PDA

View Full Version : Yugoslavya Ligi

laziale
16.Ağustos.2010, 04:19
Selamlar;

Ordan burdan değişik patchler bularak oyunumdaki Sırbistan, Hırvatistan liglerini düzenledim ve Makedonya, Bosna Hersek, Karadağ liglerini de oyunuma ekledim. Yalnız ortada yedi tane ülke var ve takımlar hakikaten güçsüz, arada bir Kızılyıldız birşeyler yapıyor o kadar..

Eskisi gibi Yugoslav ligi olsaydı ne güzel olurdu.. Crvena'sıyla, Hajduk'uyla, Vardar'ıyla, Sarajevo'suyla ortak bir lig..

Böyle bir lig yaratabilir miyiz? Editor kullanmak konusunda usta olan arkadaşlar bana bunun hakkında bilgi verebilirler mi? En azından birkaç cümle bekliyorum bilenlerden...

Ricardinho
16.Ağustos.2010, 04:48
yer değistirmen mümkün tabı yapabılırsın ama lig ismi değiştiremıyorsun bıras baya uğrasman lazım edıtörle

Bursaspor
16.Ağustos.2010, 06:52
Böyle bir şey mümkün, hatta yapılmışı vardı, içerisinde Balkan Kupası vs.'de barındırıyordu.

İstenirse ekleyebilirim.

Ricardinho
16.Ağustos.2010, 07:02
aynen bende hatırlıyorum

laziale
16.Ağustos.2010, 13:53
Böyle bir şey mümkün, hatta yapılmışı vardı, içerisinde Balkan Kupası vs.'de barındırıyordu.

İstenirse ekleyebilirim.

Evet o ligi hatırlıyorum, fakat o lig değil çünkü onda Türkiye, Yunanistan, Romanya bile vardı..

Ben yeniden lig kurmaktan bahsediyorum, veya şöyle bahsedeyim Sırbistan liginin adını Yugoslavya diye değiştirip içine Makedonya, Bosna, Hırvatistan, Slovenya, Karadağ liglerini katsam?

Güzel olmaz mı? Editör çok uğraştırıyorsa hiç girmeyeyim.. :)

Hugo
16.Ağustos.2010, 14:01
O değil de Yugoslavya hala ayakta olsaydı kesin dünya şampiyonu falan olurdu :)

laziale
16.Ağustos.2010, 14:34
O değil de Yugoslavya hala ayakta olsaydı kesin dünya şampiyonu falan olurdu :)

Katılıyorum, tribünde ben.. :)

Aynen şöyle bir kadro da yapabilirim hemen; tabiki dışarda kalan daha bir çok kaliteli futbolcu var..

Edin Dzeko

Goran Pandev

Milos Krasic Zoran Tosic

Dejan Stankovic Zve Misimovic

Alexander Kolarov Dejan Lovren

Nemanja Vidic Emir Spahic

Stipe Pletikosa

EndoplazmiK RetikuluM
16.Ağustos.2010, 14:39
O değilde Ottoman National Team :)

laziale
16.Ağustos.2010, 15:31
O değilde Ottoman National Team :)

O bizi aşar:D

Four Four Two bir kaç ay önce böyle bir konu yazmıştı, Osmanlı dağılmasaydı milli takımı nasıl olurdu diye..

İçinde Zidane, Hagi bile var.. :)

partizanlion
16.Ağustos.2010, 16:09
O bizi aşar:D

Four Four Two bir kaç ay önce böyle bir konu yazmıştı, Osmanlı dağılmasaydı milli takımı nasıl olurdu diye..

İçinde Zidane, Hagi bile var.. :)

Bak o yazıyı okumak isterdim doğrusu, bulabilecek var mı o yazıyı bir okuyalım :)

Yugoslavya zamanında Kızılyıldız iyidi, şimdi ise tam tersi Partizan ön planda, ama öyle bir lig açıkcası güzel olur, eğer bulursan kesinlikle benide haberdar et.. :)

Ayrıca eskiden Balkan kupası varmış, tekrar öyle bir organizasyon olsa çok iyi olur, İskandinavya da ki gibi Royal lig hiç fena olmazdı..

laziale
16.Ağustos.2010, 16:33
Bak o yazıyı okumak isterdim doğrusu, bulabilecek var mı o yazıyı bir okuyalım :)

Yugoslavya zamanında Kızılyıldız iyidi, şimdi ise tam tersi Partizan ön planda, ama öyle bir lig açıkcası güzel olur, eğer bulursan kesinlikle benide haberdar et.. :)

Ayrıca eskiden Balkan kupası varmış, tekrar öyle bir organizasyon olsa çok iyi olur, İskandinavya da ki gibi Royal lig hiç fena olmazdı..

Partizan'a sempatin var herhalde, öylesine bir sempati mi yoksa göçmenlik var mı ailede? :)

Benimde senin aksine Kızılyıldız, favori takımımdır.. Ama dediğin gibi Partizan artık çok daha iyi, Crvena'lar borçlarla uğraşmaktan kaybolup gidicek. Ayrıca şimdiki Kızılyıldız çok farklı, eski halinden eser yok amblemine de kaplama yaptılar mavi beyaz renklerle Sırp takımı olduğunu gözümüze sokmak için..

Yugoslavya zamanında öyle değildi, bütün milletler tutardı. Benim dedem Makedon, Kızılyıldız sevgisi ondan miras kaldı fakat dediğim gibi o takım başka takım..

Balkan kupası olursa çok olay çıkar tahminimce.. Özellikle Dinamo Zagreb ile Kızılyıldız maçında yeni bir savaş çıkabilir bile :) Bilen bilir bu konuyu..;;)

Osmanlı milli takımına gelince; o yazı bende var. O zamanlarda dergiyi sıklıkla alırdım, şimdi aldığım yok. Eğer istersen bir yerlerden tarayıcı bulup çıkartabilirim yazıyı :)

partizanlion
16.Ağustos.2010, 16:39
Partizan'a sempatin var herhalde, öylesine bir sempati mi yoksa göçmenlik var mı ailede? :)

Benimde senin aksine Kızılyıldız, favori takımımdır.. Ama dediğin gibi Partizan artık çok daha iyi, Crvena'lar borçlarla uğraşmaktan kaybolup gidicek. Ayrıca şimdiki Kızılyıldız çok farklı, eski halinden eser yok amblemine de kaplama yaptılar mavi beyaz renklerle Sırp takımı olduğunu gözümüze sokmak için..

Yugoslavya zamanında öyle değildi, bütün milletler tutardı. Benim dedem Makedon, Kızılyıldız sevgisi ondan miras kaldı fakat dediğim gibi o takım başka takım..

Balkan kupası olursa çok olay çıkar tahminimce.. Özellikle Dinamo Zagreb ile Kızılyıldız maçında yeni bir savaş çıkabilir bile :) Bilen bilir bu konuyu..;;)

Osmanlı milli takımına gelince; o yazı bende var. O zamanlarda dergiyi sıklıkla alırdım, şimdi aldığım yok. Eğer istersen bir yerlerden tarayıcı bulup çıkartabilirim yazıyı :)

Eğer tarayıcıyla çıkartabilirsen çok güzel olur, hem güzel bir sohbet konusu olur bundan.. :)

Göçmenlik var aile de oradan geliyor.. :)

Balkan kupasında baktımda bizden Sarıyer falanda katılmış. Her sene bir ülkede yapılsa belki biraz çıkabilecek olaylar engellenmiş olur. Fakat yinede güzel olur Partizan,Kızılyıldız,D.Zagreb falan ülkemizde izlemek hiç fena olmazdı. Ama ne kadar desekte federasyonların bileceği iş tabi ki bu,onlarında böyle bir niyet belirtisi yok.. :)

EndoplazmiK RetikuluM
16.Ağustos.2010, 16:44

Şuraya bakabilirsin, orjinali değil ama üyelerimizden hhkahraman'ın yazısı :)

http://hhkahraman.blogspot.com/2010/07/osmanli-milli-takimi-ottoman-national.html

Bursaspor
16.Ağustos.2010, 16:48
Editör tabiki uğraştıracak.

Çünkü varolmayan bir ülkeyi yaratarak içerisine o ligleri ekliyorsunuz.

Bende mevcut bulunan Yugoslavya yaması şöyle, Sırbistan üzerine yapılmış.

1. lig Yugoslav First League 18 takım 2'li maç 2 takım düşer.

2. lig Yugoslav Second League 18 takım 2'li maç 3 takım düşer ve 2 takım çıkar.

3. lig Yugoslav Third League, 3 alt küme

3. lig Yugoslav Third League - Croatian & Slovenian League 16 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.
3. lig Yugoslav Third League - Serbian & Bosnian League 16 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.
3. lig Yugoslav Third League - Montenegrin & Macedonian League 14 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.

4. lig Yugoslav Fourth League, 6 alt küme.

4. lig Yugoslav Fourth League - Croatian First Division 16 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.
4. lig Yugoslav Fourth League - Slovenian First League 14 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.
4. lig Yugoslav Fourth League - Serbian SuperLeague 16 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.
4. lig Yugoslav Fourth League - Bosnian Premier League 16 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.
4. lig Yugoslav Fourth League - Montenegrin First League 12 takım 3'lü maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.
4. lig Yugoslav Fourth League - Macedonian First League 12 takım 3'lü maç 2 takım düşer ve 1 takım çıkar.

5. lig Yugoslav Fifth League, 6 alt küme

5. lig Yugoslav Fifth League - Croatian Second Division 16 takım 2'li maç 3 takım düşer ve 2 takım çıkar.
5. lig Yugoslav Fifth League - Slovenian Second League 14 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 2 takım çıkar.
5. lig Yugoslav Fifth League - Serbian First League 16 takım 2'li maç 4 takım düşer ve 2 takım çıkar.
5. lig Yugoslav Fifth League - Bosnian First League 16 takım 2'li maç 2 takım düşer ve 2 takım çıkar.
5. lig Yugoslav Fifth League - Montenegrin Second League 12 takım 3'lü maç 2 takım düşer ve 2 takım çıkar.
5. lig Yugoslav Fifth League - Macedonian Second League 12 takım 3'lü maç 2 takım düşer ve 2 takım çıkar.

6. lig Yugoslav Sixth League, 13 alt küme

6. lig Yugoslav Sixth League - Croatian Third Division South 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Croatian Third Division West 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Croatian Third Division East 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Slovenian Third League West 12 takım 3'lü maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Slovenian Third League East 12 takım 3'lü maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Serbian Second League Vojvodina 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Serbian Second League Belgrade 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Serbian Second League West 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Serbian Second League East 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Republic of Srpska First League 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Federation of BiH First League 16 takım 2'li maç 1 takım düşer ve 1 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Montenegrin Third League 12 takım 3'lü maç 1 takım düşer ve 2 takım çıkar.
6. lig Yugoslav Sixth League - Macedonian Third League 12 takım 3'lü maç 1 takım düşer ve 2 takım çıkar.

İçinde Balkan Kupası var. Sadece orada Türk, Yunan, Romanya, Bulgaristan, Arnavutluk ve Yugoslavya liglerinde dereceye girenler katılıyor.

partizanlion
16.Ağustos.2010, 16:48
Şuraya bakabilirsin, orjinali değil ama üyelerimizden hhkahraman'ın yazısı :)

http://hhkahraman.blogspot.com/2010/07/osmanli-milli-takimi-ottoman-national.html

Güzel bir yazı olmuş, yalnız teknik drektörün işi çok zor olurdu, birini alsa diğeri küscek faşan baya bir medyayla içli dışlı olurdu bu konularda.. :)

Bir yama yapılsa güzel olurdu. Farklı bir lig, avrupa kupalarına falan gerek kalmazdı.. :)

Bursaspor
16.Ağustos.2010, 16:54
Osmanlı yamasının ya da Yugoslavya yamasının bir açıdan birebir yapılması imkansız o da milli takım. Çünkü oyunda mevcut ülkelerini kaldıramıyorsunuz, tek tek oyuncuların Yugoslavya'ya atanması gerekirdi bunun için, bu da çok uğraştıracaktı.

laziale
16.Ağustos.2010, 17:13
Osmanlı yamasının ya da Yugoslavya yamasının bir açıdan birebir yapılması imkansız o da milli takım. Çünkü oyunda mevcut ülkelerini kaldıramıyorsunuz, tek tek oyuncuların Yugoslavya'ya atanması gerekirdi bunun için, bu da çok uğraştıracaktı.

O zaman bu imkansız birşey, yani tam istediğime kavuşamayacağım sadece Balkan ligi olacak..

laziale
16.Ağustos.2010, 17:19
Eğer tarayıcıyla çıkartabilirsen çok güzel olur, hem güzel bir sohbet konusu olur bundan.. :)

Göçmenlik var aile de oradan geliyor.. :)

Balkan kupasında baktımda bizden Sarıyer falanda katılmış. Her sene bir ülkede yapılsa belki biraz çıkabilecek olaylar engellenmiş olur. Fakat yinede güzel olur Partizan,Kızılyıldız,D.Zagreb falan ülkemizde izlemek hiç fena olmazdı. Ama ne kadar desekte federasyonların bileceği iş tabi ki bu,onlarında böyle bir niyet belirtisi yok.. :)

Tamam bir ara bakacağım yazıya, tarayıcı da bulduğum zaman hemen atarım aklımda şimdi.. :)

Yugoslavya'nın neresinden hemşerim? :)

Balkan Kupası'na Samsunspor bile katıldı hatta bildiğim kadarıyla kupada ya finale çıktı ya da kupayı aldı, yanlışım var ise düzeltin.. Dediğin gibi Kızılyıldız'ı ve diğerlerini burada görmek çok keyifli olurdu..

Geçenlerde de bir haber okudum, Sırbistan başta olmak üzere diğer liglerin de federasyon başkanları görüşmelerde bulunmuş. Görüşmeler sonucunda yepyeni bir federasyon ligi kurulması konusunda ortak fikir yaratmışlar. Şimdilik görüşmeler devam ediyor, özellikle güvenlik konusunda çok titiz davranmaya çalışıyorlar. Eğer böyle bir lig olacaksa bütün eski Yugoslav takımlarının iyiliğine olur, en güçlü gözüken Partizan bile elemeleri geçemez duruma geldi. Dinamo Zagreb futbolcu fabrikası diye bilinir, daha geçen gün Sheriff'e elendi avrupa kupasında. Umarım böyle bir birleşme olur..

vego
16.Ağustos.2010, 17:31
Samsunspor balkan kupasını almıştır doğrudur:)Hatta fm'de bakın Samsunspor geçmişine orda en altta var:)

Fifa böyle bir birleşmeye izin vermez gibime geliyor.

partizanlion
16.Ağustos.2010, 17:32
Tamam bir ara bakacağım yazıya, tarayıcı da bulduğum zaman hemen atarım aklımda şimdi.. :)

Yugoslavya'nın neresinden hemşerim? :)

Balkan Kupası'na Samsunspor bile katıldı hatta bildiğim kadarıyla kupada ya finale çıktı ya da kupayı aldı, yanlışım var ise düzeltin.. Dediğin gibi Kızılyıldız'ı ve diğerlerini burada görmek çok keyifli olurdu..

Geçenlerde de bir haber okudum, Sırbistan başta olmak üzere diğer liglerin de federasyon başkanları görüşmelerde bulunmuş. Görüşmeler sonucunda yepyeni bir federasyon ligi kurulması konusunda ortak fikir yaratmışlar. Şimdilik görüşmeler devam ediyor, özellikle güvenlik konusunda çok titiz davranmaya çalışıyorlar. Eğer böyle bir lig olacaksa bütün eski Yugoslav takımlarının iyiliğine olur, en güçlü gözüken Partizan bile elemeleri geçemez duruma geldi. Dinamo Zagreb futbolcu fabrikası diye bilinir, daha geçen gün Sheriff'e elendi avrupa kupasında. Umarım böyle bir birleşme olur..

Yeni bir federasyon zor fakat ortak bir ligin kurulması yararlarına olur.Bir nevi uluslararası maç niteliği taşır ve mecburen genç oyuncularını da oynatmak zorunda kalıcaksın bu tip maçlarda.
Her sene 4 balkan takımının katılacağı bir turnuvayla başlansa devamı gelir ama ilk adım lazım.
Dinamo zagreb bizim gençlerbirliği gibi, bul,yetiştir,sat politikası uyguluyorlar. Partizan'da şuan o konumda teker teker gönderiyorlar. Tosic,Ljajic gibi takımın yıldızlarını sattılar.Fakat oyunculara da hak vermek lazım, cazip değil kalmaları.

Bizim büyükler pirlepe diye biliyorum, sen neresinden :)

partizanlion
16.Ağustos.2010, 17:35
Samsunspor balkan kupasını almıştır doğrudur:)Hatta fm'de bakın Samsunspor geçmişine orda en altta var:)

Fifa böyle bir birleşmeye izin vermez gibime geliyor.

Bence de izin vermez, avrupanın önde gelen takımları şampiyonlar ligi haricinde bir lig kurulması konusunda uefa sert çıkışmıştı bu konuda yanlış hatırlamıyorsam.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Balkan_Kupas%C4%B1 (http://tr.wikipedia.org/wiki/Balkan_Kupas%C4%B1)
Son şampiyon bu kupada Samsunspormuş :)

laziale
16.Ağustos.2010, 17:41
Yeni bir federasyon zor fakat ortak bir ligin kurulması yararlarına olur.Bir nevi uluslararası maç niteliği taşır ve mecburen genç oyuncularını da oynatmak zorunda kalıcaksın bu tip maçlarda.
Her sene 4 balkan takımının katılacağı bir turnuvayla başlansa devamı gelir ama ilk adım lazım.
Dinamo zagreb bizim gençlerbirliği gibi, bul,yetiştir,sat politikası uyguluyorlar. Partizan'da şuan o konumda teker teker gönderiyorlar. Tosic,Ljajic gibi takımın yıldızlarını sattılar.Fakat oyunculara da hak vermek lazım, cazip değil kalmaları.

Bizim büyükler pirlepe diye biliyorum, sen neresinden :)

Hemşeriyiz kardeşim :)

DenizlispoR
16.Ağustos.2010, 17:42
Vaay göçmenler basmış burayı :D.Bulgar göçmeni var mı ?

partizanlion
16.Ağustos.2010, 17:46
Harbiden bir konu nerelere getirdi :) bulursun bak hemşerim çıktı benim de.. :D

vego
16.Ağustos.2010, 17:50
Şu Osmanlı milli takımı yazısını okudumda editörde böyle bir seçenek verilsede bir ülkeyi komple bir ülkenin içine atabilsek:D bütün yuncularını ama ligi kalacak böyle oyun kafayı yer herhalde:zuhaha

Eski 2.lig kategori hesabı atıyorum mısır eski balkan toprakları türkiye işte gürcistan hepsinin ligleri devam edecek nisan 15 te bitecek sonra Osmanlı şampiyonunu belirlemek için bu 20 küsür ligin 1. leri play-off yapacak kazanan osmanlı devleti şampiyonu.tek maçlı elminasyon sistemi:)

HAYAL KURMAK GÜZELDİR:)

vuque
16.Ağustos.2010, 17:51
Balkan kupasını Türkiye'den ilk olarak Fenerbahçe sonrasında Sarıyer ve son olarak Samsunspor kazanmış.Eskişehirspor'da final'de kaybetmiş 1 kere.
Bunuda bir not olarak düşelim :p

partizanlion
16.Ağustos.2010, 17:53
Şu Osmanlı milli takımı yazısını okudumda editörde böyle bir seçenek verilsede bir ülkeyi komple bir ülkenin içine atabilsek:D bütün yuncularını ama ligi kalacak böyle oyun kafayı yer herhalde:zuhaha

Eski 2.lig kategori hesabı atıyorum mısır eski balkan toprakları türkiye işte gürcistan hepsinin ligleri devam edecek nisan 15 te bitecek sonra Osmanlı şampiyonunu belirlemek için bu 20 küsür ligin 1. leri play-off yapacak kazanan osmanlı devleti şampiyonu.tek maçlı elminasyon sistemi:)

HAYAL KURMAK GÜZELDİR:)

federasyon başkanlığına aday ol seni destekliyelim :) balkan kupasıda aynı hesap işte ama iş yapcak federasyonlar lazım, royal ligi kuran iskandinav ülke federasyonlarını bizim buralara getirmek lazım.. :D

vego
16.Ağustos.2010, 17:55
yok bu 20 küsür ülkenin hepi nation u ottoman:D yaklaşık 300 takım bir ligde mücadele edmeyeceğine göre:zuhaha

Balkan kupası işi zor neden balknalardaki siyasi çatışmalrı biliyorsunuz kendince bir bayrak yapan baüımsızlık ilan ediyor.:D

laziale
16.Ağustos.2010, 18:11
yok bu 20 küsür ülkenin hepi nation u ottoman:D yaklaşık 300 takım bir ligde mücadele edmeyeceğine göre:zuhaha

Balkan kupası işi zor neden balknalardaki siyasi çatışmalrı biliyorsunuz kendince bir bayrak yapan baüımsızlık ilan ediyor.:D

Aynen, bir ülkeden yedi tane ülkecik türedi..

Ama dediğin gibi bir lig çok güzel olabilirdi.. :)

laziale
16.Ağustos.2010, 18:23
Balkan kupasına şöyle bir baktım da;

Buducnost Titograd diye geçiyor şimdiki Karadağ takımı olan Buducnost..

Radnicki Nis, Velez Mostar gibi takımlar katılmış Yugoslavya adına.. İlginç.. Şu anda kendi liglerinde bile güçlü olmayan takımlar bunlar..

partizanlion
16.Ağustos.2010, 18:27
Balkan kupasına şöyle bir baktım da;

Buducnost Titograd diye geçiyor şimdiki Karadağ takımı olan Buducnost..

Radnicki Nis, Velez Mostar gibi takımlar katılmış Yugoslavya adına.. İlginç.. Şu anda kendi liglerinde bile güçlü olmayan takımlar bunlar..

Evet ben de gördüm Partizan ve Kızılyıldız katılmamışlar, acaba avrupa maçları falan vardı o dönemde de o yüzden mi katılmadılar? :icon_confused:

Bursaspor
16.Ağustos.2010, 19:26
Konuyu FM dışına taşırmadan devam ettirirsek iyi olur.

Osmanlı ve Yugoslavya'nın tam anlamıyla oyuna entegrasyonu imkansız çünkü tüm dünyayı etkiliyor. Osmanlı'yı yapmaya kalktığımızı düşünürsek, ne Asya kupaları, ne Afrika Kupaları ne de Avrupa Kupaları düzgün bir şekilde çalışabilir.

Aynı şekilde Dünya Kupası vs.'de düzgün çalışmayacaktır, bu oyun içinde atanmış olan tüm regionları vs.'de etkiliyor. Oyun her region'ı belli bir ülkeye atamış. Bu regionlar, şehirler değişse yani başka ülkeye atansa bile üzerindeki oyuncular değişmiyor, onlar bağlı bulundukları nation'da kalıyor.