PDA

View Full Version : Football Manager 2011 İlk Bilgiler [Resmi Olmayan]

Bursaspor
23.Temmuz.2010, 23:30
http://img715.imageshack.us/img715/3417/38041140395062651990138.jpg

- Release Date is Friday, October 29th 2010
- Improved training options
- More complex module for searching new players
- Improved graphics and 3D view of the game
- Introduction of football agents to the game
- Playing games in evenings (so called night effect)
- Differentiated weather conditions

- 29 Ekim 2010 Cuma günü Avrupa'da satışa çıkacak, Türkiye için Kasım ortası-sonu diyorum ben.
- Geliştirilmiş antrenman seçenekleri.
- Oyuncu aramada daha bütünleşik, bileşik, karmaşık bir yapı.
- Geliştirilmiş grafikler ve 3D oyun görüşü.
- Futbol simsarlarını oyuna sokma. (Geliştirilmiş yetenek bulma fonkiyonu büyük ihtimalle.)
- Maçları akşamları da oynayabilme. (Gece efekti diyebiliriz.)
- Değişken hava koşulları.

Kaynak (http://www.facebook.com/footballmanager2011)
Not: Resmi bilgiler değildir.

Universal
23.Temmuz.2010, 23:54
Resmi olmayan bilgler, SI forumlarından mı aldın?

Bu bilgileri beğendim. Değişken hava koşulu, gece efekti. İyi olabilir. Grafiksel olarak birazda daha ayrıntı daha zevk verir.

guarin14
23.Temmuz.2010, 23:56
Resimde ki Roy Keane mi?

Bursaspor
23.Temmuz.2010, 23:56
Susie'den aldım. Büyük ihtimalle bunlar çıkacaktır.

Bence yetersiz, 3D'te önem vererek göz boyamaya kalkışılabilinir.

Resimdeki geçen seneki adam, yani hiç kimse.

sakary Ali
24.Temmuz.2010, 00:21
Hava değişimi güzel olabilir.Yeni Kasım yaklaşmaya başladı.Heyecan geldi :D

Revolution
24.Temmuz.2010, 00:34
Umarım değişiklikler bununla sınırlı kalmaz. Artık oyuncuları istediğimiz yere koyup görev verebilsek bence çok daha güzel ve keyifli olacak.. Antreman detaylarının artırılması güzel. Heyecanla bekliyorum :)

Ghazi
24.Temmuz.2010, 00:36
Bunlar henüz ilk bilgiler, umuyorumki Sİ bu yıl çok daha güzel bir oyun çıkaracak ortaya. Yalnız kapak %100 ps ürünü gibime geliyor umarım bilgilerde kapak gibi sahte değildir.

bozoo1903
24.Temmuz.2010, 00:37
içerik gelişmedikten sonra, oyun çıktıktan 1 saat sonra yama çıkartırsan, defanstan oyuncuları altın krampon aldıktan sonra, yeni takımla tanışmak adına yapılan antremanlarda 50 ay futbolcu sakatlandıktan sonra, crash dump hatasına "olur öyle boşver" dedikten sonra, türkçe dil seçeneğini "siz bi alın hele yapıcaz" biz dedikten sonra istediğin kadar maçı gece yap, yetenek avcısı sok oyuna. boşversene!

Bursaspor
24.Temmuz.2010, 00:55
Kapak photoshop işi değil (En azından başka bir kapaktan apartılmış durmuyor.), en azından ana formu, yani pardesülü kişi ve arkaplan.

Ben çok da fazla yenilik beklemiyorum, alıştık artık nasıl olsa beklentilerimizi azaltmaya.

Kapak budur derim, yakında zavvi vs. kapağı koyar zaten bundan farklı bir şey olmayacaktır.

berkay19
24.Temmuz.2010, 00:56
Antrenman seçenekleri geliştirelecekmiş bak bu iyi bir haber :D . Neyse bekliyoruz.

vego
24.Temmuz.2010, 00:57
Resmi olmadığı için bu kadar bilgi bile fazla bundan daha çok olduğundan eminim.

Addolorato
24.Temmuz.2010, 01:10
Topta Nike logosu var. SI ya reklam almış yada sponsor bulmuş yada bu kapak sahte. Benim bildiğim SI para ödememek için o pardesülü adamın yüzünü kapatıyor.

Hugo
24.Temmuz.2010, 01:15
FM10 kapağında da nike logosu vardı topta diye hatırlıyorum.

Bursaspor
24.Temmuz.2010, 01:24
2009'dan beri Nike logosu var FM kapaklarında.

vego
24.Temmuz.2010, 01:26
Resimde ki Roy Keane mi?
Yok oynayan oyuncuyu temsil ediyor hiçkimseden Efsaneye:)

E.Cartman
24.Temmuz.2010, 01:38
- Oyuncu aramada daha bileşik, karmaşık bir yapı.

yapma bunu yapma bunu SI, bari bunu yapmasalardı bi scout zevkimiz var onu da değiştirmeyin :D:D

Bursaspor
24.Temmuz.2010, 01:47
Belki daha bütünleşik bir yapı tasarlanmıştır, alışmak zor olabilir ama iyi de olabilir.

Flawless Victory
24.Temmuz.2010, 01:48
Geçen sene taktiklerde değişiklik yaptılar bu sene de antrenmanda yapmaları doğaldır, zaten herkes bekliyor bunu ama ben öyle çok fazla değişiklik beklemiyorum şahsen, oyun nasıl olsa satılıyor diyip fazla yenilik yapmıyorlar.

goosfraba
24.Temmuz.2010, 01:51
FM'in iyi bir rakibi olsaydı karşısında iyi yenilikler görebilirdik. ama adamlar artık keyiflerine göre ve yenilik olsun diye yenilik yapıyorlar her seride. yaptıkları da ahım şahım şeyler değil. tabi resmi açıklamaları görmek lazım.

CeNTeR_TR
24.Temmuz.2010, 01:53
Şu oyuna bizim Türkler el atsaya belki güzel bir oyun olur artık :0:

O değilde birde çıkarmadıklarını düşünsek off off off ! Polyannacılık oynayalım bari (:

ozaniel
24.Temmuz.2010, 02:04
Bence geçen sene oyunu bayağı geliştirdiler. Yoktan taktik ekranı, 3d'nin izlenilebilir hal alması, hazırlık maçlarına ayarlar, yeni arayüz vs. Bu sene de transferler ve antremanlar geliştirilirse çok daha güzel bir oyun olur.

playeray
24.Temmuz.2010, 02:31
3d maç motoru gereksiz bence. Özellikleri kötü olan bilgisayarı yavaşlatmaktan başka işe yaramıyor

SAİT71
24.Temmuz.2010, 12:35
Balık kaçmasın diye ufak tefek yem atmışlar.. Alıştık nasıl olsa...

Flawless Victory
24.Temmuz.2010, 12:55
Oyunda hala futbol okulu, tesis açma gibi ayrıntılar yok. FM'nin Fifa Manager'a benzemesini istemiyor olabilirler ama en azından başkan bize sorar şu şehirlerden birinde okul açmak istiyoruz, sence hangi şehir uygun diye, biz de söyleriz. Ne bileyim, zamanla para aktardıkça o okullar gelişir ve iyi oyuncular çıkar.

Günün teknolojisinde artık düz antrenman menüsü kesmiyor bizi, yaptığımız antrenmanları bizzat 3D ekranda veya hadi 2D'de yaptırabilmeliyiz, korner, frikik organizasyonları yapabilmeliyiz.

Her şeyden önemlisi, biz takımımıza haftalık antrenman yaptırabilmek için antrenman sistemiyle oynuyoruz ve hafta bittiğinde tekrar eski haline getirmek için uğraşıyoruz, çok uğraştırıcı bir antrenman menüsü var. Bunun yerine maç antrenmanları yapabileceğimiz bir menü olmalı ve oyunculara, hiç uğraşmadan haftalık antrenman yaptırabilmeliyiz.

SAİT71
24.Temmuz.2010, 13:03
Yıllardır diyorum idmanları canlıca takip edelim, oyuncuları uyaralım. Dizilişi maç ekranı gibi felan ayarlayabilelim. Maçlardan önce opsiyonel olarak deplasmanda antrenmanlara çıkalım..

Tamam biz ev araba alabilelim demiyoruz ama bu tür şeyler geliştirilmeli artık yok sihirbaz yok bilmem ne yardımcısı biz kendimiz zaten buluyoruz gerekli olan şeyleri..

Lim10
24.Temmuz.2010, 21:32
Sadece bana sorsalar şuan 250 tane eklenebilecek şey sayarım, oyuna.E benim bile aklıma gelen şeyler yapımcıların aklına gelmiyor mu?Geliyor tabiki.Ama işlerine gelmiyor.Onun için hiç beklentiye girip veya şöyle olsa böyle olsa deyip üzmüyorum kendimi.Ne çıkarsa kabulümüz.Biz burda benzin döküp yaksakta kendimizi adamlar yine bildiklerini okurlar.Ancak şöyle olsa böyle olsa deyip hayaller kurmaya devam ederiz.Kader utansın...

E.Cartman
24.Temmuz.2010, 21:58
bu sene orucumu bozup FM'nin yanında Fifa Manager'de almayı planlıyorum :)

La BruJiTa
25.Temmuz.2010, 21:08
ne yaptıklarını umursadığım pek söylenemez. türkçe yapmışlar,grafikleri düzeltmişler,antreman sistemi değişmiş vs.vs. tek istediğim oyunda ki buglar. tamam crash dump zaten bi parçamız ama örneğin korner bug'u gibi şeylerin olmamasını diliyorum. bu oyunu aynı bu şekilde elime verseler gene oynarım. 00-01 i güncelleyiop önüme sürseler gene oynarım....hemde hiç sıkılmadan.hayatım futbol olmuş bilgisayarımdan da eksik etmeyeceğimden eminim...

playeray
25.Temmuz.2010, 21:25
ne yaptıklarını umursadığım pek söylenemez. türkçe yapmışlar,grafikleri düzeltmişler,antreman sistemi değişmiş vs.vs. tek istediğim oyunda ki buglar. tamam crash dump zaten bi parçamız ama örneğin korner bug'u gibi şeylerin olmamasını diliyorum. bu oyunu aynı bu şekilde elime verseler gene oynarım. 00-01 i güncelleyiop önüme sürseler gene oynarım....hemde hiç sıkılmadan.hayatım futbol olmuş bilgisayarımdan da eksik etmeyeceğimden eminim...

Aynen .

exe_genesis
26.Temmuz.2010, 00:17
bu sene orucumu bozup FM'nin yanında Fifa Manager'de almayı planlıyorum :)

Bende format atmayi bekliyorum. SOnra Fifa manager'e de baslayacagim. Db si fm kadar olmasada en azindan surukleyici bi yapisi var

Fm eskiden 10 ay oynardim bikmazdim. Son 2 ay falan birakirdim. Zaten sonrada yeni oyun cikardi onu oynardim. Ama fm10 3 ayda baydi.

USHAKA
01.Ağustos.2010, 12:49
Marjinal değişiklik istemiyorum ben. Ha antrenman geliştirilebilir, oyuncu arama ve transfer opsiyonları artırılabilir vs. ama görsel ve teknik anlamda çok fazla oynanmasın lütfen.

Flawless Victory
08.Ağustos.2010, 23:19
Bu oyun öyle bir oyun ki üzerinde yapılacak bazı değişiklikler oyunun bütün tadını kaçırabilir, bu açıdan işleri zor. Bir Fifa oyununu kötü yapsalar seneye düzelttiklerinde yine oynayabiliriz ama menajerlik oyununun tadı bir kaçtı mı bir daha aynı isteği duymak zordur. Ama buna rağmen oyunu kolaylaştırıcı bazı yeniliklere gitmek gerek.

Ralph
09.Ağustos.2010, 00:52
Herkesin bir beklentisi var. Yapımcılar elbette ki bu beklentileri biliyorlar. Ama birde onların açısından bakmak lazım. Kurucu bir ekip var. Bu iş birazda ticaret işi. Biraz değil hatta tamamı ticaret işi. Adamlar bir senede bütün özellikleri birden eklerlerse, gelecek seneye yapılacak bir yenilik kalmaz. Onlarda bu işin bu üçkağıdını kullanıyor işte. Bence olması gereken de bu. Şimdi 2011'de yapılacak her şeyi yapsalar, 2012 için ne beklentimiz kalır? Gerçi teknoloji ve futbol sürekli gelişmekte. Mutlaka bir şeyler çıkacaktır. Ama bazı temel şeyler değişmez. Bunlarda zamanla ve sırası geldiğinde oyuna eklenecektir. Bence bu şekilde daha zevkli. Ben bu mantıkla bakıyorum

iam1superman
09.Ağustos.2010, 19:58
Herkesin bir beklentisi var. Yapımcılar elbette ki bu beklentileri biliyorlar. Ama birde onların açısından bakmak lazım. Kurucu bir ekip var. Bu iş birazda ticaret işi. Biraz değil hatta tamamı ticaret işi. Adamlar bir senede bütün özellikleri birden eklerlerse, gelecek seneye yapılacak bir yenilik kalmaz. Onlarda bu işin bu üçkağıdını kullanıyor işte. Bence olması gereken de bu. Şimdi 2011'de yapılacak her şeyi yapsalar, 2012 için ne beklentimiz kalır? Gerçi teknoloji ve futbol sürekli gelişmekte. Mutlaka bir şeyler çıkacaktır. Ama bazı temel şeyler değişmez. Bunlarda zamanla ve sırası geldiğinde oyuna eklenecektir. Bence bu şekilde daha zevkli. Ben bu mantıkla bakıyorum

bu konuda yerden göğe kadar haklısınız.Onlar da biliyorlar bu işi ama sonuçta oynayan zevk almadıktan sonra bi sonraki sürümü neden alsın ? Beklentileri karşılamasını umuyorum 2011'in.

Clayman
09.Ağustos.2010, 20:29
Üst düzey golcülerin gol kaçırması, her maç 3-4 tane şutun direkten dönmesi, korner bugu, saçma sapan transfer motorunu düzeltmedikleri sürece 2011 dahil olmak üzere FM oynamayacağım. Büyük yeminim var.

celilsong
10.Ağustos.2010, 03:52
ben oyun hakkında şöyle düşünüyorum; kesinlikle oyunda bi kaç hayali(ya da abartılmış) genç yeteneklerin olması lazım.Çünkü insanlar bunu istiyor.Cm 03-04'dün efsane olması bunun yüzündendi.

Raten
10.Ağustos.2010, 04:00
ben oyun hakkında şöyle düşünüyorum; kesinlikle oyunda bi kaç hayali(ya da abartılmış) genç yeteneklerin olması lazım.Çünkü insanlar bunu istiyor.Cm 03-04'dün efsane olması bunun yüzündendi.

İnsanlar gerçekçiliğe daha çok önem veriyor artık.Sanmam böyle bir şeyi kimsenin isteyeceğini.

nikootinn
10.Ağustos.2010, 17:27
Kulüp şöhreti daha hızlı yükselmeli

ToRoSKaPLaNı
10.Ağustos.2010, 17:34
İnsanlar gerçekçiliğe daha çok önem veriyor artık.Sanmam böyle bir şeyi kimsenin isteyeceğini.

Aksine birçok kişi ister.Çünkü o seride efsane kadrolar oluşturabilirdik.Oyunda toplamadığımız kupa filan kalmazdı.Sonuçta oynadığımız şey bir futbol simulasyonu.Gerçekten biraz olsun farkı olmalı.Yoksa düşük bütçeli bir anadolu kulübüyle 30 sezon oynasan şampiyon olamazsın.Bu da oyunda ne zevk bırakır nede oynama isteği.Ama böyle efsane olabilecek genç yetenekler oyuna ayrı bir tat katıyor.Gerçekçiliği azaltmasına azaltıyor ama keyif alıyorsun ya o yeter bence.Bugüne kadar akılda kalan seriler hangileri cm 01-02 ve cm 03-04. Dİğer hiçbir seri akılda kalmadı.Şimdi birçok kişi cm 03-04 ü zevkine yükleyip tekrar tekrar oynayabiliyor.Ama gidip fm 2005 i yükleyen görmedim henüz.Demekki o oyunları özel yapan birşeyler var.Bu da arkadaşın bahsettiği gibi efsane oyuncular yaratmaktan geçer.

Zekirdek
10.Ağustos.2010, 17:44
Aksine birçok kişi ister.Çünkü o seride efsane kadrolar oluşturabilirdik.Oyunda toplamadığımız kupa filan kalmazdı.Sonuçta oynadığımız şey bir futbol simulasyonu.Gerçekten biraz olsun farkı olmalı.Yoksa düşük bütçeli bir anadolu kulübüyle 30 sezon oynasan şampiyon olamazsın.Bu da oyunda ne zevk bırakır nede oynama isteği.Ama böyle efsane olabilecek genç yetenekler oyuna ayrı bir tat katıyor.Gerçekçiliği azaltmasına azaltıyor ama keyif alıyorsun ya o yeter bence.Bugüne kadar akılda kalan seriler hangileri cm 01-02 ve cm 03-04. Dİğer hiçbir seri akılda kalmadı.Şimdi birçok kişi cm 03-04 ü zevkine yükleyip tekrar tekrar oynayabiliyor.Ama gidip fm 2005 i yükleyen görmedim henüz.Demekki o oyunları özel yapan birşeyler var.Bu da arkadaşın bahsettiği gibi efsane oyuncular yaratmaktan geçer.

30 sene şampiyon olamazın diyon ama. Seçilebilecek en alt ligdeyse takım. (Amatör Lig) kafadan sadece 5 sene gidiyor lig atlaya atlaya gelmek için. 5 sene sonra TSL'ye ulaşınca 5 sende de rahat bir şampiyonluk gelebilir. FM 2005'i ben yüklemek isterim ama CD'sini bulamıyorum. :) Ama FM 2006'yı her zaman oynarım mesela. Hatta FM 2006'yı bırakalı 4 ay oluyor. Aslında şimdi bana ilham getirdin. FM 2005 oynamak için. Ah ne gülerdi alardın Robinho'yu coşardın. :)

cris king
10.Ağustos.2010, 18:06
Resimde ki Roy Keane mi?

resimdeki bence guardiola ama bu tartışmalar bence hiç girmeyelim fm 09 içi böyle bi konu açılmıştı yanlış hatırlamıyosam ve tartışmalarda baya uzamıştı :D

ToRoSKaPLaNı
10.Ağustos.2010, 18:29
30 sene şampiyon olamazın diyon ama. Seçilebilecek en alt ligdeyse takım. (Amatör Lig) kafadan sadece 5 sene gidiyor lig atlaya atlaya gelmek için. 5 sene sonra TSL'ye ulaşınca 5 sende de rahat bir şampiyonluk gelebilir. FM 2005'i ben yüklemek isterim ama CD'sini bulamıyorum. :) Ama FM 2006'yı her zaman oynarım mesela. Hatta FM 2006'yı bırakalı 4 ay oluyor. Aslında şimdi bana ilham getirdin. FM 2005 oynamak için. Ah ne gülerdi alardın Robinho'yu coşardın. :)

Sen bir istisnasın o halde. şurası açıkki cm 03-04 fm 2005 ten çok daha tutmuş bir oyundu.Ne kadar inkar ederseniz edin.Bunun nedenide tamamen o efsane oyunculardı.

ozaniel
10.Ağustos.2010, 18:54
Fm 2005'in Cm 03/04'den daha az tutmasının nedeni o zaman hem FM isminin CM kadar bilinmemesidir. Hem oynayanların durmadan aynı adamları alarak aynı şekilde yükselmesi oyundan bir süre sonra soğutuyor. Oyundan soğudum diyen insanların çoğunun nedeni bence bu.

ToRoSKaPLaNı
10.Ağustos.2010, 19:05
Yahu ama fm 2005 sadece bir örnekti.Fm 2006,2007,2008,2009 ve 2010 da cm 03-04 kadar oynanan bir oyun değil.Hepsini uzun uzun yazmamak için direk sadece fm 2005 ten örnek verdim.Hangi foruma gidip sorarsanız sorun en sevdiğiniz menajerllik oyunu hangisi diye ya cm 03-04 çıkar ya 01-02 çıkar.Siz ne kadar inkar ederseniz edin böyle yani.Halen bile birçok internet kafeye gittiğimde ne fm 2007 i görüyorum nede ne de 2008 i görüyorum.Sadece son çıkmış oyun hangisiyse o yüklü oluyor.Ama cm 03-04 istisnasız bir şekilde yüklü bulunuyor.Silinemiyor hiç.Yani konuyu nereden nereye taşıttınız bana.Efsane oyunculardan başladık internet kafelere kadar getirttiniz beni.Neyse bunu tartışmanın anlamı yok.Herkes için ortak bir istek bulunamaz.Birinin sevdiği görüşü birisi beğenmez.Normaldir.Bende yukarıdaki arkadaş gibi efsane oyuncuların oyunu zevkli hale getireceğini düşünüyorum.Kimse beni aksine ikna etmek zorunda değildir.

Corpus
10.Ağustos.2010, 19:22
Sadece gerçeğe yaklaşabildikleri kadar yaklaşsınlar :)

wolfson
10.Ağustos.2010, 20:16
Allah rızası için nolur gerçekci olsun ya. 27 şut çekip 1 gol atmak istemiyorum. Tamam atıyım ama bu 2 maç olsun 38 haftanın 19unda olmasın! Tamam 1 gol atıyım 27 şuttan ama rakip 10 maçın 9unda 2 şuttan gol atmasın. Tamam onu da geçtim gol atmayım ama benim oyuncumun uzun şutu 17 olup kaleyi bulduramazken rakibin oyuncusunun uzun şutu 10 olup orta sahadan çakmasın. Tamam şut da çekmeyim ama rakibin o adi forvetleri gelip ligdeki ilk gollerini bana atmasın (bundan nefret ediyorum ligdeki ilk golü dediği an kırasım geliyo ekranı :@ ). Biz iyi oynayan 3 oyuncumuzu 15 mnye zor satarken oyundaki normal bir oyuncuyu bilgisayar bize en az 20-25 mnye satmasın! HEr oyunda karşı taraf pc aynı transferleri yapmasın!( Chelsea büyün oyunlarımda donovan ve kolarovu, city krasici, man utd de cegliayı alıyor artık alıştım buna :D )

Bunlar şuan aklıma gelenler. Lütfen okuyun ve katıldığınız yerleri belirtin. Ben bu oyunu oynamak için oynamıyorum inanın. Gerçek olarak düşünüyorum. Neler neler yapıyorum ama olmuyor bir taktiğim adam gibi tutmuyor...