PDA

View Full Version : Sizce Ahmet Kaya Türkiyeyi Seviyormuydu Yoksa Pkk Yanlısımıydı?

gezenti
07.Mayıs.2006, 00:55
ewet bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum.kimler ne diyor?
bide mod arkadaşlardan ricam anket ekleyebilirlermi?ben yapamadımda:D

senderson
07.Mayıs.2006, 00:59
abi çok şey yazarım süresiz ban yerim.Bence Pkk yanlısıydı.......

gezenti
07.Mayıs.2006, 01:03
abi çok şey yazarım süresiz ban yerim.Bence Pkk yanlısıydı.......
aynen katılıyorum.hadi bu konuya bütün turksportal ailesi mesaj yazsın lütfen bu konu hakkındaki mesajlarınızı çok merak ediyorum....

Sekopej
07.Mayıs.2006, 01:08
ben de ceza almak istemiyorum ve çok net söylüyorum bence terör örgütü yanlısı(arkadaşlar adını yazdınız da neden ilk harfini byük yazıyorsunuz bu örgütün ben bu konulara çok dikkat ederim ve lütfen sizden de bu dikkati bekliyorum.....).....

leave_992
07.Mayıs.2006, 02:02
Bence tam bi pkk yanlısı....bunu bilmeyen yoktur herhalde...bizim ülkemiz ahmet kaya gibi şerefsizleri barındıramaz:mad:
ayrıca nie bu konu hakkındaki düşüncelerimizi merak ediyosun

CeM_85
07.Mayıs.2006, 02:18
kesinlikle pkk yanlısı olduğu tüm Türkiye kabul etti ama sorun sadece onun pkk yanlısı olmasında deil daha biçok isim sayabilirim ben size terör örgütü yanlısı ünlü isim başta yine herkesin bildiği ibrahim tatlıses neyse bu konuda fazla yazmak istemiyorum

leave_992
07.Mayıs.2006, 02:20
kesinlikle pkk yanlısı olduğu tüm Türkiye kabul etti ama sorun sadece onun pkk yanlısı olmasında deil daha biçok isim sayabilirim ben size terör örgütü yanlısı ünlü isim başta yine herkesin bildiği ibrahim tatlıses neyse bu konuda fazla yazmak istemiyorum
haklısın...yalan sölemiyosun ki gerçekleri yazmışsın konusmaya devam et bence....

ibo
07.Mayıs.2006, 11:56
bence pkk yanlısı biriydi ama şuan yaşıyor mu kii? bir de o konu var...

benyaben
07.Mayıs.2006, 11:56

bence değildi....

leave_992
07.Mayıs.2006, 12:36
bence değildi....
peki ne idi....ülkesini sevenmiydi....Emir bunu arkadşında dediği gibi tüm Türkiye kabul etmiş ahmet kaya pkk yanlısı

tombul taho
07.Mayıs.2006, 12:50
arkadaşlar bu konu biraz şey bi konu yani nas söliim.. bu konu hakkında yorum yaparken kullandığınız kelimelere dikkat edelim.. şu ana kadar kaliteli bi yorum olmuş bu konuda umarım böyle devam eder.

bende kendi fikrimi söliyeyim :
adamın pkk yanlısı olduğu bariz bi şekilde belli. zaten internette aratırsanız da görürsünüz. ama dooruyu söylemek gerekirse ben bu adamın bazı şarkılarını hala dinlemekteyim. örneğin; giderim, yakamoz, beni vur vs. gibi... sonuçta bi çeşit müzik. santa hiç kimse bişey diyemez. ama adam gerçekten pkk yanlısı bariz belli yani.. ayrıca sadece o diil onun gibi bi sürü insan war türkiye'de we hepsi de bu ülke tarafından kabul edilmiş belli bi kitleye hitab eden belli bi kitle tarafından sevilen belli bi kitle tarafından dinlenen insanlar... mesela selda bağcan, yusuf hayaloğlu, kıvırcık ali bööle devam eder bu liste...

ayrıca ahmet kaya pkk yanlısı olması dışında komunist olduğunu da ben bi yerden okumuştum da şimdi hatırlamıyorum.

RoCCo_42
07.Mayıs.2006, 13:58
ismini duydugum anda bile tüylerim diken diken oluyor bu sözlerle ne kastettigim anlasılmıstır heralde.

Neron_FB
07.Mayıs.2006, 14:10
başta yine herkesin bildiği ibrahim tatlıses neyse bu konuda fazla yazmak istemiyorum
sana katılıyorum.. pkk yanlısı çok kişi var.. Gözümüzün önünde hem de...
Ahmet Kaya pkk yanlısı ya da değil..Gerçek cevabı şahsen kestiremiyorum ama bu saatten sonra da pek önemli değil bence bunun cevabı.. Türkiye onu öyle kabul etmiş ben yorum yapmak istemiyorum..
Çağrı'nın dediği gibi bazı şarkılarını ben de dinlerim nadir de olsa sonuçta sanat başka siyaset başka...Asla ikisini karıştırmamak lazım

leave_992
07.Mayıs.2006, 14:24
ismini duydugum anda bile tüylerim diken diken oluyor bu sözlerle ne kastettigim anlasılmıstır heralde.
haklısın rocco_42 ismi ağzımıza alınacak bir insan değil

Vieri
07.Mayıs.2006, 14:30
olsa ne olur olmasa ne olur? kimdir ahmet kaya ki onun hakkında yorum istiyorsunuz? Benim hiç umursamadığım bir şahıs açıkçası... şimdi onun şarkılarını dinleyenleride onu destekliyor olarak mı algılayacağız? Ben şahsen dinlemem, ahmet kayayıda sevmem. terör örgütünün yanlılarından olduğu zaten açıklanmış belliydi. bu konuda ahmet kaya için öldü gitti dediler. bilemeyiz öldümü yaşıyormu.. ama açıkçası konuyu açan arkadaş bu tipi kafasında yaşatıyor halen sanırım..

gookhan
07.Mayıs.2006, 15:25
ben sarkilarini dinlerim kendisi ile pek ilgilenmem benim icin onemli olan yaptigi sarkilar kendisi cok da tinnn

zargı
07.Mayıs.2006, 15:59
ben kendisinden nefret ederim kesinlikle pkk yanlısıydı

Nedvedmania
07.Mayıs.2006, 16:37
ben şarkılarını seviyorum sesi çok güzel ama şimdi bilip bilmeden yoru yapamıcam bu konuda hem ölü adamın arkasından konuşmayın :D

tombul taho
07.Mayıs.2006, 16:52
sonuçta onu sevenlerde şuana kadar gördüğüm kadarıyla kendisini diil adamın yaptığı sanatı sevenler... yani ahmet kayanıon düşüncelerini fazla takmayanlar ki bunun içinde bende warım. sonuçta adamın kendi kişisel düşünceleri ve imseyi ırgalamaz diye düşüüyorum. ewt sonuçta pkk yanlısı olduğu doğru ama adam öldü gitti yahu!.. hoş orası da meçhul.. çünkü geçenlerde yusuf hayaloğlu ve yanış hatırlamıyosam intizardı selam yolladılar falan.. intizar beni hala arıyo mu ne öyle bişey dedi. tam hatırlamıyorum ama...

ask_militani3
07.Mayıs.2006, 17:52
bence pkk lı
benim dogulu bir arkadaşım var ve akrabaları dahap lı ve onun da dehap lı oldugunu söyledi bana ayrıca şu anda okullarımızda bile pkkl yanlısı ögretmenler var bunu çok iyi biliyorum
aramızda gezen pkk lı ülkeyi bölmeye çalışan şerefs...r var
agzımı bozmak istemiyorum ama bunların hepsi şeref.....

J.M SaLas
07.Mayıs.2006, 18:06
Ahmet Kaya da zaten yayın organlarında pkk yanlısı olduğunu üstü kapalı belirtmisti diye biliorm ama....

gezenti
07.Mayıs.2006, 19:16
olsa ne olur olmasa ne olur? kimdir ahmet kaya ki onun hakkında yorum istiyorsunuz? Benim hiç umursamadığım bir şahıs açıkçası... şimdi onun şarkılarını dinleyenleride onu destekliyor olarak mı algılayacağız? Ben şahsen dinlemem, ahmet kayayıda sevmem. terör örgütünün yanlılarından olduğu zaten açıklanmış belliydi. bu konuda ahmet kaya için öldü gitti dediler. bilemeyiz öldümü yaşıyormu.. ama açıkçası konuyu açan arkadaş bu tipi kafasında yaşatıyor halen sanırım..
ya ben bu konuyu benyabenin "ahmet kayanın bir kaç şiiri var ülkesini sewdiğini ordan anlıyorum" diye yada buna benzer bir cümleydi.o görüş üzerine bende bunu oylamaya sundum acaba başka başka böyle düşünen varmı diye.yoksa inş ölmüştürde kurtuluruz.ama bence hala yaşıyo.

Laz_Asker_61
07.Mayıs.2006, 22:05
ben öldüğünü zannetmiyorum
kendisi kesinlikle pkk lı birisi
şarkılarına diyeceğim yok ama

gezenti
08.Mayıs.2006, 11:46
şarkıları güzel canım buna bişi demem ama hiçde dinlemem.siz adamın görüşü hakkında yorum yapın...

sorsecret
08.Mayıs.2006, 12:48
arkadaşlar bence önyargılı davranıyorsunuz.unutmayın ki;
"suçluluğu ispat edilene kadar herkes sadece şüphelidir, bundan ötesi olamaz.
hanginiz iddia edebilir.ben iddia ediyorum şu ana kadar başa geçmiş her hükümet ülkeyi satmıştır.
her şey uzaktan hoş görünür.birazda derini düşünmek lazım.

SYLaR
08.Mayıs.2006, 15:47
arkadaşlar bence önyargılı davranıyorsunuz.unutmayın ki;
"suçluluğu ispat edilene kadar herkes sadece şüphelidir, bundan ötesi olamaz.
hanginiz iddia edebilir.ben iddia ediyorum şu ana kadar başa geçmiş her hükümet ülkeyi satmıştır.
her şey uzaktan hoş görünür.birazda derini düşünmek lazım.

tarpon sana katılıyorum
ahmet kaya vatan haini olaraka kabul ediliyor
ben adamın şarkılarını severim baya hoşuma gider sant anlamında süper bir adam
aama tarponun dediği gibi binlerce hatta milyonlarca vatan haini var bu ülkede
tarponunda dediği gibi başa geçen hükümetler
binlerce iş adamı var para için milletini satan
ayrıca ülkücüyüm diye geçinip hedefi nasıl pkk doğuyu almak istiyorsa bunlarca bu ülkeden kürtleri ermenileri rumları kovmaya çalışmak olan ülkücülerde var bunlarda vatan haini
şimdi sadece ölmüş bi adamın arkasından konuşmak olmaz birazda zamanınmızdaki vatan hainlerine bakalım

gezenti
08.Mayıs.2006, 20:42
tarpon sana katılıyorum
ahmet kaya vatan haini olaraka kabul ediliyor
ben adamın şarkılarını severim baya hoşuma gider sant anlamında süper bir adam
aama tarponun dediği gibi binlerce hatta milyonlarca vatan haini var bu ülkede
tarponunda dediği gibi başa geçen hükümetler
binlerce iş adamı var para için milletini satan
ayrıca ülkücüyüm diye geçinip hedefi nasıl pkk doğuyu almak istiyorsa bunlarca bu ülkeden kürtleri ermenileri rumları kovmaya çalışmak olan ülkücülerde var bunlarda vatan haini
şimdi sadece ölmüş bi adamın arkasından konuşmak olmaz birazda zamanınmızdaki vatan hainlerine bakalım
ya üf heryerde bana laf çarpıtmayı kes.sorulan soruyu beyenmediysen mesaj yazma.kimse seni zorlamıyor.bu adam gider zafer işareti yapar pkk bayrağı altında şarkılar söyler söyler.ondan sonra suçlu değil yokya.
ama bu sizin görüşünüz onada saygı duyarım...

BaTuHN
08.Mayıs.2006, 23:54
hiç dinlemediğim we sevmediğim bi kişiydi ayrıca aponun posteri önünde konser verdiğni duymuştum eger dogruysa pkk yanlısı olduguda bellidir

paceywitter
09.Mayıs.2006, 05:54
Ahmet kaya o olaylı mgd (magazin gazetecileri derneği) gecesinde ödül almak için sahneye çıktı ve Yeni albümümde kürtçe bir şarkı söyleceğim bunu yayınlayacak cesur yürekli bir kanal arıyorum dedi ve bunun üzerine bağzı sanatçılar tarafından önce yuhalandı ardından ellerine ne geçtiyse üstüne atıldı bu olayların üzerine ardı ardına davalar açıldı hatta bu sözlerinden dolayı bile dava açanlar oldu. apo posteri önünde konser verdiği için dava açıldı ama resim olmadığı için davası bir türlü sonuçlanamadı ve başka bir davadan ceza aldı eğer yanılmıyorsam Başım Belada adlı şarkısını bir gecede söylerken sözlerini terör grubuna uyarladı ve bunun üzerine tutuklama kararı çıktı diye biliyorum kitabını okumuştum ama çok geçti üstünden çok da net hatırlamıyorum (yanlışlarımda olabilir kusura bakmayın:)) işin garip yanı şu anda trt kanallarında belli saatlerde kürtçe şarkılar yayınlanıyor, haberler kürtçe sunuluyor.;)

Ahmet Kaya terör üyesi veya değil artık bunun bir önemi kalmadı tartışmanında bir anlamı yok aslında ama sırf bu olaydan bile prim yapan şarkıcılar vardı:) o dönemde şimdi hepsi kayboldu gitti zamanında atıp tutanların hiç biri yok piyasada

sorsecret
09.Mayıs.2006, 13:23
ya üf heryerde bana laf çarpıtmayı kes.sorulan soruyu beyenmediysen mesaj yazma.kimse seni zorlamıyor.bu adam gider zafer işareti yapar pkk bayrağı altında şarkılar söyler söyler.ondan sonra suçlu değil yokya.

arkadaşım tamam bu ülkeyi sevdiğin belli bende bu ülkeyi seviyorum ama senden ricam eğer bu ülkede suçlu aramak istiyorsan ölüleri bırak sen sağlardan bahset.bak o zaman nasıl yorumlar nasıl değişiyo!!!!
ne apo ne ahmet kaya umrumda değil beni ilgilendiren bunlar neden bunları yapıyo ve neden devletimiz bunlara göz yumuyo_?

alieren7
09.Mayıs.2006, 17:14
Ben bu adamın kendisine ve sanatına söyleyebilecegim tek bi söz var ama onu sölersem ban yerim. Hani GORA'da hatırlayın Arif:Amerika'lıların meşhur bir lafı vardır bildin mi? Amerikalı: Nedir o? İşte ondan sonra Arif ne diyorsa ben de onu diyorum

Burak Duran
09.Mayıs.2006, 17:21
bu adam hakkında bence tartışmak yersiz şu anda ellime geçsene ne yapardım tahmin bile edemiyorum. Bu adamı ne dinlerim ne severim. Hatta nefret ederiim

comandante
09.Mayıs.2006, 21:32
işin garip yanı şu anda trt kanallarında belli saatlerde kürtçe şarkılar yayınlanıyor, haberler kürtçe sunuluyor.;)

eee?ne olmuş?

benyaben
09.Mayıs.2006, 21:55
Ben bu adamın kendisine ve sanatına söyleyebilecegim tek bi söz var ama onu sölersem ban yerim. Hani GORA'da hatırlayın Arif:Amerika'lıların meşhur bir lafı vardır bildin mi? Amerikalı: Nedir o? İşte ondan sonra Arif ne diyorsa ben de onu diyorum

ya kardeşim bu adam sana ne yaomış allahını seversen ya..Adam ölmüş gitmiş ölüsüne bari biraz saygılı ol emi..

Bu arada kendisine istediği söyleyebilirsin ama hiç bir SANATÇININ sanatına hakaret edilmez..Bu çoook büyük bir saygısızlıktır..

leave_992
09.Mayıs.2006, 22:53
bence çok haklısın abi ne demek istediğini anlamıştır herhalde herkes....Ben türkiyede böyle bir sanatçı göreceksem..................
Tekrarlıyorum bence bu şahsın adını türk halkı olarak ağzımıza bile almamalıyız!

benyaben
09.Mayıs.2006, 23:12
bence çok haklısın abi ne demek istediğini anlamıştır herhalde herkes....Ben türkiyede böyle bir sanatçı göreceksem..................
Tekrarlıyorum bence bu şahsın adını türk halkı olarak ağzımıza bile almamalıyız!

abi küfüre nasıl haklısın diosunuz ya???Abi enden vatan hainidir bunuda söylesene?

mustangshelby
09.Mayıs.2006, 23:48
tartışma büyüyo gibi ama benim kendisiyle ilgili hiç bir görüşüm yok ama yaptıgı işe yani şarkıcılık we besteciligine büyük saygım war kendisi hakkına konuşmak dogru olmaz diye düşünüyorum...

ibo
09.Mayıs.2006, 23:59
abi küfüre nasıl haklısın diosunuz ya???Abi enden vatan hainidir bunuda söylesene?
haklısın kardeşim ne olursa ollsun küfür takdir edilmemeli :mad:

SYLaR
10.Mayıs.2006, 15:54

sen kimsinki ben sana laf koymaya çalışayım
boyundan büyük işlere kalkışma

SYLaR
10.Mayıs.2006, 16:08
bu site football manager 2006 nın türkiye research sitesidir
ama senin niyetin oyunla ilgili birşeyler öğrenmek değil sadece milleti kışkırtmaktır
ben kürd etnik kökenli bir türküm bu durumdan hiç bir zamanda utanmadım
ama sen benim milletime laf dersen ben senin ağzının payını iyi weriririm
eğer siyaset konuşmak için bu siteye giriyorsan sadece siyaset için yapılmış forum siteleri var git orada ne söylersen söyle
bana ve milletime veya dünyadaki herhangi bir millet insanına veya topluluğuna laf söyletmem
insan insan olduğu için önemlidir öyle yok türk kürt ermeni rus oldupu için değil
hep laf ettiğiniz yahudiler şu an bizim teknolojide bu kadar ileriye gitmemizi sağlayan yahudiler değilmi
bu adamlar hayatımızın her alanında hayatı kolaylaştırmak için uğraşıyolar ama bazıları bu adamlara hep küfür eder
kürtler diyonuz unutmayınki kürtlerle türkler bir olmasa şu an burda değil orta asya da yaşıyoduk veya anadolu topraklarımızda fransa ingiltere sömürgesi olarak
insana insan olduğu için önem verilmeli miletine kültürüne göre değil

sorsecret
10.Mayıs.2006, 16:41
bu site football manager 2006 nın türkiye research sitesidir
ama senin niyetin oyunla ilgili birşeyler öğrenmek değil sadece milleti kışkırtmaktır
ben kürd etnik kökenli bir kürdüm bu durumdan hiç bir zamanda utanmadım
ama sen benim milletime laf dersen ben senin ağzının payını iyi weriririm
eğer siyaset konuşmak için bu siteye giriyorsan sadece siyaset için yapılmış forum siteleri var git orada ne söylersen söyle
bana ve milletime veya dünyadaki herhangi bir millet insanına veya topluluğuna laf söyletmem
insan insan olduğu için önemlidir öyle yok türk kürt ermeni rus oldupu için değil
hep laf ettiğiniz yahudiler şu an bizim teknolojide bu kadar ileriye gitmemizi sağlayan yahudiler değilmi
bu adamlar hayatımızın her alanında hayatı kolaylaştırmak için uğraşıyolar ama bazıları bu adamlara hep küfür eder
kürtler diyonuz unutmayınki kürtlerle türkler bir olmasa şu an burda değil orta asya da yaşıyoduk veya anadolu topraklarımızda fransa ingiltere sömürgesi olarak
insana insan olduğu için önem verilmeli miletine kültürüne göre değil

arkadaşım konuyu güzel bağlamışsın sana katılıyorum.sonuçta hepimiz bu ülkenin bayrağı altında yaşıyorsak kürt-türk ne farkeder.mutlaka sepetteki elmaların hepsi sağlam değildir aynı şekilde çürüklerde yanındadır.

alieren7
10.Mayıs.2006, 17:58
Ben sevmiyorum kardeşim ya sevmiyorum adamı. 30,000'den fazla insanımızın canını alanın hakkında olumlu konusuyorsa, onu destekliyorsa bi küfür etmişiz çok mu. Benim de bir çok doğulu arkadaşım var, hepsini de çok severim gerçek dost nasıl olurmuş onlardan öğrendim hiç bi zaman beni satmadılar hep yanımda oldular. Benim kürt kökenli arkadaşlara edilmiş bi lafım yok SHERRY kardeşim yanlış anlama. Ben sadece kendine gerilla diyen, bos bir macera ugruna insanlari olduren ve bunları destekleyenlere var lafim. Eminim ki teror orgutu olmasa Türklerle Kürtlerin arası böyle gergin olmazdı.

gezenti
10.Mayıs.2006, 21:13
sen kimsinki ben sana laf koymaya çalışayım
boyundan büyük işlere kalkışma
sen beni aşağılayamazsın sende mi öğrencem bu sitenin ne amaçla açıldığını.ben bu forumda kürt türk diye bir şey yazdımmı allah aşkına nerden çıkarıpta iftira attın bana ben ahmet kaya kürttür demedimki.ama şarkılarını sevmem kendisinide sevmem.bak benim kürtlerle bir sorunum yok tamammı benim birçok kürt arkadaşım var anladınmı.bir daha sen boyundan büyük işlere kalkışıpta bana akıl verme.SAAAKINNNNNN

SYLaR
11.Mayıs.2006, 19:01
bak velet git oyuncaklarınla oyna sen hadiii

benyaben
11.Mayıs.2006, 20:32
Ben sevmiyorum kardeşim ya sevmiyorum adamı. 30,000'den fazla insanımızın canını alanın hakkında olumlu konusuyorsa, onu destekliyorsa bi küfür etmişiz çok mu. Benim de bir çok doğulu arkadaşım var, hepsini de çok severim gerçek dost nasıl olurmuş onlardan öğrendim hiç bi zaman beni satmadılar hep yanımda oldular. Benim kürt kökenli arkadaşlara edilmiş bi lafım yok SHERRY kardeşim yanlış anlama. Ben sadece kendine gerilla diyen, bos bir macera ugruna insanlari olduren ve bunları destekleyenlere var lafim. Eminim ki teror orgutu olmasa Türklerle Kürtlerin arası böyle gergin olmazdı.

1.cevabım alıntıyla ilgisi yok:shery ve gökhanarslan işin sonunu bana getirceksiniz biraz dikkat ya..

2.si..bana kanıt sunsana pkk bayrağı altında şarkı söylediğine dair..Kanıt gösterin ya..bÖyle boş atmayın..NAsıl küfür etmişim çok mu..Ne ne saçma bir laf..Bende senin bu yorumunu sevmedim sana aynı örneği mi yapmam gerekirdi..Allah aşkına biraz düşünerek yaz şu yazdıklarını..

SYLaR
11.Mayıs.2006, 20:55
benyaben ne yapayım kendisi benim küçüğümdür
maşşallah ailesi büyükleriyle nasıl konuşacağını öğretememişler çocuğa

gezenti
11.Mayıs.2006, 21:57
benyaben ne yapayım kendisi benim küçüğümdür
maşşallah ailesi büyükleriyle nasıl konuşacağını öğretememişler çocuğa
ben 19 yaşındayım ulan bu yaştaki insana çocuk diyorsanız yuh size be yazık.ben o imzamdaki 1991i nedne yazdığımı kaç kere anlattım.

benyaben
11.Mayıs.2006, 22:36
ben 19 yaşındayım ulan bu yaştaki insana çocuk diyorsanız yuh size be yazık.ben o imzamdaki 1991i nedne yazdığımı kaç kere anlattım.,

kardeşim 1991 de doğduysan nasıl 19 yaşında oluyosun??benden 3 yaş büyükmüşsün..

sorsecret
12.Mayıs.2006, 13:52
,

kardeşim 1991 de doğduysan nasıl 19 yaşında oluyosun??benden 3 yaş büyükmüşsün..

konuyu uztmaya gerek yok,birbirinizi kırmaya başlıyorsunuz_!!!!!

Burak Duran
12.Mayıs.2006, 17:32
BEYLER MESAJLARINIZ BİRBİRİNE HAKARET SAVİYESİNE ULAŞTI. GEREKEN YAPILACAKTIR