PDA

View Full Version : Maaş Ödemeye Devam Etmek ??

CeNTeR_TR
05.Temmuz.2010, 18:00
Bu zamana kadar pek dikkat etmezdim ama geçenlerde dikkat etmeye başladım (:

Elinizdeki oyuncuyu satarken transfer onayından önce size bir madde sunuluyor.

Maaş ödemeyi kabul ediyormusunuz gibisinden.Eğer kabul ederseniz oyuncunuz rakip taıkma gidiyor.

Şimdi merak ettiğim bu maşş'ı sürekli mi yoksa 1 sene mi ödeyeceğimiz ?

Birde bizim oyuncu alırken böyle birşey yaptırmak şansımız varmı ?

Addolorato
05.Temmuz.2010, 18:02
Yeni klübüyle yaptığı kontrat bitene kadar ödersin. Birde oyuncu alırken o oyuncuya kalmış bir olay ben mesela Quaresma'yı alırken istediğinden çok az bir maaş verebildiğim halde maaşını İntere tamamlatıp gelmişti.

El Barto
05.Temmuz.2010, 18:27
Mantık olarak o maaşı oyuncunun senin takımınla olan sözleşmesinin son tarihine kadar ödersin.

Sen oyuncu alırken de böyle bir şey olabilir ama buna senin müdahale şansın olduğunu sanmıyorum.

Zekirdek
05.Temmuz.2010, 18:38
Seninle kontratı bitene kadar olur bu iş. Ben Güiza'yı def ederken böyle yapmıştım.

CeNTeR_TR
05.Temmuz.2010, 18:57
Teşekkürler.

O zaman kontratı son senesinde olan oyunculara bunu yapmak en mantıklı olan tabi oyuncuyu yollarken (:

Oyuncu alırkende uzun zamanla kontratlarda işe yarayabilir (:

Çözdüm olayı :p

Addolorato
05.Temmuz.2010, 19:03
Eğer senin elinde olan birşey olsaydı haklıydın ama tamamen oyuncuyla alakalı. Oyuncu hiç talepte bulunmadan sözleşmeni kabul etmeyebilir yada diğer klübe gitmeyebilir.

CeNTeR_TR
05.Temmuz.2010, 19:19
Hani öyle bir durumla karşılaşırsam yukarda dediğimi yaparım demek istemiştim (:

Oyuncu alrıkende ya tutarsa mantığıyla devam :)

Zekirdek
05.Temmuz.2010, 19:25
Hani öyle bir durumla karşılaşırsam yukarda dediğimi yaparım demek istemiştim (:

Oyuncu alrıkende ya tutarsa mantığıyla devam :)

Sen bu konuda hiçbirşey yapamıyon herşey oyuncunun elinde.

Özgür Çetin
05.Temmuz.2010, 19:36
Ben hepsine okey diyorum
Adam kalıp zarar etmektense 1 milyon euroya verip 250000 euro maaşını ödedigim çok oldu:D

CeNTeR_TR
05.Temmuz.2010, 20:02
Sen bu konuda hiçbirşey yapamıyon herşey oyuncunun elinde.

Yahu anladım.Ama benim anlatmak istediğimi ya ben anlatamadım yada siz anlayamadınız.

Herneyse Teşekkürler bilgilendirme için.

Addolorato
05.Temmuz.2010, 20:05
Yahu anladım.Ama benim anlatmak istediğimi ya ben anlatamadım yada siz anlayamadınız.

Herneyse Teşekkürler bilgilendirme için.

Zaten yanlış düşünce içerisindesin uzatmaya gerek yok ama sendeki kontratı kadar değil o takımdaki kontrat yılı kadar para ödüyorsun. O yüzden son senesindeki oyuncuya böyle yapmak asıl en kötüsü.

CeNTeR_TR
05.Temmuz.2010, 20:12
1) Takımımdaki uzun kontratı olan bir oyuncuya böyle birşey yapmak mantıklı olan gibi duruyor.

2) Bunu zaten biz isteyerek yapmıyoruz oyuncu ve diğer klubun istemesiyle alakalı.

3) Ama biz istersek oyuncuyu yollamayarak bu parayı ödemeyerek yani transferi iptal edebiliyoruz ;)

4) Bizde yeni bir oyuncu alırken eğer böyle bir durumla karşılaşırsak ( şu ana kadar hiç karşılaşmadım ) uzun kontrat önerirsek bize faydası olabilir nasıl olsa paranın bir kısmını eski takımı ödeyeceği için.

5) Ben durumu anLadım ;) Kontratın bir kısmını ödetmek oyuncunun elinde fakat parayı vermemek bizim elimizde.

Zekirdek
05.Temmuz.2010, 20:19
1) Takımımdaki uzun kontratı olan bir oyuncuya böyle birşey yapmak mantıklı olan gibi duruyor.

2) Bunu zaten biz isteyerek yapmıyoruz oyuncu ve diğer klubun istemesiyle alakalı.

3) Ama biz istersek oyuncuyu yollamayarak bu parayı ödemeyerek yani transferi iptal edebiliyoruz ;)

4) Bizde yeni bir oyuncu alırken eğer böyle bir durumla karşılaşırsak ( şu ana kadar hiç karşılaşmadım ) uzun kontrat önerirsek bize faydası olabilir nasıl olsa paranın bir kısmını eski takımı ödeyeceği için.

5) Ben durumu anLadım ;) Kontratın bir kısmını ödetmek oyuncunun elinde fakat parayı vermemek bizim elimizde.

4 ile 5 hariç gerisi doğru.

CeNTeR_TR
05.Temmuz.2010, 21:34
bana göre 4 ile 5 de doğru.Neyse bu transfer politikası gibi birşey.

Ben öğrenmem gerekeni öğrendim herkesin doğrusu kendisine :)

El Barto
05.Temmuz.2010, 21:59

5) Ben durumu anLadım Kontratın bir kısmını ödetmek oyuncunun elinde fakat parayı vermemek bizim elimizde.

4- Senin uzun kontratının bir anlamı yok Turgut. En azından ben öyle düşünüyorum. Eğer oyuncunun geldiği takım ödeyecekse bir kısmını paranın senin kontratın süresince değil oyuncuyla olan kendi kontratı süresince öder parayı. Mantıklı olan bu gibi geliyor bana.

5- Parayı vermemek senin elinde ama her zaman paranın bir kısmını da kulüğbüm öderse gelirim demiyor oyuncu. Parayı az verirsen reddedip atabiliyorda.

Zekirdek
05.Temmuz.2010, 22:10
Günümüzde bu uygulama Güiza içinde konuşuluyor. Hercules gibi takımlar Güiza'nın kontratının bedelini ödeyemeyecek olmasından dolayı böyle bir çözüm düşünüyorlar.

CeNTeR_TR
06.Temmuz.2010, 00:06
4- Senin uzun kontratının bir anlamı yok Turgut. En azından ben öyle düşünüyorum. Eğer oyuncunun geldiği takım ödeyecekse bir kısmını paranın senin kontratın süresince değil oyuncuyla olan kendi kontratı süresince öder parayı. Mantıklı olan bu gibi geliyor bana.

Eralp'in dediğine göre
Yeni klübüyle yaptığı kontrat bitene kadar ödersin.

Mesela C.ronaldo ile 5 sene imzaladık fakat real'de son senesiydi.

Real bize 5 sene ödeyecek yani bu parayı.Eğer 1 sene ise gerçi o da karlı iş (:

Aman neyse sanki para reel para Başkan bakar bir çaresine :n:

DaveJones
06.Temmuz.2010, 09:51
Oyuncuyu gönderirken seninle olan kontratı süresince maaşının bir kısmını ödemeye devam ediyorsun. Ben Sunderlandden çoğu oyuncuyu böyle gönderdiğim için biliyorum :D Ss atayım :

http://img809.imageshack.us/img809/5267/adszzl.jpg

El Barto
06.Temmuz.2010, 10:00
Mesela C.ronaldo ile 5 sene imzaladık fakat real'de son senesiydi.

Real bize 5 sene ödeyecek yani bu parayı.Eğer 1 sene ise gerçi o da karlı iş (:

Hayır Real o kadar aptal değil. 1 sene öder neden 5 sene ödesin. :) Geri kalan 4 sene sen başının çaresine bakarsın. :D

La BruJiTa
06.Temmuz.2010, 13:57
Benim bildiğim ise bizim göndermeye çalıştığımız oyuncu bizimle olan kontratının sonuna kadar alacağı paranın bir kısmını talep ediyor. Eğer anlaşmak üzere olduğu takım maaş olarak yeterlilik gösteremiyorsa oyuncu aradaki farkı bizden talep ediyor. verip vermemek size bağlı. Ama olay oyuncunun bizimle olan kontrat süresi kadar. Satıldığı takımla yaptığı kontrat bizi bağlamıyor. Gerçek hayatta da öyle değil mi zaten :D

sentugo
06.Temmuz.2010, 14:53
ya arkadaşlar oyunda zaten açık açık yazıyor..

Bizden giden oyuncu para talebinde bulunuyor ve verirsek gidiyor.. Bende genelde veriyorum... Sözleşmesi bitene kadar ödüyoruz... İyi bir paraya satıyorsam niye maaşını ödemeyi kabul etmeyeyim ki ?

Bizim aldığımız oyuncuda da aynı şekil.. Fener'den bir oyuncu aldım.. Kendisi ile 5 sene imzaladım.. Fener 5 sene boyunca para ödemeyi kabul etti ve öyle transfer ettim. Yukardaki Ronaldo örneğinde olduğu gibi.

Yani pekte önemli değil..

RasAnt
07.Temmuz.2010, 13:08
Oyuncunun transfer olmadan önceki kulübündeki sözleşme süresi ne kadarsa ozmana kadar ödüyoruz.

Universal
07.Temmuz.2010, 16:22
Zaten o teklifte süre yazmıyor mu? Şu kadar yıl boyunca ödenecek miktar deniliyor.

Eğer o oyuncu benim takımımda sorun yaratıyor veya yabancı sınırlamasına takılıyorsa zaten gönderiyorum.

mehmetd
12.Temmuz.2010, 16:15
Ben hepsine okey diyorum
Adam kalıp zarar etmektense 1 milyon euroya verip 250000 euro maaşını ödedigim çok oldu:D
bende edicemde hem bedava veriyom hem maaşını da ben ödicem olmuyor dediğin gibi olsa:mad:

remzi1242
12.Temmuz.2010, 20:50
onun yerine karşılıklı sözleşmesini feshet 350.000 euro en fazla 450.00 felan oluyor okadar tazminat ödüyorsun

tek tarafl feshedersen 1m euroyada çıkabiliyor tabi finans iyi değilse yönetim engelliyor

genelde karşılıklı feshetmeye bak

mehmetd
20.Temmuz.2010, 20:01
onun yerine karşılıklı sözleşmesini feshet 350.000 euro en fazla 450.00 felan oluyor okadar tazminat ödüyorsun

tek tarafl feshedersen 1m euroyada çıkabiliyor tabi finans iyi değilse yönetim engelliyor

genelde karşılıklı feshetmeye bak
1.şık ya feshetmek istemiyor
2.yada çok fazla para istiyor
bende sinirlenip fmrte den maaşını 0 yaptım böylece 0 karşılığı feshettim(450binden iyidir:smismileyiw2: ki 1.1 m idi tek taraflı olarak 475 bine evvelden reddetmiştim neden takıma faydası olmayan adama üste para vereyim ki diye)
zaten oyundanda sıkılmıştım çıktım editörden 2 takım kuruyorum birisine menajer olucam öbürü de rakibim olacak(gerçi fm 2006 yada nss 3 te olamamıştı ya neyse)
hadi iyi oyunlar.

remzi1242
20.Temmuz.2010, 20:53
oyuncuyu satılık listesine koy

gereksiz de ayrılıyor :)

mehmetd
20.Temmuz.2010, 21:33
oyuncuyu satılık listesine koy

gereksiz de ayrılıyor :)
yeni gelen oyuncu transfer listesine koysan da gitmiyor
dediğin gibi olsa eyvallah
zaten oyunu sildim

remzi1242
20.Temmuz.2010, 21:54
transfer listesine koyduktan sonra

kadro durumunu as takım yada yedek yaparsan gitmez

ama kulüp tarafından gereksiz oalrak ayarlanmış dedinmi

yakın gecelekte klüpten ayrılmayı planlıyor yazmaya başlıyor :D

mehmetd
23.Temmuz.2010, 18:25
transfer listesine koyduktan sonra

kadro durumunu as takım yada yedek yaparsan gitmez

ama kulüp tarafından gereksiz oalrak ayarlanmış dedinmi

yakın gecelekte klüpten ayrılmayı planlıyor yazmaya başlıyor :D
anlaşılmadı herhalde
kulube yeni gelen oyuncu olduğundan gereksiz tr.list diyorum bedava öneriyorum gene gitmiyor klüpte kalmak istiyormuş bende fmrte kullanarak şutladım zaten oyunuda bu tarz şeylerden sıkılıp bıraktım editörden yeni takımımı yapıyorum yarında rakibimi yapıcam.