PDA

View Full Version : CA-PA'nın Oyuncu Özelliklerine Yansıması

bearyn
28.Mayıs.2010, 16:23
Eminim daha önce çok tartışılmıştır bu konu fakat bulamadım forumda bi türlü. Şimdi mesela editörden kendimi yapıp oyuna eklicem :) özelliklerimi biraz da abartı yapıyor olabilirim bilemicem :). Fakat oyuna girince bakıyorum yaptığım kendime, özellikler vasat, yaptığımla aynı değil CA'yı 200 yapıyorum biraz artma oluyor ama yine de eksiklikler var bütün özellikler istediğim gibi yansımıyor oyuna.
Şimdi sorum; bir oyuncunun CA-PA 200 olsa bile özellikler konusunda sınırları nedir, niye bütün özellikler 17-20 arası falan olamaz?

Bursaspor
28.Mayıs.2010, 17:34
CA'nın maksimum değeri zaten 200, CA 200 verilirse PA zaten 200 olarak algılanıyor oyun tarafından ve devre dışı kalıyor, yani oyuncu son raddeye gelmiş oluyor.

Özelliklerinizi kendiniz belirleyin editörden 17-20 arasında CA ve PA'yı boş bırakın bakalım oyun size değer olarak ne atayacak? Eğer 180-200 arası bir değer atarsa sizinde daha sonra oyuncu yaratırken böyle bir şey kullanabilirsiniz demektir.

CA ve PA'nın hesaplanma yolu yoktur o yüzden en doğru yol CA ve PA'ya değer atamadan özelliklere değer atamaktır.

Ilhan
28.Mayıs.2010, 17:36
CA ve PA'nın hesaplama metodu farklıdır. Seçtiğiniz mevkiye göre özelliklerinizin CA'ya etkisi değişir, hatta buna ikinci ayağınızı ne kadar iyi kullandığınız da dahildir. Bütün özellikleri 20 yapmak mümkün değildir 200 CA ile.

Bursaspor
28.Mayıs.2010, 17:46
Evet, aynı şekilde doğum tarihi vs. de etki ediyor buna uygun bir cetvelde maalesef yok ama en uygunu bir oyuncuya bakıp onun özelliklerine göre kendinize bir profil yaratabilirsiniz.

bearyn
28.Mayıs.2010, 17:49
CA'nın maksimum değeri zaten 200, CA 200 verilirse PA zaten 200 olarak algılanıyor oyun tarafından ve devre dışı kalıyor, yani oyuncu son raddeye gelmiş oluyor.

Özelliklerinizi kendiniz belirleyin editörden 17-20 arasında CA ve PA'yı boş bırakın bakalım oyun size değer olarak ne atayacak? Eğer 180-200 arası bir değer atarsa sizinde daha sonra oyuncu yaratırken böyle bir şey kullanabilirsiniz demektir.

CA ve PA'nın hesaplanma yolu yoktur o yüzden en doğru yol CA ve PA'ya değer atamadan özelliklere değer atamaktır.

CA ve PA'nın hesaplama metodu farklıdır. Seçtiğiniz mevkiye göre özelliklerinizin CA'ya etkisi değişir, hatta buna ikinci ayağınızı ne kadar iyi kullandığınız da dahildir. Bütün özellikleri 20 yapmak mümkün değildir 200 CA ile.
Anladım, teşekkürler. Peki bi yolu yok mu bu sınırı kaldırıp, istediğimiz gibi özellik vermenin, mod falan gibi.
Bursaspor bi de dediğin gibi deniyim bakiyim.

Bursaspor
28.Mayıs.2010, 17:57
Oyunun tüm oyuncu özellikleri sistemi bu sisteme uygun ilerliyor. Bu sistemi kaldırmak bir nevi oyunun tüm datasını çökertir. Ki bunu kaldırmak mümkün değildir.

martymcfly
29.Mayıs.2010, 02:31
bazı özellikler de ca ya etki etki etmiyor diye biliyorum. agression, determination(emin değilim), flair, influence, natural fittnes gibi.

gokhanyilmaz23
29.Mayıs.2010, 04:05
Bir oyuncunun oynadığı mevki ile Current ability si doğru orantılı ilerlemekte. Yani iyi bir forvet oyuncusunda, iyi olması gereken zone ların yüksek olması ancak CA sini artırabiliyor. Bu da demek oluyor ki oyuncunun bütün zone larını 20 yapamıyorsun. Eğer hızlı hava toplarında iyi bir defans oyuncusu eklemek istiyorsan, o oyuncunun bu özelliklerini sergiletecek zone ları yüksek tutman gerekecek. Bu da hangi pozisyonun hangi zone u etkilediğini bilmeni gerektirecek. Takımda iyi bir defans oyuncusu oluşturacaksan agility, anticipation, influence, marking, tackling, passing, stamina, strenght, team work, jumping gibi özellikleri yüksek tutmalısın.

Kolay gelsin,,