PDA

View Full Version : Büyük Takıma Gitme İsteği

yorumsuz1i
09.Ağustos.2010, 21:32
Elimizde potansiyeli iyi olan bir oyuncu var ama bizim takım düşük itibarlı diyelim.Oyuncunun ca sı arttıktan sonra kesinlikle gitmek istiyor.Daha sonra daha çok paraya satayım diye göndermezseniz huzursuzluk çıkarıyor iyi oynamıyor ve gelişimi de yavaşlıyor.Bu durumda oyuncunun gitme isteğini geciktirmek için çok yüksek maaş vermek işe yarar mı?Çok yüksek maaş verdiğimizde oyuncuya olan talep düşüp oyuncuyu satmak istediğimiz fiyattan daha düşük teklifler mi gelir?

Bu yüzden oyundan soğudum nerdeyse.Adamı alıyorum 16 yaşında kimsenin vermediği değeri verip oynatıyorum.Bir süre sonra başlıyor ille de daha büyük takımda oynamak istiyorum.Oyundaki büyük saçmalıklardan biri bu.Oyuncular itibara paradan daha çok değer veriyorlar.2011 i bekliyorum bakalım.Bir de sorularıma varsayım cevaplar istemiyorum.

vego
09.Ağustos.2010, 21:37
istenen ücreti 115 m yapıyorum yüksek pa lı bir genç yaptığımda haberler çıkıyor 58 m lik teklife hayır demez diye.Oyuncuyu satmıyorum diyorum hiç teklif gelmiyor şu ana kadar yapmayı unuttklarım dışında:zuhaha aklını çelmiyorlar:D

yorumsuz1i
09.Ağustos.2010, 21:39
istenen ücreti 115 m yapıyorum yüksek ca lı bir genç yaptığımda haberler çıkıyor 58 m lik teklife hayır demez diye.Oyuncuyu satmıyorum diyorum hiç teklif gelmiyor şu ana kadar yapmayı unuttklarım dışında:zuhaha aklını çelmiyorlar:D

Takımın ve itibarın önemli al ufak bir takımda gör bakalım

vego
09.Ağustos.2010, 21:44
Samsunspor :)

TSL'ye çıktığım ilk sene as oyuncularımı böyle kadroda tuttum:)

yorumsuz1i
09.Ağustos.2010, 21:45
Samsunspor :)

TSL'ye çıktığım ilk sene as oyuncularımı böyle kadroda tuttum:)

En iyi oyuncularının pa sı ne

LifeYourself
09.Ağustos.2010, 22:10
bu biraz hileye kaçıyor sat gitsin
birde eğer sözleşme önerirseniz belki kısa süre aklını çelersiniz.Ama sonra yine bişiler çıkarır.Bunlar oyunun hatası değil gerçekleri sizin oyuncularınız hırslı oyuncular.Ve hedefleri yüksek:)

vego
09.Ağustos.2010, 22:12
En iyi oyuncularının pa sı ne
vincent diye bir sağ bek im vardı 150 civarıydı

muzoadux
09.Ağustos.2010, 22:15
Bunun en kolay çözümü serbest kalma maddesi koymaktır ve olabildiğince yüksek olmalı..Aynı zamanda oyuncuyu sürekli överseniz bir süre sonra favori personeli oluyorsunuz o zaman daha zor ayrılıyor takımdan

vego
09.Ağustos.2010, 22:18
serbest kalma maddesi her isteyen oyuncuya 290 m veriyordum bunu bir sakıncası var mı:zuhaha

oyuncu kabul ediyordu:D

Walter Sakana
09.Ağustos.2010, 23:49
Vego'nun ilk yazdığını yapmak en sağlam çözüm. Orada anlatmak istediği oyuncunun transfer statüsünü ayarla (set transfer status) seçeneğinden istenen ücreti astronomik bir rakam yapmak. Teklif geldiğinde karşı takımdan 115m istemek değil. Bunu yaptığınızda zaten hiçbir takım ilgilenmiyor o oyuncuyla. Takımınız isterse amatör kümede olsun farketmez, oyuncu mutsuz olmadan önce ilk baştan bu şekilde yapın yeter. Bunun yanısıra her sezon başı sözleşme yeniledinizmi sorun kalmıyor.

Ancak bu yöntem bir çeşit hile sayılabilir ve oyunun gerçekçiliğini azaltabilir. Yapıp yapmamak size kalmış...

Oyuncuyla her transfer döneminden 1 ay kadar önce yeni sözleşme imzalamak ise bu sorunun hilesiz çözümü olabilir. Ben bu yöntemi kullanıyorum ve oyuncularım çok uzun süredir takımda oynayıp artık yeni bir macera (wants a new challenge) isteyene kadar sorun çıkarmıyorlar.

Aslında son yazdığım yöntem biraz daha detaylı, gelişmeleri ve oyuncunun mutluluk durumunu çok iyi takip etmek gerek. Mesela bir oyuncuma Chelsea'den teklif geldi. Diğer takımlar genelde (hatta her zaman) bir teklif yaptıklarında yaklaşık 1 haftalık zaman limiti koyuyorlar cevabınız için. Teklife baktığımda oyuncunun menajeri oyuncusunun Chelsea ile görüşmek istediğini belirtiyor. O zaman herhangi bir yanıt vermiyorum ve hemen oyuncuya yeni sözleşme öneriyorum. Oyuncu birkaç gün içerisinde yeni sözleşme teklifimi kabul ediyor ve Chelsea'nin yaptığı teklif otomatikman iptal oluyor. Bu durumda oyuncu hem yeni sözleşmeden dolayı mutlu oluyor hem de daha büyük bir takım olan Chelsea'nin teklifini reddettiğim için mutsuz olmuyor. Eğer direkt olarak Chelsea'nin teklifini reddetseydim oyuncunun mutsuz olma ve yeni sözleşme imzalamaya yanaşmama ihtimali bir hayli artacaktı.

Ya da bakıyorum oyuncumla ilgilenen takımlar var ve oyuncum bu ilgiden dolayı etkilenmiş (flattered by interest shown on him). Bu durumda da teklif gelmesini beklemeden oyuncuma hemen yeni sözleşme öneriyorum. Bu da oyuncunun gitmek istemesi durumunun zamanında önüne geçmemi sağlıyor. Yani anlatmak istediğim sözleşme yenileme zamanlarını çok iyi ayarladığınız taktirde oyuncunun daha büyük bir takıma gitme isteğinin önüne geçebiliyorsunuz. Oyuncular özellikle yeni bir sezona girilirken daha büyük bir takıma gitme isteklerini dile getiriyorlar, o yüzden yazdıklarım dışında her sezon başında da hatta takım daha tatildeyken oyuncuya sözleşme önermekte fayda var. Yüksek maaşa gerek yok.

Kontrat bitiş süresi de çok önemlidir. Diğer takımlar genellikle sözleşmesinin bitmesine 1-2 yıl kalmış olan oyunculara yöneliyorlar. Sizde bir oyuncu için teklif yaparken dikkat ederseniz sözleşmesinin bitmesine az bir süre kalmışsa o oyuncuyu daha ucuza alabilirsiniz. Ancak örneğin 4 senelik sözleşmesi varsa takımı oyuncunun değerinin çok üstündeki tekliflerinizi bile reddeder.

vego
09.Ağustos.2010, 23:55
evet onu anlatmak istemiştim.:)
Bu arada gerçekte Lille'de hazard'ın taliplerini öyle def etmedi mi başından 50 m nakit:D

gerçi gitmek isterse...