PDA

View Full Version : Transfer Tutarsızlıkları ve Bütçeler

Zekirdek
08.Temmuz.2010, 15:18
Transfer bütçelerini saymıyorum bile. Fenerbahçe başkanı bir oyuncuya £15M verebiliriz diyor fakat FM'de £3M - £4M bütçe ile başlıyoruz. Ayrıca genç oyuncu alacağım mesela Obasi'yi alıyorum. Tam teklif ediyorum araya Real Madrid karışıyor. Tamam klüp karışmasın demiyorum ama Real Madrid'i işi ne. Çünkü Real Madrid'in yıllardır çizgisini biliriz. Kendini kanıtlamış oyuncuları alır parasına kıyar. Ronaldo, Figo, Beckham vb. örnekleri gibi. Bakıyorum Obasi'yi almış genç bir adam ama Real Madrid tarzı bir transfer değil. Ama bu transferin olması oyunun gerçekçiliğini düşürüyor. Yoluma taş koyuyor diye yazmıyorum oyuncu çok ama yanlış birşeye nokta basıyorum. Real Madrid Obasi!yi alacağına bir Villa beklerdim yapay zekadan. Sizin görüşleriniz nelerdir?

HooijDonk07
08.Temmuz.2010, 15:33
İlk sezonda niye 3 milyon € yada 4 milyon € ile başladığını düşünmedin sanırım.Yapılan transferlere göre bütçe veriyor.2. sezon bütçeni verir adam gibi.Gelelim Obasi'ye bende her sene Chealsea alır o adam en iyi oyuncu asist kralı vs vs oluyor belki oynatmak için alıyor.Oyuna göre bence Obasi en iyi AMR'lerden birisi kullanmasını bilirsen.Onun için başcan adama maaşı alcan.

Zekirdek
08.Temmuz.2010, 16:37
İlk sezonda niye 3 milyon € yada 4 milyon € ile başladığını düşünmedin sanırım.Yapılan transferlere göre bütçe veriyor.2. sezon bütçeni verir adam gibi.Gelelim Obasi'ye bende her sene Chealsea alır o adam en iyi oyuncu asist kralı vs vs oluyor belki oynatmak için alıyor.Oyuna göre bence Obasi en iyi AMR'lerden birisi kullanmasını bilirsen.Onun için başcan adama maaşı alcan.

Hayır. Mantıken yanlış geldi bana. Maaşı basıp almayı biliyom mesela Real dadanmasa. Chelsea gençlere yöneldi şu an alsa birşey demem ama dediğim gibi.

Walter Sakana
08.Temmuz.2010, 23:45
Aslında yapay zekada büyük takımların yüksek PA'lı oyunculara yönelmesi sağlanmış ki buda gerçeğe uygun birşey bence. Ayrıca gerçekte Saviola, Robinho gibi oyuncularda zamanında Obasi gibi genç yıldız adaylarıydılar ve bunları Barcelona ile Real Madrid transfer etti. Keza Messi aynı şekilde Barcelona'nın altyapıya alıp yetiştirdiği bir oyuncu. Arsenal'in alıp yetiştirip yıldızlaştırdıklarını saymıyorum bile. Sonuçta Obasi de PA'sı yüksek genç bir yıldız.

Mesela oyunda bakıyorum Real ilk sezon Mats Rits'i transfer ediyor. Yaşını unuttum şimdi ama 14-15'ti sanırım. Altyapıda yetiştiriyor, kiralıyor vs... Şimdiki kariyerimde 2014-15 sezonundayım büyük takımlar sürekli altyapıya genç yüksek PA'lı oyuncular alıyorlar. Buda bence gerçekçiliği arttıran bir faktör.

Ama dediğinde şöyle bir haklılık payı var; büyük yıldızlara yönelmiyorlar. Dediğin gibi Villa, David Silva, Agüero bakıyorum hiç ilgilenmiyorlar bile. Ne zaman biz transfer etsek bu oyuncuları o zaman dadanıyorlar sürekli teklifler basın açıklamaları geliyor. Bi David Silva'yı transfer ettim 3-4 sezondur bezdirdiler canımdan. Ama bu oyuncu Valencia'dayken hiç ne teklif eden var ne ilgilenen...

Zekirdek
11.Temmuz.2010, 18:11
Aslında yapay zekada büyük takımların yüksek PA'lı oyunculara yönelmesi sağlanmış ki buda gerçeğe uygun birşey bence. Ayrıca gerçekte Saviola, Robinho gibi oyuncularda zamanında Obasi gibi genç yıldız adaylarıydılar ve bunları Barcelona ile Real Madrid transfer etti. Keza Messi aynı şekilde Barcelona'nın altyapıya alıp yetiştirdiği bir oyuncu. Arsenal'in alıp yetiştirip yıldızlaştırdıklarını saymıyorum bile. Sonuçta Obasi de PA'sı yüksek genç bir yıldız.

Mesela oyunda bakıyorum Real ilk sezon Mats Rits'i transfer ediyor. Yaşını unuttum şimdi ama 14-15'ti sanırım. Altyapıda yetiştiriyor, kiralıyor vs... Şimdiki kariyerimde 2014-15 sezonundayım büyük takımlar sürekli altyapıya genç yüksek PA'lı oyuncular alıyorlar. Buda bence gerçekçiliği arttıran bir faktör.

Ama dediğinde şöyle bir haklılık payı var; büyük yıldızlara yönelmiyorlar. Dediğin gibi Villa, David Silva, Agüero bakıyorum hiç ilgilenmiyorlar bile. Ne zaman biz transfer etsek bu oyuncuları o zaman dadanıyorlar sürekli teklifler basın açıklamaları geliyor. Bi David Silva'yı transfer ettim 3-4 sezondur bezdirdiler canımdan. Ama bu oyuncu Valencia'dayken hiç ne teklif eden var ne ilgilenen...

Anlatmak istediğimi mesajının son paragrafında çok iyi açıklamışsın. Ama dediğin Bercelona'nın aldığı genç Saviola kendini aşırı derecede kanıtlayıp gelmişti. Çünkü gelmeden önce oynadığı Dünya Gençler Şampiyonasında 11 maçta 14 gol atarak ve rekor kırarak Barça'ya geldi. Robinho dediğinde ise haklısın. Yani bir David Villa bir Agüero'ya adam gibi teklif geldiğini görmedim.

C h A o S
11.Temmuz.2010, 19:22
Benimde en uyuz kaptığım konulardan biridir transfer konusu.Ne zaman kaliteli,genç adamları takıma katmak istesem oyunculara musallat oluyorlar.Ben teklif etmeden önce ilgilenen yok.Özellikle büyük kulüpler bunu çok yapıyor.İlgilendiğim oyuncu ben almak üzereyken kıymete biniyor...

barpolla
12.Temmuz.2010, 16:19
Aslında editörden hallediliyor ama benim için bir sorun da şu:
Mesela Birmingham'ın bütçesi 30 mn, sunderland'ın bütçesi 16 milyon. Galatasaray'ın 1,6 ve Fenerbahçe'nin max 5. Birmingham'da o kadar para yok demiyorum şimdi o kıytırık Birmingham'da Galatasaray'ın 20 katı bütçenin ne işi var. Biz editörden 7-8 yapıp kariyer açsak birisi çıkıp hile yapmışsın diyor ve açanın keyfini kaçırıyor. Oyunun bütçeleri dengeli yapması lazım

Zekirdek
12.Temmuz.2010, 16:21
Aslında editörden hallediliyor ama benim için bir sorun da şu:
Mesela Birmingham'ın bütçesi 30 mn, sunderland'ın bütçesi 16 milyon. Galatasaray'ın 1,6 ve Fenerbahçe'nin max 5. Birmingham'da o kadar para yok demiyorum şimdi o kıytırık Birmingham'da Galatasaray'ın 20 katı bütçenin ne işi var. Biz editörden 7-8 yapıp kariyer açsak birisi çıkıp hile yapmışsın diyor ve açanın keyfini kaçırıyor. Oyunun bütçeleri dengeli yapması lazım

Ne olursa olsun hile yapmamalısın.

Sekopej
12.Temmuz.2010, 16:43
İlk sezon düşük olması normaldir çünkü ilk sezon transferler yapıldıktan sonra kalan parayı gösteriyor, Türkiye'de en azından yüksek beklemeyin ama 1-2 oyuncu satıp, iyi bir transfer yaparsanız, yönetimden ek bütçe istediğinizde, doğru oyuncular alabilir diye, ilk sezondan ek bütçe verebiliyorlar.

Oyunda büyük takımların yaptıkları transferlere gelirsek, yapay zeka o kadar gelişmiş değil, sonuçta bir matematik var ve ona göre transferler gerçekleşiyor. Oyun eksik mevkisine alınabilecek en potansiyelli oyuncuları sıralıyor ve kendisine uyanı alıyor. Şu daha yıldızdı, bu değildi diye düşünmüyor, oyuncunun sahip olduğu CA ve PA değerlerini esas alıyor.

Nroamlde yıldız oyunculara teklif gidiyordur ama bilgisayarın o oyuncuyu alması için çok yüksek bedeller ödemesi gerekir ama siz devreye girdiğinizde, oyuncunun satılma ihtimali olduğundan diğer takımlar da devreye giriyor olabilir bir de oyuncu size geldiğinde onu almak daha kolay olabiliyor bilgisayar için. Sonuçta diğer takımlara edeceği teklif ve hangi teklifin kabul edileceği belli, imkansız görünenlere teklif bile etmiyor ama siz, para sıkıntısından, formundan memnun olmadığınızdan ya da başka sebeplerle oyuncuyu satabilirsiniz, diğer takımlar gibi sonucunu bildiği bir olay olmuyor size teklif geldiğinde bilgisayar tarafından.