PDA

View Full Version : McDonald Mariga | Mc | 22

La BruJiTa
14.Haziran.2010, 04:27
İsim: Mcdonald Mariga

Pozisyon : MC

Uyruk : Kenya

Takım : %50 İnter
%50 Parma (Parma takımında oynamakta)

Değer : Her iki takımada 1.4 M€ ödenerek alınabilir.

Bu adamın burada paylaşılmamasına geçekten çok şaşırdım.Profiline bakıp sakın aldanmayın. Orta sahada tam bir dinamo olan Kenya'lı kardeşimiz top kapar,şut atar,asist yapar...Bir çok kariyerimde orta sahada vazgeçemediğim isimdir. Ne oyuncular harcadı. Toure'ler, Defour'lar,Verratti'ler,Sandro'lar hep arkasında yedek olarak bekledi. Koyun MC pozisyonuna orta sahada başka tek bir adama bile ihtiyacınız olmaz. Tüm orta sahayı tek başına domine eder. Fakat mutlaka kişisel ya da takım olarak sert müdahele yapmaması hakkında talimat verin yoksa çok kart görür. Küçük takımlara ilk sezon gelmez,ben ilk defa Yaya Toure'nin yedeği olarak almıştım. Yaya Toure bütün sezon yedek bekledi :P

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/14/768.jpg

bommel
15.Haziran.2010, 22:23
Orta sahada yer alıyo dediğin gibi denenebilinir.şuan galatasarayda 2010 yılındayım.elanoyu sistemimde ortasahada geriye yakın oynatıyorum (yinede ileriye çıkarak mükemmel verim veriyor) merak ettiğim elanonun yükünü kaldırabilir mi sence ? :) Elano gibi sadece ilerde değil hemde geridede saldıran bir adam profili arıyodum sanırım karşılayabilecek kapasite var.
Ama yinede görüşlerini almak isterim.

HooijDonk07
15.Haziran.2010, 22:34
Annan ve Mariga Defansif görev veriyorum.Kontrayı adam kesip hemen kontraya çıkıyoruz.Çoğu maç tek kale oynuyorum 2'si sayesinde.

La BruJiTa
18.Haziran.2010, 21:31
Orta sahada yer alıyo dediğin gibi denenebilinir.şuan galatasarayda 2010 yılındayım.elanoyu sistemimde ortasahada geriye yakın oynatıyorum (yinede ileriye çıkarak mükemmel verim veriyor) merak ettiğim elanonun yükünü kaldırabilir mi sence ? :) Elano gibi sadece ilerde değil hemde geridede saldıran bir adam profili arıyodum sanırım karşılayabilecek kapasite var.

açıkcası yanında pas oranı yüksek bir oyuncu oynatıyorum. Sezonda oratalama 10-15 asist ve gol aralığını görüyor. genellikle mücadele gücü için tercih ediyorum orta sahada. uzaktab sutları da etkili. ama o pozisyon için kullanmadım fazla.

HooijDonk07
18.Haziran.2010, 21:44

Bence 2 sini oynat Elano'yla harika bir verim alabilirsin hem ileride hem savunmada Elano'nun yerinide doldurabilir.Ben Annan'la birlikte oynatıyorum Mariga'yı Kaleci bile hücuma çıkıyor:n:.Aşırı iyiler defansta.

bommel
19.Haziran.2010, 11:16
açıkcası yanında pas oranı yüksek bir oyuncu oynatıyorum. Sezonda oratalama 10-15 asist ve gol aralığını görüyor. genellikle mücadele gücü için tercih ediyorum orta sahada. uzaktab sutları da etkili. ama o pozisyon için kullanmadım fazla.
Topal ve Elano ikilisinin sakatlanma durumlarında,mustafa sarp'tan verim alamadığım için yönelebileceğim çok iyi bi oyuncu gerçekten ortalamasıda hakikaten iyi.Sarp'ı satıp düşünebilirim o halde.

Bence 2 sini oynat Elano'yla harika bir verim alabilirsin hem ileride hem savunmada Elano'nun yerinide doldurabilir.Ben Annan'la birlikte oynatıyorum Mariga'yı Kaleci bile hücuma çıkıyor:n:.Aşırı iyiler defansta.
Bunu düşünmemiştim.Ancak şuan elano ile topal müthiş performans sergiliyor.Dediğin gibi denemekte fayda var sistemimide değiştirebilirim.:)