PDA

View Full Version : Gözlemcilerin raporundaki yıldızlar...

cris king
13.Eylül.2010, 23:17
Arkadaşlar son 1-2 gündür gözlemci raporundaki şu yıldızlar dikkatimi çekmeye başladı artık futbolcuları buna göre değerlendirir oldum ronaldo,messi,robingho gibi oyuncularda yıldız full yani 5 yıldız mesela ama diğer oyuncularda özelliklede gelecek vaadeden oyuncularda yıldız sisteminin yanılabileceğini düşündüm eskiden gözlemcinin fairly good player dediklerini ve özelliklerini kendiminde beğendiğim topcuları alırdım yıldız dikkatimi çekmezdi ama yıldız takıntısı yapmaya başladım 2 yıldızın altındakileri takımdan yollamaya başladım sizce ne kadar doğru bu yıldız puanlaması?

playeray
13.Eylül.2010, 23:27
Doğrudur bence. 1,5 yıldız ve altındakilerin yararı olmaz. 2 ve üzerisi iyidir ama. (Belki de yararı olur ama antrenöre göre bir hiçtir.)

Zekirdek
13.Eylül.2010, 23:29
Valla ben transfer ederken genler için 3 orta yaşlılar için 3.5 yıldızlı oldular mı alıyorum. Ama ben yıldız konusunda pek yanılmıyorum gözlemci Cagigao çünkü. Ama değerlendirmeyi senin takımına göre yapar. Mesela Fenerbahçe'ye Gourcuff'ta Ronaldo'da 5 yıldız olarak gözüküyor ama Real Madrid'de iken Ronaldo yine 5 Gourcuff 4 falan gözüküyor.

DaveJones
14.Eylül.2010, 00:16
Yıldız sistemi takımın reputation değerine bağlı. Mesela Agüero Villareal için 5 yıldız seviyesinde iken Barcelona için 4 yıldız seviyesinde olabilir. Her zaman 3 ve yukarı yıldız seviyesindeki oyuncuları almak sizin için daha yararlı olur.

Suicider
14.Eylül.2010, 00:24
evet tamamiyle reputation ve gözlemci ile ilgili..Bir gözlemcime oyuncuyu izlettirdiğimde ne kadar alabaliceğimi söylemiyor fakat iyi bir gözlemci izlediği zaman her türlü özelliğini gösteriyor..

playeray
14.Eylül.2010, 02:57
Gözlemci dediniz de, Olivier Bierhoff'un acısını yaşıyorum :uzgun: Real Madrid'den Rafael Monfort'u aldım. Onlar da benden Bierhoff'u :uzgun:

mehmetd
14.Eylül.2010, 16:14
Arkadaşlar son 1-2 gündür gözlemci raporundaki şu yıldızlar dikkatimi çekmeye başladı artık futbolcuları buna göre değerlendirir oldum ronaldo,messi,robingho gibi oyuncularda yıldız full yani 5 yıldız mesela ama diğer oyuncularda özelliklede gelecek vaadeden oyuncularda yıldız sisteminin yanılabileceğini düşündüm eskiden gözlemcinin fairly good player dediklerini ve özelliklerini kendiminde beğendiğim topcuları alırdım yıldız dikkatimi çekmezdi ama yıldız takıntısı yapmaya başladım 2 yıldızın altındakileri takımdan yollamaya başladım sizce ne kadar doğru bu yıldız puanlaması?
hiç bakma benim fm 2006 da 200 olana 5 yıldız 185 olana 2 yıldız veriyordu ben hiç bakmam bakçaksan genie scout bak yok hile o dersen gönder sonra da gönderdiğin adamın yerini doldurmak için uğraş(ben fm 2006 da asistanımı dinleseydim yedek oyuncum hatta 11 oyuncum olmayacaktı! zira o 2 yıldız dediğini ben o fiyata alamam alsam da oynatamam!)
genç oyuncularda yıldız bakma çok yanılırsın bende öyle bi adam vardı önceki oyunumda ca 70 pa 175 falan tabi 2,5 falan veriyo en fazla; takımda Galatasaray yani!