir, daha ayrıntılı antremanlar. Yüzlerce yenilik olduğundan bahsetmişlerdi, bunlar yavaş yavaş eklenecek, seriler ilerledikçe görebiliriz yani.

Flawless Victory
16.Nisan.2010, 17:06
Çeşitlilik olması elbette iyi ama seninkiler biraz fazla fantastik olmuş Emrah.

Belki ileride yapılır ama bu her sene çıkan bir oyun olduğu için, tüm yenilikleri kullanıp, ileride katacak yenilik bulamamak oyunun zararına olur. Yavaş yavaş ekliyorlar, bu sene taktik ekranı yenilendi, önümüzdeki sene mesela sıra antremana gelebilir, daha ayrıntılı antremanlar. Yüzlerce yenilik olduğundan bahsetmişlerdi, bunlar yavaş yavaş eklenecek, seriler ilerledikçe görebiliriz yani.

Artık olursa torunlarımız görür. :)

cemre29
17.Nisan.2010, 00:47
Ben Celtic ile oynarken kovuldum çnkü baskan değişmişti oda bnle değil sven goran ericsonla calısmak istemişti kovdu beni o yuzden:D