PDA

View Full Version : Yabancı Kuralı

serwan
21.Nisan.2010, 16:27
arkadaşlar editörle bir ligin yabancı kuralını değişebilir miyim? örneğin süper lig'deki 6+2 yi kafama göre düzenleyebilir miyim? atıyorum sınırlama yok ama premier league'de olduğu gibi milli takım şartı vs. gibi.. nasıl yapabilirim bilen varsa anlatabilir mi?

Flawless Victory
21.Nisan.2010, 16:31
Bildiğim kadarıyla onu değiştiremiyorsun, sadece AB üyesi yapabiliyorsun. Yanılıyorsam düzeltsin biri.

serwan
21.Nisan.2010, 16:40
hadi yaaa.eğer değiştirilemiyorsa kötü..oyunda en çok zevk aldığım şey genç oyuncuları bulup onlarla uzun süre oynamak..sırf bu yabancı sınırlaması yüzünden türkiye ligi'nde oynamak hoşuma gitmiyor.eğer düzeltme şansım varsa çok güzel olur.ya ingiltere ya da ispanya'da uygulanan kuralı koyup öyle başlamak istedim.

goosfraba
21.Nisan.2010, 16:43
federasyon kadro numarası istediğinde tatile çıktığında bütün yabancılara numara veriliyor. ben denedim. belki işine yarar.

Flawless Victory
21.Nisan.2010, 16:52
federasyon kadro numarası istediğinde tatile çıktığında bütün yabancılara numara veriliyor. ben denedim. belki işine yarar.

Peki yine 6+2 mi oluyor, yoksa hepsi oynayabiliyor mu?

goosfraba
21.Nisan.2010, 16:53
Peki yine 6+2 mi oluyor, yoksa hepsi oynayabiliyor mu?

yine 6+2 oluyor abi.

Flawless Victory
21.Nisan.2010, 16:56
yine 6+2 oluyor abi.

FM 2006'da bir kariyerimde bütün oyuncuları kaydettiriyordum editörle, sonra o zaman 5+1 miydi, öyle oynuyordum. Baya da zevkli olmuştu. :) Bunu bilmiyordum, kullanacağım. :)

serwan
21.Nisan.2010, 16:56
peki şu +2 yi kaldırma şansımız var mı en azından? yani istediğimiz kadar yabancıya numara verip hiç değilse 8ini oynatabilsek

serwan
21.Nisan.2010, 17:03
eğer hiçbi şekilde değişme şansım yoksa yabancıların vatandaşlık kazanma süresini minimum yapıp öyle başlarım türkiye'de oynamaya..kaliteli bi genç bulup transfer edememek kötü oluyo çünkü

Flawless Victory
21.Nisan.2010, 17:05
AB üyesi yap, oyun açarken de AB dışındaki ülkelerin oyuncularını ekleme database'e. Böylece en azından AB üyesi ülkelerin oyuncularını rahat rahat alırsın.

serwan
22.Nisan.2010, 11:38
nasıl yani..ab üyesi yapınca ab'den aldığımız oyuncular yabancı statüsünde sayılmıyor mu?öyleyse o da güzel..

feneraydin
23.Nisan.2010, 23:48
önemli olan zaten Türk futbolcularla başarılar yakalamak değil mi?

serwan
24.Nisan.2010, 00:28
önemli olan zaten Türk futbolcularla başarılar yakalamak değil mi?

hayır..hiç öyle takıntılarım yok benim..türkiye ligi açmamın sebebi de tuttuğum takımla oynamak istemem.